БГ Лов Форум: Ловец се удави в р. Дунав по време на лов за патици - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловец се удави в р. Дунав по време на лов за патици

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Възрастен и опитен ловец загина при излет за диви патици край река Дунав край Лом. Мъжът се е удавил при опит да извади от реката отстреляна птица, съобщиха от Ловното сдружение в града.
73-годишният Тошко Илиев отишъл в сряда сутринта на лов за диви гъски и патици в района на помпената станция до крайдунавския град. Ловецът свалил няколко зеленоглави патици, но последната от тях паднала върху леда в Дунав. Мъжът тръгнал да я вземе, но ледената кора се счупила и той пропаднал в реката. Студът, дебелата шуба и ботушите попречили на ловеца да изплува.
След като до обед мъжът не се върнал, синът му го потърсил и в ранния следобед открил трупа му в реката. Водолази от Монтана извадили тялото от Дунав. Синът на загиналия ловец – д-р Виталий Илиев, е зам. директор на болницата в Лом и също е ловец.
През последните седмици заради студа и снега голямата река е пълна с птичи ята, а сутрин и вечер небето почернява от ятата им. Много ловци дебнат прелета край реката и се хвалят с добра слука.
Влизането във водоеми по леда обаче е изключително опасно, отстреляните птици се прибират с куче или въдици, коментираха опитни стрелци.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   levyleo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 240
  • Регистр: 22.12.15
И кво ще си пуснете ли кучето на минус 12 градуса да влиза в водата няколко пъти и да студува цял ден,
а с въдица трябва да си не шампион по стрелба а по спининг. И аз съм до Дунав и много добре знам за какво иде реч,
последния път като свалих една от брега падна на 50 м навътре и течението я отнесе.
Този вид лов на Дунав си иска лодка. Айде по барите и блатата и с въдица може. Трябва много да се внимава.
Жалко за човека...
0

#3
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12

Виж мнениетоlevyleo написа на 19.01.2017 - 16:21 :

И кво ще си пуснете ли кучето на минус 12 градуса да влиза в водата няколко пъти и да студува цял ден,
а с въдица трябва да си не шампион по стрелба а по спининг. И аз съм до Дунав и много добре знам за какво иде реч,
последния път като свалих една от брега падна на 50 м навътре и течението я отнесе.
Този вид лов на Дунав си иска лодка. Айде по барите и блатата и с въдица може. Трябва много да се внимава.
Жалко за човека...

Не само че го пускам, и го насърчавам.... това му е работата. Без да съм шампион по спининг, успешно ги вадя с дълъг телескоп , тройка кука със стиропорена плувка отдолу и 0.5струна.
Но не това е темата.
Язък за колегата.
Бъдете много внимателни, и добре преценявайте всяка ситуация, както и възможностите си.
0

#4
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоlevyleo написа на 19.01.2017 - 16:21 :

И кво ще си пуснете ли кучето на минус 12 градуса да влиза в водата няколко пъти и да студува цял ден,
а с въдица трябва да си не шампион по стрелба а по спининг. И аз съм до Дунав и много добре знам за какво иде реч,
последния път като свалих една от брега падна на 50 м навътре и течението я отнесе.
Този вид лов на Дунав си иска лодка. Айде по барите и блатата и с въдица може. Трябва много да се внимава.
Жалко за човека...


Бог да прости колегата !
Ужасна грешка,която съм правил къде от глупост,къде от младост,къде от подценяване или надценяване....
Както и да е,станала работата,да не се повтаря...!!!

Куче ,се пуска и на -30 градуса!
Куче, НЕ се СПИРА НИКОГА ,освен когато се насочи към ОКО-то на водоем/незамръзнала среда/...леда там,покрая, е тънък,връщането е почти невъзможно,както и помоща !!! !!!
Ако му стиска/обикновенно зависи от породата и стопанина/,да заминава,затова е излязло на лов ...но не ТАМ !

С 3.10 прът/телескопче, защото е компактно/ може да се вземе птица от 40-50 м. без проблем/от три опита/!
На 1000 евро бас,при скорост на вятъра до 6 м/сек.
Във всеки един момент съм готов,морето е тука и аз съм тук.

,,Линията'' предтавлява ,,трал'' с 2 тройки 3/0 ,преди ,,ваглера''/40-50 гр./
Има и друг вариант- ,,Ваглер'' 40-50 гр. и повод 1-1.20 м. след него,с една кука 3/0.
Сещаш се, къде трябва да хвърлиш и каква възможност ти се дава да ,,маневрираш'' по брега след замятането с цел да ,,преминеш'' над Обекта...

Дано да има полза от това и да не се случват подобни неща !
Лека му пръст на колегата.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#5
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13
Бог да прости колегата и съболезнования към близките му . Всички обаче отрябва да запомним че лова е страст, че е състояние на духа и любимо хоби но не на всяка цена.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни