БГ Лов Форум: Отново инцидент: Ловец простреля в главата свой колега по време на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Отново инцидент: Ловец простреля в главата свой колега по време на лов

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26380
  • Регистр: 17.02.08
31-годишен мъж е пострадал при лов в землището на село Малко Каменяне. Инцидентът станал в събота около 16.30 часа. По време на ловния излет Р.М./51/ произвел изстрел и уцелил в главата 31-годишния ловец.

Пострадалият е бил транспортиран в кърджалийската болница и настанен за лечение в интензивното отделение. Мъжът, произвел изстрела, е задържан в полицейското управление.

Образувано е досъдебно производство и работата по случая продължава разследващ полицай.

Публикувано изображение

ВАЖНО, четете тук: Правила за безопасност по време на лов и при дейности с ловно оръжие и боеприпаси
bulnews.bg
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15
Добре, но махнете малоумната илюстрация- рикошет от прасе не може да се получи! Това да не е камък!
0

#3
Потребителя е офлайн   danboi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 24.02.15
Много инциденти са по причина недоумицата в закона да се изпразва уръжието при придвижване от пусия на пусия. При постоянното бърникане на уряжието се създават предпоставки за рутинност на поведението и от там.. инциденти. Тоя приьом е удачен за старите двуцевни ловни уръжия но за полуавтоматичните и магазинните... само това им трябва - постоянно бърникане. Съвсем удачно би било закона да гласи ...при придвижване уръжието да е приведено в небоеспособност. Погледнете черната статистика на инцидентите и ще се увурите.
0

#4
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12

Виж мнениетоБаян написа на 28.12.2016 - 16:10 :

Добре, но махнете малоумната илюстрация- рикошет от прасе не може да се получи! Това да не е камък!


Ааааа може можеее, и на 360 градуса може. Пример-стрелям по птица на дърво /10-15метра/, и МПСто до мен издрънка от рикошет....А пък 22LR при определени условия какъв зиг заг правят..Публикувано изображение......Няма нищо малоумно-рядко е, но се случва /няколко пъти лично на мен/.
0

#5
Потребителя е офлайн   Баян 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 228
  • Регистр: 05.02.15

Виж мнениетоogoogo написа на 28.12.2016 - 23:09 :

Виж мнениетоБаян написа на 28.12.2016 - 16:10 :

Добре, но махнете малоумната илюстрация- рикошет от прасе не може да се получи! Това да не е камък!


Ааааа може можеее, и на 360 градуса може. Пример-стрелям по птица на дърво /10-15метра/, и МПСто до мен издрънка от рикошет....А пък 22LR при определени условия какъв зиг заг правят..Публикувано изображение......Няма нищо малоумно-рядко е, но се случва /няколко пъти лично на мен/.


Колега, прасето не е дърво.Публикувано изображение Единствения рикошет от прасе може да стане, ако го стреляш челно в главата с оловно бренеке (и то под определен ъгъл).
0

#6
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Драги ми колега. Аз бренекета не съм използвал, не използвам, и няма да използвам защото- за стрелба с куршум си имам нарезно. Забелязал съм, че при по-"бавен"боеприпас, рикошетите са повече. Просто споделям.Публикувано изображение
0

#7
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоБаян написа на 28.12.2016 - 16:10 :

Добре, но махнете малоумната илюстрация- рикошет от прасе не може да се получи! Това да не е камък!


Колега може, може, когато трябва да се "оттърве кожата" адвокатите какви ли не версии могат да съченят ...
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни