БГ Лов Форум: Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред

#41
Потребителя е офлайн   В. Василев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 296
  • Регистр: 04.04.11
... а който има от всичко и по много - Джон Уик ;)
0

#42
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 26.04.2019 - 20:22 :

Сега чакаме измененията и в ЗЛОД ли?

Не. Там пише само ловно нарезно. Няма дължини.
0

#43
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоfatmaka написа на 27.04.2019 - 09:04 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 26.04.2019 - 20:22 :

Сега чакаме измененията и в ЗЛОД ли?

Не. Там пише само ловно нарезно. Няма дължини.


А чл.65 т.14 няма ли да се преработи?
0

#44
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Няма да е заглушител ами супресор.
0

#45
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоМомчил Найденов написа на 26.04.2019 - 23:11 :

Виж мнениетоburan написа на 26.04.2019 - 15:42 :

Абе това късото за лов е голям тестис :D/>/>/>/>/> да вземат да ми го впишат и за охрана ше им дам китапа за изкаран кур за безопасно боравени с ОО
Що им е на хората да си вадят удостоверение за подборен за да си купат късо след като са карали обучение и имат докимент :angry:/>/>/>/>/>

с късото за лов може и за риба да одя , прибран в чантичката , не се брои за лов :P/>/>/>


Както казах много малко ловци имат изкаран курс за боравене с късо нарезно.Надали някой бракониер ще тръгне с Макаров,ТТ или Марголен,защото другите са по скъпи и никой няма да даде пари за Глог 17-19 вместо да си купи някой карабина 223кл за чакали дето става и за друг лов.Късото не е за мародерство и е нормално след като имаш За Гладко,За Нарезно дълго,А За Нарезно късо -Да не ти дадът .Няма логика, но все пак живеем в БЪЛГАРИЯ. Тука логика няма,всеки който има Пушка е Бракониери, А който има пистолет е Сериен Убиец



В България не е нормално да имаш късо за лов и да не ти го дават за охрана ! Не е нормално да си ловец нямащ удостоверение за подборен лов , но имаш курс за късо и пак да не ти го дават за лов или за охрана ! Идват избори и са чудят ко да сторят да подмамят стадото .
0

#46
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08
Ясно се вижда .че голямата част от ловЖиите хабер си нямат ,нито са виждали , да не говорим пък да са ползвали , супресори,саунд модератори,заглушители,,,,,късо нарезно за лов,,,,,нощни с ЕОП 1,2,3,4,,,,,термометри,,,,,.Това обаче не им пречи на висококомпетентните мнения.....Много ме кефят....Публикувано изображение
0

#47
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 26.04.2019 - 05:53 :

Виж мнениетоemsone написа на 25.04.2019 - 21:35 :

Виж мнениетоБорис Попов написа на 25.04.2019 - 13:01 :

Значи, с разрешителното за подборен, отивам в магазина и си купувам пистолет, така ли да го разбирам? Първо през кос, де. Ама там как ще стане ми е интересно и дали има ограничения какво да е кно-то. Г-н Терзийски ако може да светне, нас лаиците. Благодаря.



Г-н Терзийски, моля пояснете ни, имам абсолютно същия въпрос ! Винаги съм искал да притежавам КНО, но нито съм богопомазан( нямам бръзки в МВР), нито съм бизнесмен. Ще бъде ли възможно да се закупи и по какъв ред, късо нарезно от един редови ловец ? Благодаря предварително ! :)/>/>

Да колега, след влизането в сила на изменения закон, щом имате изкаран подборен лов, ще можете да си закупите късо нарезно оръжие за ловни цели. Все още не знам дали ще се изисква и преминат курс за късо нарезно оръжие, но ще разберем скоро. Процедурата ще е същата както при закупуването на дълго нарезно оръжие. Такава ще е и за супресорите.

Наслука.


:thumbsup:
MCCLAIN
0

#48
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоsnipi написа на 27.04.2019 - 13:45 :

Ясно се вижда .че голямата част от ловЖиите хабер си нямат ,нито са виждали , да не говорим пък да са ползвали , супресори,саунд модератори,заглушители,,,,,късо нарезно за лов,,,,,нощни с ЕОП 1,2,3,4,,,,,термометри,,,,,.Това обаче не им пречи на висококомпетентните мнения.....Много ме кефят....Публикувано изображение



Нощното виждане за лов си е за друга категория хора . Не е полезно.
0

#49
Потребителя е офлайн   Grezinski 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 430
  • Регистр: 02.01.13
Веднага бих си взел един марголин. За кеф на стрелбището. Инъче ловното предназначение не го разбирам. Може би просто не съм изпадал в такива ситуации.
няма подпис
0

#50
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоGrezinski написа на 27.04.2019 - 21:39 :

Веднага бих си взел един марголин. За кеф на стрелбището. Инъче ловното предназначение не го разбирам. Може би просто не съм изпадал в такива ситуации.

Ловното предназначение е още едно помощно средство, което можеш да използваш в определена ситуация, без да съществува риск да убиеш някое куче и не дай Боже човек, или пък да ги раниш.
0

#51
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Аз бих препоръчал пищовите задължително да са два по време на лов освен пушката. Да си представим само ако единия засече кво правим, ами и ако втория пищов засече? И двата пищова задължително със два супресора, и на пушката един трети както повелява религията. За всеки случай обаче баш рамбовците да си носят и лък, освен касапския нож, ловния нож, и ножа тип рамбо! Най-надъханите освен гореизброеното също ще носят копие, и мачете, или ловен самурайски меч! Не на последно място трябва да отбранят и ръчните гранати защото ако на някои го нападне сурия прасета, или няколко хищни заека с подкрепление от 2-3 сърни и го обградят от всички страни да може да се отбранява както се полага и както повеляват всички холивудски филми! Сериозен съм, тва 3-4 кила пушка и 1 кило патрони плюс още две три кила други принадлежности нищо не тежат и не пречат хич при дългите гонки, Българина е корав мъж и може да носи поне още 5 кила оръжие без да му тежи изобщо.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#52
Потребителя е офлайн   bruno22 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 72
  • Регистр: 19.11.15

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 09:32 :

Аз бих препоръчал пищовите задължително да са два по време на лов освен пушката. Да си представим само ако единия засече кво правим, ами и ако втория пищов засече? И двата пищова задължително със два супресора, и на пушката един трети както повелява религията. За всеки случай обаче баш рамбовците да си носят и лък, освен касапския нож, ловния нож, и ножа тип рамбо! Най-надъханите освен гореизброеното също ще носят копие, и мачете, или ловен самурайски меч! Не на последно място трябва да отбранят и ръчните гранати защото ако на някои го нападне сурия прасета, или няколко хищни заека с подкрепление от 2-3 сърни и го обградят от всички страни да може да се отбранява както се полага и както повеляват всички холивудски филми! Сериозен съм, тва 3-4 кила пушка и 1 кило патрони плюс още две три кила други принадлежности нищо не тежат и не пречат хич при дългите гонки, Българина е корав мъж и може да носи поне още 5 кила оръжие без да му тежи изобщо.

Боли ма шланга за мнението на пишмам разбирачи като вас!!!
И ако наистина ловувате с оръжията изброени в подписа ви, е ясно че от оръжие разбирате колкото аз от оперно пеене...
0

#53
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 09:32 :

Аз бих препоръчал пищовите задължително да са два по време на лов освен пушката. Да си представим само ако единия засече кво правим, ами и ако втория пищов засече? И двата пищова задължително със два супресора, и на пушката един трети както повелява религията. За всеки случай обаче баш рамбовците да си носят и лък, освен касапския нож, ловния нож, и ножа тип рамбо! Най-надъханите освен гореизброеното също ще носят копие, и мачете, или ловен самурайски меч! Не на последно място трябва да отбранят и ръчните гранати защото ако на някои го нападне сурия прасета, или няколко хищни заека с подкрепление от 2-3 сърни и го обградят от всички страни да може да се отбранява както се полага и както повеляват всички холивудски филми! Сериозен съм, тва 3-4 кила пушка и 1 кило патрони плюс още две три кила други принадлежности нищо не тежат и не пречат хич при дългите гонки, Българина е корав мъж и може да носи поне още 5 кила оръжие без да му тежи изобщо.


Ти ма умря....
0

#54
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 09:32 :

Аз бих препоръчал пищовите задължително да са два по време на лов освен пушката. Да си представим само ако единия засече кво правим, ами и ако втория пищов засече? И двата пищова задължително със два супресора, и на пушката един трети както повелява религията. За всеки случай обаче баш рамбовците да си носят и лък, освен касапския нож, ловния нож, и ножа тип рамбо! Най-надъханите освен гореизброеното също ще носят копие, и мачете, или ловен самурайски меч! Не на последно място трябва да отбранят и ръчните гранати защото ако на някои го нападне сурия прасета, или няколко хищни заека с подкрепление от 2-3 сърни и го обградят от всички страни да може да се отбранява както се полага и както повеляват всички холивудски филми! Сериозен съм, тва 3-4 кила пушка и 1 кило патрони плюс още две три кила други принадлежности нищо не тежат и не пречат хич при дългите гонки, Българина е корав мъж и може да носи поне още 5 кила оръжие без да му тежи изобщо.


Много тъпо бе колега! :)
0

#55
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Публикувано изображениеМене ми е смешно, който съм го засмял да е жив здрав, които го е помислил за сериозно също.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#56
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 14:16 :

Публикувано изображениеМене ми е смешно, който съм го засмял да е жив здрав, които го е помислил за сериозно също.

Аз не го намирам за смешно. В опита да иронизираш ,показваш консервативен начин на мислене.
Според теб дали трябва да се возим на биволски каруци,и да ловуваме с каменни брадви???
Прогреса не може и не бива да бъде спиран.Просто трябва култура и умения при ползването!
0

#57
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоВеско написа на 29.04.2019 - 14:35 :

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 14:16 :

Публикувано изображениеМене ми е смешно, който съм го засмял да е жив здрав, които го е помислил за сериозно също.

Аз не го намирам за смешно. В опита да иронизираш ,показваш консервативен начин на мислене.
Според теб дали трябва да се возим на биволски каруци,и да ловуваме с каменни брадви???
Прогреса не може и не бива да бъде спиран.Просто трябва култура и умения при ползването!


Едно време, джендъри нямаше, нямаше и родител - едно, и родител- две, имаше баща и майка .... Тия три новопоявили се вида не се возят на волски каруци, а в модерни МПС -та. Това прогрес ли е .... B)/>
Светът е шарен, щото е различен .... , но явно ако някой не мисли еди как си, то той най малкото е консервативен, не модерен .. с две думи сухар .. А някъде продължават да ловуват с лъкове и преднопълнещи се пушки ...
0

#58
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3202
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоДок написа на 29.04.2019 - 15:50 :

Виж мнениетоВеско написа на 29.04.2019 - 14:35 :

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 14:16 :

Публикувано изображениеМене ми е смешно, който съм го засмял да е жив здрав, които го е помислил за сериозно също.

Аз не го намирам за смешно. В опита да иронизираш ,показваш консервативен начин на мислене.
Според теб дали трябва да се возим на биволски каруци,и да ловуваме с каменни брадви???
Прогреса не може и не бива да бъде спиран.Просто трябва култура и умения при ползването!



Едно време, джендъри нямаше, нямаше и родител - едно, и родител- две, имаше баща и майка .... Тия три новопоявили се вида не се возят на волски каруци, а в модерни МПС -та. Това прогрес ли е .... B)/>/>/>/>
Светът е шарен, щото е различен .... , но явно ако някой не мисли еди как си, то той най малкото е консервативен, не модерен .. с две думи сухар .. А някъде продължават да ловуват с лъкове и преднопълнещи се пушки ...

Винаги е имало педераси.От най дълбока древност.
Заглушителя е хубаво нещо!
П.П.Утре съм в Кос за документи,че съм си харесал един Хаускен за новия Маузер!
0

#59
Потребителя е офлайн   HRISTO IVANOV 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 28.03.13
:cheers2: :cheers2:/>

Виж мнениетоsnipi написа на 27.04.2019 - 13:45 :

Ясно се вижда .че голямата част от ловЖиите хабер си нямат ,нито са виждали , да не говорим пък да са ползвали , супресори,саунд модератори,заглушители,,,,,късо нарезно за лов,,,,,нощни с ЕОП 1,2,3,4,,,,,термометри,,,,,.Това обаче не им пречи на висококомпетентните мнения.....Много ме кефят....Публикувано изображение

0

#60
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоbruno22 написа на 29.04.2019 - 12:31 :

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 29.04.2019 - 09:32 :

Аз бих препоръчал пищовите задължително да са два по време на лов освен пушката. Да си представим само ако единия засече кво правим, ами и ако втория пищов засече? И двата пищова задължително със два супресора, и на пушката един трети както повелява религията. За всеки случай обаче баш рамбовците да си носят и лък, освен касапския нож, ловния нож, и ножа тип рамбо! Най-надъханите освен гореизброеното също ще носят копие, и мачете, или ловен самурайски меч! Не на последно място трябва да отбранят и ръчните гранати защото ако на някои го нападне сурия прасета, или няколко хищни заека с подкрепление от 2-3 сърни и го обградят от всички страни да може да се отбранява както се полага и както повеляват всички холивудски филми! Сериозен съм, тва 3-4 кила пушка и 1 кило патрони плюс още две три кила други принадлежности нищо не тежат и не пречат хич при дългите гонки, Българина е корав мъж и може да носи поне още 5 кила оръжие без да му тежи изобщо.

Боли ма шланга за мнението на пишмам разбирачи като вас!!!
И ако наистина ловувате с оръжията изброени в подписа ви, е ясно че от оръжие разбирате колкото аз от оперно пеене...
Знаех си аз че имаме и оперен певец във форума хахаххаСлед като така компетентно поставихте лична оценка на моята скромна особа, вече съм сигурен на сто процента че ще ви засека в някоя опера!Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни