БГ Лов Форум: Browning X-Bolt Hunter или Tikka Т3 Battue - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Browning X-Bolt Hunter или Tikka Т3 Battue

#1
Потребителя е офлайн   Insensible 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 02.09.10
Здравейте колеги. Ще се радвам ако някой може да ми помогне в избора на карабина. Колебая се между тези две карабини


http://guns.bg/produ...productId=24937

http://www.hunt.bg/%...%B8/offers/2107

Ако някой е притежател на някоя от двете карабини или има наблюдения върху тях, бих се радвам да сподели от опита си. Благодаря предварително :)
0

#2
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14
Имам лични наблюдения върху Тики-те, но основно със варминтовите цеви(CTR и суперварминт-варминт). И двата модела стрелят добре и точно.
Тази Тика, която сте посочили, заради модела и калибъра според мен става само за лов, Броунинга-също.
Преди дни срелях с Броунинг А-болт в .30-06, също прилична пушка.
Темата е много обширна. Ако трябва да я обсъждам, можем по телефона. Номера ми е ; 088 878 777 1-Боян.
Тоест, накратко-Тика, но не тази.
0

#3
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Е поне кажи кой модел Тика
0

#4
Потребителя е офлайн   Insensible 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 02.09.10
Качил съм горе в описанието линк на Тикката. Tikka, модел Т3 Battue в калибър 30-06. и дължина на цевта 50 см
0

#5
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Имах предвид колегата boyan stoychev
0

#6
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Какво препоръчва
0

#7
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Иначе и аз съм фен на Тика така че ти решаваш какво ти хареса а иначе какво и да вземеш стрелба му е майката
0

#8
Потребителя е офлайн   jem6666 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 35
  • Регистр: 20.04.09
Аз имам Tikka T3 батю лайт кал. 308 Win с полимерен приклад. Стреля точно - на сто ярда - 1 МОА , това е най-леката пушка и почти най- късата. За лов на гонка е идеална!
0

#9
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоInsensible написа на 03.01.2020 - 08:06 :

Качил съм горе в описанието линк на Тикката. Tikka, модел Т3 Battue в калибър 30-06. и дължина на цевта 50 см

Калибъра не е най-подходящия за къса цев. Ако държиш на късата зев си вземи 308 win ,защото той работи по-добре с къси цеви.
Когато аз си избирах оръжие, браунинга ми се стори "по-дървен" от тиката и затвора също не ми хараса особено.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#10
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 10.01.2020 - 13:42 :

Виж мнениетоInsensible написа на 03.01.2020 - 08:06 :

Качил съм горе в описанието линк на Тикката. Tikka, модел Т3 Battue в калибър 30-06. и дължина на цевта 50 см

Калибъра не е най-подходящия за къса цев. Ако държиш на късата зев си вземи 308 win ,защото той работи по-добре с къси цеви.
Когато аз си избирах оръжие, браунинга ми се стори "по-дървен" от тиката и затвора също не ми хараса особено.

Browning X bolt е с три бойни упора и работи на 60 градуса.Тиката е с два и с по голям ъгъл на отваряне.Напръскан с Jig a loo затвора на Броунинга ще лети.Пушката е със събран силует, и лично на мен ми допада.
0

#11
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоInsensible написа на 01.01.2020 - 21:03 :

Здравейте колеги. Ще се радвам ако някой може да ми помогне в избора на карабина. Колебая се между тези две карабини


http://guns.bg/produ...productId=24937

http://www.hunt.bg/%...%B8/offers/2107

Ако някой е притежател на някоя от двете карабини или има наблюдения върху тях, бих се радвам да сподели от опита си. Благодаря предварително :)/>/>/>


Лично аз бих избрал "Броунинг"-а, като това е само чисто субективно усещане от пробването ми на "рамо" и двете пушки.

Другото е, че съм чувал и чел /да не ме пребиете, ей/, за едни проблеми със затвора на "Тика"-та, касаещо нещо като "отхапване" на олово от върха при зареждане на куршум SP, например. Мерните прибори /ако не са батю/, също не са особено прецизни, това обаче при ползване на оптика/бързомер няма никакво значение.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#12
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Затова си взимащ Тика без мерни прибори а подбиването на меките куршуми се получава в пълнителя от отката на пушката но това по никакъв начин ме влияе на на патрона щом това са ти най големите притеснения
0

#13
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоradikn666 написа на 10.01.2020 - 23:08 :

Затова си взимащ Тика без мерни прибори а подбиването на меките куршуми се получава в пълнителя от отката на пушката но това по никакъв начин ме влияе на на патрона щом това са ти най големите притеснения


Благодаря за съвета ...... няма да се възползвам ........

С ловно нарезно оръжие ловувам от над 20 години, та смятам, че съм си направил някои изводи.
Оръжие без мерни прибори не харесвам и няма да харесам, просто защото ми прилича на водопроводна тръба - това е субективното усещане. Обективното в случая обаче е, че при наличие на мерни прибори си остава някакъв резервен вариант за стрелба при някои ситуации - повреда на оптика/бързомер или неподходящи атмосферни условия - тогава вече наистина си става водопроводна тръба. Понякога Законите на Мърфи действат баш, когато човек на лов.

Това в оцветеното изобщо няма да го коментирам и квалифицирам, проблема с подбиването на куршума далеч не идва от отката, ама много далеч, т. е. другаде е "топлата вода" B)/>

Хайде наслука, че трябва да се тръгва за лов!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#14
Потребителя е офлайн   NICK77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 16.08.12
По въпроса с подбиването сме го коментирали и обсъждали надълго и нашироко в темата за Тикка. Имам качени и снимки на преработен пълнител при който не се подбиват върховете на куршумите. Проблема си е точно от отката и колкото по малко патрони има в пълнителя толкова по подбити са техните върхове. Страдат също и куршумите с полимерен връх .
Проблема е решен при модела ЦТР с двуредовия пълнител който има стеснение и държи гилзата в областта на раменете.
Поздрави и наслука.
0

#15
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08
Именно в същата тема сте обсъждали, че освен отката, куршумите се подбиват и при подаване от някои пълнители и последващо презареждане без изстрел.
Както и да е, конкретно при "Тика"-та моя случай е "Чукча читател, не ползвател", та единствено споделям четеното из форумите, а още по-малко търся някакъв спор.
В случая изказах лично мнение, коя пушка бих избрал при тази дилема.
Която и да вземе колегата, едва ли ще му е последната .......
Доскоро си мислех, че за мен "ЧЗ-550 FS" е вече наистина, ама наистина е последната карабина, но напоследък пак започнаха да ми нахлуват едни "прелюбодейски" мисли в главата. За жалост, изключително неблагоприятната дългогодишна прогноза за бъдещето на дивата свиня и нейното все по-осезаемо отсъствие от доста ловни полета лека-полека май ме приземяват "аварийно".

Поздрави и наслука!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#16
Потребителя е офлайн   NICK77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 16.08.12
В тази същата тема първоначалните предположения бяха, че се подбиват при подаване към патронника. След проби и отделено време за откриване на проблема се установи, че всичко идва от отката и " недоразумението" наречено пълнител. Не е проблем да направя видео и да изясним нещата. Ползвам въпросната карабина интензивно и споделям от първо лице единствено число.
Поздрави.
0

#17
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Както и аз сменил сам 2 тикки не са много но все пак,а на колегата успех виждам че разбира човека ама що пита тогава какво да си вземе и все пак успех
0

#18
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Това беше отговор за колегата с правата тръба
0

#19
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоddd_dancho написа на 10.01.2020 - 19:56 :

Виж мнениетоInsensible написа на 01.01.2020 - 21:03 :

Здравейте колеги. Ще се радвам ако някой може да ми помогне в избора на карабина. Колебая се между тези две карабини


http://guns.bg/produ...productId=24937

http://www.hunt.bg/%...%B8/offers/2107

Ако някой е притежател на някоя от двете карабини или има наблюдения върху тях, бих се радвам да сподели от опита си. Благодаря предварително :)/>/>/>/>


Лично аз бих избрал "Броунинг"-а, като това е само чисто субективно усещане от пробването ми на "рамо" и двете пушки.

Другото е, че съм чувал и чел /да не ме пребиете, ей/, за едни проблеми със затвора на "Тика"-та, касаещо нещо като "отхапване" на олово от върха при зареждане на куршум SP, например. Мерните прибори /ако не са батю/, също не са особено прецизни, това обаче при ползване на оптика/бързомер няма никакво значение.

Тук може да се види как с 2 двята боя, отверка и шмиргел за 1 час може да си преработиш стандартния мерник на Тиката в нещо много добро.Прикачено изображение: IMG_20190112_104133.jpg
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#20
Потребителя е офлайн   trol4e 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 11.08.08
Х-Bolt.. 308win

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20200201_093456.jpg

0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни