БГ Лов Форум: Пъдпъдъци , пчели и пестициди - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пъдпъдъци , пчели и пестициди

#1
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Току що дaдохa по НОВA кaк пестицидите с които третирaт земеделдките култури ТРОВЯТ пчелите.
Е.......питaм aз , ние ще мълчим ли , или ще отворим гърлaтa зaедно с пчелaрите , че и при нaс имa ОГРОМНИ щети върху прелетния и местен дивеч и популaциятa им , или пaк ще се МИШКAРИМ ?????
0

#2
Потребителя е офлайн   milko.milkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 201
  • Регистр: 29.05.10

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 22.02.2017 - 08:57 :

Току що дaдохa по НОВA кaк пестицидите с които третирaт земеделдките култури ТРОВЯТ пчелите.
Е.......питaм aз , ние ще мълчим ли , или ще отворим гърлaтa зaедно с пчелaрите , че и при нaс имa ОГРОМНИ щети върху прелетния и местен дивеч и популaциятa им , или пaк ще се МИШКAРИМ ?????
Аз колега съм ловец и пчелар,и съм за протест с/у третирането с неоникотеноиди.Загубите са ми огромни,но не знам до-кога ще продължава това.А и има и поражения и за прелетния и дребния дивеч.
0

#3
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Дa.
Време е !!!
Сегa е моментa нaшия съюз , дa се порaзсъни , дa излезе от летaргиятa и съвместно с пчелaрите , тa дори и със зелените дa се ЗAБРAНИ използвaнето нa тия пестициди.
0

#4
Потребителя е офлайн   levyleo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 240
  • Регистр: 22.12.15
Тия ползващи пестициди и отрови са си държава в държавата.
За пчелите одавна е ясно и не е добре никък... В една дружинка на 20 км от нашата им се бяха натровили
доста фазани, зайци и мишелови...
0

#5
Потребителя е офлайн   bat bayan 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 84
  • Регистр: 16.07.08
Аз като ловец и пчелар съм се убедил отдавна в три неща.
1. Пестицидите вредят страшно и безвъзвратно на пчелите, дивеча и нас самите.
2. Отдавна е назряло времето за протести..............но не мирни.
3. Истински протест на който тиквите в парламента да обърнат внимание скоро няма как да стане. Нито ловците, нито пчеларите са готови и най вече обединени за подобна кауза.
0

#6
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоbat bayan написа на 22.02.2017 - 10:00 :

Нито ловците, нито пчеларите са готови и най вече обединени за подобна кауза.

А колко би било добре ... ловци , пчелари и зърнари да си работят за това , да има дивеч в България !
Лично за мен, проблем № 1 за лавинообразното намаляване на пъдпъдъчата популация са пестицидите и № 2 африканските мрежи , а потърпевши са всички , дори и онези от БДЗП дето много, много не ги долюбвам , защото освен да хвърлят прах в очите на обществото , друго май не им се отдава .
Бих желал чрез портала Бг Лов да подкрепим пчеларите , ако не с протест , то поне с протестно писмо !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#7
Потребителя е офлайн   митьо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 749
  • Регистр: 02.05.08
Иво, оди фръли една пиратка на петию кат, ега ги събудиш! Ако не стая с пиратка, пробвай с портокалка!

Баяне, манталитета на българина не е готов за протести и борба за права!

Гоше, не само ловците, пчеларите, зърнарите са у лайната! Във всички сфери и категории се затъва, тоест вече сме затънали, яко у Лъто!
Оръжие: CZ 455, ИЖ 27ЕМ, Piper Bayard, Glock 17L, Diana AR-8
Куче: Дратхаари

Създавам Ядове на гадове!!!

"Има такава професия – да защитаваш родината си."
0

#8
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13

Виж мнениетоbat bayan написа на 22.02.2017 - 10:00 :

Аз като ловец и пчелар съм се убедил отдавна в три неща.
1. Пестицидите вредят страшно и безвъзвратно на пчелите, дивеча и нас самите.
2. Отдавна е назряло времето за протести..............но не мирни.
3. Истински протест на който тиквите в парламента да обърнат внимание скоро няма как да стане. Нито ловците, нито пчеларите са готови и най вече обединени за подобна кауза.

Тази кауза е загубена.То да бяха само пестицидите виновни.Ми добива на петрол не е ли образно казано отрова.А генно модифицираните соя, рапица и т.н ами изкуствено създадените породи животни които се хранят пък със соя.И излизат едни ловци и пчелари на митинг и хоп целия този цикъл прекъсва.Тръгнали сме към унищожение много отдавна и връшане назад няма ама и човешкия край ще дойде някой ден и тогава пъдпъдъка и пчелата ще викат ура.
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоhitrotomeche написа на 22.02.2017 - 13:41 :

Тръгнали сме към унищожение много отдавна и връшане назад няма ама и човешкия край ще дойде някой ден и тогава пъдпъдъка и пчелата ще викат ура.

:D Настроението ми е с 50 пункта нагоре !
Самоунищожениета наистина е тръгнало отдавна , но да се надяваме че Земята ще я удари някой астероид , ще се увеличи центробежната и сила, която пък ще изхвърли боклуците .
Каузата за ловците ще е загубена , доката в ловните среди подобни теми се неглежират , сам виждаш кои теми са най интересните и най посещаваните във форума ( огледалото на обществото ) ... клюкарските .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#10
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетомитьо написа на 22.02.2017 - 13:06 :


Гоше, не само ловците, пчеларите, зърнарите са у лайната! Във всички сфери и категории се затъва, тоест вече сме затънали, яко у Лъто!

При това преливащо изобилие Митаче , всячески се стремя да не пукна от преяждане ! Подскачам , поскачам , а и до " най високото" отсочих и .... а дано !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#11
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
Гледам и чета.......чета и рева ......!!!!!
А бе ЕЙ !!!!!!! Народе !!!!!!! Българано !!!!!! Ловецо !!!!!!
ОСЪЗНАЙТЕ СЕ БЕ ЕЙ !!!!!!!!!
Къде и как ви претопиха съмосъзнанието бре......????????
Ако дедите ни са били такива оФФФФци , още да ни стриже и дои султан Абдул Хамид !!!!!!

0

#12
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоbat bayan написа на 22.02.2017 - 10:00 :

Аз като ловец и пчелар съм се убедил отдавна в три неща.
1. Пестицидите вредят страшно и безвъзвратно на пчелите, дивеча и нас самите.
2. Отдавна е назряло времето за протести..............но не мирни.
3. Истински протест на който тиквите в парламента да обърнат внимание скоро няма как да стане. Нито ловците, нито пчеларите са готови и най вече обединени за подобна кауза.

Ей това е тънката част на процеса, колкото по бързо разберем това толкова по добре! Революция се прави с кръв не с пиене на кафе пред парламента........
Подкрепям казаното от Иво по въпроса.
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 22.02.2017 - 19:58 :

Гледам и чета.......чета и рева ......!!!!!
А бе ЕЙ !!!!!!! Народе !!!!!!! Българано !!!!!! Ловецо !!!!!!
ОСЪЗНАЙТЕ СЕ БЕ ЕЙ !!!!!!!!!
Къде и как ви претопиха съмосъзнанието бре......????????
Ако дедите ни са били такива оФФФФци , още да ни стриже и дои султан Абдур Хамид !!!!!!


Сам виждаш какво и колко го интересува българския ловец .
Утре постни тема за това как страдат нещастните пИпиррудки и ще видиш над 100 000 потребители , гости и още толкова анонимни силно загрижени за популацията и местообитания .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#14
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09
Наблюдение споделяно от мен и някои мои приятели, но зайците изчезват от ниви с рапица. Заради рапицата ли е или заради нещо различно с което ги пръскат, не знам.
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 22.02.2017 - 20:27 :

Виж мнениетоbat bayan написа на 22.02.2017 - 10:00 :

Аз като ловец и пчелар съм се убедил отдавна в три неща.
1. Пестицидите вредят страшно и безвъзвратно на пчелите, дивеча и нас самите.
2. Отдавна е назряло времето за протести..............но не мирни.
3. Истински протест на който тиквите в парламента да обърнат внимание скоро няма как да стане. Нито ловците, нито пчеларите са готови и най вече обединени за подобна кауза.

Ей това е тънката част на процеса, колкото по бързо разберем това толкова по добре! Революция се прави с кръв не с пиене на кафе пред парламента........
Подкрепям казаното от Иво по въпроса.

Шефа на разкола не иска протести , а да подкрепим пчеларите ....поне с едно подобаващо писм до МЗХ
Шефа на протестите съм аз , ако имаш въпроси , заповядай !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#16
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоГъди написа на 22.02.2017 - 20:39 :

Наблюдение споделяно от мен и някои мои приятели, но зайците изчезват от ниви с рапица. Заради рапицата ли е или заради нещо различно с което ги пръскат, не знам.

Оооо, спокойно ....и аз имам подобни наблдения !
В Р. Сърбия всеки ловец след всеки лов на див заек носи очни лещи за лабораторни изследвания .
Аз не нося , защото от 29 год. не ловувам на този вид дребен дивеч .
Та, може да задаеш въпрос до всички ловни, природозащитни и ветеринарни организацик , колко подобни проби са направени в България от 2015 год. до днес .
пп Пропуснах да ти кажа , че всички загрижени за дивеч и природа са с работно време и да не си мислиш , че събота , неделя ще може ги извадиш от летаргия ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#17
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
1. От изчетеното до тук разбирам че ловна дружинка БЕНДИДА имат повече топки от всинца ни у форума !
2. Уважаеми притежателю на ловно оръжие hitrotomeche , тази кауза ако я загубим ще е заради анонимни , и неопределени сексуално индивиди ........... /да не цитирам поименно/ който ги мързи да ходат на лов , камо ли да направят нещо за лова и дивеча в България !
3. Ако сега ние ловците , не протегнем ръка на пчеларите и не се обединим ПРОТИВ използването на пестицидите ТРОВЕЩИ всичко от пчели , пъдпъдъци , яребици , заЯци , фазани ......и пр.пр. та стигнем до нас самите и нашите деца - ВИ гарантирам , че в скоро време единственото което ще можете да направите , е да си наврете двуцевките в аналните отверстия , и да си пущите едно прощално последно дубле !!!

0

#18
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 22.02.2017 - 21:41 :

1. От изчетеното до тук разбирам че ловна дружинка БЕНДИДА имат повече топки от всинца ни у форума !
2. Уважаеми притежателю на ловно оръжие hitrotomeche , тази кауза ако я загубим ще е заради анонимни , и неопределени сексуално индивиди ........... /да не цитирам поименно/ които ги мързи да ходат на лов , камо ли да направят нещо за лова и дивеча в България !
3. Ако сега ние ловците , не протегнем ръка на пчеларите и не се обединим ПРОТИВ използването на пестицидите ТРОВЕЩИ всичко от пчели , пъдпъдъци , яребици , заЯци , фазани ......и пр.пр. та стигнем до нас самите и нашите деца - ВИ гарантирам , че в скоро време единственото което ще можете да направите , е да си наврете двуцевките в аналните отверстия , и да си пущите едно прощално последно дубле !!!



Мисля си това да е последният ми пост по тая тема.
Каквото е нужно ще направим с няколко ПРИЯТЕЛИ ЛОВЦИ които милеят за лова , и искат той да продължи да съществува и за поколенията след нас !

На останалите безполови гризачи , и анонимни смелчаци на клавиатурата ще им пожелая "УСПЕХ по ТРЪНСКИ" !!!

Жалкото е че "уж най-големия ловен форум", четен и по собствена воля , и по задължение гледа и си трае като нАсрАно дете майка си !!!

п.п. визирам АБСОЛЮТНО всинца НИ регистрирани тук !
0

#19
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
0

#20
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Пчелар съм от 20 години и ловец от 25. Агроном. Работата е следната:
1. Ако сте уведомени по законния ред , кошерите са затворени и не се пръска цъфтяща култура е невъзможно отравяне. Да не говорим,че има препарати разрешени за цъфтящи култури които след като засъхнат за 2-3 мин. са безопасни за пчелите. Всички масови отравяния се дължат на пренебрегване на това! Ходя по дела и ви го казвам от първа ръка. Винаги някой не е уведомил пчеларите,пръска се цъфтяща култура с хлорпирифос,който не е неоникотиноид, или те подценяват затварянето на кошерите Пчеларите трябва да са активни и в постоянна връзка със земеделците,въпрос на организация.
Ние гледаме много рапица и я пръскаме,няма как, но отравяния няма защото имам тел. на пчеларите и ги уведомявам лично,отделно и кметсвото го прави.
2.Зайци няма много преди да започнем отглеждане на рапица.
3.Пъдпъдъци няма защото се пръскат стърнищата с Раундъп,който ги изсушава.Погледнете август нивите,жълта картина,къде да се скрие пилето? В полските райони е така.Преди Раундъп беше скъп ,стърнищата зелени и имаше пъдпъдък. Друго е,че ако август е суша и няма роса,няма пъдпъдък,а последните лета е така. Тогава те мигрират край водните басейни ,морето,подбалкана и пр. където е росно. Там гледам има пъдпъдък,колегите качват доста снимки.
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни