БГ Лов Форум: Ловна Лайка ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловна Лайка ! ЗСЛ, ИСЛ, РЕЛ......

#41
Потребителя е офлайн   харамията 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 143
  • Регистр: 22.03.08
Цитат(Петър @ Apr 26 2008, 22:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
От кой край си ако не е тайна? Ако откажеш облога ще те поканя на излет с лайки. Да видим кое търси близо и кое е за самури и птици само. Аз съм от Търговище.
Наистина ме издразни с предния си лаишки пост.

колега ако аз те издразня да разчитам ли че ще ме поканиш на излет с лайки? biggrin.gif rolleyes.gif
0

#42
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(balaban @ Apr 27 2008, 07:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега ако аз те издразня да разчитам ли че ще ме поканиш на излет с лайки? biggrin.gif rolleyes.gif


Предпочинам да го сторя по симпатии biggrin.gif То че не пиша за лайките не пиша от много време, но мисля, че наближава времето, когато мога да направя едно шоу biggrin.gif tongue.gif
Само лов да има! cool.gif
0

#43
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Stankosi @ Apr 26 2008, 22:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
За да сравнавате гончета и лайки требва да сте се серъозно занимавали с двете породи малко повече години,а тук не виждам нити един такъв или може да го не познавам аз.

Ловувал съм с гончета над 10-на години. С лично мои. А присътвам на лов с гончета от 1987 година. Изказването ти е малко неточно според мен. Като казах гончета имах предвид от нашенските гончета. Аз живея до Лудогорието и предбалкана, така че при нас гончета на липсват.
0

#44
Потребителя е офлайн   Stankosi 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Петър @ Apr 27 2008, 09:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ловувал съм с гончета над 10-на години. С лично мои. А присътвам на лов с гончета от 1987 година. Изказването ти е малко неточно според мен. Като казах гончета имах предвид от нашенските гончета. Аз живея до Лудогорието и предбалкана, така че при нас гончета на липсват.


Конак приятелю,кое ми е нетачно в исказването?Аз сам казал да незнам некой кой се е занимавал с двете породи от много години,да може да говори за разликите...Извинявай ако си се занимавал 20 години с гончета а аз несам знал за това ами неси се занимавал с лайки и пак неможе да сравнаваш породите...
0

#45
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Stankosi @ Apr 27 2008, 17:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Извинявай ако си се занимавал 20 години с гончета а аз несам знал за това

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#46
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08
Цитат(Джони @ Mar 10 2008, 11:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги,
Понеже който е заинтересован от единия вид лайки по принцип следи и се интересува и от другите видове, реших да ги обединим в "Ловна Лайка" !
Пък и да не забравяме че с малки изключения лайките в БГ са просто ловни,изложбенни - или междиннки както ги наричам аз smile.gif
Разбира се че е добре да се обединим около изчистване на породите и линийте от които произлизат кучетата, за да се работи грамотно и целенасочено за популяризиране на лова с лайки !
Но, всяко нещо с времето си, като начало нека има интерес, и всеки да сподели вижданията за породите в тази тема ! smile.gif
Просто споделих вижданията си за породата както учтиво предлагаш в началото споменавайки че лайките са добри за специфичните условия в които са възникнали но че при нас има и по-подходящи за нашия дивеч и условия породи и вие дружно гракнахте срещу мен нарушавайки правото ми на мнение предлагате басове и т.н.Продължавам да твърдя че лайката е ловно куче което вероятно след доста обучение ще стане подходящо за свински лов но липсата на подаване на глас по следа сериозно намалява ловната и стойност особено на по-дългите пусии характерни за родопите.Останалата екзотика-мечки, тетреви и рисове просто не се бият в Б-я.Между другото сега се сетих,че в северна америка където се бият пуми и рисове никой не използва лайки макар че ги имат а употребяват основно гончета-блютик и по-рядко кунхаунди и плотхаунди.Видял съм го с очите си.
0

#47
Потребителя е офлайн   Stankosi 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(Петър @ Apr 27 2008, 19:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Така те обичам,като имаш смисъл за майтап...како такъв сам те и запознал.
Като каже некой Конак аз помислим на курцхаар,като каже некой Stankosi,всички помисле на гончета а само като се напише Егер тогава се знае ,да се тук говори за лайки...докато некой не отгледа неколко кучила с некоя порода и докато и не отгледа от малки кученца и докато не мину години той не може серъозно да говори от тази порода.В България нема за сега никой такъв,кой може да сравнава лайки с други породи,особено с гончета...

Те един клип каде работе едно Сръбско трицветно гонче и една Източно сибирска лайка заедно на прасе..
Bruno ot Stankosi i Nalle ot Eger!

http://www.youtube.com/watch?v=BFnsrJKEgig
0

#48
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Stankosi @ Apr 27 2008, 19:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Така те обичам,като имаш смисъл за майтап...како такъв сам те и запознал.

В България има една поговорка - "Вълкът козината (длаката) си мени, но нрава не tongue.gif

Ми такъв съм си разбира се. biggrin.gif

Супер гласове на клипа, постоянни и силни.

В темата за лайките отново ще се покрия, защото вече едва ли има нужда от мои по лаишки постове. Но я чета със сигурност wink.gif rolleyes.gif

Поздрав на всички!
0

#49
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(gigles @ Apr 27 2008, 21:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Просто споделих вижданията си за породата както учтиво предлагаш в началото споменавайки че лайките са добри за специфичните условия в които са възникнали но че при нас има и по-подходящи за нашия дивеч и условия породи и вие дружно гракнахте срещу мен нарушавайки правото ми на мнение предлагате басове и т.н.Продължавам да твърдя че лайката е ловно куче което вероятно след доста обучение ще стане подходящо за свински лов но липсата на подаване на глас по следа сериозно намалява ловната и стойност особено на по-дългите пусии характерни за родопите.Останалата екзотика-мечки, тетреви и рисове просто не се бият в Б-я.Между другото сега се сетих,че в северна америка където се бият пуми и рисове никой не използва лайки макар че ги имат а употребяват основно гончета-блютик и по-рядко кунхаунди и плотхаунди.Видял съм го с очите си.


Разбира се че имаш право да споделиш, ние също имаме право да защитим вижданията си (това с "гракнахте го пропускам) !!! Ако лайка подава глас по следа се води за сериозен недостатък, и тук никой не говори за дълги пусий !
Дългите пусий според мен безпокоят сериозно дивеча и бяха много модерни когато бившите партийни величия заемаха пусийте и всички вкупом се надпреварваха да им изкарват кой каквото може....
Ако пусийте са къси партийните лидери бая трябва да се поизпотят докато се местят, а те необичат да им е нанагорно biggrin.gif !
Сега ако някой не е разбрал Лайката "задържа" - дивеча (не буквално разбира се),или се стреми да го забави до момента в който е възможен истрел !

А иначе всеки знае защо е "кисело гроздето" biggrin.gif
И все пак с тези атаки доста те "позадържахме" в темата (извини ме че на "ти"), а пък и други поразбраха туй онуй ! biggrin.gif
А пък времето ще покаже ......



Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#50
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08
Цитат(Джони @ Apr 28 2008, 21:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Разбира се че имаш право да споделиш, ние също имаме право да защитим вижданията си (това с "гракнахте го пропускам) !!! Ако лайка подава глас по следа се води за сериозен недостатък, и тук никой не говори за дълги пусий !
Дългите пусий според мен безпокоят сериозно дивеча и бяха много модерни когато бившите партийни величия заемаха пусийте и всички вкупом се надпреварваха да им изкарват кой каквото може....
Ако пусийте са къси партийните лидери бая трябва да се поизпотят докато се местят, а те необичат да им е нанагорно biggrin.gif !
Сега ако някой не е разбрал Лайката "задържа" - дивеча (не буквално разбира се),или се стреми да го забави до момента в който е възможен истрел !

А иначе всеки знае защо е "кисело гроздето" biggrin.gif
И все пак с тези атаки доста те "позадържахме" в темата (извини ме че на "ти"), а пък и други поразбраха туй онуй ! biggrin.gif
А пък времето ще покаже ......
Момчета за какво кисело грозде говорите?Ако съм искал лайки да съм взел и завъдил преди двадесет години.Аз съм стар ловец и винаги съм имал ефективни кучета независимо от модатаТози лов с тихото гонене и задържане ми е до болка познат.Не съм и от партийните величия.Сега си правя кефа с гончетата защото мога да си го позволя.Евенките са ходили с лайки защото друго куче няма да изкара и една година било поради студа, било поради ужасните черни мушици които ако веднъж им ядеш попарата втори път няма да искаш Нямам нищо против лайките ама вие ги изкарвате някакви суперкучета което просто не е така.То бива романтика ама нито сме в двадесетте години на миналия век нито сме в сибир.Даже Дерсу Узала е нямал лайка

0

#51
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Колеги всеки има право да избира породата с която ще ловува.А спорове коя порода е по-добра е редно да се решават в гатера,гората и т.н.Нека собствениците на лайки вместо да приказват да участват в изпитанията които се провеждат на доста места в момента.
0

#52
Потребителя е офлайн   ЙОРДАН74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 538
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(pe6o @ Apr 28 2008, 22:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги всеки има право да избира породата с която ще ловува.А спорове коя порода е по-добра е редно да се решават в гатера,гората и т.н.Нека собствениците на лайки вместо да приказват да участват в изпитанията които се провеждат на доста места в момента.

И като участваме какво?!? Кой ще ни съди? Кой има нужната квалификация за да съди работа на лайки?Доколкото знам един човек в България.
Да ходим да правим сеир на хората, накичени по оградите като маймуни.После лайките били такива и онакива...мерси.Като искаме си ходим и както се вижда от клиповете се представяме много добре.Следя от доста време спора и мога да кажа само, има си тема за гончета който иска да си пише и хвали там.
Ако се намери един юнак да плати прасето или сърната аз идвам, не ща да хващам басове. След моите кучета вкарайте гончета, ако направят същото каквото правят лайките с дивеча, ще ви черпя дакато се насерете от ядене и пиене! Пък после да видим кой е прехвален или кой си кара по инерция от турско време......
0

#53
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ Apr 30 2008, 15:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
И като участваме какво?!? Кой ще ни съди? Кой има нужната квалификация за да съди работа на лайки?Доколкото знам един човек в България.
Да ходим да правим сеир на хората, накичени по оградите като маймуни.После лайките били такива и онакива...мерси.Като искаме си ходим и както се вижда от клиповете се представяме много добре.Следя от доста време спора и мога да кажа само, има си тема за гончета който иска да си пише и хвали там.
Ако се намери един юнак да плати прасето или сърната аз идвам, не ща да хващам басове. След моите кучета вкарайте гончета, ако направят същото каквото правят лайките с дивеча, ще ви черпя дакато се насерете от ядене и пиене! Пък после да видим кой е прехвален или кой си кара по инерция от турско време......


даньо ,привет от харманли чудех се докога ще изтраеш,да им продумаш
0

#54
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(pe6o @ Apr 28 2008, 20:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Нека собствениците на лайки вместо да приказват да участват в изпитанията които се провеждат на доста места в момента.



ЦЕЛ? Съдиии? Изисквания? Данчо ги е изброил по горе. Правете се сеир. Аз нямам нужда от тъкав.

0

#55
Потребителя е офлайн   ЙОРДАН74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 538
  • Регистр: 07.03.08
Петьо, няма смисъл да говорим неща , които колегите дори не си правят труда да ги осмислят!
Иначе ако все пак някой ти върже на бас за сърната,аз залагам 1000 на Лола и Егер още толкова cool.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ Apr 30 2008, 21:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Иначе ако все пак някой ти върже на бас за сърната,аз залагам 1000 на Лола и Егер още толкова cool.gif


Ще се "разорите" бре biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

Междувпрочем от както се затопли времето, явно поради липса на развити сетива, ловна страст, желание и усещане за атака и т.н. намирам сутрин в клетката им вече 3 броя котки. Котки, обаче умрели. huh.gif Чудна работа. Сигурно се "натравят" от отрова за плъхове и минавайки покрай въпросната клетка умират там. unsure.gif sad.gif Бахти котките гадни, да измъчват лайките ми като си мислят, че като умрът там и после ще дам варено жито явно за вечеря на кучета unsure.gif Абе то много котки в нашата махала. angry.gif
0

#57
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08
Цитат(Петър @ May 1 2008, 01:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ще се "разорите" бре biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

Междувпрочем от както се затопли времето, явно поради липса на развити сетива, ловна страст, желание и усещане за атака и т.н. намирам сутрин в клетката им вече 3 броя котки. Котки, обаче умрели. huh.gif Чудна работа. Сигурно се "натравят" от отрова за плъхове и минавайки покрай въпросната клетка умират там. unsure.gif sad.gif Бахти котките гадни, да измъчват лайките ми като си мислят, че като умрът там и после ще дам варено жито явно за вечеря на кучета unsure.gif Абе то много котки в нашата махала. angry.gif

Странно, как не съм се сетил но-рано да се похваля И моите кучета морят котки ама не знаех че това било "усещане за атака" Ами как се казва когато кучето ти дъвче таралежи?
0

#58
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(gigles @ Apr 30 2008, 22:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ами как се казва когато кучето ти дъвче таралежи?

Незнам как се казва, но със сигурност е преодоляване на болката за сметка на ловния инстикт и този за убиване. smile.gif
0

#59
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ May 1 2008, 00:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Петьо, няма смисъл да говорим неща , които колегите дори не си правят труда да ги осмислят!
Иначе ако все пак някой ти върже на бас за сърната,аз залагам 1000 на Лола и Егер още толкова cool.gif
След дълъг размисъл реших че риска си заслужава.Поне ще науча нещо ново.Условията са: вземаш в теб трите хиляди които предлага вашата група, пристигаш в Пловдив и отиваме в района на стопанство Хвойна село Забърдо или в района на Осиково.Даваме парите на горския отиваме на 150м.от здрав сръндак и пушаме лайката.Ако в рамките на минута сърната е уловена-печелиш и си отиваш с пари и почести, а ако не си отиваш без пари но ще ти съчувстваме.Предложението е валидно от други ден една седмица.Поздрави

0

#60
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(gigles @ May 1 2008, 21:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
След дълъг размисъл реших че риска си заслужава.Поне ще науча нещо ново.Условията са: вземаш в теб трите хиляди които предлага вашата група, пристигаш в Пловдив и отиваме в района на стопанство Хвойна село Забърдо или в района на Осиково.Даваме парите на горския отиваме на 150м.от здрав сръндак и пушаме лайката.Ако в рамките на минута сърната е уловена-печелиш и си отиваш с пари и почести, а ако не си отиваш без пари но ще ти съчувстваме.Предложението е валидно от други ден една седмица.Поздрави


Колега, мойте уважения - те взимат трите хиляди huh.gif само неразбрах ти какво взимаш, или просто да научиш нещо - май рано си награбил торбата с хитринките.... biggrin.gif Кой мислиш ще ти се върже !!!
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

Сподели темата:


  • (108 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

32 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 32 гости, 0 анонимни