БГ Лов Форум: Пролетен лов на сръндак - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Пролетен лов на сръндак

#41
Потребителя е офлайн   Иванов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 104
  • Регистр: 02.02.22
Пиша скромно,пък то братчеда отивал къде златен медал :shocked:
0

#42
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 854
  • Регистр: 17.05.08
Честито за слуката!
.....и ,поредния елитен коч,заклан преди есента.
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#43
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 483
  • Регистр: 10.06.08
Един сръндак и от мен.Час и половина на ход ,около час предпазване на една поляна ,само две видени животни.Бях решил ,че е това.Все пак имах малки надежди ,докато се прибирам към джипа на ход да видя нещо ,и така стана.На края на поляната на два метра от гората ,този хубавец ме чакаше.Разтояние 70-80м.хубав изстрел и фотоси за албума.Когато има да става си става.Това е слуката ,непредвидима и за това е толкова сладка.
0

#44
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 483
  • Регистр: 10.06.08
Един сръндак и от мен.Час и половина на ход ,около час вардене на една поляна ,само две видени животни.Бях решил ,че е това.Все пак имах малки надежди ,докато се прибирам към джипа на ход да видя нещо ,и така стана.На края на поляната на два метра от гората ,този хубавец ме чакаше.Разтояние 70-80м.хубав изстрел и фотоси за албума.Когато има да става си става.Това е слуката ,непредвидима и за това е толкова сладка.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20220527_202532.jpg

0

#45
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Браво колеги, хубава слука сте имали!
0

#46
Потребителя е офлайн   zgo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 206
  • Регистр: 10.09.19
Май месец е подходящ само или предимно за лов на сръндаци, които са млади, на 1 или 2 години. Тогава поради оссобеността, че на годинаците мъха не е паднал или е току що паднал, а на двегодишните рогата имат и цвят, и може да се избегне възможността от грешно определяне на възрастта, а оттам и до трофейните заложби.
За по-възрастните подходящи са размножителните сезони - редовен сезон края на юли и началото на август, а така и допълнителния размножителен сезон, който обхваща целия октомври. Тогава рогата са най-красиви, като обаче може и да има следи от борбите между сръндаците по тях.
Селекционния лов може да е ефективен през всяка една година, стига да има добро наблюдение на конкретните животни. За предпочитане е лова да се извърши на предварително набелязано животно на солище с ловна камера. След това лова в района може да се проведе по всички допустими начини.
Щом в даден район има животно с много добри или отлични трофейни заложби, е редно да се запази от цялата дружина. След възможно най-висок брой години да се планира и отстреля на сигурно по споразумение между ловците. ЖИВОТНОТО Е ПОКАЗАТЕЛ ЗА ЛОВНАТА КУЛТУРА НА ЦЯЛАТА ДРУЖИНА, А НЕ САМО ЗА ИЗБРАНИЯ ДА ГО ЛОВУВА. Защото опазването му е дело на всички. Неслучайно в немолко трофейни изложби по света, в каталозите не се посочва името на ловеца а мястото на отстрела!
Що се отнася до трудността на този лов, то тя е твърде ниска, сравнена с други видове лов по общи основания.
И с най-добри намерения да ловувате с обходи, без подготовка и познания върху местния дивеч водят до неминуеми грешки, като масово се отстрелват перспективни животни, далеч от трофейната си кулминация.
Качения снимков материал, добре охарактеризира реалното състояние, което води до тези реални резултати. Това е лов, освен това, за който ви трябва бинокъл висок клас.
Трофеите си влияят и от хранителната база през еденно-зимния период основно, ако е бедна годината е добре трофейния лов да се отложи с една година.
Ако цялата ловна дружина не се ангажира в дивечовъдството и опазването на този лесен дивеч, трофеите няма как да се докарат до добри. Нормално е, тъй като лова е индивидуален, ловеца сам да се сети и да предостави месото на дружината за ловен банкет, като и почерпи за лесната слука... осигурена му от съвестта на дружината. Рядко ловувам на сръндаци, наблягам на други видове лов, които са значително по-предизвикващи, вълнуващи и трудни, не по силите на всеки човек. Откъм преживявания, мислене и изпитания на волята. Препоръчвам лова на сръндаци на млади ловци и ловци, които още не са обхванати от ловните страсти и лова им е молко странна и чужда територия, за по-лесно навлизане в ловната материя.

Трофеен сръндак не се препарира, защото не подлежи на точна оценка.
Обработката е стандартна - варене, сваляна не месото и мозъка, сухожилията, обезмазняване с бензин, избелване на костта само с перхидрол, отнема пет-шест дни.
Кулинарната страна на лова - не ме интересува.

На добра слука колеги!
0

#47
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоzgo написа на 07.06.2022 - 01:34 :

Рядко ловувам на сръндаци, наблягам на други видове лов, които са значително по-предизвикващи, вълнуващи и трудни, не по силите на всеки човек. Откъм преживявания, мислене и изпитания на волята. Препоръчвам лова на сръндаци на млади ловци и ловци, които още не са обхванати от ловните страсти и лова им е молко странна и чужда територия, за по-лесно навлизане в ловната материя.


Колега, би ли споделил, кои са тези така предизвикатени животни, които ловуваш? Пролетен лов на ход, без камери и без солища, на сръндак смяташ за лесен? Според мен доста хора. ще са несъгласни с твоето мнение.. включително и аз.
0

#48
Потребителят е онлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 24.10.11
Само човек който не го е практикувал този лов може да дава такова мнение, особенно в сегашни дни на това изобилие.
0

#49
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12

Виж мнениетоzgo написа на 07.06.2022 - 01:34 :

Май месец е подходящ само или предимно за лов на сръндаци, които са млади, на 1 или 2 години. Тогава поради оссобеността, че на годинаците мъха не е паднал или е току що паднал, а на двегодишните рогата имат и цвят, и може да се избегне възможността от грешно определяне на възрастта, а оттам и до трофейните заложби.
За по-възрастните подходящи са размножителните сезони - редовен сезон края на юли и началото на август, а така и допълнителния размножителен сезон, който обхваща целия октомври. Тогава рогата са най-красиви, като обаче може и да има следи от борбите между сръндаците по тях.
Селекционния лов може да е ефективен през всяка една година, стига да има добро наблюдение на конкретните животни. За предпочитане е лова да се извърши на предварително набелязано животно на солище с ловна камера. След това лова в района може да се проведе по всички допустими начини.
Щом в даден район има животно с много добри или отлични трофейни заложби, е редно да се запази от цялата дружина. След възможно най-висок брой години да се планира и отстреля на сигурно по споразумение между ловците. ЖИВОТНОТО Е ПОКАЗАТЕЛ ЗА ЛОВНАТА КУЛТУРА НА ЦЯЛАТА ДРУЖИНА, А НЕ САМО ЗА ИЗБРАНИЯ ДА ГО ЛОВУВА. Защото опазването му е дело на всички. Неслучайно в немолко трофейни изложби по света, в каталозите не се посочва името на ловеца а мястото на отстрела!
Що се отнася до трудността на този лов, то тя е твърде ниска, сравнена с други видове лов по общи основания.
И с най-добри намерения да ловувате с обходи, без подготовка и познания върху местния дивеч водят до неминуеми грешки, като масово се отстрелват перспективни животни, далеч от трофейната си кулминация.
Качения снимков материал, добре охарактеризира реалното състояние, което води до тези реални резултати. Това е лов, освен това, за който ви трябва бинокъл висок клас.
Трофеите си влияят и от хранителната база през еденно-зимния период основно, ако е бедна годината е добре трофейния лов да се отложи с една година.
Ако цялата ловна дружина не се ангажира в дивечовъдството и опазването на този лесен дивеч, трофеите няма как да се докарат до добри. Нормално е, тъй като лова е индивидуален, ловеца сам да се сети и да предостави месото на дружината за ловен банкет, като и почерпи за лесната слука... осигурена му от съвестта на дружината. Рядко ловувам на сръндаци, наблягам на други видове лов, които са значително по-предизвикващи, вълнуващи и трудни, не по силите на всеки човек. Откъм преживявания, мислене и изпитания на волята. Препоръчвам лова на сръндаци на млади ловци и ловци, които още не са обхванати от ловните страсти и лова им е молко странна и чужда територия, за по-лесно навлизане в ловната материя.

Трофеен сръндак не се препарира, защото не подлежи на точна оценка.
Обработката е стандартна - варене, сваляна не месото и мозъка, сухожилията, обезмазняване с бензин, избелване на костта само с перхидрол, отнема пет-шест дни.
Кулинарната страна на лова - не ме интересува.

На добра слука колеги!


Увод

Ако съдя по написаното от теб, със сигурност имаш добри познания за дивеча, а и за лова като цяло (силно одобрявам това, какви животни в кои месеци е редно да се стрелят). Похвално за което. НО!


Изложение

С този пост мога да се съглася, само ако:
1. Професията ми е "Ловец" и не се занимавам с нищо друго;
2. Дивечът (в частност сръндак) в района в който ловувам е в абсолютно изобилие;
3. Законът разрешава да отстрелвам сръндаци всеки божи ден от сезона;
4. Ловната дружинка, в която членувам е съставена от хора, които всички отговарят на описанието от точка "1.";
5. Вардата или ловуването от джип са осезаемо по-трудоемки от километров преход по пресечен терен, последвало точно прицелване за изстрел (в 80% от неудобна позиция и кофти видимост), основно транжиране на отстреляния дивеч и същия километров преход по пресечен терен наобратно, но с пълна раница.


Обосновка

1. - Ако се занимавам само и единствено с лов, всеки ден ще ходя по горите и ще мога да наблюдавам екземплярите, кой е за отстрел, кой не и нямаше да си казвам "Майка му д..ба, тази седмица ще мога да излезна само в неделя сутрин";
2. - Ако сръндаците в района ми са в изобилие, няма да ми пречи да пропусна някой, който е с доби трофейни качества, но догодина може би ще е с една идея по-развит;
3. - Ако имам бележка за всеки ден, няма да се притеснявам, че ще мога да ходя на лов само една седмица от сезона;
4. - Ако ловната ми дружинка отговаря на това описание, няма да се притеснявам, че ако пропусна трофеен сръндак, понеже не се е развил на 100%, колегата след мен ще го отстреля;
5. - Няма спор, че има други типове лов, които са в пъти по-трудни от издебването на сръндак, но той определено не е за "по-лесно навлизане в ловната материя".

Заключение:
Тезата която си изложил като цяло ми допада (с малки изключения), но нека не забравяме, че повечето от нас са ангажирани със семейство, работа и един куп други неща, които възпрепятстват тая пуста краста, наречена лов. Не вярвам човек, който има възможност да излезе на лов 2-3 пъти в месеца, да пропусне сръндак, понеже не е достигнал кулминацията на трофея си. Да не говорим, че има случаи, ловец да не види сръндак 2 години, поради ниска популация. За разрешителните да не говорим - тази година има, другата няма. Прав си за етиката и за подбора и съм твърдо "ЗА", но според мен това може да се осъществи само при идеални условия като свободно време, популация на дивеч, законови спънки и т.н.
На мен също ми е интересно да разкажеш за лова, който практикуваш.
И поздрави на всички останали колеги, които "не са обхванати от ловните страсти и ловът им е малко странна и чужда територия", понеже практикуват издебване на сръндак!
Да сте живи и здрави!
0

#50
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоplamen222 написа на 07.06.2022 - 16:17 :

Виж мнениетоzgo написа на 07.06.2022 - 01:34 :

Май месец е подходящ само или предимно за лов на сръндаци, които са млади, на 1 или 2 години. Тогава поради оссобеността, че на годинаците мъха не е паднал или е току що паднал, а на двегодишните рогата имат и цвят, и може да се избегне възможността от грешно определяне на възрастта, а оттам и до трофейните заложби.
За по-възрастните подходящи са размножителните сезони - редовен сезон края на юли и началото на август, а така и допълнителния размножителен сезон, който обхваща целия октомври. Тогава рогата са най-красиви, като обаче може и да има следи от борбите между сръндаците по тях.
Селекционния лов може да е ефективен през всяка една година, стига да има добро наблюдение на конкретните животни. За предпочитане е лова да се извърши на предварително набелязано животно на солище с ловна камера. След това лова в района може да се проведе по всички допустими начини.
Щом в даден район има животно с много добри или отлични трофейни заложби, е редно да се запази от цялата дружина. След възможно най-висок брой години да се планира и отстреля на сигурно по споразумение между ловците. ЖИВОТНОТО Е ПОКАЗАТЕЛ ЗА ЛОВНАТА КУЛТУРА НА ЦЯЛАТА ДРУЖИНА, А НЕ САМО ЗА ИЗБРАНИЯ ДА ГО ЛОВУВА. Защото опазването му е дело на всички. Неслучайно в немолко трофейни изложби по света, в каталозите не се посочва името на ловеца а мястото на отстрела!
Що се отнася до трудността на този лов, то тя е твърде ниска, сравнена с други видове лов по общи основания.
И с най-добри намерения да ловувате с обходи, без подготовка и познания върху местния дивеч водят до неминуеми грешки, като масово се отстрелват перспективни животни, далеч от трофейната си кулминация.
Качения снимков материал, добре охарактеризира реалното състояние, което води до тези реални резултати. Това е лов, освен това, за който ви трябва бинокъл висок клас.
Трофеите си влияят и от хранителната база през еденно-зимния период основно, ако е бедна годината е добре трофейния лов да се отложи с една година.
Ако цялата ловна дружина не се ангажира в дивечовъдството и опазването на този лесен дивеч, трофеите няма как да се докарат до добри. Нормално е, тъй като лова е индивидуален, ловеца сам да се сети и да предостави месото на дружината за ловен банкет, като и почерпи за лесната слука... осигурена му от съвестта на дружината. Рядко ловувам на сръндаци, наблягам на други видове лов, които са значително по-предизвикващи, вълнуващи и трудни, не по силите на всеки човек. Откъм преживявания, мислене и изпитания на волята. Препоръчвам лова на сръндаци на млади ловци и ловци, които още не са обхванати от ловните страсти и лова им е молко странна и чужда територия, за по-лесно навлизане в ловната материя.

Трофеен сръндак не се препарира, защото не подлежи на точна оценка.
Обработката е стандартна - варене, сваляна не месото и мозъка, сухожилията, обезмазняване с бензин, избелване на костта само с перхидрол, отнема пет-шест дни.
Кулинарната страна на лова - не ме интересува.

На добра слука колеги!


Увод

Ако съдя по написаното от теб, със сигурност имаш добри познания за дивеча, а и за лова като цяло (силно одобрявам това, какви животни в кои месеци е редно да се стрелят). Похвално за което. НО!


Изложение

С този пост мога да се съглася, само ако:
1. Професията ми е "Ловец" и не се занимавам с нищо друго;
2. Дивечът (в частност сръндак) в района в който ловувам е в абсолютно изобилие;
3. Законът разрешава да отстрелвам сръндаци всеки божи ден от сезона;
4. Ловната дружинка, в която членувам е съставена от хора, които всички отговарят на описанието от точка "1.";
5. Вардата или ловуването от джип са осезаемо по-трудоемки от километров преход по пресечен терен, последвало точно прицелване за изстрел (в 80% от неудобна позиция и кофти видимост), основно транжиране на отстреляния дивеч и същия километров преход по пресечен терен наобратно, но с пълна раница.


Обосновка

1. - Ако се занимавам само и единствено с лов, всеки ден ще ходя по горите и ще мога да наблюдавам екземплярите, кой е за отстрел, кой не и нямаше да си казвам "Майка му д..ба, тази седмица ще мога да излезна само в неделя сутрин";
2. - Ако сръндаците в района ми са в изобилие, няма да ми пречи да пропусна някой, който е с доби трофейни качества, но догодина може би ще е с една идея по-развит;
3. - Ако имам бележка за всеки ден, няма да се притеснявам, че ще мога да ходя на лов само една седмица от сезона;
4. - Ако ловната ми дружинка отговаря на това описание, няма да се притеснявам, че ако пропусна трофеен сръндак, понеже не се е развил на 100%, колегата след мен ще го отстреля;
5. - Няма спор, че има други типове лов, които са в пъти по-трудни от издебването на сръндак, но той определено не е за "по-лесно навлизане в ловната материя".

Заключение:
Тезата която си изложил като цяло ми допада (с малки изключения), но нека не забравяме, че повечето от нас са ангажирани със семейство, работа и един куп други неща, които възпрепятстват тая пуста краста, наречена лов. Не вярвам човек, който има възможност да излезе на лов 2-3 пъти в месеца, да пропусне сръндак, понеже не е достигнал кулминацията на трофея си. Да не говорим, че има случаи, ловец да не види сръндак 2 години, поради ниска популация. За разрешителните да не говорим - тази година има, другата няма. Прав си за етиката и за подбора и съм твърдо "ЗА", но според мен това може да се осъществи само при идеални условия като свободно време, популация на дивеч, законови спънки и т.н.
На мен също ми е интересно да разкажеш за лова, който практикуваш.
И поздрави на всички останали колеги, които "не са обхванати от ловните страсти и ловът им е малко странна и чужда територия", понеже практикуват издебване на сръндак!
Да сте живи и здрави!

:iagree:/>
0

#51
Потребителя е офлайн   To6an 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 30.07.14
Паце човека говори като по учебник бре примерен! А и ходи на труден лов не по възможностите на такива като нас обикновенните и незнаещите иначе хубаво е написал някой неща да НО да говориш че издебването е лесен лов Незнам! Апел към колегата разкажи ни още за твоите ловни приключения какъв лов практикуваш в стопанство ли ловуваш или не,какъв дивеч с какво оръжие и т.н Нищо лично Наслука на всички приятели и колеги!
българско гонче
0

#52
Потребителя е офлайн   Bat Yanko 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 03.06.14
Един красавец и от мен...
На ход в края на обиколката, като за финал :lol:/>/>
BERGARA B14 Sporter 22'' цев, кал. 308w, Sellier & Bellot SBT 180gr, Sierra куршум.
Оптика: Vortex Crossfire II 3-9x40
Разтояние около 40 метра и попадение над плешка.
Района на Сакар планина, надм.височина 400м.
Предстои топване в перхидрола ;)/>/>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20220618_073300.jpg
  • Прикачено изображение: 20220618_032315.jpg

0

#53
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоBat Yanko написа на 20.06.2022 - 14:10 :

Един красавец и от мен...
На ход в края на обиколката, като за финал :lol:/>/>/>
BERGARA B14 Sporter 22'' цев, кал. 308w, Sellier & Bellot SBT 180gr, Sierra куршум.
Оптика: Vortex Crossfire II 3-9x40
Разтояние около 40 метра и попадение над плешка.
Района на Сакар планина, надм.височина 400м.
Предстои топване в перхидрола ;)/>/>/>

Честито колега за този добър подбор и за слуката. Много интересен трофей!
0

#54
Потребителя е офлайн   m.rusev92 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 77
  • Регистр: 31.01.15
Страхотна тема!

Подготвяте ли се за този лов и тази година?

Аз имам огромно желание да практикува, но пусто няма бележки...
0

#55
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоm.rusev92 написа на 06.04.2023 - 14:38 :

Страхотна тема!

Подготвяте ли се за този лов и тази година?

Аз имам огромно желание да практикува, но пусто няма бележки...


Всяка пролет го очаквам с огромно вълнение!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#56
Потребителя е офлайн   m.rusev92 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 77
  • Регистр: 31.01.15

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 06.04.2023 - 16:40 :

Виж мнениетоm.rusev92 написа на 06.04.2023 - 14:38 :

Страхотна тема!

Подготвяте ли се за този лов и тази година?

Аз имам огромно желание да практикува, но пусто няма бележки...


Всяка пролет го очаквам с огромно вълнение!


Къде практикувате предимно - в стопанство или в землището на някоя дружинка?
0

#57
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Хайде, малко остана до 1ви май :cool13:/> . Аз тази година ще се опитам да се класирам в някое стопанство за селекция. Още не съм избрал дестинация, но трябва да побързам. Зареждах старите солища на територията на нашата дружинка и нарочно отидох рано сутринта и останах много доволен от видяното, тези екземпляри , които видях вече са с обелени рога и си пасяха спокойно в 7:00 сутринта. Интересното е , че от всички животни които видях, 80% бяха мъжки! На зелената трева по южните склонове по периферията на гората и гъстите храсти, сутринта в бих казал студено време и слана, излизаше пара като дишаха, уникална гледка! Жалко, че нямах модерна камера под ръка да ги снимам. Наслука и ако на някой му трябва компания за лов на сръндак, да пише :D/> :D/> :D/>
0

#58
Потребителят е онлайн   Forest Man 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 468
  • Регистр: 31.03.18
Нещо не идват на свирка.
0

#59
Потребителя е офлайн   myrko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 21.07.14

Виж мнениетоForest Man написа на 06.06.2023 - 19:01 :

Нещо не идват на свирка.

Много си избързал за свирката );
0

#60
Потребителя е офлайн   Николай вълка 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1104
  • Регистр: 27.12.14
От май месец, пушката е Мазалат патрона PPU 11.7гр.Прикачено изображение: IMG_20230518_070618.jpgПрикачено изображение: IMG_20230518_070525.jpgТрофея още е в горското, като го взема ще го снимам и него
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни