БГ Лов Форум: Фен клуб "СЛР" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (198 Страници) +
  • « Първа
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 156
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб "СЛР"

#3061
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоMishev написа на 23.10.2018 - 06:46 :

936 лева! Всъщност се опитах да пиша във “фен клеб слр” авно нещо не се е получило, та моля администратора да премести поста!


Честито колега!

Постовете са преместени в темата за СЛР.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#3062
Потребителя е офлайн   Mishev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 13.09.15

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 23.10.2018 - 08:06 :

Виж мнениетоMishev написа на 23.10.2018 - 06:46 :

936 лева! Всъщност се опитах да пиша във “фен клеб слр” авно нещо не се е получило, та моля администратора да премести поста!


Честито колега!

Постовете са преместени в темата за СЛР.

Благодаря за съдействието !
0

#3063
Потребителят е онлайн   MARS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 23.10.08
Колеги,
Наскоро станах собственик на СЛР-95, който няма странична планка за монтаж на оптика. Ще съм ви много благодарен ако ми помогнете с информация, от къде мога да се сдобия с такава.
Благодаря ви предварително.
0

#3064
Потребителя е офлайн   batnasko68 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 102
  • Регистр: 21.03.10
Там където ги произвеждат, т.е. Арсенал Казанлък. После точковане с ЦО.
0

#3065
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Три вариянта имаш:
1. https://www.aliexpre...b6-cd3ade42521c
2. https://www.aliexpre...924ed0cNzWU&s=p
3. Да си поръчаш от Арсенал - не знам колко пари са.

Между другото аз съм с 7.62х39 и съм изстрелял около 200 патрона с ето такъв монтаж:
1. https://www.aliexpre...72-4c3542f18070

И с тази оптика:
1. https://www.aliexpre....27424c4dZ08yCn

Проблеми до сега не съм имал. Монтажа не ми харесва, защото лостчето му е късо и се сваля трудно.Поне 50 пъти е свалян и слаган, не съм забелязал проблем с запазването на точността. Предполагам, че е по-паянтав от стоманените монтажи, но все пак няма да ходя на война и да ми зависи живота от него. А разликата в теглото си е значителна.
0

#3066
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Ето и моето произведение как изглежда:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Всичко което е сложено може да се премахне лесно, с изключение на планката заварена на предпазителя.
0

#3067
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Жалко, все се надявах някой да ми одобри "подобренията", но явно не са популярни :)
0

#3068
Потребителя е офлайн   blacky666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.01.13
Напротив, много ми харесват. Има доста полезни неща, които на пръв поглед не се виждат, но поне за мен са много полезни. Единствено съм с раздвоено мнение за оптиката, може би зашото моята е с бързомерец, навик както се казва, а и не вярвам в особената точност на това оръжие.
0

#3069
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоblacky666 написа на 13.11.2018 - 09:34 :

Напротив, много ми харесват. Има доста полезни неща, които на пръв поглед не се виждат, но поне за мен са много полезни. Единствено съм с раздвоено мнение за оптиката, може би зашото моята е с бързомерец, навик както се казва, а и не вярвам в особената точност на това оръжие.

Щото нещо ти куца в стрелбата
0

#3070
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Оптиката е тежка, но на нея има сложен и бързомерец, така че мога да ползвам и двете. Бързомереца е сложен от лявата страна. Само че е голям и ме дразни, затова сега си поръчах малък, които ще е по-прибран и няма да стърчи толкова. За точността не знам...според моя при правилно изпълнен изстрел група от 6-7 сантиметра на 150 метра е съвсем постижима. Нямам никакъв практически опит с оптиката (стрелба по дивеч), за да мога да твърдя нещо конкретно. Моето лично мнение е, че това дали оптиката ще е от полза, зависи от конкретната ситуация - разстояние, посока на движение на дивеча, скорост на движение...
0

#3071
Потребителя е офлайн   blacky666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.01.13
Прав си напълно, така е.
0

#3072
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Малко наблюдения от днес. При спокойна и правилна стрелба, група от 5-7 см на 120 метра е съвсем реална дори за начинаещ стрелец като мен. Монтажа ми се разхлаби на 50-60тия изстрел. Това разбира се зависи от това колко е бил стегнат, но като цяло този монтаж не е подходящ за тежка оптика заради късото лостче, което не позволява добро затягане и пречи на лесното сваляне на монтажа. Не че ако го стегна няма да държи, но просто е неудобно за сваляне после. Точната стрелба на сар-а за моите нужди е повече от достатъчна. Проблема според мен е придобиването на навик за добра стрелба по движеща се мишена. В Хасково имат, и на други места имат бягащ глиган, но все пак това си е трудно пък и скъпо удоволствие. Гледах ходара как търкалят гуми със закачени на тях мишени, гледах и други идеи, но това лично това е нещо в което нямам според мен достатъчно опит, а очевадно това е ключов опит в лова :)....
0

#3073
Потребителя е офлайн   vano_nukata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 172
  • Регистр: 22.04.13
Здравейте колеги!
Нямам слр, но имам мерак за такова оръжие в калибър 7,62х39, макар да имам болтова карабина в .308 нещо не ме влече болта. Скоро гърмях с такъв, имаше дулен компенсатор, след 3 изстрела, ушите ми писнаха и половин час ми беше зор да чувам , та въпроса ми е слр-а без дулен компенсатор има ли разлика в шума и отделно в отката?
0

#3074
Потребителя е офлайн   blacky666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.01.13

Виж мнениетоГеорги К написа на 15.11.2018 - 17:18 :

Малко наблюдения от днес. При спокойна и правилна стрелба, група от 5-7 см на 120 метра е съвсем реална дори за начинаещ стрелец като мен. Монтажа ми се разхлаби на 50-60тия изстрел. Това разбира се зависи от това колко е бил стегнат, но като цяло този монтаж не е подходящ за тежка оптика заради късото лостче, което не позволява добро затягане и пречи на лесното сваляне на монтажа. Не че ако го стегна няма да държи, но просто е неудобно за сваляне после. Точната стрелба на сар-а за моите нужди е повече от достатъчна. Проблема според мен е придобиването на навик за добра стрелба по движеща се мишена. В Хасково имат, и на други места имат бягащ глиган, но все пак това си е трудно пък и скъпо удоволствие. Гледах ходара как търкалят гуми със закачени на тях мишени, гледах и други идеи, но това лично това е нещо в което нямам според мен достатъчно опит, а очевадно това е ключов опит в лова :)/>....

Колега това си е нормалната точност за оръжието и си е напълно достатъчна за лов. Надявам се не си ме разбрал че казвам че оръжието не е точно, просто има и по-точни, с друга конструкция и т.н. А иначе "воденето" с бързомер се получава много добре и добре си падат животните, просто трябва да се свикне, не е толкова сложно. Ако ще ловуваш с карабина си трябва стрелба няма начин. Винаги са ме забавлявали специалисти със карабини за по и над 10К, които не са стреляли с тях от 3 години и очакват да улучат. Просто си трябва тренировка, но поне боеприпаса е финансово по-достъпен.
0

#3075
Потребителя е офлайн   blacky666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.01.13

Виж мнениетоvano_nukata написа на 16.11.2018 - 12:18 :

Здравейте колеги!
Нямам слр, но имам мерак за такова оръжие в калибър 7,62х39, макар да имам болтова карабина в .308 нещо не ме влече болта. Скоро гърмях с такъв, имаше дулен компенсатор, след 3 изстрела, ушите ми писнаха и половин час ми беше зор да чувам , та въпроса ми е слр-а без дулен компенсатор има ли разлика в шума и отделно в отката?

Да, разлика има и то съществена. Без компенсатор по-малко ти писват ушите, но отката разбира се е по-голям. Ако говорим за стрелбище там има едни слушалки, антифони им викат и пазят ушите. Ако се упражняваш сред природата нищо не ти пречи да купиш твои си и пак ще е добре за ушите. Има ги в оръжейните магазини и в тези за работно и предпазно облекло. Даже някои си купуват активни антифони и стоят с тях по пусиите, защото увеличавали шума, като е тих и чували по-добре. Иначе са за състезатели по стрелба и наистина са добри, справка интернет.
0

#3076
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Няма нужда да отговарям на въпроса вече, но ще те посъветвам да си вземеш едни китайски активни антифони. Хем може да ги носиш на лов да ти топлят ушите, без да ти заглушават слуха, хем можеш да си гърмиш без да ти пищят ушите. Аз съм с такива от линка и като цяло си струват парите. Не са кой знае какво, но за моите нужди са идеални.

https://www.aliexpre....27424c4d5E7aRz
0

#3077
Потребителя е офлайн   Нерон 3 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1000
  • Регистр: 04.10.13

Виж мнениетоГеорги К написа на 13.11.2018 - 22:23 :

Оптиката е тежка, но на нея има сложен и бързомерец, така че мога да ползвам и двете. Бързомереца е сложен от лявата страна. Само че е голям и ме дразни, затова сега си поръчах малък, които ще е по-прибран и няма да стърчи толкова. За точността не знам...според моя при правилно изпълнен изстрел група от 6-7 сантиметра на 150 метра е съвсем постижима. Нямам никакъв практически опит с оптиката (стрелба по дивеч), за да мога да твърдя нещо конкретно. Моето лично мнение е, че това дали оптиката ще е от полза, зависи от конкретната ситуация - разстояние, посока на движение на дивеча, скорост на движение...

Колега, би ли споделил с какъв боеприпас ,и с колко изстрела постигаш въпросната групираност на 150 м.?
0

#3078
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Държа да уточна, че понякога става хубава група, понякога - не ;)...Боеприпаса е на барнаул, FMJ, стрелям винаги по 3 патрона. И не съм 100% сигурен за сантиметрите, защото не ми се разкарва всеки път до мишената да я гледам. Примерно последния път на стрелбището, на 150 метра (по спомен) имаше изправени панички и свалих 3 от 3 (разбира се паничката не е 7 см но е показател). Във всеки случай аз мисля, че пропуските идват от мен, а не от оръжието. Лично моето мнение е, че оръжието има достатъчно добри характеристики, но практиката ми е много малко. Професионалистите стреят през ден през два, а аз по 1 път на месец 50-100 патрона. Колкото практиката - толкова постиженията :)...
0

#3079
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 11.01.11
От днес:

Публикувано изображение

Разстояние: 20-22м
Боеприпас: Барнаул НР
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#3080
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Браво :)! Къде го уцели и веднага ли падна?
0

Сподели темата:


  • (198 Страници) +
  • « Първа
  • 152
  • 153
  • 154
  • 155
  • 156
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни