БГ Лов Форум: Соколарство! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (39 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Соколарство!

#621
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Здравейте!

Пак да кажа, не виждам конфликти поддържани от всички или делене :blink: , не виждам и някакви проблеми свързани със соколарската гилдия (активни соколари, човек с чужда птица на ръка за снимка и никакъв опит не е соколар), та ние се срещаме редовно и обсъждаме всичко свързано със соколарството у нас и в чужбина. До момента никога нещата не са били по-добре и не са вървя ли така гладко, срещи, мероприятия, общи тренировки, състезания, изложби, развъждане на соколи и кучета.

Към Павел Якимов който дълго време съм уважавал и приемал като брат с действия, интриги и лъжи си изгубил уважението и приятелството ми. За мен проблеми няма, единствено не е редно да се говори от името на гилдия или хора които реално не представляваш под никаква форма. Соколарска гилдия та това са хората занимаващи се с хищни птици, а има доста активни български соколари занимаващи се от десетки години, колко от тях са част от твоята асоциация? Асоциацията БАЗГП е страхотна идея, но никога не приемаше членове и уж трябваше да ни сплотява(соколарите), а всъщност ни разделяше и вкарваше в интриги.

Незнам какво има за обсъждане, за мен всичко е ясно, играл съм в този цирк за съжаление.

Благодаря за поканата.
www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#622
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
И онзи ден и в дъжда, пак направижме страхотна обща тренировка!
Български Соколарски Съюз

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 11117969_10206542872241679_2094140046_n.jpg

www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#623
Потребителя е офлайн   Георги_Станков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 15.02.15
Много си прав Анани! И аз мисля че нама проблеми в нашата гилдия. Относно развитието на соколарството съм щастлив че върви повече от добре. Увеличаваме се все поевче и това много ме радва. Няма нищо по приятно от врвмето прекарано с приятели с които споделяме това хоби и насладата от полетите които с всеки изминал ден са по добри.
Павка благодара за поканата но не виждам за какво може да си говориме и какви проблеми има да обсъждаме. Както и Анани писа по-нагоре в нашата гилдиа проблеми ,дразги и интриги няма!
Поздрави на хората от гилдията и на колегите ловци.
0

#624
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08

 СОКОЛАР написа на 29.04.2015 - 01:16 :

Здравейте на всички!!!
Както се вижда представянето на соколарските(а) организации(я) достигна най-висшето държавно ниво и може би е близо денят в който за добро или за зло соколарството ще бъде регламентирано от закона.Но всъщност цялото това иху е инициирано от бизнеса,който се занимава с арендоване на дивечови полета и привличането на соколари(платежоспособни),които да лоуват в тях е целта им,но първо трябва да се пипне малко закона .И както винаги въпросът който вълнува някои хора е кой ще води хорото с бялата кърпа най-отпред,тоест в кой ще бъде и ножът и хлябът(аз трудно виждам "келипира" тука,но както и да е).
Хубавата инициатива да се съберем и изясним нещата трябваше да се случи около 2005 г. а асоциацията замислена като "ЕТ",да бъде отворена и демократична,а не да се стряска от всеки изявил желание да членува в нея с презумцията,че ако станат много могат да сменят "Председателя".
Ще се постарая да присъствам,най-малкото от уважение,че съм поканен лично.Но,аз вече съм си избрал пътя.

СОКОЛАР!

П.С. Павка това,което си ми пратил на лична си остава за мен.В къщи сериалите ги гледа жена ми,а аз съм далече от мисълта да публикувам писмото ти и да започна да опровергавам.Ако си забравил да ти кажа,че съм на 48 години и от много години за хората съдя с една от божиите заповеди,която гласи: "По делата им ще ги познаете"



Здрасти, Пачо!
Благодаря ти за отговора и за усилието да присъстваш на тази съвместна среща. Знам, че е усилие, защото все пак си на другия край на България, а освен това сега е и сезона, така че - благодаря ти за отзивчивостта и готовността.
Няколко важни неща загатваш в съобщението, които уверявам те въобще не са ни чужди. Като се видим обещавам да обсъдим възможно най-много теми.
Извинявай, но за сериалите не разбрах какво имаш предвид.
За събирането през 2005-та - това сега ще е поне третият път, когато образно казано се "подава ръка" за обединение. Но нека като се видим да коментираме.

Впечатли ме и много ми хареса паралела, който си направил със Светото Евангелие от св.ап. Матей - „...по плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репей?...”, „…и тъй, по плодовете им ще ги познаете…” Мат.(7:16, 20).
Много вярно казано и въпреки близо 2000-годишната си възраст никога не остарява и винаги има своята сила.
За да не оттегчавам никой тук, само ще кажа, че тук Господ сравнява истинските христови учители с лъжеучителите. Повечето хора казват „по делата”, а не цитират това, което е точното, „по плодовете”. Господ неслучайно е употребил именно „плодовете”, а не „делата”. Още в самото начало Божието благовестие ни открива именно плодове, а не дела - плодовете на човеци. Защо не казва „делата”, а говори за „плодовете”. Може ли едно добро дело, да не дава добър плод?! И кога едно дело е добро?! :)

Ако позволиш и аз ще направя един реверанс към теб, който произхожда от същата глава. В благовремие, от същата 7-ма глава, моля те прочети от 1-ви до 20-ти стих.

И още нещо бе казано там, в Евагелието: „…блюстите да не прелъстени будете…”. От църковнославянски, „внимавайте да не ви прелъстят”, т.е. да не ви излъжат, подведат, подмамят.


Поздрави и благодаря ти.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1.Peregrine-1.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#625
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08

 Анани Любенов написа на 30.04.2015 - 15:24 :

Здравейте!

Пак да кажа, не виждам конфликти поддържани от всички или делене :blink:/> , не виждам и някакви проблеми свързани със соколарската гилдия (активни соколари, човек с чужда птица на ръка за снимка и никакъв опит не е соколар), та ние се срещаме редовно и обсъждаме всичко свързано със соколарството у нас и в чужбина. До момента никога нещата не са били по-добре и не са вървя ли така гладко, срещи, мероприятия, общи тренировки, състезания, изложби, развъждане на соколи и кучета.

Към Павел Якимов който дълго време съм уважавал и приемал като брат с действия, интриги и лъжи си изгубил уважението и приятелството ми. За мен проблеми няма, единствено не е редно да се говори от името на гилдия или хора които реално не представляваш под никаква форма. Соколарска гилдия та това са хората занимаващи се с хищни птици, а има доста активни български соколари занимаващи се от десетки години, колко от тях са част от твоята асоциация? Асоциацията БАЗГП е страхотна идея, но никога не приемаше членове и уж трябваше да ни сплотява(соколарите), а всъщност ни разделяше и вкарваше в интриги.

Незнам какво има за обсъждане, за мен всичко е ясно, играл съм в този цирк за съжаление.

Благодаря за поканата.




Здрасти, Анани!
Както надявам се си обърнал внимание, в моето уважително обръщение към всички пише "търканици и неразбории". И въпреки, че през последните пет години съм успял да преживея личното си несъгласие и отзвукът от събитията през 2010-та, а и последващите "новости", на всички е ясно моето отношение към теб. А то е било, е и ще бъде едно и също - лично и уважително. Останалото ще видиш и чуеш, ако дойдеш на това събиране.
Но именно, за да изясним и поправим хаосът, а не да даваме воля на тенденциозни лъжи, инсинуации и интриги, е поканата към всички ви на тази открита свободна среща. Това мисля, че от само себе си трябва да ви говори нещо.

Дълбоката ми надежда е да послужим за добър пример не само на родни дружества и клубове в конфликт, но и на чужди такива.

...Господа, ако успеем да се разберем, ще дадем много добър пример и за другите.


Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: The_Falconer.1.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#626
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08

 Георги_Станков написа на 30.04.2015 - 21:06 :

Много си прав Анани! И аз мисля че нама проблеми в нашата гилдия. Относно развитието на соколарството съм щастлив че върви повече от добре. Увеличаваме се все поевче и това много ме радва. Няма нищо по приятно от врвмето прекарано с приятели с които споделяме това хоби и насладата от полетите които с всеки изминал ден са по добри.
Павка благодара за поканата но не виждам за какво може да си говориме и какви проблеми има да обсъждаме. Както и Анани писа по-нагоре в нашата гилдиа проблеми ,дразги и интриги няма!
Поздрави на хората от гилдията и на колегите ловци.




Здрасти, Жоре!
Поканата е към всички. Ако имаш време, желание и какво да споделиш или да чуеш от източника, добре дошъл си.
Лично аз бих искал да разбера за причината на твоето недоволство. Така че, ако се съгласиш да дойдеш ще поговорим.

Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: p.s-Athene_cunicularia.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#627
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Относно ЗАГУБЕНИЯТ ХАРИС

Колеги, моля препратете тази информация на колегата, който е загубил птицата си.
Днес в София, кв. Сухата река. Нека да се насочи към района на улиците Тодорини кукли и Витиня.

Мои преподавател от университета и една от нашите млади колежки-соколарки препратиха тази информация.

Дано най-накрая да се хване птицата.


Поздрави

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1-MHH.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#628
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Честит имен ден на всички, които носят името на един от най-великите светци св.мчк.Георги!

На многая и благая лега!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: sv-georgi-g1.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#629
Потребителя е офлайн   Румен Чавдаров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 11.05.15
Здравейте. Във връзка с предложението за предстоящата среща и предвид краткото време за реакция, очевидно 9-ти май отпада като първа възможност за тази среща. До момента имаме 8 принципни съгласия за присъствие, 2 уклончиви, 1 неутрално и 1 в изчакване. Имаше предложение срещата да се състои през съботните или неделни дни, поради работни ангажименти на повечето колеги. Моля да кажете кой би бил подходящия ден и час на срещата, според вашия график, за да успеем да я нагодим най-удобно за всички.
Тази среща е замислена да няма ограничения за това кой от коя "гилдия" или "група" е. Хубаво е на нея да присъстват всички, които имат желание и интерес към нашето общо занимание - стари и млади соколари или любители на грабливите птици, без да се налага те да са ангажирани с една или друга група. Може да се изявяват самостоятелно. Няма ограничения.
И още нещо. Тази среща е доброволна. Ако някой от вас не желае да присъства, това е лично негово решение и по никакъв начин няма да попречи на бъдещите инициативи. Целта е да се изчистят съществуващите конфликти и да се елиминират възможностите за последващи интриги.

Поздрави.
Румен
0

#630
Потребителя е офлайн   Daniel1984 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 19.05.15
Румене не ми се сърди,но незнам и да дойде някой на тая среща за какво ще се говори.Имам силното усещане,а то рядко ме подвежда,че едва ли различаваш гарван от сврака,скитник от ловен.Да не говорим за по сложни казуси на обикновен мишелов с ръждивокафяв или червеноопашат
0

#631
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Страхотни полети!

Български Соколарски Съюз

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 11358714_1004338959576190_621730755_n.jpg

www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#632
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
За любителите на техниката и ценителите на компактната и надеждна телеметрия - снощи Маршал изкара дългоочаквания GPS за хищни птици.
Предстои разработване и на нашийниците.
Поръчките започват от 1-ви юли, а продажбите през септември.

Някои от първоначалните характеристики на RT GPS-ът на Маршал:

1. Без необходимост от принаделжност към мобилен оператор.
2. Височина.
3. Скорост.
4. Разстояние.
5. Бързина на изкачване.
6. Температура.
7. Проследяване в реално време.

Моля, запознайте се с 2-минутното филмче: https://vimeo.com/129807173
До 2 седмици се очаква да излезе нов филм, в който ще има повече информация.


Соколарски поздрав

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Marshall-GPS.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#633
Потребителя е офлайн   Румен Чавдаров 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 11.05.15

 Daniel1984 написа на 19.05.2015 - 12:56 :

Румене не ми се сърди,но незнам и да дойде някой на тая среща за какво ще се говори.Имам силното усещане,а то рядко ме подвежда,че едва ли различаваш гарван от сврака,скитник от ловен.Да не говорим за по сложни казуси на обикновен мишелов с ръждивокафяв или червеноопашат

Здравей Даниеле,
Благодаря ти за топлото отношение. ;-)
Тъй като си добронамерен към мен, ще ти отвърна със същото: недей да играеш хазарт, доверявайки се на "силното си усещане"- ако изпълниш съвета ми, ще спестиш пари!
Дори и да беше прав, в соколарската общност се допускат само орнитолози ли?!?
Подобно поведение , изпълнено с недоверие и липсата на комуникация не е градивана за целите ни!
Когато се запознаем, за да добиеш лични впечатления, ще се радвам да поговорим.
Поздрави! ;-)
0

#634
Потребителя е офлайн   Daniel1984 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 19.05.15
Румен-Отношението ми е напълно нормално ,без преструвки недоверие.Липса на комуникация казваш-ако щеш вярвай вие сте вън от отбора ни и си прав ние ще градим,ако трябва ще минем отвъд върха,но разбира се без вас.Лично аз хич неща неща да ви виждам,камо ли да обменям опит с хора който само се снимат с питици на ръка:)).Хазарт не играя,пари нямам,(имам колкото да си осигоря най-важните нужди),затова и да пестя и да не пестя все тая.Оринтолога не е соколар,но и ти едва ли си такъв.Дълбоко се съмнявам,че имаш интерес към птиците освен финансовия.Нещо което при нас не фигурира като тема на разговор.И д апитам,ти каква птица отглеждаш в момента или по скоро-имал ли си някога птица?
0

#635
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Хубаво време и страхотни полети!
Български Соколарски Съюз

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 11665645_1035779736432112_3059258812077651685_n.jpg

www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#636
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Даниеле, няма нужда от лошо отношение. Не получаваш такова, недей и да показваш. Няма нужда от вражди. Ако има нещо, то се казва в очите на тези, които познаваш.
А ако не познаваш някой и говориш за него, значи толкова ти е акъла. И тъй като се съмнявам, че си глупаво момче, просто предполагам, че си млад.
За това друже, недей с лошо. Всички сме на един хал. ;)

Успешни полети на всички ви!
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#637
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Българин е задържан на московското летище „Домодедово“ за контрабанда на 25 соколови яйца, предава TACC.
Този рецидив да ви звучи познато...?

Новината, тук: http://www.blitz.bg/.../article/348911
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#638
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
За тези, които познаваха Жил Нортиер - Господ да го прости!
Преди няколко часа от общ приятел разбрах, че за пореден път ракът не е пощадил колета и близък соколар.
Няма да мога да се изразя по-добре от друг един френски соколар, Беноа Лабарте, който ми потвърди лошата новина: "...Осиротяхме....! Жил беше прекрасен соколар и прекрасен човек, известен на френското и международно соколарство." Какво мога да кажа повече от това...?!
Бог да прости Жил, един от хората, помагали ми през годините в нелеката борба за възстановяване на българското соколарство.
Лек път, приятелю!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Gilles_Nortier.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#639
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Общо събрание на Бълагарски Соколарски Съюз
Разнищтване на много въпроси, вземане на сериозни решения и много смях разбирасе!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 10369184_926320377409470_9024856330423145944_n.jpg
  • Прикачено изображение: 10171068_926320640742777_1203044640267078922_n.jpg
  • Прикачено изображение: 1982233_926320494076125_8925804711920524918_n.jpg

www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

#640
Потребителя е офлайн   Анани Любенов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 05.07.08
Здравейте!

И тази събота и неделя Български Соколарски Съюз участва в
ЛЕТЕН ФЕСТ Изкуството на жълтите павета.
Участието ни във феста ще бъде изцяло в подкрепа на фондация "Дечица"и проектите им.
Заповядайте да подкрепите както тях, така и българските творци.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 11015356_10154037213991982_2571115403206460818_n.jpg
  • Прикачено изображение: 11698416_10154037214951982_4501935045259366135_n.jpg
  • Прикачено изображение: 11693811_10154037214036982_8225836613084330573_n.jpg
  • Прикачено изображение: 11230787_10154037215546982_6750778157185601109_n.jpg

www.falconry-bg.com

Български Соколарски Съюз

Соколарството не е за всеки, а за други е всичко.
0

Сподели темата:


  • (39 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни