БГ Лов Форум: Избор на гладкоцевно оръжие - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Избор на гладкоцевно оръжие

#41
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоCvetanov03 написа на 10.01.2020 - 16:39 :

Виж мнениетоВеско написа на 10.01.2020 - 12:17 :

И на колко патрона грубо трябва да се чисти газовият механизъм според вас, за да работи без проблеми???

Правил съм тест на газов механизъм след изстреляни 40 патрона зацапването не е голямо,само повърхностно на частите и газовата камера. Та... По мое виждане 150-200 изстрела ще работи без проблем.

Значи Bowning Gold 12/76 ,500/600 патрона без почистване ,без засечки.Пушката се чисти веднъж в годината в края на сезона ,и така повече от 15 г.Миналата година му смачкаха цевта,човека купи същата пушка от Германия и продължава по същия начин на експлоатация!
0

#42
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоCvetanov03 написа на 10.01.2020 - 16:39 :

Виж мнениетоВеско написа на 10.01.2020 - 12:17 :

И на колко патрона грубо трябва да се чисти газовият механизъм според вас, за да работи без проблеми???

Правил съм тест на газов механизъм след изстреляни 40 патрона зацапването не е голямо,само повърхностно на частите и газовата камера. Та... По мое виждане 150-200 изстрела ще работи без проблем.


През зимата при интензивен двудневен лов на водоплаващ дивеч - патици и гъски, често съм минавал посочената бройка с МР-153 без да го чистя, не е имало даже и наченка на проблем. За повече не знам, така или иначе, ако не след всеки лов, то в неделята или последният от ловните дни винаги си чистя оръжията.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#43
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

Виж мнениетоДок написа на 08.01.2020 - 18:07 :

Виж мнениетоKristiyan47 написа на 08.01.2020 - 17:09 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 08.01.2020 - 14:05 :

Стожер от 2500 или 3000. 3500(супер магнум) съм ЧЕЛ ,че имали проблеми със леките боеприпаси до 30г.
Иж-27, който и да е вариант е добра идея да ги гледаш и да не ги пипаш изобщо ,защото качеството на изработката и сходимостта на цевите изобщо ги няма.Тези дето ти хвалят руското оръжие само ги слушай, клати главата и продължавай нататък.

Надцевки около 1000лв има малко ,които стават и даже са по-скъпи. Silma , ATA, Churchill и пр...
Аз мога да кажа ,че Silma m70 и ATA SP са добри и си заклужават парите ,но цената им клони повече към 1500лв.

Автомати инерционни - АТА NEO , Retai mesai mara, Marocci Sm12 са много добри.
АТА е по-евтинка и се намира и за под 1000лв, другите са по-скъпички.

Газови автомати аз не харесвам, не защото са лоши, а защото са по- сложни за обслужване и обикновено трябва да сменяш части по газовата система ,ако преминеш от много лек към много тежък боеприпас.

Специално за Руския автомат МР-153 мога да коментирам следното - оръжие с изключинелно ниско качество на израбонка и дизайн. Всяка част ,която може да се изработи от щампована или огъната ламарина е направена по този начин. За качството частите от ЦАМ и полимер не ми се говори. Напасването на частите е под всякаква критика, почти няма полирана контактна повърхност и доста части имат остри ръбове пречещи на свобосното им движение. Последния екземпляр ,който видях закупен от магазина и донесен на лов, дори не беше смазан от завода производител и затвора не можеше да вкара патрон в цевта без добутване. Добре известни са и проблемите със сходимостта на канала на цевта с шоковете ,та дори и патронника( тебе мери, мене цели ). Даста често собственици на въпросното оръжие прибягват да монтиране на бързомер, но не казват ,че го правят заради факта, че иначе не могат да прострелят оръжието.
Общо взето оръжието се радва на стара слава и собственици ,на които оръжейната им култура се свежда до това: къде се пъхат патроните и къде се натиска с пръстче за да произведе изстрел.

Това от мен.


Благодаря много! Явно изборът ми се свежда до АТА и Стожер ( гледам Стожер 2000). Тъй като и двете марки са от един ценови диапазон, можете ли да кажете кое е по-добрия избор? Бях чел някъде, че Стожера е с механизъм на Бенели и затова залитам натам. Моля дайте мнение. :rolleyes:/>/>



Погледни и и Армсан .. Собствениците на АТА и Армсан са братя .. Втората марка, се появи след разелянето им ... А612 е добре направена пушака .. , ако обичаш газовата механика .. и още нещо за последо . За полуавтомат, гилзи със средна и висока чашка, с ниска чашка са много вероятни засечки ...
колега в нашата дружинка има 5 автомата АТА които наблюдавам от 8г. единият е мой абсолютно никакви проблеми всеяден от към боеприпаси ,прикладист,лек с отлична оксидация за 1000лв. няма по добра пушка виждал съм и съм стреля с какво ли не ....а МП-153 бях залитнал да купувам такава но след като прикладвах АТА МП ми се струваше като копан за тупане на килими .....все пак оръжието трябва да ти доставя удоволствие при допир
0

#44
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоddd_dancho написа на 10.01.2020 - 19:47 :

Виж мнениетоCvetanov03 написа на 10.01.2020 - 16:39 :

Виж мнениетоВеско написа на 10.01.2020 - 12:17 :

И на колко патрона грубо трябва да се чисти газовият механизъм според вас, за да работи без проблеми???

Правил съм тест на газов механизъм след изстреляни 40 патрона зацапването не е голямо,само повърхностно на частите и газовата камера. Та... По мое виждане 150-200 изстрела ще работи без проблем.


През зимата при интензивен двудневен лов на водоплаващ дивеч - патици и гъски, често съм минавал посочената бройка с МР-153 без да го чистя, не е имало даже и наченка на проблем. За повече не знам, така или иначе, ако не след всеки лов, то в неделята или последният от ловните дни винаги си чистя оръжията.


За МР-153, трябва да следиш тръбата на магозина да е чиста, защото буталото се движи по нея .. Няма ли оловни отлагания, всичко върви нармално .... Едно време се налагаше и ходех по изпити за ловци, стрелба е падала и то с БГ патронни, чак не смея да кажа, защото веднага ще ми обяснят, колко много не съм прав за тая цамова гега ...... :D
0

#45
Потребителя е офлайн   Kristiyan47 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 08.01.20
А някой може ли да сподели къде от Варна мога да да си взема АТА?
0

#46
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоKristiyan47 написа на 11.01.2020 - 20:12 :

А някой може ли да сподели къде от Варна мога да да си взема АТА?


Защо не си вземеш нещо италианско втора ръка ?
0

#47
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19

Виж мнениетоAno написа на 10.01.2020 - 14:51 :

Виж мнениетоmetal написа на 10.01.2020 - 11:54 :

По принцип газовият трябва да е доста по надежден отколкото инерционният но изисква и по специални грижи - да се почиства и раглобява по честичко.


Бихте ли се обосновали относно цитата?
За чистенето ясно, то всяка пушка иска чистене рано или късно.


По принцип знам че българина е цар да е мърляч и да се хвали как никога не си чисти пушката и да имаме ги и при нас такива дето пръскат само с WD40... а цевта чистят само ако почне много да рита от огромния слой налепено олово.

Давам кратка идея какво правя аз или бих правил:
За надцевка или чифте сваляш цевите и чистиш само тях - ударните механизми един път в годината след края на сезона се преглеждат и смазват.
За инерционна пушка горе долу еквивалентно като може веднъж на месец да смъкне спусковия механизъм и да го смажеш както и затвора и пружината му а също и да се разглоби туболарния магазин да се почисти.
За газов автомат на определен брой изстрели да се разглоби и освен горните неща да почистиш и газовото бутало и газоотвода от нагар, като това изисква една идея малко по техничарски умения. Ако си си харесъл определен модел може да потърсиш в тубата хората са снимали клипчета.

Това са общи положения, иначе аз гледам след всяко стреляне да си почистя цевта до огледален блясък на хрома,да развия шока да почистя под него, да капна оръжейна смазка по ударно спуковия механизъм, също и по направляващите на затвора, да се проверява на няколко месеца състояните на ударната игла като се разглоби затвора. Просто тая пушка не съм я купил за 350 лв, и Да - имам определне респект към оръжието като цяло.
0

#48
Потребителя е офлайн   Kristiyan47 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 08.01.20

Виж мнениетоburan написа на 11.01.2020 - 20:35 :

Виж мнениетоKristiyan47 написа на 11.01.2020 - 20:12 :

А някой може ли да сподели къде от Варна мога да да си взема АТА?


Защо не си вземеш нещо италианско втора ръка ?


Предпочитам да е нова, колега. Друго си е да си я взема от магазина с гаранцията и честно казано повече ще се изкефя :D . А и от друга страна ще е риск оръжие втора ръка (още повече автомат), понеже не знам на какво ще попадна.... а и както и не разбирам... :D . Така де реших да е ново оръжието, макар да е евтино и турско. Сега обаче дилемата стана друга. Всеки има различно мнение относно газовия и инерционния механизъм. Не ми харесва, че при газовия има загуба на мощност. От друга страна уж бил по-надеждния механизъм... Като цяло мяй стожера отпадна, че мненията за него са доста противоречиви и засега май изборът се свежда до АТА CY(газов), ATA NEO(инерционен), Armsan phenoma(газов) и Armsan a612(газов). До колкото прочетох, май всички Armsan са газови.
0

#49
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Във Варна може да се поръча в Дракона, може да има налични.
Във Варна мога да покажа на живо Phenoma с цев 61 см
0

#50
Потребителя е офлайн   Kristiyan47 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 08.01.20

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 12.01.2020 - 11:18 :

Във Варна може да се поръча в Дракона, може да има налични.
Във Варна мога да покажа на живо Phenoma с цев 61 см


Благодаря за информацията!
0

#51
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13
Колега не искам да ти натрапвам мнение и да не излезе аз имам такава за това тя е най хубава...
Но армсан е по евтен от АТА? Защо ли?
Познавам щастливи ползватели на армсан но познавам и нещастни на един колега реши да стреля по един патрон и си остана твърдо тек.
А друг мой колега му се разду точно преди резбите на шока .
Смятам че това че АТА е най скъпото турско оръжие и това че единствено те произвеждат нарезно оръжие от турските фирми може да те насочи правилно.
0

#52
Потребителя е офлайн   Kristiyan47 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 08.01.20

Виж мнениетоstraikar написа на 13.01.2020 - 21:13 :

Колега не искам да ти натрапвам мнение и да не излезе аз имам такава за това тя е най хубава...
Но армсан е по евтен от АТА? Защо ли?
Познавам щастливи ползватели на армсан но познавам и нещастни на един колега реши да стреля по един патрон и си остана твърдо тек.
А друг мой колега му се разду точно преди резбите на шока .
Смятам че това че АТА е най скъпото турско оръжие и това че единствено те произвеждат нарезно оръжие от турските фирми може да те насочи правилно.


Значи правилно съм се ориентирал към АТА Армс НЕО.
0

#53
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоstraikar написа на 13.01.2020 - 21:13 :

Колега не искам да ти натрапвам мнение и да не излезе аз имам такава за това тя е най хубава...
Но армсан е по евтен от АТА? Защо ли?
Познавам щастливи ползватели на армсан но познавам и нещастни на един колега реши да стреля по един патрон и си остана твърдо тек.
А друг мой колега му се разду точно преди резбите на шока .
Смятам че това че АТА е най скъпото турско оръжие и това че единствено те произвеждат нарезно оръжие от турските фирми може да те насочи правилно.

АТА не е най-скъпото(ДА, след "най" се пише тире) турско оръжие (Ретай мисля ,че бяха) и също така не само те призвеждат нарезно оръжие, а просто само тяхното се предлага у нас.

Иначе казано АТА поддържат високо качество, отговарящо на зарадните стандарти и малко по малко се доказват на пазара.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#54
Потребителя е офлайн   zazu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 05.01.11
Колега виждам че си се насочил към инерционно, защо не погледнеш и сарсилмаз, на достъпна цена са и от малкото ми наблюдения не са лоши. Ако някой има повече наблюдения върху марката нека сподели
"Ловът е древна драма и голгота,
апотеоз на битка с вечността,
НО ТОЙ Е ЛОВ КОГАТО ВЪВ ЖИВОТА,
ПРЕД ИЗСТРЕЛА ПОСТАВИШ ДОБЛЕСТТА!"
0

#55
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоzazu написа на 14.01.2020 - 18:22 :

Колега виждам че си се насочил към инерционно, защо не погледнеш и сарсилмаз, на достъпна цена са и от малкото ми наблюдения не са лоши. Ако някой има повече наблюдения върху марката нека сподели

Sarsilmaz не са от най-инерционните, не ти разбирам логиката.

?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#56
Потребителя е офлайн   zazu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 05.01.11
Имам някакъв спомен че беше инерционка тази която гледах, но може и да греша
"Ловът е древна драма и голгота,
апотеоз на битка с вечността,
НО ТОЙ Е ЛОВ КОГАТО ВЪВ ЖИВОТА,
ПРЕД ИЗСТРЕЛА ПОСТАВИШ ДОБЛЕСТТА!"
0

#57
Потребителя е офлайн   В. Василев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 04.04.11
https://www.youtube....eature=emb_logo

https://www.youtube....eature=emb_logo
0

#58
Потребителя е офлайн   Erwin Rommel 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 286
  • Регистр: 13.04.09
Остави ги тия дръгели турски, вземи си някоя истинска пушка като Берета, Бенели, Браунинг, Бреда....вече и на изплащане ги дават...
0

#59
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоErwin Rommel написа на 04.02.2020 - 22:01 :

Остави ги тия дръгели турски, вземи си някоя истинска пушка като Берета, Бенели, Браунинг, Бреда....вече и на изплащане ги дават...

То е според парите бе колега, кой каквото може да си позволи...
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#60
Потребителя е офлайн   LR110 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 13.02.11
Не знам само това с противоречивите мнения за Стожер къде си го чел? Не, че имам турско оръжие, но по-миналата година трябваше да купувам нещо леко и прикладисто за благоверната и понеже не вярвам много на оръжейните познания и опит на бай Кольо се рових бая по чуждите сайтове и форуми.

Та Стожрер 3000 е почти винаги в тройката на топ 10. А Стожер 3500 американците го слагат най-отгоре, преди техните Ремингтони, Мосберзи и т.н. А те не е като да робуват на марки и да не стрелят.

Ако си ОК с английския потърси "Best budget semi-auto" или нещо от сорта и чети.

Добри и достойни учители в лова и наслука ти желая!
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни