БГ Лов Форум: Обучение на птичар - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Обучение на птичар

#1
Потребителя е офлайн   ico_2000 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 15.09.13
Здр.колеги имам птичар на 6 мес как мога да я науча да изпълнява команди (седни,легни)от разстояние(15 20м)
След като се отдалечи не иска да изпълнява команди????
0

#2
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
С електронен нашийник струат около 100 лева но много ще ти помага и на по голямо разстояние.
0

#3
Потребителя е офлайн   ico_2000 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 15.09.13

Виж мнениетоtosheto_74 написа на 03.08.2017 - 21:36 :

С електронен нашийник струат около 100 лева но много ще ти помага и на по голямо разстояние.

Благодаря колега?
0

#4
Потребителя е офлайн   andrey444 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 08.02.17
Колега, рано ти е за Телетакт.
За първо време си вземи строг нашийник само.

И почни от Тук: http://dox.abv.bg/fi...dw?a=b6c4711a11

https://www.youtube....h?v=Di31bq9uFbg

Успех !!!
Не забравяй че 1 куршум струва 0,50 стотинки !!!!




www.elit55.jimdo.com
0

#5
Потребителя е офлайн   ico_2000 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 15.09.13
Благодаря
0

#6
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоico_2000 написа на 05.08.2017 - 10:58 :

Благодаря


Изпълнението на всяка една команда, дори и на далечно разстояние, се оформя на близо! Публикувано изображение Не, че кучето НЕ ЖЕЛАЕ да изпълни команда подадена от дистанция, то просто не знае как!!! За да си спестиш викове и прегракване в полето, си купи пластмасова свирка с прав и променлив /трилер/ тон и задай нужните знания - реакции към всеки звуков стимул посредством дълго въже и вкусни награди! Личното ми мнение е, че на 6м. възраст следва да е усвоило добре основните команди, които посочваш, на добро ниво. Послушанието е база, в/у която се изгражда всяко добро ловно куче!Публикувано изображение
Прикачено изображение: 16809273_10154644983937562_819102074_n.jpg

За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#7
Потребителя е офлайн   KODIAK 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 03.03.11
Ето и моя проблем. Курцхаар,женски на 3 год.,с родословие,първи реален лов на пъдпъдъци. Совалките са ОК, 10-12 м ляво и още толкова дясно,апотира,общото послушание е добро,но работи с огромна скорост. Бяга като за световно,сякаш има контролно време в което трябва да се включи. Как да "сваля" работната скорост на претърсване,за да е по ефективна. Имал съм 4-5 птичари преди,имам известен опит,но нямам поятие как да забавя скоростта на претърсване. "Много" причини може да има - холеричка,кръв Раде Савич - трейлеров тип и т.н. но очаквам съвети за решаване на проблема
0

#8
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09

Виж мнениетоKODIAK написа на 14.08.2017 - 20:43 :

Ето и моя проблем. Курцхаар,женски на 3 год.,с родословие,първи реален лов на пъдпъдъци. Совалките са ОК, 10-12 м ляво и още толкова дясно,апотира,общото послушание е добро,но работи с огромна скорост. Бяга като за световно,сякаш има контролно време в което трябва да се включи. Как да "сваля" работната скорост на претърсване,за да е по ефективна. Имал съм 4-5 птичари преди,имам известен опит,но нямам поятие как да забавя скоростта на претърсване. "Много" причини може да има - холеричка,кръв Раде Савич - трейлеров тип и т.н. но очаквам съвети за решаване на проблема

Кръв Раде Савич е нещо което не можеш да промениш. В гените им е .Изключително бързо куче насочено към фиелд трейл. Насочи се към немските линии ако търсиш куче което работи усърдно и на ниска скорост
.Тогава се получава това: https://www.youtube....h?v=0ltQrECCSOM
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#9
Потребителя е офлайн   KODIAK 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 03.03.11
Благодаря за съвета,но това е по скоро препоръка за близкото бъдеще. Бих желал да чуя сега съвети за някакво решение на проблема с работната скорост. Някой опитвал ли е и има ли някакъв резултат?
0

#10
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10

Виж мнениетоKODIAK написа на 14.08.2017 - 20:43 :

Ето и моя проблем. Курцхаар,женски на 3 год.,с родословие,първи реален лов на пъдпъдъци. Совалките са ОК, 10-12 м ляво и още толкова дясно,апотира,общото послушание е добро,но работи с огромна скорост. Бяга като за световно,сякаш има контролно време в което трябва да се включи. Как да "сваля" работната скорост на претърсване,за да е по ефективна. Имал съм 4-5 птичари преди,имам известен опит,но нямам поятие как да забавя скоростта на претърсване. "Много" причини може да има - холеричка,кръв Раде Савич - трейлеров тип и т.н. но очаквам съвети за решаване на проблема


Колега,
Ти нямаш проблем ако всичко което пишеш е така.Хората искат да увеличават скоростта ти искаш да я намалиш........Не знам какви кучета си имал преди това ,но си мисля ,че са ти изградили погрешна представа как трябва да претърсва един птичар.Ако си маркира дивеча ,не виждам какво те притеснява.
0

#11
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09

Виж мнениетоKODIAK написа на 15.08.2017 - 07:48 :

Благодаря за съвета,но това е по скоро препоръка за близкото бъдеще. Бих желал да чуя сега съвети за някакво решение на проблема с работната скорост. Някой опитвал ли е и има ли някакъв резултат?

Не мога да ти дам съвет. Мисля ,4е на4ина на претърсване е заложен в гените и е въпрос на селекция. Стария ми курцхар работи с такъв стил. Бяга като 4ели от това му зависи живота. Не отричам този стил на работа ,но не съм му фен. Просто мненияс което не ангажирам никого. Поздрави и наслука
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#12
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09

Виж мнениетоКузман Инджов написа на 15.08.2017 - 11:09 :

Виж мнениетоKODIAK написа на 14.08.2017 - 20:43 :

Ето и моя проблем. Курцхаар,женски на 3 год.,с родословие,първи реален лов на пъдпъдъци. Совалките са ОК, 10-12 м ляво и още толкова дясно,апотира,общото послушание е добро,но работи с огромна скорост. Бяга като за световно,сякаш има контролно време в което трябва да се включи. Как да "сваля" работната скорост на претърсване,за да е по ефективна. Имал съм 4-5 птичари преди,имам известен опит,но нямам поятие как да забавя скоростта на претърсване. "Много" причини може да има - холеричка,кръв Раде Савич - трейлеров тип и т.н. но очаквам съвети за решаване на проблема


Колега,
Ти нямаш проблем ако всичко което пишеш е така.Хората искат да увеличават скоростта ти искаш да я намалиш........Не знам какви кучета си имал преди това ,но си мисля ,че са ти изградили погрешна представа как трябва да претърсва един птичар.Ако си маркира дивеча ,не виждам какво те притеснява.

Може би скороста на претърсване не отговаря на качествата на носа и там се корени проблема
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#13
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Здравейте!
Имам проблем с пилищаря - курцхаар мъжки на 5 години, активно работещ на птица. Кучето е с родословие, но явно тази година това не стигна за успешна работа. Проблема е, че нещо отключи в него дъвкането на апортирания дивеч, а дори изяде един пъдпъдък! Срамно е да подадеш на стрелящия шепа кайма! Не си го обяснявам! Кучето работеше перфектно...е не чак - няма стоп например, но това не ме притеснява, а тази година ме изненада и то неприятно. Потърсих мнения от работещи с ловни кучета - имаше ред предположения - твърде много хора във верига, наличие на други кучета - един вид съревнование за намиране и хващане на отстреляния дивеч и запазването му от другите и т.н. Това с птица омотана с бодлива тел ми се вижда несериозно - та кучето търси и ми намира по време на разходка жив таралеж по половин кило и ми го носи, де па някаква тел ще го спре...да го изяде - да, но за носене и дъвчене...Та моля, за който знае и без мнение на дежурните умници във форума, ако може да помогне със съвет да се отстрани тази слабост! Иначе, боя се, че ще остане просто семейно куче, а това ще го убие! Прикачено изображение: 1-DSCI2282.JPG
На слука!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#14
Потребителя е офлайн   hitrotomeche 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 331
  • Регистр: 09.12.13
Освен с бодлива тел за да не яде за дъвкането ти предлагам дълбоко замразен пъдпъдък и го караш да ти го носи.Смятам знаеш че трябва постоянство.
0

#15
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоhitrotomeche написа на 21.08.2017 - 21:17 :

Освен с бодлива тел за да не яде за дъвкането ти предлагам дълбоко замразен пъдпъдък и го караш да ти го носи.Смятам знаеш че трябва постоянство.


Благодаря колега - знам го - но ме притеснява причината за това изменение в поведението! Виж нея обаче не знам!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#16
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоKODIAK написа на 14.08.2017 - 20:43 :

Ето и моя проблем. Курцхаар,женски на 3 год.,с родословие,първи реален лов на пъдпъдъци. Совалките са ОК, 10-12 м ляво и още толкова дясно,апотира,общото послушание е добро,но работи с огромна скорост. Бяга като за световно,сякаш има контролно време в което трябва да се включи. Как да "сваля" работната скорост на претърсване,за да е по ефективна. Имал съм 4-5 птичари преди,имам известен опит,но нямам поятие как да забавя скоростта на претърсване. "Много" причини може да има - холеричка,кръв Раде Савич - трейлеров тип и т.н. но очаквам съвети за решаване на проблема


Совалките изобщо не са ок, колега!!! Пусни кучето да разтяга совалките на 80-100м., което е в границите за успешен изстрел! Младото куче трябва да претърсва райони, където дивеча не е оскъден, а в добро наличие. Този сезон се наблюдава повсеместно оскъдицата на пъдпъдък, а където го има, птиците са твърде слаби, дръгливи бих казал и не отделят онази миризма, която е силна около средата и края на септември /сушата е допълнително негативно условие/. Извинявам се за отклонението! Та, явно кучицата ти е темпераментна и ако обонянието и е на добро ниво, защо си я спънал на тази хипер къса дистанция?!?! Намирам за съвсем нормално нейната превъзбуденост да е в следствие на това ограничаване!!! При работата на див фазан обаче, се изисква определено обучение, където трябва да се ограничи кучето за работа в опр. периметър, но ти говориш за пъдпъдък, а там совалките трябва да са в дълбочина /ляво-дясно/ и да маркира дивеча с високия нос!
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#17
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Обучението на младото куче винаги прелива в сърцата ни радост! Публикувано изображение Със Sara fon Marik de Ukri Cheron Lovely Hunters, Густо от Гавазов и Мастер Барут!Публикувано изображение
Прикачено изображение: 28741346_1876459092365918_59368383_n.jpg Прикачено изображение: 28721474_1876458575699303_1894366978_n.jpg

За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#18
Потребителя е офлайн   kapaneca 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 24.11.15
[quote name='anelin' timestamp='1503340651' post='752744']
Здравейте!
Имам проблем с пилищаря - курцхаар мъжки на 5 години, активно работещ на птица. Кучето е с родословие, но явно тази година това не стигна за успешна работа. Проблема е, че нещо отключи в него дъвкането на апортирания дивеч, а дори изяде един пъдпъдък! Срамно е да подадеш на стрелящия шепа кайма! Не си го обяснявам! Кучето работеше перфектно...е не чак - няма стоп например, но това не ме притеснява, а тази година ме изненада и то неприятно. Потърсих мнения от работещи с ловни кучета - имаше ред предположения - твърде много хора във верига, наличие на други кучета - един вид съревнование за намиране и хващане на отстреляния дивеч и запазването му от другите и т.н. Това с птица омотана с бодлива тел ми се вижда несериозно - та кучето търси и ми намира по време на разходка жив таралеж по половин кило и ми го носи, де па някаква тел ще го спре...да го изяде - да, но за носене и дъвчене...Та моля, за който знае и без мнение на дежурните умници във форума, ако може да помогне със съвет да се отстрани тази слабост! Иначе, боя се, че ще остане просто семейно куче, а това ще го убие! Прикачено изображение: 1-DSCI2282.JPG
На слука!


Колега до къде стигна с разрешаването на проблема на вашето куче. Ако желаете да споделите подробности може да се свържете смен на телк:08785326677
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни