БГ Лов Форум: Ловци на гости с пушка и куче - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловци на гости с пушка и куче лов и приятелство

#361
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 24.09.2016 - 20:35 :

Една снимка, която видях онзи ден възпламени емоциите ми!Публикувано изображение Не се коландрих много, а развъртях телефона, и така с едно обаждане и два смс-а уговорката за съботен излет на пъдпъдък бе факт!Публикувано изображение Не мога да скрия, че обаждането ми бе прието много радушно и днес се убедих, че Жоро Андриянов е доста запален Ловец с дълбоки познания за Лова изобщо. С отколешните ми Ловни другари Ванката Маринов и г-жаЛили Кръстева разменихме точно по две приказки и росни, росни в 3.30ч. поехме към врачанско. Сращата разцепи секундата, толкова силно гореше пламъка на страстта у нас от предстоящия Лов. Разузнаването си бе свършило работата отлично и в набелязаните полета имаше пъдпъдък. Искрена радост ме обзе, като видях, че Жоро също Ловува с Велики Дратове и така 4-та Ловци Ловувахме с 4-ри Велики Дратхаари : Атос и Арамис вом Боянавалд, Кая от Аспарухов и стария Мастер Барут!Публикувано изображениеДумите, с които мога да опиша работата на кучетата е - Симфония на страстта!Публикувано изображение Ожънатите блокове с чудесно покарала кощрява и напоени с роса подтикнаха кучетата към великолепни изпълнения. Четиримата артисти с вещина претърсваха полето и мраморните стойки следваха в прецизен такт! Пълнехме с шепи от щастие душите си от реализацията на всеки един тлъст пъдпъдък! Арамис на протяжка, Барут на ръчна, а Атос и Кая в секундация е представление, от което спира дъха..! Полето бе широко и дълго до необятност, като от двете му тесни страни имаше ожънат слънчоглед, а в страни от нас се възвисяваха внушителните ридове на врачанския балкан в есенната си премяна! За 3 часовия обход набихме доволно пъдпъдък, като около 10ч. слънцето напече и вдигна росата. Искрени благодарности към Жоро Андриянов за отдадената възможност и прекрасните емоции!Публикувано изображение Сигурен съм, че и занапред ще споделяме щастливи Ловни мигове! Представям на вниманието Ви споделените моменти на щастие от покрилата ни добра Слука!Публикувано изображение
Прикрепен файл 14462859_10154204690932562_2756831862024294801_n.jpg Прикрепен файл 14463191_10154204690982562_5856558047561475244_n.jpg Прикрепен файл 14457290_10154204690967562_106607475278468012_n.jpg Прикрепен файл 14368635_10154204691212562_2315836624415360970_n.jpg

Браво и за слуката, и за гостоприемният домакин, и за гостите, и за слуката! Традициите в лова и ловното другарство няма да умрат! Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#362
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
През месец юли с мен се свърза млад кандидат Ловец, с който обсъждахме перипетиите по издаване на разрешителното за Ловна пушка, след като вече бе изкарал успешно теорията. В активната комуникация, която развихме, Ангел Василев се прояви, като силно мотивиран млад колега уважаващ традициите, които свещено са му били предавани през годините на възмъжаване от дядо му, бай Ачо Иванов! Така, от дума на дума поканата за Лов на водоплаващ и хищник дойде от само себе си, и с Васко Терзийски решихме да я уважим!Публикувано изображение Няколко дни преди това, Ачо ни изпрати снимки на големи ята гъска, които е заснел над землищата, в които Ловуват колегите от гр.Козлодуй, и ние останахме силно впечатлени от плътността на ятата! И така, в една мъглива софийска утрин, ние поехме към Козлодуй.Прикачено изображение: 15109604_10208415416078442_7138269169404492058_n.jpg Вълнението, с което ни посрещна Ангел бе видимо на младежкото му лице, грееше целия в усмивка, но и ясно разпознахме онази нишка, която блести в очите на всеки посветен в нашето Ловно братство. Стиснахме ръцете си, всяко притеснение от тази първа среща се изпари и ние подехме разговор за предстоящия Ловен излет. Понеже отпътувахме рано в съботната утрин, ние бяхме пропуснали ранният прелет и след бързо преобличане и на по кафе, при което се запознахме и с домакините ни г-н Ангел и Весела Иванови, с Васко, Ачо и бай Ангел се отправихме към бленуваните за Лов места. Необятните ширини на дунавската равнина винаги са приковавали погледа ми, и пътувайки към язовира на Шишманов вал се любувах на меките падини преливащи в плавни възвишения! Прикачено изображение: 15087020_633211660216754_1686368308_n.jpg Около 15.30ч. вече се бяхме разставили по укритията, които са разположени под пътя на прелета, като Ачо ми преотстъпи своя си капан, който е стоял от изминалия излет там, за да се впише в обстановката! Прикачено изображение: 15086831_633211733550080_1721458383_n.jpg Верните Атос и Барут също разположих близо до мен, готови да овършеят всичко що се изсипе от благодатното небе..!Публикувано изображение Някъде към 16.30ч. чухме дългоочакваното гъше гългочене и по посоката на звука, в далечината, забелязахме тъмното острие на ятото. Мощните птици преминаха на голяма височина, тъй като времето по заник слънце бе ясно, въпреки, че зад нас, до язовира, бебешката пелена на мъглата бе започнала да се проявява. Със сигурност острието на ятото е забелязал святкащите от кръвожадност мои очички, щото ятото плавно зави на дясно с обширен завой и си ме заобиколи..! Разбира се, по-късно разбрах, че по-далече от нас разположени колеги, въпреки голямата височина на ятото, са стреляли по тях и те са се отклонили. До 19ч. ятата не се върнаха на обратно и ние тръгнахме към джиповете. Стигайки до укритието на Васко, към нас се присъединиха и други колеги, като се разговорихме за гъшите ята. В това време, Атос и Барут навлязоха в укритието, което всъщност представляваше тръница дълга около 30м. и широка 15м. и след няколко минути от вътрешността и се чу боричкане, ръмжене и пищене..!!! Тъй като вече бе тъмно, навлязох с фенера и осветих една горда картина! Хищен кръволок и убиец се премяташе м/у челюстите на кучетата, като Атос коректно го задушаваше през гръкляна, а Стария Мастер Барут прехапваше с бурна радост гърдите му..!Публикувано изображение Бащина милост ме обзе, същевременно и "жълто по гащите" напъна, а останалите колеги изразиха впечатленията си от видяното с много похвали и доволни възклицания!Публикувано изображение Така, следобедния излет приключи успешно и ние тръгнахме към уютния и изпълнен с радост дом на Ачо и дядо му бай Ангел, където г-жа Весела бе подготвила крепка вечеря, че да можем да съберем сили за неделния групов излет на див фазан!Публикувано изображение Гостоприемството и струеше от всеки специалитет, с който ни нагости /като добре знаете, че по древна българска традиция с пита и баница се посрещат най-скъпи гости/, а дядо Ангел ме приюти с отлежал сливов ангажимент, като аз, през цялата прекрасна вечер го придърпвах най-близко до мене си..!
Прикачено изображение: 15135515_634496250088295_1815932827_n.jpg В неделната утрин ние, добре отпочинали, отново поехме към укритията в близост до язовира и силно освежихме очакванията си за добра слука, като установихме, че мъглата трайно се бе настанила около нас и денят обещаваше да е дащен! Прелета започна около 6.30ч. и за себе си ще кажа, че такова нещо не бях виждал до този момент!!! То патици, то чудо..!!! Налитаха от всички страни ята от по 15-20патици и бе велико тържество за сетивата! Обаче, въпреки многобройните изстрели, които дадох, всичките си отидоха на "заря", с която поздравявах ятата, а Васко с прецизен изстрел свали охранена патица, като Атос с радост апортира!Прикачено изображение: 15151504_10208433664094631_1458303202_n.jpg Прелета приключи и ние се събрахме, като с радост установихме, че младия Ангел е добил две патици с далечно дубле!Публикувано изображение Не се кумихме много, а се отправихме към сбора на ЛД Козлодуй 2, където да отпочнем лова на див фазан. След инструктажа, ръководителят на Лова даде старт на излета. Ловувахме в засушени и захрастени отводнителни канали, където популацията на див фазан бе зашеметяваща! На 100-200м. се вдигаше фазан и аз успях да покрия нормата си! Публикувано изображение Васко също направи отлични изстрели, като на едната му реализация Барут сътвори виртуозно изпълнение Прикачено изображение: 15134247_634966356707951_1585618872_n.jpg, като за това ще го оставя той да разкаже, а аз по-късно ще представя схема на този високо специализиран апорт!Публикувано изображение За 4ч. обход всеки доби добра слука, а младият ни домакин Ачо реализира и първия си прекрасен фазан, след невероятно изпълнение на Атос и Барут! Прикачено изображение: 14872640_634521016752485_711449360_n.jpg
Изказвам сърдечни приветствия и благодарност на Ангел Василев-Ачо, дядо Ангел и г-жа Весела, на Стефан, Николай и mishaka_77, както и на всички останали, които направиха този излет неповторим и трайно белязаха Ловните ни сърца с белега на Ловното другарство!
Прикачено изображение: 15151254_634492810088639_1118820250_n.jpg Прикачено изображение: 15139344_632738136930773_395090190_n.jpg Прикачено изображение: DSCN0247.JPG Прикачено изображение: DSCN0243.JPG
Наслука!Публикувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#363
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Васко също направи отлични изстрели, като на едната му реализация Барут сътвори виртуозно изпълнение Ситуацията се разви в 4 бързи етапа, които представям на вниманието Ви!Публикувано изображение Васко стреля много красив мъжкар от около 35-40м. и го свали ранен, като фазана побягна и се скри в тръница, която граничеше с отводнителен сух обрасъл канал. Аз, с Барут, бях доста по-назад от него и видях как падна птицата, но по-нататък не се виждаше на къде се е оттеглила. Изпратих кучето и г-н Терзийски го насочи към мястото на падане на птицата. Барут щателно претърси тръницата и маркира в далечния и десен ъгъл! Вдигнаха се яребици, но като не последва изстрел кучето се върна на дирята на фазана и по нея стигна до отводнителна шахта с дълбочина 1.50см. и ширина около 1м., като даде глас към шахтата. Ние, с Васко, притичахме до него и установихме, че по всяка вероятност фазана е паднал в шахтата и се е набил в отводнителната тръба дълга около 13-14м. която свързва двете шахти, а отгоре и е прехода за тежките селскостопански машини, с които орат стопаните. Тръбата беше зарита с наноси и имаше просвет в началото и краят и около 20см. Барут бе сигурен, че птицата е там, щото много настървено подсказваше това..!Публикувано изображение Барут скочи в шахтата, и като изрови с лапи от наноса, легна по корем и запълзя навътре..! Около 10мин. го чувахме да лае, както се и чуваше глухото топуркане от риенето в наносите! Когато много горд и направо усмихнат излезе от другата страна на тръбата целия овъртян в кал, коректно бе захванал фазана и ми го донесе! Свидетели на ситуацията бяха дядо Ангел, Mishaka_77, Васко Терзийски и моя милост с навирен от радост гребен..)Публикувано изображение
Прикачено изображение: 15193488_10154375574952562_4016432116910499451_n.jpg
Наслука! Публикувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#364
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Така беше! :)
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#365
Потребителя е офлайн   PetarRangelov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 01.12.16
.................................

Този пост е редактиран от Vasil Terziyski: 01.12.2016 - 22:07
Причина за редакцията: Тук не е място за обяви.

0

#366
Потребителя е офлайн   Bobi Velev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 07.06.16
Писателят си е писател. Адмирации, г-н Грозков. Превърнал сте тази тема в истинска ловна литература, много приятна за четене.
Ако искаш да си щастлив за едни ден - напий се.
Ако искаш да си щастлив за една година - ожени се.
Ако искаш да си щастлив за 15 години - направи си дете.
Ако искаш да си щастлив за цял живот - стани ловец и риболовец.
0

#367
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоBobi Velev написа на 07.07.2017 - 16:15 :

Писателят си е писател. Адмирации, г-н Грозков. Превърнал сте тази тема в истинска ловна литература, много приятна за четене.


Благодаря Ви, колега! :) Но, бих се в пъти повече израдвал, ако тук списват и други колеги!! Ловците сме романтични натури и всеки колега би могъл да намери в себе си цветовете на Ловна картина, която да опише тук с най-фините и краски!Публикувано изображение Наслука :)
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#368
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16
Здравейте колеги,
Реших да използвам тази тема вместо на пускам нова.
Предстои ми семейна почивка в Балкана (около гр. Елена) за десетина дни и някак си ми се иска да не губя два ловни излета.
Говорих с познати, ловуващи из района (като гости) и ме убеждават, че там лов на прелетен дивеч не съществува.
Някак не ми се ще да го повярвам и затова пиша тук.
Ако някой има идея как и с кого да се свържа, че да мога да погърмя уикенда ще съм му благодарен.

Поздрав и наслука
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#369
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоborislaf написа на 15.08.2017 - 16:25 :

Здравейте колеги,
Реших да използвам тази тема вместо на пускам нова.
Предстои ми семейна почивка в Балкана (около гр. Елена) за десетина дни и някак си ми се иска да не губя два ловни излета.
Говорих с познати, ловуващи из района (като гости) и ме убеждават, че там лов на прелетен дивеч не съществува.
Някак не ми се ще да го повярвам и затова пиша тук.
Ако някой има идея как и с кого да се свържа, че да мога да погърмя уикенда ще съм му благодарен.

Поздрав и наслука

Бах ма`a му ... из този балкан да няма гривяк ?! B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#370
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 16.08.2017 - 10:09 :

Виж мнениетоborislaf написа на 15.08.2017 - 16:25 :

Здравейте колеги,
Реших да използвам тази тема вместо на пускам нова.
Предстои ми семейна почивка в Балкана (около гр. Елена) за десетина дни и някак си ми се иска да не губя два ловни излета.
Говорих с познати, ловуващи из района (като гости) и ме убеждават, че там лов на прелетен дивеч не съществува.
Някак не ми се ще да го повярвам и затова пиша тук.
Ако някой има идея как и с кого да се свържа, че да мога да погърмя уикенда ще съм му благодарен.

Поздрав и наслука

Бах ма`a му ... из този балкан да няма гривяк ?! B)/>


Жоре, вярвам че има, просто не е интересен за колегите там - имат си прасета :). Освен това оня ден в полето имаше по-малко пъдпъдък отколкото горе в гората.
Та така - ако някой от региона има нужда от компания и налични бележки съм насреща :)
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#371
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Не си за тук, моля модовете или Админа да се намесят!!!
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#372
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
С повече или по малко слука, всеки ловен ден с приятели е незабравим! :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Лов на яребици и фазани.jpg

Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#373
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
На 20/21.01. по покана на господата Манол Русенов и Камен Чолев - Дък Командъри ловуващи водоплаващ дивеч със ръчни звукови примамки /свирки/ бях поканен за два от малко оставащите излети, по р. Марица и околията на Пловдив. В петък привечер, акостирах в уютния дом на Манол, като в последствие там пристигна и Камен, с когото отдавна желаех да се запозная лично! Градусите на настроението се вдигнаха бърже, щото радостта от среща на Дък Командъри е винаги на мн. високо ниво Прикачено изображение: 27153245_10155594461877562_1799898924_n.jpg Публикувано изображение Камен, накратко ни представи програмата за Ловните дни и ние останахме много удовлетворени, тъй като той бе предвидил динамични райони, в които патицата се вдига за храна и нощува. Много радостен бях, когато се обади, че ще присъства и Дък Командър Кристиян Димитров, който пък в по-раншните месеци изработи за мен висули за свирки и патици. В 5.30ч. сабалям в събота ние с Манол вече пиехме 1-то за деня кафе и гласовете ни издаваха трепета от предстоящите излети. Камен, естествено бе точен на срещата и отпътувахме за предвидените места по р. Марица. При тихия подход към реката обаче чухме, че електронна машинка неспирно "крякаше", а до нея безконечно лаеше куче, които звуци кънтяха над цялата река и естествено не плуваше и не прелиташе нищо живо над нея..! Взехме бързо решение и потеглихме на ход за издебване на евентуално притаилите се патици от всичкия този неестествен шум в оскъдните шавари покрай брега на реката. Никой не може да избяга от времето най-малко ние, Ловците, щото положителните температури теглеха още нагоре живака и доколкото останалите хора се радват на такова време януари месец, ние кълняхме страшни клетви..!Публикувано изображение Имаше раздвижване над реката, но то бе в недосегаеми дистанции и въпреки това, някои от засадите от другия бряг на Марица "зенитваха" в отстояние на 200м. цели..Публикувано изображениеПубликувано изображение Все пак успяхме да "скършим" със свирките една седмица, но прибързани изстрели я запокитиха обратно във висините. Стана време за кулинарна подкрепа и Камен ни отведе в приятно крайпътно заведение, където се презаредихме с търпение за следобедните пачи пълчища!Публикувано изображение В захладнелия леко следобед, Камен ни разположи на възможно най-удачното за прелета място, което представляваше издигнат апарел от пясък вбит косо към средината на реката, като път за тежките машини, с които копаят пясък и камъни от там, като в непосредствена близост се образуваха 2 ръкава с естествени островчета по средата им, в които патиците обичат да нощуват. Аз, заех върха /края/ на пътя, а Манол и Камен се разположиха по-назад от мен с чудесен фронт към легловата база на патърите! Бодигардът на пушката бдеше..Прикачено изображение: 27042802_10155594461677562_11404009_n.jpg Публикувано изображение Тежки облаци нападаха отвсякъде, като тъмната вечер настъпи внезапно и се появи прелет, но аз нищо не виждах и не рискувах да стрелям само по звука на прелитащо ято. Някъде, в далечината, се чуваха канонади и както в последствие разбрахме, Дък Командърите Васко Илиев и Георги Мерджанов по р. Чая са рисували съчмени фигурки по трофейните пера на няколко патъра..!Публикувано изображение Липсата на натежали висули ни най-малко не помрачи настроението ни, тъй като целия ден бе наситен с лакърдии и разкази за Ловни приключения. Съботната вечер се приютихме над вълшебни отвари и здравословни ястия Прикачено изображение: 27043302_10155594461872562_670516586_n.jpg в семейното гнездо на Дък Командър Манол, а неговата благоверна Зара и предучилищният кандидат-Дък Командър Дамян ни разведриха и отметнаха от нас бремето и клетвите на лошото /за запалените патичари/ гадно топло време.Публикувано изображение В неделната утрин, след като дългоочакваното запознанство с Дък Командър Кристиян Димитров най-накрая се реализира, се отправихме към с. Голям Чардак, където по покана на младия Ловец г-н Никола Гаргов предстоеше да Ловуваме на сутрешен прелет, а в последствие да се присъединим, към гонки за хищник в Ловните територии на дружината в с. Голям Чардак. Мястото, на което ни отведе Колето Гаргов бе много красиво Прикачено изображение: 27042651_10155594461807562_1870214883_n.jpg но освен вдигналите се 2 малки ята при подхождането ни към издебване, нищо друго не прелетя до 8.30ч. Към 9ч. присъствахме на Инструктажа за Лова на хищници и се отправихме към полето. Претърсвахме синори обрасли с къпинак, стари напоителни канали със стара тръстика - все места, които са удачни за укритие на хищника, но освен десетките фазани, които се надигаха от уютните си местенца, нито един кръвожаден убиец не намерихме! Вече към 15ч. на привършване на гонките, ягдтериерите на Иван /единия от тримата, които излязохме да гоним/ набараха 2хищника в една дупка, което бе доста странно предвид различните видове, които представляваха, но и на двете им отпорихме кожите! На снимката е само едното, щото другото ич не бе за снимане /в предвид няколкото пушки, които го наложиха/. Прикачено изображение: 27144384_10155594461687562_532179737_o.jpg Следобед, вече доста поуморени и подгизнали от появилият се ситен дъждец, ние се отправихме към хижата на Николай, където местните колеги бяха подготвили знаменателен обяд, изпълнен със специалитети и елексири, от които едвам ме откопчиха Манол и Камен за вечерния прелет..Прикачено изображение: 27043567_10155594461892562_1969226115_n.jpg Публикувано изображение
Изказвам искрени благодарности за предоставената възможност да Ловувам с ценни Ловни другари, в лицето на Камен, Манол, Кристиян, Никола, г-н Димитър Гаргов, Николай, Васко Илиев и всички останали колеги, които отвориха сърцата си за винаги жадуваното от мен Ловно Другарство! Прикачено изображение: 27153203_10155594461802562_1027254717_n.jpg Прикачено изображение: 27292147_10155594461837562_1595626422_n.jpg Прикачено изображение: 26996817_10155594461897562_467413654_n.jpg
Наслука! Публикувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#374
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Ашколсун г-н Гроздков,ловен излет мечта и много добър разказ!!Поздрави и наслука!!!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#375
Потребителя е офлайн   Иво Парашкевов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 24.11.08
На гости в Деветинци Карнобатско. В събота сутринта бяхме на линия 8 човека аз с 4 кучета едно гонче и три ягдтериера.Лова беше на хищник по старите напоителни канали,на първите два канала нямаше нищо но на трития кучетата запищяха в един глас имаше 3-4 чакала.След 15 минутна гонка чакалите се върнаха назад и при мен излязаха два единия го съборих а другия го раних и се скри в трънките а кучетата заминаха след другия след още 5 мин видях още един чакал който изби от трънките и със 200 хвърчеше през угърта но беше прекалено далеч за да му стрелям.Към самия край на гонката единия от домакините имаше слука и одари още един чакал,и най интересното в случая накрая на пусията след като се събрахме да обсъдим следващата пусия ягдтериерката ми влезе в съседна трънка на около 40-50 метра от нас и започна нов лай и преследване на поредния чакал който се е спотайвал до нас но за жалост го изстървахме. Започнахме следващата пусия стари гъсти яко обрасли лозя кучетата запяха отново и всички замръзнахме в очакване имах късмета да съм застанал на точното място без да знам понеже бях гонач замръзнах и само се ослушвах каде точно лаят кучетат и след 3-4 минути чух кучетата да приближават към мен и забелязах един добре охранен чакал да се измъква през високата трева и да идва към мен явно и колегата отсреща го видя и му гръмна но съвсем леко го беше закачил отзад и чакала хвъркаше към мен със 200 разстоянието беше около 25 метра когато го виждах добре замерих го и със едни стари 10/0 го повалих (бях си взел 3 патрона 10/0 13/0 стари които исках да изгърмя по бягащи чакали в нивите понеже на свински лов стрелям само с бренекета) след 10минути лая започна пак кучетата гонеха още два чакала единия излезе на около 10тина метра пред мен показа си глава само от трънките но това ми беше достатъчно защото го чаках точно там след едни 4/0 на тръст замина за вечните ловни полета ,а другия чакал излезе на авера и той му пусна едни 5/0 които бяха достатъчни за да станат 5 убити чакала.Благодарности към Бт Минко и чичо Неделчо за атрактивния лов надявам се следващия път да имаме повече слука.Наслука и на вас колеги.Истинския лов е лов споделен с приятели!!!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG-9355bfce3a340e9beeb331239bfc0474-V.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20180124_151807.jpg

0

#376
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоИво Парашкевов написа на 24.01.2018 - 16:01 :

На гости в Деветинци Карнобатско. В събота сутринта бяхме на линия 8 човека аз с 4 кучета едно гонче и три ягдтериера.Лова беше на хищник по старите напоителни канали,на първите два канала нямаше нищо но на трития кучетата запищяха в един глас имаше 3-4 чакала.След 15 минутна гонка чакалите се върнаха назад и при мен излязаха два единия го съборих а другия го раних и се скри в трънките а кучетата заминаха след другия след още 5 мин видях още един чакал който изби от трънките и със 200 хвърчеше през угърта но беше прекалено далеч за да му стрелям.Към самия край на гонката единия от домакините имаше слука и одари още един чакал,и най интересното в случая накрая на пусията след като се събрахме да обсъдим следващата пусия ягдтериерката ми влезе в съседна трънка на около 40-50 метра от нас и започна нов лай и преследване на поредния чакал който се е спотайвал до нас но за жалост го изстървахме. Започнахме следващата пусия стари гъсти яко обрасли лозя кучетата запяха отново и всички замръзнахме в очакване имах късмета да съм застанал на точното място без да знам понеже бях гонач замръзнах и само се ослушвах каде точно лаят кучетат и след 3-4 минути чух кучетата да приближават към мен и забелязах един добре охранен чакал да се измъква през високата трева и да идва към мен явно и колегата отсреща го видя и му гръмна но съвсем леко го беше закачил отзад и чакала хвъркаше към мен със 200 разстоянието беше около 25 метра когато го виждах добре замерих го и със едни стари 10/0 го повалих (бях си взел 3 патрона 10/0 13/0 стари които исках да изгърмя по бягащи чакали в нивите понеже на свински лов стрелям само с бренекета) след 10минути лая започна пак кучетата гонеха още два чакала единия излезе на около 10тина метра пред мен показа си глава само от трънките но това ми беше достатъчно защото го чаках точно там след едни 4/0 на тръст замина за вечните ловни полета ,а другия чакал излезе на авера и той му пусна едни 5/0 които бяха достатъчни за да станат 5 убити чакала.Благодарности към Бт Минко и чичо Неделчо за атрактивния лов надявам се следващия път да имаме повече слука.Наслука и на вас колеги.Истинския лов е лов споделен с приятели!!!

Браво колега. Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#377
Потребителя е офлайн   Иво Парашкевов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 24.11.08
Мерси колега
0

#378
Потребителя е офлайн   zazu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 05.01.11
Февруари срядите ловува ли се
"Ловът е древна драма и голгота,
апотеоз на битка с вечността,
НО ТОЙ Е ЛОВ КОГАТО ВЪВ ЖИВОТА,
ПРЕД ИЗСТРЕЛА ПОСТАВИШ ДОБЛЕСТТА!"
0

#379
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоzazu написа на 06.02.2018 - 19:06 :

Февруари срядите ловува ли се


Може да ловуваш денонощно все ден - стига да не те хванат :lol:
В сряда се ловува на водоплаващ през месец Януари.
Поздрави и на Слука!
0

#380
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
На гости на Евгени Абаджиев - мой приятел, съмишленик и председател на СЛРД "Сокол 1893" Пазарджик.

Изживях уникален ловен ден, от лова на фазани до ловната трапеза с печено прасенце пълнено с фазани, пък те пълнени с яребички, а пък те пълнени с пъдпъдъци... :D

Благодаря ти Евгени!

Снимките говорят сами...

Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик 6.jpg
Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик.jpg
Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик 1.jpg
Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик 2.jpg
Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик 3.jpg
Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик 4.jpg
Прикачено изображение: Лов на фазани в Пазарджик 5.jpg
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

Сподели темата:


  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни