БГ Лов Форум: Лов на Планински кеклик!! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на Планински кеклик!! Скалната яребица е желан трофей!

#21
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Колега Били, предния ми пост важи и за вашия район!!!
Вярвам на снимки, отстреляни птици и надлежно заверена бележка за дадения район!!!
Не го приемайте като заяждане - просто
любопитство!
Имам възможността да посещавам почти всички части на БГ и досега не съм виждал Планинец, дори и в най-характерните райони за него, като Рила, Родопи, Пирин, Стара Планина - там на вр. "Бедек", близо 1500м видях blink.gif , ноооо тракийски, та затова е това любопитство!
Пък и има една друга тема за този вид, но след анонса - ни вопъл, ни стон!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#22
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Прилагам и линкове с песента на двата вида!
http://www.xeno-canto.org/europe/species.p...lectoris+graeca - Планинец, кликвате най - долу върху дискетката и слушате!
http://identify.whatbird.com/obj/694/_/Chu...eding_Male.aspx - Тракиец
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#23
Потребителя е офлайн   shivacha 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 49
  • Регистр: 15.10.09
Много ми е интересно къде в Бг има добра популация на ПЛАНИНСКИ кеклик ,че да дават разрешение за отстрел
0

#24
Потребителя е офлайн   bili 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 10.05.08
Цитат(porzana @ Jul 12 2010, 22:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега Били, предния ми пост важи и за вашия район!!!
Вярвам на снимки, отстреляни птици и надлежно заверена бележка за дадения район!!!
Не го приемайте като заяждане - просто
любопитство!
Имам възможността да посещавам почти всички части на БГ и досега не съм виждал Планинец, дори и в най-характерните райони за него, като Рила, Родопи, Пирин, Стара Планина - там на вр. "Бедек", близо 1500м видях blink.gif , ноооо тракийски, та затова е това любопитство!
Пък и има една друга тема за този вид, но след анонса - ни вопъл, ни стон!

Няма снимки,защото както писах никои не ходи на лов за тях.Вдигаме доста често,по време на лов за диви свине.Не често а винаги.

0

#25
Потребителя е офлайн   bili 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 59
  • Регистр: 10.05.08
Цитат(porzana @ Jul 12 2010, 22:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега Били, предния ми пост важи и за вашия район!!!
Вярвам на снимки, отстреляни птици и надлежно заверена бележка за дадения район!!!
Не го приемайте като заяждане - просто
любопитство!
Имам възможността да посещавам почти всички части на БГ и досега не съм виждал Планинец, дори и в най-характерните райони за него, като Рила, Родопи, Пирин, Стара Планина - там на вр. "Бедек", близо 1500м видях blink.gif , ноооо тракийски, та затова е това любопитство!
Пък и има една друга тема за този вид, но след анонса - ни вопъл, ни стон!

Няма снимки,защото както писах никои не ходи на лов за тях.Вдигаме доста често,по време на лов за диви свине.Не често а винаги.

0

#26
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
[quote name='bili' date='Jul 13 2010, 15:41 ' post='151122']
Няма снимки,защото както писах никои не ходи на лов за тях.Вдигаме доста често,по време на лов за диви свине.Не често а винаги!

Аз също не ходя на лов за планински кеклик, но ако видя и имам възможност - снимам!
Прилагам снимка на кеклик на 1500 м н.в. експертите да кажат дали му е там мястото?
Ако някой се съмнява за н.в. ще постна снимка с общ план на местността и доста колеги ще я познаят.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: A_chukar_resized.jpg

"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#27
Guest_djan i_*

  • Група: Гост
Някой ловувал ли е?
0

#28
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Кой туй нещо кеклик,бе ?! :blink: :huh: :o
Че и планински ...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#29
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 12:49 :

Кой туй нещо кеклик,бе ?! :blink:/> :huh:/> :o/>
Че и планински ...

Че и по една програма арни парици се похарчиха , ейЙ тъй , на ! :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#30
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Деба и тъпака си деба,как ги намират тея програми ,бе ...???!!!
Аз ,от 20 години се мъча да разселя 5-6 дропли покрай с.Дропла... е няма кой да помогне !
Разселвам- изчезват-разселвам -изчезват ...
Накрая дойдоха розови фламинга в Кърджали ,тука една дропла няма за илач...
Лов на кеклици .........как звучи само ???!!!
А бе,не е добре работата...пак някоя разработка на военните или Петровка 38 !?!?!?
Ше я видим тая работа...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#31
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 17:28 :

Ше я видим тая работа...

Виж , виж как стават нещата и после си мисли за дроплите
Абе то и дроплите са едни , ама .... и едва ли имат нужда от финансова инжекция на стойност от 1 101 103.40 лв.
http://www.bglov.com...showtopic=27441
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#32
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 23.11.2017 - 14:16 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 17:28 :

Ше я видим тая работа...

Виж , виж как стават нещата и после си мисли за дроплите
Абе то и дроплите са едни , ама .... и едва ли имат нужда от финансова инжекция на стойност от 1 101 103.40 лв.
http://www.bglov.com...showtopic=27441


А а а а а а а ..........................
Такава ли била работата а а а а а ... ?!?!?!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#33
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 17:28 :

Деба и тъпака си деба,как ги намират тея програми ,бе ...???!!!
Аз ,от 20 години се мъча да разселя 5-6 дропли покрай с.Дропла... е няма кой да помогне !
Разселвам- изчезват-разселвам -изчезват ...
Накрая дойдоха розови фламинга в Кърджали ,тука една дропла няма за илач...
Лов на кеклици .........как звучи само ???!!!
А бе,не е добре работата...пак някоя разработка на военните или Петровка 38 !?!?!?
Ше я видим тая работа...

7-8 години поред разселвахме по 50-60 броя планински кеклик в нашия район ... и няма и няма ... А района е от 800 до 1600 метра надморска височина и близо 45 000 декара .
Вече спряхме .
0

#34
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоd.g.g. написа на 23.11.2017 - 19:00 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 17:28 :

Деба и тъпака си деба,как ги намират тея програми ,бе ...???!!!
Аз ,от 20 години се мъча да разселя 5-6 дропли покрай с.Дропла... е няма кой да помогне !
Разселвам- изчезват-разселвам -изчезват ...
Накрая дойдоха розови фламинга в Кърджали ,тука една дропла няма за илач...
Лов на кеклици .........как звучи само ???!!!
А бе,не е добре работата...пак някоя разработка на военните или Петровка 38 !?!?!?
Ше я видим тая работа...

7-8 години поред разселвахме по 50-60 броя планински кеклик в нашия район ... и няма и няма ... А района е от 800 до 1600 метра надморска височина и близо 45 000 декара .
Вече спряхме .


Братчет,аз опитах с дропли не става...
Опитах с мини прасета ,дето минават през дупките на капанжийските мрежи,пак не става...
Сега се замислям да пусна слонове и камили,белкин ги отмине Черния петък...
Проблема в България е ,че всичко се яде !!!
Е на ,немците си имат две различни думи за заека - канинхен и хаазе... едното подскача в природата и никой не го закача,а другото си го купуваш в супера да си правиш яхния...Тука няма ляво ,няма дясно - сичкото на кИбап...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#35
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 24.11.2017 - 08:59 :

Виж мнениетоd.g.g. написа на 23.11.2017 - 19:00 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 17:28 :

Деба и тъпака си деба,как ги намират тея програми ,бе ...???!!!
Аз ,от 20 години се мъча да разселя 5-6 дропли покрай с.Дропла... е няма кой да помогне !
Разселвам- изчезват-разселвам -изчезват ...
Накрая дойдоха розови фламинга в Кърджали ,тука една дропла няма за илач...
Лов на кеклици .........как звучи само ???!!!
А бе,не е добре работата...пак някоя разработка на военните или Петровка 38 !?!?!?
Ше я видим тая работа...

7-8 години поред разселвахме по 50-60 броя планински кеклик в нашия район ... и няма и няма ... А района е от 800 до 1600 метра надморска височина и близо 45 000 декара .
Вече спряхме .

Братчет,аз опитах с дропли не става...
Опитах с мини прасета ,дето минават през дупките на капанжийските мрежи,пак не става...
Сега се замислям да пусна слонове и камили,белкин ги отмине Черния петък...
Проблема в България е ,че всичко се яде !!!
Е на ,немците си имат две различни думи за заека - канинхен и хаазе... едното подскача в природата и никой не го закача,а другото си го купуваш в супера да си правиш яхния...Тука няма ляво ,няма дясно - сичкото на кИбап...

Бракониерите са проблем , това няма спор . Но разселваме относително високо в планината . Там които ходят да бракониерстват , ходят с друга нагласа .Не за кеклици .
Пък и на лов или просто като минавам през тези райони след известно време изобщо спирам да ги виждам .
А има вода , има гора и има ливади различни по площ , някои достигат до 60-80 декара .
Или не им харесва района , или въпреки усилията за редуциране на хищниците , тези волиерни птици , не успяват да подивеят , не могат да се пазят и ги изяждат .
0

#36
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоd.g.g. написа на 24.11.2017 - 19:30 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 24.11.2017 - 08:59 :

Виж мнениетоd.g.g. написа на 23.11.2017 - 19:00 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.11.2017 - 17:28 :

Деба и тъпака си деба,как ги намират тея програми ,бе ...???!!!
Аз ,от 20 години се мъча да разселя 5-6 дропли покрай с.Дропла... е няма кой да помогне !
Разселвам- изчезват-разселвам -изчезват ...
Накрая дойдоха розови фламинга в Кърджали ,тука една дропла няма за илач...
Лов на кеклици .........как звучи само ???!!!
А бе,не е добре работата...пак някоя разработка на военните или Петровка 38 !?!?!?
Ше я видим тая работа...

7-8 години поред разселвахме по 50-60 броя планински кеклик в нашия район ... и няма и няма ... А района е от 800 до 1600 метра надморска височина и близо 45 000 декара .
Вече спряхме .

Братчет,аз опитах с дропли не става...
Опитах с мини прасета ,дето минават през дупките на капанжийските мрежи,пак не става...
Сега се замислям да пусна слонове и камили,белкин ги отмине Черния петък...
Проблема в България е ,че всичко се яде !!!
Е на ,немците си имат две различни думи за заека - канинхен и хаазе... едното подскача в природата и никой не го закача,а другото си го купуваш в супера да си правиш яхния...Тука няма ляво ,няма дясно - сичкото на кИбап...

Бракониерите са проблем , това няма спор . Но разселваме относително високо в планината . Там които ходят да бракониерстват , ходят с друга нагласа .Не за кеклици .
Пък и на лов или просто като минавам през тези райони след известно време изобщо спирам да ги виждам .
А има вода , има гора и има ливади различни по площ , някои достигат до 60-80 декара .
Или не им харесва района , или въпреки усилията за редуциране на хищниците , тези волиерни птици , не успяват да подивеят , не могат да се пазят и ги изяждат .

За първа проба преди години купих 8 чифта и ги пуснах в двора (къщата ми е извън селото с 4 декара заградено ) и до есента нищо не остана , а кеклик видях на разстояние от вкъщи на около 8 км.
Втори опит , две люпила с възрастните птици ... чувах ги през цялото лято да се обаждат и ... пак нищо .
Трети опит с дружинкови пуснати в район само за кеклик ....и пак нищо
Съседна дружинка на територията и до преди 15 год. се виждаха диви кеклици и те пускаха ...и при тях нищо .
Мисля си , че тази птица обича сама да си търси местата за живеене , но сама в природста неможе да оцелее и харчиме пари за безсмислици .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#37
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Някои развъдчици ,яко бъркат волиер с клетка за пойни птички !!!
Такива животни се гледат по съвсем различна методика - в огромни волиери с денивелация ,където водата е долу, а храната горе.Принуждават ги да летят,не виждат гледачите ,когато ги хранят, щото има шнекове за тая работа...облайват ги с кучета и лисици покрай мрежата... разселват се в адаптивни заграждения,където ги оставят да излетят сами...районите се санират от хищници предварително...както и предварително се прави анализ и мониторинг на районите за условия на обитание...
А бе ,какво ли си говоря ...
Никога не съм вдигал пушка на яребици и подобни животинки,които са красотата на Природата и тя ги е създала така ,че да ги ПОКАЗВА,да се виждат,да радват... ...Да съм опукал най-много 5-6 фазана и то диваци за толкова години ... И що ???!!!
Да ме пита някой ... :huh:
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#38
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 25.11.2017 - 16:01 :

Някои развъдчици ,яко бъркат волиер с клетка за пойни птички !!!
Такива животни се гледат по съвсем различна методика - в огромни волиери с денивелация ,където водата е долу, а храната горе.Принуждават ги да летят,не виждат гледачите ,когато ги хранят, щото има шнекове за тая работа...облайват ги с кучета и лисици покрай мрежата... разселват се в адаптивни заграждения,където ги оставят да излетят сами...районите се санират от хищници предварително...както и предварително се прави анализ и мониторинг на районите за условия на обитание...
А бе ,какво ли си говоря ...
Никога не съм вдигал пушка на яребици и подобни животинки,които са красотата на Природата и тя ги е създала така ,че да ги ПОКАЗВА,да се виждат,да радват... ...Да съм опукал най-много 5-6 фазана и то диваци за толкова години ... И що ???!!!
Да ме пита някой ... :huh:/>

Тези , които разселвахме , ги купувахме от някъде . Но мисля ,че беше от място препоръчано на председателя от ловното . Т.е. би трябвало да е от развъдчик , който ги отглежда с цел и при условия , позволяващи развъждането им на свобода .
Въпреки това и многократните опити през годините не стана. Явно , както е писал и колегата Георги Петров , тази птица или си има собствено мнение за местоживеене или просто волиерно отгледана не е в състояние да подивее и преживява на свобода . Инак района на заселване, колкото е могло сме го прочиствали от хищници . Намирали сме обаче убити от хищни птици .
0

#39
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоd.g.g. написа на 24.11.2017 - 19:30 :

Но разселваме относително високо в планината .


Kъде е това колега , коя планина ?
0

#40
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

Виж мнениетоlobo написа на 29.11.2017 - 10:57 :

Виж мнениетоd.g.g. написа на 24.11.2017 - 19:30 :

Но разселваме относително високо в планината .


Kъде е това колега , коя планина ?

Стара планина .
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни