БГ Лов Форум: TIKKA T3 КЛУБ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (87 Страници) +
  • « Първа
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

TIKKA T3 КЛУБ

#1681
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Момчета,
въртях сукаш, разправии, перипетии - капарирах си е тая мургава Тина Търнар - https://choose.tikka...F1T1141A5709B0M и с единия крак съм в клуба. За хищник, сърна и стрелбище ще се ползава. Първа изцяло чистак нова ще ми е, така че няколко неща да ви питам!:

- монтажите - ВАЯ имат за около 200 лв. за оптика, бързи, едно тяло. Има и бази с рингове, има и оригинални - кои са най-пододящи за Тиката и ще държат повече. /няма да ползвам бързомери и чудесии, само оптика./ и за двата варианта грамажа е почти идентичен.
АКО НЯКОЙ СЕ РАЗДЕТЯ с монтаж - трябват ми преимуществено едно тяло /типовете на ВАЯ/, бързи, 30 мм. , пък ако има и база с рингове да видим . Едни около 200 съм им отделил.
- утъпкване на цев? - колега сподели, че при студено кованите това може да се каже, че е излишно. Сега като е нова, я пипам като стъклено и гледам да направя най-доброто! / Публикувано изображение мераклия..!/. Водач за почистване, някакви определени действащи доказани аерозоли и щуротии за Тинка.
- регулиране на спусъка. - в магазина казаха, че е към 1.15 кг. Приятен е, но леко твърд. Имам още две карабини в други калибри и са настроени на около 800 гр. Тикката регулира ли се и какво трябва да стора, защото искам да имам еднакво усещане за спусък за всички пушки, иначе може стане неприятна ситуация с другите две с по-нисък грамаж. Относно предпазните мерки - Тиката с двупозиционния предпазител, ако й се изтънява нещо /предполагам/, за да се намали спусъка, до колко трябва да е, за да няма инциденти, да не държи предпазител, да не я чукна в приклада и да гръмне...
- нещо друго ако се сещате и е МНОГО важно за нова ТИККА, моля споделете.

Известно време ще се въртя да задавам въпроси /елементарни може би/ Публикувано изображение

Поздрави!
0

#1682
Потребителя е офлайн   Oceola 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 29.09.08
Честито,
Много радост да ти носи, колега!

Нямам опит с монтажите. Мисля, че спусъкът може да се настрои до около 800-900гр без проблем и доработки.
Скоро и аз се сдобих с машинка от същата марка, само че lite .308 и не мисля да правя специална поредност и почистване за утъпкване. То става със самата стрелба.
0

#1683
Потребителя е офлайн   Oceola 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 29.09.08
Честито,
Много радост да ти носи, колега!

Нямам опит с монтажите. Мисля, че спусъкът може да се настрои до около 800-900гр без проблем и доработки.
Скоро и аз се сдобих с машинка от същата марка, само че lite .308 и не мисля да правя специална поредност и почистване за утъпкване. То става със самата стрелба.
0

#1684
Потребителя е офлайн   boyan stoychev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 23.02.14

Виж мнениетоspartneg написа на 20.09.2021 - 08:26 :

Момчета,
въртях сукаш, разправии, перипетии - капарирах си е тая мургава Тина Търнар - https://choose.tikka...F1T1141A5709B0M и с единия крак съм в клуба. За хищник, сърна и стрелбище ще се ползава. Първа изцяло чистак нова ще ми е, така че няколко неща да ви питам!:

- монтажите - ВАЯ имат за около 200 лв. за оптика, бързи, едно тяло. Има и бази с рингове, има и оригинални - кои са най-пододящи за Тиката и ще държат повече. /няма да ползвам бързомери и чудесии, само оптика./ и за двата варианта грамажа е почти идентичен.
АКО НЯКОЙ СЕ РАЗДЕТЯ с монтаж - трябват ми преимуществено едно тяло /типовете на ВАЯ/, бързи, 30 мм. , пък ако има и база с рингове да видим . Едни около 200 съм им отделил.
- утъпкване на цев? - колега сподели, че при студено кованите това може да се каже, че е излишно. Сега като е нова, я пипам като стъклено и гледам да направя най-доброто! / Публикувано изображение мераклия..!/. Водач за почистване, някакви определени действащи доказани аерозоли и щуротии за Тинка.
- регулиране на спусъка. - в магазина казаха, че е към 1.15 кг. Приятен е, но леко твърд. Имам още две карабини в други калибри и са настроени на около 800 гр. Тикката регулира ли се и какво трябва да стора, защото искам да имам еднакво усещане за спусък за всички пушки, иначе може стане неприятна ситуация с другите две с по-нисък грамаж. Относно предпазните мерки - Тиката с двупозиционния предпазител, ако й се изтънява нещо /предполагам/, за да се намали спусъка, до колко трябва да е, за да няма инциденти, да не държи предпазител, да не я чукна в приклада и да гръмне...
- нещо друго ако се сещате и е МНОГО важно за нова ТИККА, моля споделете.

Известно време ще се въртя да задавам въпроси /елементарни може би/ Публикувано изображение

Поздрави!

Честито!
Прекрасна нискобюджетна пушка. Позволява много подобрения. Вашата, ако е със стъпка 8/1, което е добре за тежки куршуми в калибъра, иска яко чистене. Имам стъпка 8/1 в 6,5 Creedmoor, та знам какво е.........

По монтажа - за мен най-доброто е пикатина. Универсален вариант и всяка оптика е със своите рингове или с монолитен монтаж. Качвам Ви две снимки на моята Тика.
Спусъка се регулира- писано е много, по спомен в тази тема. Малкото болтче на снимката. Прибора за проверка теглото е този на двете снимки - най-надежден. Ако има въпроси- чуваме се.
Ловен вариант и за мишени с приклад на GRS.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20180714_100024.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_2242.JPG
  • Прикачено изображение: 20180704_134458.jpg
  • Прикачено изображение: 20180704_134436.jpg

0

#1685
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоOceola написа на 21.09.2021 - 19:54 :

Честито,
Много радост да ти носи, колега!

Нямам опит с монтажите. Мисля, че спусъкът може да се настрои до около 800-900гр без проблем и доработки.
Скоро и аз се сдобих с машинка от същата марка, само че lite .308 и не мисля да правя специална поредност и почистване за утъпкване. То става със самата стрелба.

Благодаря!
За утъпкването доста колеги споделиха че няма смисъл толкова, защото е студено кована, но не пречи да се заиграя, нищо друго :)
0

#1686
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоboyan stoychev написа на 21.09.2021 - 20:23 :

Виж мнениетоspartneg написа на 20.09.2021 - 08:26 :

Момчета,
въртях сукаш, разправии, перипетии - капарирах си е тая мургава Тина Търнар - https://choose.tikka...F1T1141A5709B0M и с единия крак съм в клуба. За хищник, сърна и стрелбище ще се ползава. Първа изцяло чистак нова ще ми е, така че няколко неща да ви питам!:

- монтажите - ВАЯ имат за около 200 лв. за оптика, бързи, едно тяло. Има и бази с рингове, има и оригинални - кои са най-пододящи за Тиката и ще държат повече. /няма да ползвам бързомери и чудесии, само оптика./ и за двата варианта грамажа е почти идентичен.
АКО НЯКОЙ СЕ РАЗДЕТЯ с монтаж - трябват ми преимуществено едно тяло /типовете на ВАЯ/, бързи, 30 мм. , пък ако има и база с рингове да видим . Едни около 200 съм им отделил.
- утъпкване на цев? - колега сподели, че при студено кованите това може да се каже, че е излишно. Сега като е нова, я пипам като стъклено и гледам да направя най-доброто! / Публикувано изображение мераклия..!/. Водач за почистване, някакви определени действащи доказани аерозоли и щуротии за Тинка.
- регулиране на спусъка. - в магазина казаха, че е към 1.15 кг. Приятен е, но леко твърд. Имам още две карабини в други калибри и са настроени на около 800 гр. Тикката регулира ли се и какво трябва да стора, защото искам да имам еднакво усещане за спусък за всички пушки, иначе може стане неприятна ситуация с другите две с по-нисък грамаж. Относно предпазните мерки - Тиката с двупозиционния предпазител, ако й се изтънява нещо /предполагам/, за да се намали спусъка, до колко трябва да е, за да няма инциденти, да не държи предпазител, да не я чукна в приклада и да гръмне...
- нещо друго ако се сещате и е МНОГО важно за нова ТИККА, моля споделете.

Известно време ще се въртя да задавам въпроси /елементарни може би/ Публикувано изображение

Поздрави!

Честито!
Прекрасна нискобюджетна пушка. Позволява много подобрения. Вашата, ако е със стъпка 8/1, което е добре за тежки куршуми в калибъра, иска яко чистене. Имам стъпка 8/1 в 6,5 Creedmoor, та знам какво е.........

По монтажа - за мен най-доброто е пикатина. Универсален вариант и всяка оптика е със своите рингове или с монолитен монтаж. Качвам Ви две снимки на моята Тика.
Спусъка се регулира- писано е много, по спомен в тази тема. Малкото болтче на снимката. Прибора за проверка теглото е този на двете снимки - най-надежден. Ако има въпроси- чуваме се.
Ловен вариант и за мишени с приклад на GRS.


Благодаря!
Наистина и в ръцете вече е още по-голяма хубавица!
Да, в крайна сметка ще сложа Пикатини, заради универсалността. Ще прочета за спусъка, наистина има писано и съвети от колеги, но тъй като съм зелен, няма да си правя опасни експерименти, шега не бива - и сигурно ще търся майстор да я пипне.
Без малко и аз една Бергара Б14 Ridge в 6.5CM да се лъзна, но... още е голяма хапка :)!
Страхотен и функционален уред за измерване на спусъка :)!
0

#1687
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Колеги ,
за да сложа оптика, х50 или х56, като в параметрите й е посочено, че дебелината на обектива става съответно 58мм и 64мм за двата размера - каква височина на ринговете е подходяща - средна ще станат ли или високи /12 мм/, ще се сложат върху пикатини /тя е уж 6 мм/. засега по-скоро ще са на Вая - QRW с палци.
Те имат 3 размера.
Разбира се идеята е да не се допира и да е на повече от 1-2 мм от цевта след монтаж. Контурът на цевта мисля се води #8 /цилиндричната форма е доста напред, дебела цев.

Значи обективи 58 мм или 64 мм, дължина 368 мм дължина, 30 мм диаметър пръстен за монтажа.
0

#1688
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Ринговете сами високи 6мм оптиката ми е x50 и не опира направо е монтирана на карабината като предишната оптика ми беше по 56 и пак нямаше проблем
0

#1689
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11
1. За обектив х 50мм - QRW с височина 6мм;
2. За обектив х 56мм - QRW с височина 9мм.
0

#1690
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 02.10.2021 - 08:41 :

1. За обектив х 50мм - QRW с височина 6мм;
2. За обектив х 56мм - QRW с височина 9мм.


:) таман от извора! Ясно!
С по-високата покривам всички размери реално. И после за напасване, предполагам в най-лошия случай някой набузник да сложа на приклада..


0

#1691
Потребителя е офлайн   Иван Стоянов-Смядово 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 01.03.17
Здравейте колеги. Нуждая се от съвет? Ужасно ме дразни тоя железен-тенекиен 10 заряден пълнител на CTR-308W. Има ли начин да го заменя с 5 заряден полимерен?
0

#1692
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоИван Стоянов-Смядово написа на 05.10.2021 - 10:38 :

Здравейте колеги. Нуждая се от съвет? Ужасно ме дразни тоя железен-тенекиен 10 заряден пълнител на CTR-308W. Има ли начин да го заменя с 5 заряден полимерен?


Дрънни им на ВИПаджиите, би трябвало да стане. Тел. има в нета, ако нямаш ще ти напиша на лс.
Ето го.

https://guns.bg/bg/p...win-5z-a-016936
0

#1693
Потребителят е онлайн   kasaboff 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 29.08.14
По- скоро , ако няма някакъв преход , едва ли ще стане. На CTR пълнителя е двуредов , т.е. по - широк , а и захващането е друго, но това не значи , че не може да се попита във ВИП.
ПОЗДРАВИ И НАСЛУКА !!!
0

#1694
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
Има 5 зарядни пълнители за CTR, но всъщност са 10 зарядни с ограничител. Тоест външно са със същите размери.
AICS имат 5 зарядни стоманени пълнители за 308, които стават за Тика, но са по $110.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#1695
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Тutto finito дет се вика с всички чаркалаци, пазарлъци и майсторлъци:
1. Пушле Tikka T3x Lite Roughtech, .223Rem, RH, FL, 4RD, MB B/W, 22.4in, MT 5/8-24, в комплект с оригинален дулен компенсатор
2. Оптика в крайна сметка VectorOptics 3-18x50 RD, VCT-34FFP /34мм тубус/
3. База Picatinny Recknagel, alum.
4. Стоманени QRW рингове Rusan, 34 мм, BH 9мм!!
5. поставката/станокчето - 20 лв самоделка от Бриколаж

Остава да позатоплим цевта, първи изстрел и да търсим патронче :)/>

ПС: с вещата помощ и благодарност към Любо от Армада и колегата “Щирлиц”!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 6FF84D7E-CD8D-4B96-8801-812EBD7CFC41.jpeg
  • Прикачено изображение: E3DC7B08-BF27-4000-96F5-C952DA3FC02F.jpeg
  • Прикачено изображение: DBF83578-0846-476A-AE7E-7F0B75B9AE87.jpeg
  • Прикачено изображение: 7F6ABD4A-1498-4111-9A82-4DB6377767A9.jpeg

0

#1696
Потребителя е офлайн   Oceola 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 29.09.08
Честито колега!
С емоция да я използваш и време за лов ти желая!
0

#1697
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоOceola написа на 14.10.2021 - 22:19 :

Честито колега!
С емоция да я използваш и време за лов ти желая!


Спор няма - голям кеф, голям гъдел! 2 г ровене, питане, търсене, въпроси и тн. - е до това докарах
Само да сме здрави пък...
да се връща, колега!
0

#1698
Потребителя е офлайн   yHuKyM 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 461
  • Регистр: 04.06.13
Честито, да си я ползваш със здраве. Да му мислят чакалите и лисиците...
0

#1699
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоspartneg написа на 14.10.2021 - 21:34 :

Тutto finito дет се вика с всички чаркалаци, пазарлъци и майсторлъци:
1. Пушле Tikka T3x Lite Roughtech, .223Rem, RH, FL, 4RD, MB B/W, 22.4in, MT 5/8-24, в комплект с оригинален дулен компенсатор
2. Оптика в крайна сметка VectorOptics 3-18x50 RD, VCT-34FFP /34мм тубус/
3. База Picatinny Recknagel, alum.
4. Стоманени QRW рингове Rusan, 34 мм, BH 9мм!!
5. поставката/станокчето - 20 лв самоделка от Бриколаж

Остава да позатоплим цевта, първи изстрел и да търсим патронче Публикувано изображение/>

ПС: с вещата помощ и благодарност към Любо от Армада и колегата “Щирлиц”!


Красиво се е получило, дори доста ...
Честито и много слука !
0

#1700
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 969
  • Регистр: 17.01.19
Благодаря, момчета! И от вас научих някои работи покрай цялата хамалогия!

Сега остава най най най най трудната част от всичко - да се докопаме до бележка и някой калпазанин да стане курбан.
0

Сподели темата:


  • (87 Страници) +
  • « Първа
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

9 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 9 гости, 0 анонимни