БГ Лов Форум: яре в буркани - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

яре в буркани

#21
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.05.2016 - 15:01 :

Виж мнениетоВеликов написа на 20.05.2016 - 17:39 :

здравейте колеги един приятел ми се обади и ми каза че му останало едно яре капарирано за гергиов ден и хората не са дошли да си го вземат и сега е 30 кг. може и малко отгоре да е ,щял да го коли така или иначе но нямал какво да го прави цялото и затова ще ми даде половината на мен ,но на мен ми се втръсна толкова месо този месец и не мисля да го готвя.фризера в момента ми е спрян и не мисля да го включвам за половин яре и като цяло не обичам да замразявам храни,та мисълта ми е ако знаете някаква рецепта за приготвяне в буркан или нещо такова.

Бая яреЦ ще да е това 30 кг.
1 За в буркани
Нарязваш месото , осоляваш го и да престои около 12 часа , после леко го запържваш и пълниш бурканите ( пробваш на сол и ако е нужно добавяш ) като слагаш и подправки по твой вкус . Затваряш бурканите с нови капачки ( капачките са стотинки , месото левове ) и вариш най малко 2 часа .
Вариант 2 е по табиетлийски , а и аз така ги предпочитам козите
Месото се обезкостява и нарязва на правоъгълни парчета. Премахват се сухожилията и излишната мазнина задължително . Месото се нарежда в подходящ съд като се засипва обилно със сол. Притиска се добре, за да излезе въздуха. Престоява една седмица докато водата и кръвта се отделят. Месото се изважда и се измива с хладка вода. Следващите 24 часа парчетата месо престояват в студена течаща вода под лека струйка. След това всяко парче се връзва с канап и се пуска за 10-тина секунди във вряща вода. Закачат се на сухо и проветриво, защитено от насекоми мястон , като сушенето е 10-на дни в зависимост от времето навън . След това може да се съхранява във фризер.
Това знам ... това казвам !

хахахахахахахахаха. Знаеш ли Жоро, по добре го заеби тоя лов. Ма ти и за ловец месар не ставаш. Боже, боже, колко мъка има по тоя свят боже. А къде отива протеина бе будало? Та ти си пълен веган. :grouphug: :troll: :o10: :117: :001_302:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#22
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 25.05.2016 - 18:22 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.05.2016 - 15:01 :

Виж мнениетоВеликов написа на 20.05.2016 - 17:39 :

здравейте колеги един приятел ми се обади и ми каза че му останало едно яре капарирано за гергиов ден и хората не са дошли да си го вземат и сега е 30 кг. може и малко отгоре да е ,щял да го коли така или иначе но нямал какво да го прави цялото и затова ще ми даде половината на мен ,но на мен ми се втръсна толкова месо този месец и не мисля да го готвя.фризера в момента ми е спрян и не мисля да го включвам за половин яре и като цяло не обичам да замразявам храни,та мисълта ми е ако знаете някаква рецепта за приготвяне в буркан или нещо такова.

Бая яреЦ ще да е това 30 кг.
1 За в буркани
Нарязваш месото , осоляваш го и да престои около 12 часа , после леко го запържваш и пълниш бурканите ( пробваш на сол и ако е нужно добавяш ) като слагаш и подправки по твой вкус . Затваряш бурканите с нови капачки ( капачките са стотинки , месото левове ) и вариш най малко 2 часа .
Вариант 2 е по табиетлийски , а и аз така ги предпочитам козите
Месото се обезкостява и нарязва на правоъгълни парчета. Премахват се сухожилията и излишната мазнина задължително . Месото се нарежда в подходящ съд като се засипва обилно със сол. Притиска се добре, за да излезе въздуха. Престоява една седмица докато водата и кръвта се отделят. Месото се изважда и се измива с хладка вода. Следващите 24 часа парчетата месо престояват в студена течаща вода под лека струйка. След това всяко парче се връзва с канап и се пуска за 10-тина секунди във вряща вода. Закачат се на сухо и проветриво, защитено от насекоми мястон , като сушенето е 10-на дни в зависимост от времето навън . След това може да се съхранява във фризер.
Това знам ... това казвам !

хахахахахахахахаха. Знаеш ли Жоро, по добре го заеби тоя лов. Ма ти и за ловец месар не ставаш. Боже, боже, колко мъка има по тоя свят боже. А къде отива протеина бе будало? Та ти си пълен веган. :grouphug:/> :troll:/> :o10:/> :117:/> :001_302:/>
Е къде отива протеина ... и престани да завиждаш и обиждаш !

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20160207_145111.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#23
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
А познай от какво е месото ... ;)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#24
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 26.05.2016 - 07:53 :

А познай от какво е месото ... ;)/>

От.....ярЪц ? :P :D
0

#25
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Вегани, които хабят месото, но ядат месо без основната му съставка. Повече протеин има в люцерната от вашите съсипани меса. Ходете да пасете трева. Трофеите не цените, но днес установихме че и с месото се отнасяте пак като разсипници. :angry: :o
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#26
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 26.05.2016 - 18:44 :

Вегани, които хабят месото, но ядат месо без основната му съставка. Повече протеин има в люцерната от вашите съсипани меса. Ходете да пасете трева. Трофеите не цените, но днес установихме че и с месото се отнасяте пак като разсипници. :angry:/>/> :o/>/>

Koлko повече те опознава , толкова повече ме разочароваш и показваш колко си тъп !
Това нещо , днес наречено пастърма , е основното ястие на прабългарите . Предците ни се хранели основно с месо от своите стада овце и кози или с дивеч. Сушели го, като поставяли ивици на гърба на коня под седлото. По този начин, докато язди жребеца, при изпотяването месото се съхранява, осолявайки се, което си е чиста пастърма ... и понеже прабългарския език е доста поизбледнял на разни тъпунгери в тъпите глави , сме прибягнали до турцизмите , а турската дума е бастърма и означава "притиснато месо".
А случайно да знаеш , каква ни е роднинската връзка с турците ;) когато е направено това велико откритие пастърмата , а уйе сплескан ?! B)
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#27
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Роднинската връзка с турците ни е нулева, що се отнася с тези турци, които са дошли от Азия, Албанецо, а с тези потомци на отвлечени българки по харемите с насилие или пристанали по любов или на тези момчета, изтръгнати от ръцете на плачеща майка за еничари отцеубийци и братоубийци или на тези заставени под смъртна заплаха да приемат исляма на дивите араби елементарните религиозни постулати, родени в нечия глава под формата на слъчнев топлинен удар в пустинята, или отвлечените и продадени в робство българи, с тях сме си кръвно близки, а някои от тях имат повече българска кръв във вените си от теб. Но не помнят своя род или език, както пише Паисий.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#28
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Пъстърмата е едно от най-вредните ястия.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#29
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 26.05.2016 - 23:43 :

Роднинската връзка с турците ни е нулева, що се отнася с тези турци, които са дошли от Азия, Албанецо, а с тези потомци на отвлечени българки по харемите с насилие или пристанали по любов или на тези момчета, изтръгнати от ръцете на плачеща майка за еничари отцеубийци и братоубийци или на тези заставени под смъртна заплаха да приемат исляма на дивите араби елементарните религиозни постулати, родени в нечия глава под формата на слъчнев топлинен удар в пустинята, или отвлечените и продадени в робство българи, с тях сме си кръвно близки, а някои от тях имат повече българска кръв във вените си от теб. Но не помнят своя род или език, както пише Паисий.

Не е лесно да си дребнава тесногърда душичка ! :lol:/>
Първо прочети за родът Дуло , от който произлизат ранните владетели на прабългарите и тогава се изхвърляй !
Митичният прародител на рода Дуло е посочен в Именника на българските ханове като Авитохол. Самият Именник не твърди хунска връзка за прародителя, а се споменава тюркския произход . Съществува една водеща теория за тюрко-алтайската им хунска принадлежност. Съществува и хипотеза за индоарийската им принадлежност, популярна донякъде у нас. Според хунската теория, те са дошли от източните райони на Средна Азия, а според индоевропейската хипотеза, от западните райони на Средна Азия – Памир и Хиндукуш. Терминът тюркски представя широко езиково охарактеризиране а не етническо . Тюркските езици са подразделение на алтайското езиково семейство и са едни от географски най-широко разпространените в света, като се говорят в обширен регион, простиращ се от Европа до Сибир.
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Нямам повече време да ти обяснявам ... а и буковата чутора , за която " Род " и " Роднини " са едно и също :lol: едва ли се интересува от подобни неща :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#31
Потребителя е офлайн   dochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 17.08.09
Няма ли някой модератор да ви изтрие безсмисленият спор???
ЕДНА РАБОТА ПРЕЧИ ЛИ НА ЛОВА ..... НАПУСКАЙ Я!!!!
Оръжие:
Иж12 12к
Стожер 2000 12/76
ЧЗ 452 Лукс 22лр
Броунинг Лонг трак 30-06
Ловни другари:
Курцхаар - "Тара", Лудогорец - "Горд"
МПС - Гранд Чероки 4.7 V8
0

#32
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоdochev написа на 27.05.2016 - 08:39 :

Няма ли някой модератор да ви изтрие безсмисленият спор???

Няма , няма ... piri е превъртяла плтена клакьорка и сега е решил да превърти брояча и на форума ...
При 100 000 000 може и да го занулят :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#33
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
ГСП е превъртял от злоба бракониерски толер, който не може да защити тезите си и обижда наред. Като направи 10000000 обиди, може и да отиде директно в ада по заслуги. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#34
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 30.05.2016 - 19:09 :

ГСП е превъртял от злоба бракониерски толер, който не може да защити тезите си и обижда наред. Като направи 10000000 обиди, може и да отиде директно в ада по заслуги. :D/>

Е що така бе... :D и да те светна "Добрите момчета отиват в рая , а ние лошите където си поискаме " :P
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#35
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Pi-пка , няма за какво да ти завиждам . Единственото което събуждаш в мен е съжаление , а не злоба , така че ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#36
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоpiri написа на 26.05.2016 - 23:44 :

Пъстърмата е едно от най-вредните ястия.


Епа ..... не я ручай бре !
За тебе пАстРъмата ако е вредна ..... , значи си мноооого болен.
0

#37
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Имаш за какво да завиждаш, и завиждаш, колкото повече ме познаваш, толкова повече завистта ще ти гризе злобната душа. Защото като ловец не можеш да ми стъпнеш на малкото пръстче, по ловен морал още по-малко, по грижи за дивеча се напиняш, но пак си назад, хабиш и мисото, кажи освен по простотия, не умееш да водиш цивилизована дискусия, придържаш се вместо към аргументите към нападките, та освен с простотия, с какво ме превъзхождаш? :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#38
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
piri и агументи :o аргументи и piri :lol:
Вица на деня !
Няма как да съм ловец колкото твоята особа , защото:
По кацнали птички на жицата не стрелям ! Не разчитам на това , че все някоя съчмичка ще свали някоя яребичка от ятото ! За разлика от теб използвам ловни дрехи за камофлаж , а не мъглата . Притежавам още много други нещица в лова за които можеш само да си мечтаеш . В личен план и постигнатото от мен ... има да ме догонваш още 100 год.
пп Не обичам псевдо психолози и псевдо еколози ... защото са еднокво вредни за обществото , а дискусията с тях е , просто загуба на време . :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#39
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 31.05.2016 - 08:49 :

piri и агументи :o/> аргументи и piri :lol:/>
Вица на деня !



Бе снощи не се замислих кви са аргументите на пипи , като казва че "Пъстърмата е едно от най-вредните ястия." , ма сега се сетих.
....според мене , за да твърди това пипи означава само едно !!! И то е че е с дРъжавни зАби , и вече не мое да я руча. :lol: :lol: :lol:
0

#40
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 31.05.2016 - 08:49 :

piri и агументи :o/> аргументи и piri :lol:/>
Вица на деня !
Няма как да съм ловец колкото твоята особа , защото:
По кацнали птички на жицата не стрелям ! Не разчитам на това , че все някоя съчмичка ще свали някоя яребичка от ятото ! За разлика от теб използвам ловни дрехи за камофлаж , а не мъглата . Притежавам още много други нещица в лова за които можеш само да си мечтаеш . В личен план и постигнатото от мен ... има да ме догонваш още 100 год.
пп Не обичам псевдо психолози и псевдо еколози ... защото са еднокво вредни за обществото , а дискусията с тях е , просто загуба на време . :D/>

Как да те догонвам?
а/да тичам обратно след теб, щото си взел да връщаш назад?
б/да стоя и да те чакам да ме настигнеш?
в/да спра с лова и да се отдам на толерастията, така ли да те догонвам, или пък да лишавам месото от протеин? :wacko:

Това да те догоня ми е много сложно, като как да стане. А сетих се,
г/да спра да ходя на лов въобще. Но тогава трябва да живееш барем хиляда години. :o10: :001_005:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни