БГ Лов Форум: Фен клуб Мазалат - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Мазалат

#461
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоI.D. написа на 13.11.2020 - 16:40 :

Когато беше с ринговете не съм обръщал внимание, а и не съм и правил такъв експеримент. На 50 м център, след това на 100м СТП идва 2см вдясно, а на 150 м още повече вдясно.
Оптиката сега е Пилад 4х32L. До този извод стигнах след като поставих оптиката на механичният и център (0 по хоризонтала) и използвайки прибор за студена прострелка поставих двете точки в една вертикална равнина, използвайки задният пръзгач на монтажа. След тази процедура, като погледнеш през окуляра и се вижда как скалата не съвпада с центъра на затвора, а идва леко вляво, допускам че може да е грешка и в оптиката. За тази цел имам възможност да поставя оптика с малко по-достоверна "0" (найтфорс) и тогава ще мога да направя някакъв извод. Писах тук евентуално ако някой вече е наясно с нещата и се е сблъсквал с такъв казус.
Иначе пушката стреля така:


Колега, като опит съм използвал и ползвам 3 монтажа на Мазалат - 1 от старите с Г-образни основи на ринговете и 2 нови монтажа. Проблемите, които съм имал с тях са: недобро регулиране на гайката на затягащия механизъм, лошо поставяне на монтажа или различни рингове. Все човешки грешки.

Моето мнение за т.нар. „студена” прострелка е, че става: за спестяване на време, спестяване на няколко патрона, проверка когато нямаш друга възможност. При всички случаи, нормалната прострелка със стрелба е силно препоръчителна. НИКОГА не ходя на лов с непростреляно на стрелбище оръжие, оптика и патрон.

Съвсем нормално, простреляният механичен мерник, ако го виждаш през оптиката на ниско увеличение, се вижда вдясно от центъра на скалата. Което не пречи при стрелба с оптиката да се постига център по хоризонтала на 50 и 100 метра.

Център на попадения на 50 м и 2 см вдясно на 100 м ми се струва в рамките на нормалното, с оглед група от 3 см на 100 м примерно. Отделно, оптика 4х32 е добра за лов на 100 м, но не е много добра за стрелба по хартиени мишени, ако ще броиш всеки сантиметър. Моя опит показва, че увеличение 4 е добро за мишени до към 50 м.

Разбира се, възможно е и да има несъосие между цев и оптика по хоризонтала. Абсолютно съответствие не е необходимо, пък и едва ли е възможно. Въпросът е дали е много или пренебрежимо за конкретни дистанции. И откъде идва - дали от монтажа, дали от пикатини релса (ако тя дава изкривяване), дали от неправилно монтиране и дали е проблем в оптиката.

Като те чета - не виждам проблем. Бих те посъветвал да отидеш на стрелбище и да пробваш стрелба на съответната дистанция, ако искаш да си сигурен.

Това по мое мнение. Дано всичко да е наред!
0

#462
Потребителят е онлайн   halil67 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 552
  • Регистр: 01.03.09
колеги здравейте от 5.....6 години използвам арсеналските патрони HP с дупката за лов и ми направи голямо впечатление че има разлики в партидите купувам към 120 бр за 78 ст бр. всяка година като имам път към Казанлък да има и за лов и за мишени проблема е че едната партида са добри стрелям по прасе дава голямо поражение и куршума се пръска вътре... стрелял съм по сръндаци направо ги корми.....и на следващият сезон купувам от същите патрони и започват мъките стрелям по големи прасета по 150 кг куршумите минават заминават от другата страна като бойни патрони... вкарвам на някои и по два патрона в плешката но гледам като дерем куршумите само пробили и минали и заминали има само дупки от двете страни все едно че стрелям с бойни патрони. пробвах ги и на сръндаци същата работа само дупчат... и не мога да разбера защо едната партида са добри а другата не стават
0

#463
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
Аз ползвам 13,2гр.на Барнаул никви проблеми.Вземи си от тях,1.60лв. ги взимам.
0

#464
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоDrathaar8282 написа на 01.12.2020 - 12:06 :

Аз ползвам 13,2гр.на Барнаул никви проблеми.Вземи си от тях,1.60лв. ги взимам.


Как успяваш да се уредиш със скъпи? Тук в Плевен, колкото и да се стараеш повече от 1,30 лв./бр. няма ама на кутийка, иначе не им се занимава с по един - два!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#465
Потребителят е онлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1108
  • Регистр: 27.12.14
По черноморието е скъпо!
0

#466
Потребителят е онлайн   halil67 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 552
  • Регистр: 01.03.09

Виж мнениетоDrathaar8282 написа на 01.12.2020 - 16:08 :

По черноморието е скъпо!

колега ще пробвам руските 13,2гр.на Барнаул още тая седмица.... ако ловуваш в Странджата имам много ловни спомени от с българи. Граматиково. Визица. Калово.. наздраве и поздрави
0

#467
Потребителя е офлайн   turner052 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 14.09.08
Здравейте колеги! След десетина дни и аз ще съм притежател на мазалат, (оръжието е добро взимам го от приятел) но оптиката коиято ще слагам е ф30, а ринговете на монтажа са малки. С една дума търся рингове ф30, но за стария монтаж, захвата на ринговете е г-образен, благодаря!
0

#468
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Здравейте!
Вчера преминах през ISD магазина на Ботевградско шосе и видях ПВЦ приклад за Мосин Нагант. Момчето каза, че ставал за Мазалат и Ивайло Ксилифор. При огледа установих, че няма отвор за страничния фиксиращ болт обаче - сиреч или пробиваш или...не знам - някой има ли такава мазалатка с приклад на ATI ?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#469
Потребителя е офлайн   hunter dinkov1985 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 17.11.18
Колеги търся монтаж за моят красавец?
0

#470
Потребителя е офлайн   gringo_bingo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 18.03.15

Виж мнениетоhunter dinkov1985 написа на 24.01.2021 - 20:53 :

Колеги търся монтаж за моят красавец?
колега имам 2 монтажа оригинален и нисък Уивър база съвместим с тези рингове бързомери и нощни и Термо уреди ... Ако имаш интерес пиши ми. А лично съобщение

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20210105_192226.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20210105_192241.jpg

0

#471
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоgringo_bingo написа на 24.01.2021 - 22:50 :

Виж мнениетоhunter dinkov1985 написа на 24.01.2021 - 20:53 :

Колеги търся монтаж за моят красавец?
колега имам 2 монтажа оригинален и нисък Уивър база съвместим с тези рингове бързомери и нощни и Термо уреди ... Ако имаш интерес пиши ми. А лично съобщение


Това не е ли Мосин...гледам спусковата скоба и пълнителя?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#472
Потребителя е офлайн   Popishko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 12.05.16
Най добрата пушка
0

#473
Потребителя е офлайн   Mariokn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 103
  • Регистр: 12.07.20
Здравейте,предлагам монтаж за мазалат.Не е ползван,като нов с рингове
0

#474
Потребителя е офлайн   Ивайло Желязков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 150
  • Регистр: 19.12.10
Привет на всички фенове! Отдавна не е писанов в темата, та да пораздвижим малко нещата. Най-накрая се реших да кача какво му причиних на моя Мазалат - смяна да монтажа от оригинален с пикатини база му сложих на Rock Solid ind. Получи се повече от добре. Отне ми известно време, защото беше изцяло в домашни условия, без специализирани инструменти, а с подръчни такива, но си беше удоволствие. Снимките са от процеса, наложи се интервенция и по затвора. Наскоро му смених и отпиката от Пилад 4х32 му сложих Нико Стърлинг 3-12х%56, като основно ще се ползва за варда.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20210112_225636.jpg
  • Прикачено изображение: 20210112_222748.jpg
  • Прикачено изображение: 20210119_224236.jpg

0

#475
Потребителя е офлайн   Ивайло Желязков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 150
  • Регистр: 19.12.10
А това е таблица в която съм се опитал да обобщя малко информация относно релоуда с НЦД-02Р с 150 грейнов куршум на ППУ, като базис има измерени скорости на фабрични патрони ППУ 150 СПБТ. Ползван е хронограф Магнетоспиид спортер. Идеята беше да се определи при кои навески налягането се "иравнява" за да може патрона който ще се ползва за лов да бъде възможно по-стабилен. Като референции са дадени изходни данни за Вихта 150 и 140, пуснати през Quickload.


Прикачени файлове


0

#476
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09
Някой мерил е стъпка на нарезите ? При мен излезе 1/9,5 инча или 1/240мм. Такава я дават при Драгунов за тежки куршуми ... Ще търся нещо в 13 грама / 200 греина за проба .. 180 греина ги таркаля добре, ще види с по-тежки как ще е ..
0

#477
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Привет!
Някой да знае може ли да се преработи предпазителя от стария тип - лостчето, с такъв на последните модификации?
Второ: Има ли нещо вярно в това, че оръжието не може да бъде чак за прецизна стрелба по две причини - дълъг ход на ударната игла /трептене в корпуса/ съчетано с начина на захващане към приклада?
Благодаря!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#478
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоДок написа на 12.03.2023 - 17:15 :

Някой мерил е стъпка на нарезите ? При мен излезе 1/9,5 инча или 1/240мм. Такава я дават при Драгунов за тежки куршуми ... Ще търся нещо в 13 грама / 200 греина за проба .. 180 греина ги таркаля добре, ще види с по-тежки как ще е ..


Здравей, не съм мерил, но по събрана информация това е стандартната стъпка за 7.62х54R руския стандарт. Значи мосините, мазалати, чешка хромирана цев и част от Драгунов.

Може да пробваш Барнаул SP 13 грама. При мен дават добра група. Има и Сако 13 гр, но там диаметъра е друг. Не пречи да пробваш.
0

#479
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоanelin написа на 12.03.2023 - 17:22 :

Привет!
Някой да знае може ли да се преработи предпазителя от стария тип - лостчето, с такъв на последните модификации?
Второ: Има ли нещо вярно в това, че оръжието не може да бъде чак за прецизна стрелба по две причини - дълъг ход на ударната игла /трептене в корпуса/ съчетано с начина на захващане към приклада?
Благодаря!


Привет, доколкото знам стария предпазител може да се преработи в новия тип. Преди НИТИ го предлагаха като услуга, обади се и питай.

За второто, не съм чувал, но не ми изглежда логично.
0

#480
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоwinterhunter написа на 12.03.2023 - 18:09 :

Виж мнениетоДок написа на 12.03.2023 - 17:15 :

Някой мерил е стъпка на нарезите ? При мен излезе 1/9,5 инча или 1/240мм. Такава я дават при Драгунов за тежки куршуми ... Ще търся нещо в 13 грама / 200 греина за проба .. 180 греина ги таркаля добре, ще види с по-тежки как ще е ..


Здравей, не съм мерил, но по събрана информация това е стандартната стъпка за 7.62х54R руския стандарт. Значи мосините, мазалати, чешка хромирана цев и част от Драгунов.

Може да пробваш Барнаул SP 13 грама. При мен дават добра група. Има и Сако 13 гр, но там диаметъра е друг. Не пречи да пробваш.


Сакото в .308 ли е ?
0

Сподели темата:


  • (26 Страници) +
  • « Първа
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни

  1. Google