БГ Лов Форум: Фен клуб Мазалат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Мазалат

#41
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Ето и малко снимки,нещо станаха много малки ама с телефона толкова ;)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P070314_14.10_01.jpg
  • Прикачено изображение: P070314_14.11.jpg
  • Прикачено изображение: P070314_14.13.jpg
  • Прикачено изображение: P070314_14.12.jpg
  • Прикачено изображение: P070314_14.13_01.jpg
  • Прикачено изображение: P070314_14.10.jpg

0

#42
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Супер е карабината - направо си е красива! ;)/> Предпазителят е от новите нали? И се вижда, че цевта е по-дебела! Как ти се стори като тегло с оптиката? Пробва ли прикладване на оптика и отделно на механичен прицел?
0

#43
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Ми не е кой знае колко тежка,много добре е и центъра на тежестта и от там много лесно се подвежда по подвижна мишена.
На мен приклада ми и два малко дълъг,ама то от дълго лесно става късо обратното е трудно ;) .Предпазителя е нов също,имаше един стар мазалат оставен за продажба то го сравних с тези.Като дължина цевта е малко по- дълга от на стария с компенсатора и визуално стои доста по дебела,предпазителя е друг,спусъка и той.
А да най-голямата разлика е като погледнеш вътре в цевта :D
0

#44
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоilian 777 написа на 07.03.2014 - 15:30 :

Ми не е кой знае колко тежка,много добре е и центъра на тежестта и от там много лесно се подвежда по подвижна мишена.
На мен приклада ми и два малко дълъг,ама то от дълго лесно става късо обратното е трудно ;)/> .Предпазителя е нов също,имаше един стар мазалат оставен за продажба то го сравних с тези.Като дължина цевта е малко по- дълга от на стария с компенсатора и визуално стои доста по дебела,предпазителя е друг,спусъка и той.
А да най-голямата разлика е като погледнеш вътре в цевта :D/>


Да, за разликата вътре в цевта съм се убедил лично :D Е, има и колеги със запазени оригинални цеви стрелящи добре, но все пак - новата цев си е нова цев. И на моята карабина балансът е много добър- явно са се постарали хората. А относно дължината - оригиналната цев е по-къса, но пък компенсаторът на оригиналната я удължава и пак идва горе-долу същата дължина на оръжието. Интересно ми е спусъкът с дълъг или по-къс ход е? Сигурно е доста мек спусък. Да са живи и здрави оръжейниците в НИТИ- да ни радват все така!
0

#45
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Спусъка не е с къс ход,но е много плавен и нежен,много добре можеш да предвидиш кога ще освободи.Лично на мен ми хареса много.
Цялата дължина на пушката е 111см
0

#46
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
:iagree: Моят спусък е същия -дълъг ход, плавен, 500-600 грама усилие и съм много доволен!
0

#47
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Интересно е също така,че за 3 дена откакто са в магазина и двете пушки вече са капарирани,като едната е за мен :animated100:
0

#48
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоilian 777 написа на 07.03.2014 - 15:54 :

Интересно е също така,че за 3 дена откакто са в магазина и двете пушки вече са капарирани,като едната е за мен :animated100:/>/>/>


Когато в края на лято 2013 г. си вземах от НИТИ карабината след смяната на цевта - имаше още 3 карабини за вземане! Ако не е тайна- в кой магазин си гледал карабината? Поздравления за избора - щом си капарирал! Няма да съжаляваш!
0

#49
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
В гр.Ловеч
0

#50
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Благодаря колега, питах защото рядко се срещат в магазините (в София- също) и не знам защо търговците не се интересуват. Все пак, не всеки би пътувал до Казанлък.
0

#51
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Ами как да се срещат по магазините,като на тази цена търговската отстъпка не е кой знае колко,друго си е да продаде някой Браунинг или нещо друго от 2000лв на горе
Всичко е реклама,като купиш карабина за една торба пари те прасета ще падат сами,колко пъти съм ги слушал тези приказки.Аз до сега ги биех с пушка за 500лв и втори пореден сезон си удрям по 4бр на сезон,карабина ми е нужна повече за хищниците.Обаче искам да стрелям само с една пушка и затова взех такава в по-голям калибър,пък и по-евтин от на Мазалата няма,не че ще ми излезе по-евтино ама поне ще си пострелям а от тренировки винаги има нужда
0

#52
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Да, така си е и как да сложиш много голяма надценка, ако го има на по-ниска цена в Казанлък. Но има и друго - има просто оръжейни продавачи (не всички слава Богу), които не следят пазара и не искат да си правят нови преценки за качество. Срещал съм в магазини - 7.62х54 бил лош, не бил добре балансиран, бил много шумен, много мощен ... Все такива, а като ги попитам след като по мощност боеприпаса е между .308 и .30-06, защо мислят така - ме гледат и мълчат. За мазалата - горе-долу същото - не искат да си променят мненията от 90-те години. Това нови цеви, нови предпазители, добър спусък и приклад - не ги интересува - не ставало щом се прави в БГ.
0

#53
Потребителя е офлайн   1И-1Ц 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 29.12.13

Виж мнениетоilian 777 написа на 07.03.2014 - 17:19 :

Ами как да се срещат по магазините,като на тази цена търговската отстъпка не е кой знае колко,друго си е да продаде някой Браунинг или нещо друго от 2000лв на горе
Всичко е реклама,като купиш карабина за една торба пари те прасета ще падат сами,колко пъти съм ги слушал тези приказки.Аз до сега ги биех с пушка за 500лв и втори пореден сезон си удрям по 4бр на сезон,карабина ми е нужна повече за хищниците.Обаче искам да стрелям само с една пушка и затова взех такава в по-голям калибър,пък и по-евтин от на Мазалата няма,не че ще ми излезе по-евтино ама поне ще си пострелям а от тренировки винаги има нужда


Поздрави за чудесната придобивка желая ти само успехи с нея. Не обръщай внимание на тези дето говорят - Аз с Блазера не можах да го съборя какво остава ако беше някой друг. Най ме кефи когато някой доста възрастен колега събори някой голям шопар със своята стара гладкоцевка а тези със скъпите пушки гледат с влажен поглед и преглъщат на сухо. Относно търговците съм крайно критичен защото търговията я превърнаха в печалбарство. От което страдат повечето колеги. Те предпочитат да продават нашумели марки защото никой не може да разбере на какви цени се внасят какви такси се плащат и слагат цени каквито им отърват а пред нас се оплакват, че печалбите им са нищожни а продават изключително качествени стоки което води до изключително трудното им оцеляване. На което аз не вярвам. Търговците според мен умишлено избягват да продават Мазалати и Мосини както и SLR защото са ниско бюджетни оръжия и с един разговор с Казанлък може да се разбере за цените им което пречи на техните сметки. Когато един ловец купи скъпа пушка обикновено ползва и по скъпи боеприпаси (най-малко за престиж) от което съответно пак печелят много. Ние с нашите евтини пушкала ползваме евтини патрони с които правим доволно добри изстрели от което търговеца няма полза. По тази причина на всеки ловец който се интересува от нарезно оръжие му се предлагат оръжия от среден и над среден ценови клас като ни убеждават, че именно те убиват по добре едрия лов. Аз не съм чул търговец да хвърли 95% от усилията си да убеди клиента колко е важен стрелеца за успех при лов и че най-важно за успеха е майсторството на самия стрелец. И на втори план е боеприпаса и после оръжието. Това си е мое мнение. Така, че приятели не се влияйте от мнението, че нашите пушки убиват по малко от скъпите това просто не е истина. Пушката само по себе си не убива, това го прави стрелеца. Аз затова си купих преди време Мосин не че нямах възможност да си купя скъпа пушка но не виждах смисъла за такава. С моя Мосаин постигнах такива резултати каквито колеги със скъпи пушки не постигат. Продължавам да си подобрявам възможностите на пушката и самия себе си защото тези две неща са взаимно свързани ако и вие постъпите по същия начин ще се убедите че самочувствието което трябва да имате е абсолютно заслужено. Нямам нищо против колегите които ползват "маркови оръжия" и се отнасят с нас подобаващо но много ми са противни надменните персони които за щастие не са много. Успех на всички колеги, че пак се поувлякох. Поздрави приятели.
Всяко оръжие заслужава собственик, но не всеки собственик заслужава оръжие.
0

#54
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Луди американци,има и част 2 :D Моят сайт
0

#55
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Американците наистина си правят всякакви експерименти с всякакви пушкала! А Мосинът, както и другото руско оръжие, са направени преди всичко да издържат на екстремни натоварвания и лошо отношение от ползвателите :D/>/>

Колега ilian 777, кажи ни като вземеш мазалата и сложи по-големи снимки - да му се порадваме и ние :D/>/> След теб и аз ще кача снимки на моя мазалат - нищо, че само цевта му е сменена! Нека и другите колеги с мазалати и другите им роднини (ивайло, мосин), които желаят да качат снимки на карабините си.

Снимки на нови мазалати или тунинговани такива ще бъдат особено полезни - явно липсва информация за тях. Би било добре, ако съберем подробна по-нова информация за мазалата в тази тема, за да могат колегите лесно да го намират и да ги препращаме тук, когато въпросът се засегне в други теми.
0

#56
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
За начало - сайта на НИТИ ЕАД и конкретно - актуална информация за Мазалата: http://nitibg.com/in...09-04&Itemid=6.

В посочения сайт са и контактите на НИТИ. Към момента, едноличен собственик на НИТИ ЕАД е българската държава чрез Министерство на икономиката, енергетиката и туризма т.е. НИТИ ЕАД е 100% държавна собственост и това може лесно да се докаже, ако някой се съмнява.

Мисля, че е излишно да се казва, но да кажа- нямам никакви финансови или лични интереси, или някакви лични връзки в НИТИ. Идеята е да похваля работата на хората в държавното НИТИ ЕАД, защото съм много доволен от смяната на цев, която ми направиха и от цената за тази услуга. Освен това, с оглед други теми, няма ясна информация за новите мазалати, които сега предлагат - с тази цел - вижте посочената страница и се обръщайте директно към НИТИ за въпроси за цени и други. За ползването на мазалатите, снимки, групи и т.н.- тук.
0

#57
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Тоя хамериканец дали не знае,че мосинката не може да стреля чак толкова на далеко а :D/>,пък оптика не ще човека :o
Моят сайт
0

#58
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11
Днес пробвах новата играчка :hurray:
Стрелях от позицията както е на снимката седнал,пробвах арсеналските HP но не стават :D и тези от снимката които си стават и то доста добре ;)
На 100м от тази позиция се получи тази група от 38мм :P ,стрелях така защото така стрелям и по чакалите и според мен ще си ги целя без проблеми и по-надалеко :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Изображение0389.jpg
  • Прикачено изображение: Изображение0390.jpg
  • Прикачено изображение: Изображение0388.jpg

0

#59
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Честито колега за новата придобивка- да си я ползваш със здраве и много слука! :D/> Много добра група - можеш да пробваш и чешките S&B, 11.7 грама, SP - също са много добри. За арсеналските ловни - при мен заклинват, но българските бойни - не! Пробва ли стрелба без опора (от рамо)?
0

#60
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоwinterhunter написа на 12.03.2014 - 15:39 :

Честито колега за новата придобивка- да си я ползваш със здраве и много слука! :D/>/>/>/> Много добра група - можеш да пробваш и чешките S&B, 11.7 грама, SP - също са много добри. За арсеналските ловни - при мен заклинват, но българските бойни - не! Пробва ли стрелба без опора (от рамо)?

Пробвах стрелба прав разбира се,на 100м стрелях на х2.5 по един камък малко по-голям от юмрук и го взривих направо :D/>/>
Ще карам с руските за сега,ама това чак след май месец,че на годишното събрание приехме да не стреляме по хищник от март до края на май месец за да не плашим дивеча,та на лято по стърнищата ще е бойното кръщене ;)/>/>
Арсеналските не щат да палят от първия път :D ,иначе горе долу добре групират ама няма кой да се разправя с тях :angry:
0

Сподели темата:


  • (26 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

  1. Google