БГ Лов Форум: На лов с пищов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

На лов с пищов Всичко за късото нарезно оръжие и мястото му в арсенала на ловеца

#161
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоburan написа на 14.08.2019 - 11:50 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.08.2019 - 08:24 :

Виж мнениетоburan написа на 13.08.2019 - 20:49 :

Стига с тия ТТ и макаров абсолютни боклуци !! Още помня когато хвонах и стрелях с ЧЗ 75б през 2005 просто шедьовър пред прехваления Макаров! срам за БГ армията и милицията че са с тия изделия !

чичо Гошо това с глока ме събори от стола Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение


Колега, въпрос на възприятие и опит е това ...ама това какво общо има с темата за пищов за доубиване...ти като си стрелял и с ЧЗ и с Гбок и с Макаров и с ТТ - разни брилянти и боклуци по твоему - колко човека или животни си убил с едно от тях...добре е да има свобода на действията и избор - това е демократично - а всеки за себе си решава какво от всичко това да ползва! Пищов за лов...ами до една две години най-много няма да има групов лов на дива свиня-та какво правим с пищовите - остава мерака да го лъскаш, препиваш и гърмиш за кеф...има и друг аспект - хубаво е поне една част от българите да могат да стрелят - това ни е от историята....но напоследък изпедерастя народа, така че си трябват и нормални...



Нашата история изобщо няма да я коментирам ! ..... помня когато ми дадоха на 19г разрешително за носене ех какви години бяха никои не ми искаше да доказвам за кво ми е?, а вече 10 години на народа на простия (обикновения) му се отне правото да има оръжие за самоохрана! Причината да си взема тогава макаров беше чисто финансова ! Но го продадох и не ме е яд , но повече никога няма да изхабя разрешително за самоохрана за покупка на руски пистальот! Просто тъмнитесили вече 10г ,щом взеха властта това им беше първата работа да вземат пистолетите ,но на господата различни от обикновените хора нямаха и няма да имат ядове. С моя макаров по онова време се връщах от риболов бях още по черния път , и ми се изтипосва една лисица на 20 м от ляво ! Спирам прицелвам се и бам ! Два метра в лямо от лисицата и тя си отиде жива и здрава ... причината се оказа в мене, бях сложил в пълнителя първи 2 стоп патрона .... и това е ловния ми опит с макаров. За парите за ТТ спокоино може да си купиш един ЧЗ 52 в същия калибър , което е милиони пъти по добро от ТТ.

Значи, взимаш ти пистолет за самоотбрана, а го ползваш за бракониерски прояви. И после питаш защо ми го взеха?!
Заради такива терикати на дребно сме на тоя хал...
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#162
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Както се казва за всеки влак си има пътници, аз не знам какво им е в главата на хората желаещи пищоли но в моята си казвам - "за чии ми е пищол за лов"?
Ако имам едни пари за ловен пистолет, винаги бих си взел още една пушка B)/> .
Дано да има лов с пушки за в бъдеще , че как е тръгнало...!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#163
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Не винаги може да мъкнеш 2 пушки , но виж за пушка и пищов - може!
0

#164
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 14.08.2019 - 15:07 :

Виж мнениетоburan написа на 14.08.2019 - 11:50 :

Виж мнениетоanelin написа на 14.08.2019 - 08:24 :

Виж мнениетоburan написа на 13.08.2019 - 20:49 :

Стига с тия ТТ и макаров абсолютни боклуци !! Още помня когато хвонах и стрелях с ЧЗ 75б през 2005 просто шедьовър пред прехваления Макаров! срам за БГ армията и милицията че са с тия изделия !

чичо Гошо това с глока ме събори от стола Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение


Колега, въпрос на възприятие и опит е това ...ама това какво общо има с темата за пищов за доубиване...ти като си стрелял и с ЧЗ и с Гбок и с Макаров и с ТТ - разни брилянти и боклуци по твоему - колко човека или животни си убил с едно от тях...добре е да има свобода на действията и избор - това е демократично - а всеки за себе си решава какво от всичко това да ползва! Пищов за лов...ами до една две години най-много няма да има групов лов на дива свиня-та какво правим с пищовите - остава мерака да го лъскаш, препиваш и гърмиш за кеф...има и друг аспект - хубаво е поне една част от българите да могат да стрелят - това ни е от историята....но напоследък изпедерастя народа, така че си трябват и нормални...



Нашата история изобщо няма да я коментирам ! ..... помня когато ми дадоха на 19г разрешително за носене ех какви години бяха никои не ми искаше да доказвам за кво ми е?, а вече 10 години на народа на простия (обикновения) му се отне правото да има оръжие за самоохрана! Причината да си взема тогава макаров беше чисто финансова ! Но го продадох и не ме е яд , но повече никога няма да изхабя разрешително за самоохрана за покупка на руски пистальот! Просто тъмнитесили вече 10г ,щом взеха властта това им беше първата работа да вземат пистолетите ,но на господата различни от обикновените хора нямаха и няма да имат ядове. С моя макаров по онова време се връщах от риболов бях още по черния път , и ми се изтипосва една лисица на 20 м от ляво ! Спирам прицелвам се и бам ! Два метра в лямо от лисицата и тя си отиде жива и здрава ... причината се оказа в мене, бях сложил в пълнителя първи 2 стоп патрона .... и това е ловния ми опит с макаров. За парите за ТТ спокоино може да си купиш един ЧЗ 52 в същия калибър , което е милиони пъти по добро от ТТ.

Значи, взимаш ти пистолет за самоотбрана, а го ползваш за бракониерски прояви. И после питаш защо ми го взеха?!
Заради такива терикати на дребно сме на тоя хал...





Първо много ама много бъркаш ! Браконерска проява щеше да е ако бях убил лисика ! Ситуацията беше пълно шоу смях ! Никога не съм бил браконер , и никога не са ми взимали КНО .
0

#165
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13

Виж мнениетоКрестев написа на 13.08.2019 - 22:01 :

Питам се, колко от писачите са стреляли професионално с коментираните оръжия?

Колега, каква е разликата между професионална и любителска стрелба? И ако евентуално непрофесионално те улуча при стрелбата, брои ли се? Благодаря!
0

#166
Потребителя е офлайн   ohotnick 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 96
  • Регистр: 04.07.09

Виж мнениетоkartechar написа на 14.08.2019 - 19:54 :

Виж мнениетоКрестев написа на 13.08.2019 - 22:01 :

Питам се, колко от писачите са стреляли професионално с коментираните оръжия?

Колега, каква е разликата между професионална и любителска стрелба? И ако евентуално непрофесионално те улуча при стрелбата, брои ли се? Благодаря!


:clapping-hands: :clapping-hands: :clapping-hands:
Лос- 9,3х53R
Сайга - 9,3х53R
ZKK-600- 7х64
Mossberg-308 Win
SA-93
БИ-4
БИ-6
ИЖ-18
ТОЗ-БМ
Сайга - 20х76
Yildiz Becassier
0

#167
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоburan написа на 14.08.2019 - 11:50 :


Нашата история изобщо няма да я коментирам ! ..... помня когато ми дадоха на 19г разрешително за носене ех какви години бяха никои не ми искаше да доказвам за кво ми е?, а вече 10 години на народа на простия (обикновения) му се отне правото да има оръжие за самоохрана! Причината да си взема тогава макаров беше чисто финансова ! Но го продадох и не ме е яд , но повече никога няма да изхабя разрешително за самоохрана за покупка на руски пистальот! Просто тъмнитесили вече 10г ,щом взеха властта това им беше първата работа да вземат пистолетите ,но на господата различни от обикновените хора нямаха и няма да имат ядове. С моя макаров по онова време се връщах от риболов бях още по черния път , и ми се изтипосва една лисица на 20 м от ляво ! Спирам прицелвам се и бам ! Два метра в лямо от лисицата и тя си отиде жива и здрава ... причината се оказа в мене, бях сложил в пълнителя първи 2 стоп патрона .... и това е ловния ми опит с макаров. За парите за ТТ спокоино може да си купиш един ЧЗ 52 в същия калибър , което е милиони пъти по добро от ТТ.



Колега, ти изобщо четеш ли, какви простотии пишеш, че и пряко си признаваш извършено престъпление от общ характер ........

Оставям настрана стрелбата по лисицата, не си я улучил, както и да е, но самата стрелба е абсолютно неправомерна, тъй като оръжието ти е било дадено за самоохрана, а не да си пуцаш, където ти е кеф.
Смесването на бойни и стоп-патрони в пълнителя също е напълно погрешно действие, като носи със себе си много рискове от грешки.
Въпроса обаче е от къде си се сдобил със стоп-патрони 9х18, тъй като нямам спомен тези патрони да са били в свободна продажба по оръжейните магазини за физически лица, а се ползват основно от структурите на МВР и то при определени ситуации, дори има подробна инструкция за употребата им - по спомен безопасната за човек дистанция, т. е да има само травматично въздействие е над 11 метра.

Както ти казаха колегите, ей такива действия спомагат за многото откази от страна на МВР за КНО за самоохрана, народа има една приказка, че "покрай сухото гори и мокрото" .......
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#168
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоddd_dancho написа на 15.08.2019 - 05:44 :

Виж мнениетоburan написа на 14.08.2019 - 11:50 :


Нашата история изобщо няма да я коментирам ! ..... помня когато ми дадоха на 19г разрешително за носене ех какви години бяха никои не ми искаше да доказвам за кво ми е?, а вече 10 години на народа на простия (обикновения) му се отне правото да има оръжие за самоохрана! Причината да си взема тогава макаров беше чисто финансова ! Но го продадох и не ме е яд , но повече никога няма да изхабя разрешително за самоохрана за покупка на руски пистальот! Просто тъмнитесили вече 10г ,щом взеха властта това им беше първата работа да вземат пистолетите ,но на господата различни от обикновените хора нямаха и няма да имат ядове. С моя макаров по онова време се връщах от риболов бях още по черния път , и ми се изтипосва една лисица на 20 м от ляво ! Спирам прицелвам се и бам ! Два метра в лямо от лисицата и тя си отиде жива и здрава ... причината се оказа в мене, бях сложил в пълнителя първи 2 стоп патрона .... и това е ловния ми опит с макаров. За парите за ТТ спокоино може да си купиш един ЧЗ 52 в същия калибър , което е милиони пъти по добро от ТТ.



Колега, ти изобщо четеш ли, какви простотии пишеш, че и пряко си признаваш извършено престъпление от общ характер ........

Оставям настрана стрелбата по лисицата, не си я улучил, както и да е, но самата стрелба е абсолютно неправомерна, тъй като оръжието ти е било дадено за самоохрана, а не да си пуцаш, където ти е кеф.
Смесването на бойни и стоп-патрони в пълнителя също е напълно погрешно действие, като носи със себе си много рискове от грешки.
Въпроса обаче е от къде си се сдобил със стоп-патрони 9х18, тъй като нямам спомен тези патрони да са били в свободна продажба по оръжейните магазини за физически лица, а се ползват основно от структурите на МВР и то при определени ситуации, дори има подробна инструкция за употребата им - по спомен безопасната за човек дистанция, т. е да има само травматично въздействие е над 11 метра.

Както ти казаха колегите, ей такива действия спомагат за многото откази от страна на МВР за КНО за самоохрана, народа има една приказка, че "покрай сухото гори и мокрото" .......


Виж ся не съм длъжен нито на тебе нито на който и да е капацитет да давам обяснения как и защо ! Когато някой направи бела да муго взимат !

Явно бъркаш нарушение с престъпление !
0

#169
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоburan написа на 15.08.2019 - 06:03 :


Виж ся не съм длъжен нито на тебе нито на който и да е капацитет да давам обяснения как и защо ! Когато някой направи бела да муго взимат !

Явно бъркаш нарушение с престъпление !


Виж "Ся", хубаво е да се пообразоваш малко - стрелбата по лисицата е нарушение, факт и то защото не си я уцелил, при отстрел с пистолет пак става престъпление, но пък държането, носенето, употребата, съхранението и т. н. за боеприпаси, за които нямаш разрешение си е баш престъпление, леко да подскажа - чл. 339, ал. 1 от НК.

Чл. 339. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 1985 г., изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.05.2011 г.) (1) Който придобие по какъвто и да е начин, държи или предаде другиму взривни вещества, огнестрелни, химически, биологични или ядрени оръжия, боеприпаси за огнестрелни оръжия или пиротехнически изделия, без да има за това надлежно разрешение, се наказва с лишаване от свобода от две до осем години.

И да ти го обясни капацитет - с горните си писаници правиш самопризнание за извършени от теб нарушение и престъпление ........ :sifone:/>/>/>
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#170
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Колеги,
Предлагам да се зарови томахавката и да не се обвиняваме, упрекваме и т.н.Сгрешил или не си е за негова сметка, всеки си носи кръста!Каквото и да е написал е било преди време, минало е давност, а да приемем , че го пише от това да изпъкне - никой не иска да упреква другия, защото тук всички сме равни!
Дайте да пишем по темата Публикувано изображение , за слуката , за това например какъв боеприпас да ползваме, кой е взел КНО , на кого са му отказали и защо...
Нека сме по-добродушни , да се поучим от грешките , които повече да не повтаряме, защото няма безгрешни Публикувано изображение
Наслука на тези, които имат лов!

0

#171
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10
Хора 9х19 мм си е хубав ма .45 си е каквото трябва...
0

#172
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Прав си, но да ти призная скоро гледах сравнение на силата им и видимо нямаше , кой знае каква разлика.Между другото нали идеята е да гръмнеш с него ако нещо не успееш да презаредиш и е скочило към теб, или пък да го доубиеш.... или пък някой лисик/чакал излизащ от храста до теб...., т.е. няма да стреляме с него на повече от 15м...
0

#173
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоddd_dancho написа на 15.08.2019 - 13:12 :

Виж мнениетоburan написа на 15.08.2019 - 06:03 :


Виж ся не съм длъжен нито на тебе нито на който и да е капацитет да давам обяснения как и защо ! Когато някой направи бела да муго взимат !

Явно бъркаш нарушение с престъпление !


Виж "Ся", хубаво е да се пообразоваш малко - стрелбата по лисицата е нарушение, факт и то защото не си я уцелил, при отстрел с пистолет пак става престъпление, но пък държането, носенето, употребата, съхранението и т. н. за боеприпаси, за които нямаш разрешение си е баш престъпление, леко да подскажа - чл. 339, ал. 1 от НК.

Чл. 339. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 41 от 1985 г., изм. - ДВ, бр. 33 от 2011 г., в сила от 27.05.2011 г.) (1) Който придобие по какъвто и да е начин, държи или предаде другиму взривни вещества, огнестрелни, химически, биологични или ядрени оръжия, боеприпаси за огнестрелни оръжия или пиротехнически изделия, без да има за това надлежно разрешение, се наказва с лишаване от свобода от две до осем години.

И да ти го обясни капацитет - с горните си писаници правиш самопризнание за извършени от теб нарушение и престъпление ........ :sifone:/>/>/>/>/>/>


Гн -следователъ виждам че изпъкваш с някви правни познания , браво прекрасно... но не всики има талант за комик разбираш ли ! Вече има държави където комиците заемат важни постове . Просто мене ми е през .....какво мислиш за написаното по горе . Винаги съм спазвал законите
изряден шофьр съм никога не са ми отнемали точки от талона... плащал съм си данъците и така ! Тъй че имам право да си пострелвам и няма хора които да ме критикуват ! Що не отидеш да да се оплачеш от китайските фоерверки по нова година , ами си седнал тука да ръсиш ум как хората се снабдявали с по специфични патрони ? Що не се оплачеш че 13 нули са забранени ,и си си ги купуват и пак думкат глигани ?
0

#174
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоburan написа на 15.08.2019 - 15:37 :

Гн -следователъ виждам че изпъкваш с някви правни познания , браво прекрасно... но не всики има талант за комик разбираш ли ! Вече има държави където комиците заемат важни постове . Просто мене ми е през .....какво мислиш за написаното по горе . Винаги съм спазвал законите
изряден шофьр съм никога не са ми отнемали точки от талона... плащал съм си данъците и така ! Тъй че имам право да си пострелвам и няма хора които да ме критикуват !
Що не отидеш да да се оплачеш от китайските фоерверки по нова година , ами си седнал тука да ръсиш ум как хората се снабдявали с по специфични патрони ?
Що не се оплачеш че 13 нули са забранени ,и си си ги купуват и пак думкат глигани ?


Не, "колега", абсолютно нищо не ти дава право да си "пострелваш", когато ти е кеф и нямаш право на това.

Изцяло си противоречиш с това "винаги съм спазвал" законите, защото нито нерегламентирана стрелба, нито нерегламентираното снабдяването с "по-специфични патрони" е спазване на законите. Бъди сигурен, че тук всички са коректни данъкоплатци, още повече, че преди години, /може и да знаеш/ се искаше бележка от данъчното за това при издаването на разрешението за продължението за носене на оръжие. Надявам се, че сам осъзнаваш, какви глупости пишеш, ако пък не можеш това, както е казал покойният артист Тодор Колев, " - Няма как да обясниш нещо на човек, с който те делят два вагона книги!" - последният абзац се чете и между редовете, да не се засегнеш нещо :P/> .
Форума се чете и от доста млади колеги, та едва ли с примери със "стрелба по дивеч с пистолет", "пострелване за кеф, щото имам право, че си плащам данъците", ще е правилен пример за тях.
Още повече пък съм сигурен, колко много си писал, какъв добър, законоспазващ и примерен гражданин на БГ си за пред КОС, че да ти разрешат носенето на КНО, ;)/>/>/>
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#175
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Аз имам повече книги от тебе в библиотеката , ама не това е въпроса ! Просто усещам тънкото ти заяждане от факта че някои хора могат да си набавят специфични боеприпаси и те хваща яд ! Глупостите са си лично твой, тука само за себе си ! Специално за тебе да сме живи и здрави пак ще говорим по нататък за специфични боеприпаси , мога да ти дам много теми и примери ама няма да разбереш . Аз глупости не съм писал , аз описвам реални примери тука става въпрос за отстрел на дивеч с т.к нар кно реални факти и ситуации ! Ти се изтипосваш и ми казваш кое и как било , цапаш темата ! Много си далеч от Тодор Колев . Ти даже и не можеш да прочиташ правилно ! Кно имах преди 10г .... и всичко ми е в рамките на закона
0

#176
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Дайте да заровим томахавката и да си пишем за нещо по-добро и по-позитивно :) !
0

#177
Потребителя е офлайн   VATKOVV 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 18.06.17
Здравей те знаете ли искат ли все още курс за боравене за ловно късо нарено?
0

#178
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
ДА, искат!
0

#179
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Искат, но не се знае на какво основание го искат. По принцип имат някакво извинение, въпроса е дали е законосъобразно.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#180
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колеги, записах го този курс просто като кетап да имам , но реших да не вземам пистолет за сега . Дефакто закакво тие този пистолет, какво ще правиш с него?.
0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • « Първа
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни