БГ Лов Форум: Въпрос от да се надяваме бъдещ ловец - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въпрос от да се надяваме бъдещ ловец

#41
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоBorizanov написа на 17.06.2016 - 09:00 :

Честито Колега!
Сега като прочетох темата ти направо се върнах няколко години на зад и пак усетих приятния гъдел в корема, който изпитвах като бях в твоята ситуация.
От все сърце ти желая много успех и слука да имаш!

П.П. Друго нищо и да не запомниш от старите ловци, запомни само едно нещо, което съм сигурен, че ти набиват постоянно - свързано е с ясно видма....... ;)/>

Благодаря колега жив и здрав!
0

#42
Потребителя е офлайн   Танас 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 176
  • Регистр: 12.10.15
Честито и от мен.Какви въпроси ти се паднаха на теоретичния изпит.
Демокрация е, когато два Вълка и един ДрЪт ПрЪч гласуват какво ще вечерят.
Конституционна Свобода е, когато добре въоръженият ПрЪч яростно оспорва резултата от избора,печели вота и за финиш успява да ЗапрЪчи и двамата гласоподаватели.
0

#43
Потребителя е офлайн   gichaka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 15.01.15
Честито колега жив и здрав да си и без инциденти!Всичко друго е в гората :D .Аз минах по твоя път миналата година и вече имам един сезон зад гърба си по родните поля и гори.Наслука!
0

#44
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Благодаря ви, живи и здрави да сте всички и наслука и на вас. Падна ми се да пиша за чакал и методи на лов, а след това на устния доста въпроси ми задаваха.
0

#45
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Честито и от мен КОЛЕГА!
Добре дошъл в редиците на ЛОВЦИТЕ !
Помни, че трябва винаги да постъпваш така, че да не те е срам да гледаш колегите си в очите!
Най-важното в лова е сигурността на този до теб!
Пази го повече от себе си и разчитай на него, защото лова е КОЛЕКТИВНО хоби и в това е голяма част от удоволствието!
В лова се създават много здрави връзки и приятелства, както с ПРИРОДАТА, така и с ХОРАТА !
Вслушвай се винаги в думите на по-опитните, обичай животните и гората, грижи се за тях и съм сигурен, че в най-скоро време ще бъдеш възнаграден с ловни успехи!
Никога не натискай спусъка, ако не си сигурен каква е точно целта или ако има и минимална опасност да нараниш свой колега!
По-добре животното да си замине, без да му гръмнеш, отколкото да поставиш в опасност твой колега!
Ползвай винаги проверени и безопасни боеприпаси, грижи се за оръжието си и ще избегнеш много проблеми!
Още един съвет, ако може - Ловец без куче, не може да изпита истинското удоволствие от това хоби! ;)

Следя темата ти още от началато и се радвам, че сме ти били в помощ!
Поздрави и много ловни успехи!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#46
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоHuntermen написа на 23.06.2016 - 15:44 :

Честито и от мен КОЛЕГА!
Добре дошъл в редиците на ЛОВЦИТЕ !
Помни, че трябва винаги да постъпваш така, че да не те е срам да гледаш колегите си в очите!
Най-важното в лова е сигурността на този до теб!
Пази го повече от себе си и разчитай на него, защото лова е КОЛЕКТИВНО хоби и в това е голяма част от удоволствието!
В лова се създават много здрави връзки и приятелства, както с ПРИРОДАТА, така и с ХОРАТА !
Вслушвай се винаги в думите на по-опитните, обичай животните и гората, грижи се за тях и съм сигурен, че в най-скоро време ще бъдеш възнаграден с ловни успехи!
Никога не натискай спусъка, ако не си сигурен каква е точно целта или ако има и минимална опасност да нараниш свой колега!
По-добре животното да си замине, без да му гръмнеш, отколкото да поставиш в опасност твой колега!
Ползвай винаги проверени и безопасни боеприпаси, грижи се за оръжието си и ще избегнеш много проблеми!
Още един съвет, ако може - Ловец без куче, не може да изпита истинското удоволствие от това хоби! ;)/>/>

Следя темата ти още от началато и се радвам, че сме ти били в помощ!
Поздрави и много ловни успехи!

Още веднъж Благодаря и за поздравите и за съветите! Надявам се всичко да е наред и само хубави ловни мигове за напред да имам и аз и Вие. И куче ще взема до есента :)/>) Сега само да изкарам документите и най-накрая пушката да дойде вкъщи :D/> :lol:/>
0

#47
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
успех колега ГОШО , и аз бях на 7-ми на изпит и на мен ми се падна билета чакал и методи на ловуване .
Аз сега се натъкнах на друго което ми излезе мнооого не предвидено, понеже се записах в дружинка в друга община или район както се води не знам ,в горското ми взеха 400 лева за билет та ми доиде малко на нагорно
0

#48
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоВ.Митов написа на 25.06.2016 - 10:43 :

успех колега ГОШО , и аз бях на 7-ми на изпит и на мен ми се падна билета чакал и методи на ловуване .
Аз сега се натъкнах на друго което ми излезе мнооого не предвидено, понеже се записах в дружинка в друга община или район както се води не знам ,в горското ми взеха 400 лева за билет та ми доиде малко на нагорно

Мерси колега и на тебе успех ти пожелавам. И на мен ще ми е там някъде, 385 лв. ми казаха ама ще са повече сигурно, до колкото знам там разни такси и т.н.
0

#49
Потребителя е офлайн   borislaf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 289
  • Регистр: 21.03.16

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 27.06.2016 - 15:53 :

Виж мнениетоВ.Митов написа на 25.06.2016 - 10:43 :

успех колега ГОШО , и аз бях на 7-ми на изпит и на мен ми се падна билета чакал и методи на ловуване .
Аз сега се натъкнах на друго което ми излезе мнооого не предвидено, понеже се записах в дружинка в друга община или район както се води не знам ,в горското ми взеха 400 лева за билет та ми доиде малко на нагорно

Мерси колега и на тебе успех ти пожелавам. И на мен ще ми е там някъде, 385 лв. ми казаха ама ще са повече сигурно, до колкото знам там разни такси и т.н.



Явно си е толкоз - и мен за първата година ми искат 400.
___________________________________
Ако не ти пука къде си, не си се изгубил
0

#50
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
даваш си стотаците без да се оплакваш това е положението . Аз днес и пушка си харесах едно ИЖ 27 старо СССР с плътна мерна линия не знам година а и магазинера не знаеше , цевите беха мнооого даже (СЪМНИТЕЛНО) лъскави ,приклада малко зле ма ще го сменим не е болка за умиране за 350лв. мисля ,че е екстра пък нека по компетентните от мен да коментират
0

#51
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13
колега ти от каде си
0

#52
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
От София
0

#53
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13
пиши на лични
0

#54
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
375 лв. в ловното + 103 лв. в горското за картата и билета :) За другите такси сигурно още стотина лева, заедно с прехвърлянето на пушката.
0

#55
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13
[quote name='Go6o_lud' timestamp='1468317719' post='678933']
375 лв. в ловното + 103 лв. в горското за картата и билета :)/> За другите такси сигурно още стотина лева, заедно с прехвърлянето на пушката.


Аз дадох 135 в ловното и 100 в горското
0

#56
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
явно е различно , мен ми взеха 400 лева в горското и в понеделник минах през кос там ми казаха само 20 лева . някои колеги казват че три такси по 20 лева , на мен само една от 20 ми взеха ,може би като отида да взема документа , ще ми вземат и другите пароци нема да ми се размине сигурен съм :)на косъм ще съм да хвана откриването на лова на пъдпъдъка
казаха ми на 8-ми да отида . приемните дни са 8- и 10-ти ако нещо се обърка няма да го хвана
0

#57
Потребителя е офлайн   Минев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 11.12.13

Виж мнениетоВ.Митов написа на 13.07.2016 - 21:20 :

явно е различно , мен ми взеха 400 лева в горското и в понеделник минах през кос там ми казаха само 20 лева . някои колеги казват че три такси по 20 лева , на мен само една от 20 ми взеха ,може би като отида да взема документа , ще ми вземат и другите пароци нема да ми се размине сигурен съм :)/>на косъм ще съм да хвана откриването на лова на пъдпъдъка
казаха ми на 8-ми да отида . приемните дни са 8- и 10-ти ако нещо се обърка няма да го хвана

откриването е на 13 ще успееш
0

#58
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
да ако всичко е по план и няма забавяне от кос всичко ще е ОК
0

#59
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10
Да не те отчайвам, но от написаното съдя че си подал документи само за закупуване на оръжие и затова са ти взели само една 20-тачка в КОС. Като отидеш на 10-ти ще е готово само то и тепърва след като се здобиеш с пушкало ще ти издадът за съхранение и носене на оръжие.(може и да бъркам последователността на разрешителните, но не това е важното в случая) Вярно, че там срока е по-кратък, но ме съмнява да стане всичко в рамките на 1 ден и на 13-ти да си със редовни документи за да участваш в лова със пушка в ръце.
Дано не съм прав за горното и дано всеки начинаещ ловец успее да приключи документалната сага така, че да си сбъдне дългоочакваната мечта.
Поздрави, Наслука и само по ясно видима цел и каквото има зад нея.
:cheers2:
0

#60
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
ми не съм много на ясно ,но по мои разсъждения няма за какво да ме забавят (може и да не съм прав)
казаха ми на 8-ми да ида за документи.
ТА ако ида на осми за документа ,взема го , и в същият ден се върна с пушката вече за регистрацията на мое име какво може да ме спре ( може и да бъркам но си мисля ,че трябва да става веднага още повече ако пушката ми е в ръцете ) ако не е така значи има голям пропуск от страна на кос ,а не ми се вярва да е така не знам де то в тая държава всичко става , вече съм се убедил
поздрави
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни