БГ Лов Форум: Поденко - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Поденко всички породи

#61
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоpe6o написа на 20.02.2014 - 17:38 :

Първоначално мислех да взимам бретон или дратхар за да вдига но като видях клиповете с поденките как работят направо се отказах от другите.


Колега, извинявай, но не мога да разбера каква група от Борзой и Бретон искаш да правиш, за какъв лов по-точно...За пернат или космат /дребен или едър/ дивеч???


Ами колега, честно да ти кажа имах идеята, бретон или дратхаар евентуално да вдига зайците, но в последствие си мислех, че то и без това няма зайци, затова последно съм се насочил на хрътка която да работи с нюх за да може групата да работи и на дребен дивеч и на хищник.
0

#62
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 23.02.2014 - 14:32 :

Пешо нали знаиш моита хрътка,аз я купих за Персийско Салуки,преди време колегата Гандур ми каза че не е Салуки а Тази,ти какво мислиш,кучето работи и на поглед и на нос.


Ами колега да ти кажа че в последно време не съм напълно сигурен каква е разликата между салуки и тази. Като гледам характеристиките си мисля че са една и съща порода или по-скоро са два различни клона на една и съща порода. Защото и салуките също работи с нос.
0

#63
Потребителя е офлайн   Dimitar54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 144
  • Регистр: 26.02.11

Виж мнениетоr.andreev1 написа на 25.02.2014 - 12:58 :

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 23.02.2014 - 14:32 :

Пешо нали знаиш моита хрътка,аз я купих за Персийско Салуки,преди време колегата Гандур ми каза че не е Салуки а Тази,ти какво мислиш,кучето работи и на поглед и на нос.


Ами колега да ти кажа че в последно време не съм напълно сигурен каква е разликата между салуки и тази. Като гледам характеристиките си мисля че са една и съща порода или по-скоро са два различни клона на една и съща порода. Защото и салуките също работи с нос.

Ами колега да ти кажа че последните два коментара хич не пасват с породата Поденко,баш са за друго място/guote/
0

#64
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Ами колега да ти кажа че в последно време не съм напълно сигурен каква е разликата между салуки и тази. Като гледам характеристиките си мисля че са една и съща порода или по-скоро са два различни клона на една и съща порода. Защото и салуките също работи с нос.


Колега има съществена разлика във външния вид между двете хрътки .Но това е за друга тема.Мога да ти кажа ,че Тази работи повече като Поденко, дори апортира като Поденко отколкото като хрътка.С тази разлика ,че не лае когато преследва дивеча.
0

#65
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоpe6o написа на 25.02.2014 - 23:31 :

Ами колега да ти кажа че в последно време не съм напълно сигурен каква е разликата между салуки и тази. Като гледам характеристиките си мисля че са една и съща порода или по-скоро са два различни клона на една и съща порода. Защото и салуките също работи с нос.


Колега има съществена разлика във външния вид между двете хрътки .Но това е за друга тема.Мога да ти кажа ,че Тази работи повече като Поденко, дори апортира като Поденко отколкото като хрътка.С тази разлика ,че не лае когато преследва дивеча.



Не съм запознат и с двете породи от близо, предполагам че говориш от опит. Признавам си че не съм специалист и винаги съм готов да науча нещо ново, затова и влизам в тези форуми. Знам че тук пишат и хора с много опит, така че винаги може човек да научи нещо с което не е запознат.
0

#66
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоDimitar54 написа на 25.02.2014 - 17:22 :

Виж мнениетоr.andreev1 написа на 25.02.2014 - 12:58 :

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 23.02.2014 - 14:32 :

Пешо нали знаиш моита хрътка,аз я купих за Персийско Салуки,преди време колегата Гандур ми каза че не е Салуки а Тази,ти какво мислиш,кучето работи и на поглед и на нос.


Ами колега да ти кажа че в последно време не съм напълно сигурен каква е разликата между салуки и тази. Като гледам характеристиките си мисля че са една и съща порода или по-скоро са два различни клона на една и съща порода. Защото и салуките също работи с нос.

Ами колега да ти кажа че последните два коментара хич не пасват с породата Поденко,баш са за друго място/guote/


Извинявай колега, ако съм те засегнал нещо.
0

#67
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Не съм запознат и с двете породи от близо, предполагам че говориш от опит. Признавам си че не съм специалист и винаги съм готов да науча нещо ново, затова и влизам в тези форуми. Знам че тук пишат и хора с много опит, така че винаги може човек да научи нещо с което не е запознат.

Колега информацията ми е преди всичко от нета и от личните контакти с двама притежатели на Тази.Поденко Ибиценко и Тази са много близки като начин на работа, нещо като 2 в 1...Тоес съчетават в себе си качествата на гончето и хрътката.
0

#68
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоpe6o написа на 26.02.2014 - 12:05 :

Не съм запознат и с двете породи от близо, предполагам че говориш от опит. Признавам си че не съм специалист и винаги съм готов да науча нещо ново, затова и влизам в тези форуми. Знам че тук пишат и хора с много опит, така че винаги може човек да научи нещо с което не е запознат.

Колега информацията ми е преди всичко от нета и от личните контакти с двама притежатели на Тази.Поденко Ибиценко и Тази са много близки като начин на работа, нещо като 2 в 1...Тоес съчетават в себе си качествата на гончето и хрътката.


Колега писах ти на лични но сигурно не си обърнал внимание. Взимаш доста отношение по темата за хрътки. Имаш ли личен опит или само литература. Искам да кажа отглеждаш ли някоя хрътка
0

#69
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Колега писах ти на лични но сигурно не си обърнал внимание. Взимаш доста отношение по темата за хрътки. Имаш ли личен опит или само литература. Искам да кажа отглеждаш ли някоя хрътка


Колега в момента нямам хрътка, но очаквам в скоро време да стана собственик на Тази.
Колега лично мое мнение е , че за лова който мислиш да правиш на заек , Поденко Ибиценко ще ти върши по-добра работата, като задължително кучетата трябва да са ти най-малко 2 бр.За нашите терени си мисля, че каквото и Поденко или Хрътка да вземеш ,трудно биха хванали заек.Неслучайно за определените географски условия са се формирали в определени видове и породи ловни кучета.
0

#70
Потребителя е офлайн   Dimitar54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 144
  • Регистр: 26.02.11

Виж мнениетоpe6o написа на 25.02.2014 - 23:31 :

Ами колега да ти кажа че в последно време не съм напълно сигурен каква е разликата между салуки и тази. Като гледам характеристиките си мисля че са една и съща порода или по-скоро са два различни клона на една и съща порода. Защото и салуките също работи с нос.


Колега има съществена разлика във външния вид между двете хрътки .Но това е за друга тема.Мога да ти кажа ,че Тази работи повече като Поденко, дори апортира като Поденко отколкото като хрътка.С тази разлика ,че не лае когато преследва дивеча.

Съгласен с написаното колега/guote/
0

#71
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11
Момчета моита хрътка е реялно ловуваща на диви прасета,ако ме разбирате какво искам дави кажа.
0

#72
Потребителя е офлайн   Dimitar54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 144
  • Регистр: 26.02.11

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 26.02.2014 - 19:58 :

Момчета моита хрътка е реялно ловуваща на диви прасета,ако ме разбирате какво искам дави кажа.

Зачислявам я в мойта дружинка, :blink: :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG00195-20120212-1406.jpg

0

#73
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 26.02.2014 - 19:58 :

Момчета моита хрътка е реялно ловуваща на диви прасета,ако ме разбирате какво искам дави кажа.

Калеги всички почитатели на хrътките ви имам за съмишлиници на тези пrекrасни кучета хrътките,и за това ви писах че кучето ми ловува на пrасета,и ако някои нещо го интеrесува да пита ще му кажа точно как ловува моита хrътка,а не съм го написал по гоrното изrечение да се пеrча тук в фоrума.Повяrваите ми когато тrъгнах да ловя пrасета с кучета нямаше кои да ми каже как става това нещо,за това когато се запознах с Шаката ми светна лампата на 100% за този лов.Никои не се е rодил научен.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P1050056.JPG

0

#74
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Калеги всички почитатели на хrътките ви имам за съмишлиници на тези пrекrасни кучета хrътките,и за това ви писах че кучето ми ловува на пrасета,и ако някои нещо го интеrесува да пита ще му кажа точно как ловува моита хrътка,а не съм го написал по гоrното изrечение да се пеrча тук в фоrума.Повяrваите ми когато тrъгнах да ловя пrасета с кучета нямаше кои да ми каже как става това нещо,за това когато се запознах с Шаката ми светна лампата на 100% за този лов.Никои не се е rодил научен.


Колега Злостар, пуснах една обща тема за всички породи Хрътки и ако имаш желание би ли обяснил как работи твоята хрътка на прасе.
0

#75
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоpe6o написа на 28.02.2014 - 23:58 :

Калеги всички почитатели на хrътките ви имам за съмишлиници на тези пrекrасни кучета хrътките,и за това ви писах че кучето ми ловува на пrасета,и ако някои нещо го интеrесува да пита ще му кажа точно как ловува моита хrътка,а не съм го написал по гоrното изrечение да се пеrча тук в фоrума.Повяrваите ми когато тrъгнах да ловя пrасета с кучета нямаше кои да ми каже как става това нещо,за това когато се запознах с Шаката ми светна лампата на 100% за този лов.Никои не се е rодил научен.


Колега Злостар, пуснах една обща тема за всички породи Хрътки и ако имаш желание би ли обяснил как работи твоята хрътка на прасе.




Браво колега сега ще вляза в новата тема
0

#76
Потребителя е офлайн   Петя Пловдив 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 28.08.14
Момчета, търся мъж на моята Поденко.
Че ще иде зян такъв хубав генетичен материал.
Поздави
Петя Иванова
0

#77
Потребителят е онлайн   ORHi78 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 609
  • Регистр: 26.05.08
Дай снимки на госпожицата да видим какъв материал е точно и може да измислим нещо.
0

#78
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Да изтеглим темата с няколко снимки на испанските поденко Патерна ,чиято специалност са дивите свине.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSCF04253-патернеро-1.JPG
  • Прикачено изображение: images-патернеро-2.jpg
  • Прикачено изображение: images-патернеро-3.jpg

0

#79
Потребителя е офлайн   Dimitar54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 144
  • Регистр: 26.02.11
Да раздвижа малко темата с Поденки родени в България и някоя снимчица от тях

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: PIC_0216.JPG
  • Прикачено изображение: PIC_0210.JPG
  • Прикачено изображение: PIC_0214.JPG
  • Прикачено изображение: PIC_0209.JPG

0

#80
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08

Виж мнениетоDimitar54 написа на 30.01.2015 - 22:21 :

Да раздвижа малко темата с Поденки родени в България и някоя снимчица от тях


Прекрасни Поденки колега.Но като пускаш снимки давай и малко информация за тях.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни