БГ Лов Форум: TIKKA T3 КЛУБ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (87 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

TIKKA T3 КЛУБ

#41
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
Преди Тиката имах ЧЗ и имам геко и хорнади но по рано от събота и то ще е по време на лов ,няма да мога да и чуя ГЛАСА .
0

#42
Потребителя е офлайн   tosheto_74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 19.03.08
Гекото е тейл мантел 11 грама ,хорнадито е 10,7гр. с куршум сст мач.ЧЗ то ги караше много добре от 10,7 до 11гр.Сега ще имам база за сравнение.Който има тика с 51см цев да казва какви патрони харесва.
0

#43
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоtosheto_74 написа на 21.11.2013 - 23:09 :

Преди Тиката имах ЧЗ и имам геко и хорнади но по рано от събота и то ще е по време на лов ,няма да мога да и чуя ГЛАСА .

Е, щом си "старо куче", няма какво да ти се обяснява...наслука в събота!
0

#44
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоtosheto_74 написа на 21.11.2013 - 23:16 :

Гекото е тейл мантел 11 грама ,хорнадито е 10,7гр. с куршум сст мач.ЧЗ то ги караше много добре от 10,7 до 11гр.Сега ще имам база за сравнение.Който има тика с 51см цев да казва какви патрони харесва.

С Тиката не очаквайте много големи разлики в прострелката на 100 м. с различни боеприпаси.
Първо стрелях с Геко Таргет 170 грн., после с Хорнади ВТНР 168 грн. Работят при една и съща прострелка. С Хорнадито може да се ловува на прасета, но поради силният им разпад в тялото, прасетата успяват да изминат 50 - 100 м. и се налага да ги търсиш /или поне аз си мисля, че това е причината/. Вчера пробвах Норма Орикс 180 грн. На 100 м. и те удариха на същото място, като Хорнадито и Гекото. Настройката на оптиката остава същата. Стрелбата не беше много прецизна, тъй като слънцето светеше точно срещу мен и едва виждах мишената, но общата група от Хорнади и Норма се събра в кръг от 3 см.
Не знам с друга пушка как би се получило, но Тиката е уникална в това отношение!
0

#45
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
аз съм доволен от Sellier & Bellot 11,7 грама с оловен връх . Под доволен имам предвид , че на 100 крачки свалям шише от безалкохолно . А на практика имам три прасета и трите падат на място .....
На механичен мерник стрелям само ....
0

#46
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10
Helmick Arms Competition/Tactical stock for Tikka T3

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 100_1472.jpg

MCCLAIN
0

#47
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10
Tikka T3

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 633440n.jpg

MCCLAIN
0

#48
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Tikka T3
Прикачено изображение: tikka_rifles.jpg
0

#49
Потребителя е офлайн   Nikolay Nikolov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 201
  • Регистр: 07.05.09
Айде и аз да се включа 30-06, монтаж optilock sako, оптика Leupold VX-R 2-7x33. Постоянно добавям нещо към нея, последното е двунога на Caldwell

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC_0709.jpg
  • Прикачено изображение: DSC_0710.jpg
  • Прикачено изображение: DSC_0711.jpg

0

#50
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
здравейте колеги !!!
Бихте ли разказали как почиствате тиките ?! Четох , че някой използват само парцали ...
Грижите ли се за прикладите ? Става въпрос за тези от Вас , които са с дървен приклад . В ловен магазин ми предложиха препарат за приклада , както и тефлоново покритие за цевта ...
Идва времето на валежите и това е от значение . Искам да си запазя красавицата същата и за следващите сезони/години ...

Поздрави !
0

#51
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 25.11.2013 - 18:21 :

здравейте колеги !!!
Бихте ли разказали как почиствате тиките ?! Четох , че някой използват само парцали ...
Грижите ли се за прикладите ? Става въпрос за тези от Вас , които са с дървен приклад . В ловен магазин ми предложиха препарат за приклада , както и тефлоново покритие за цевта ...
Идва времето на валежите и това е от значение . Искам да си запазя красавицата същата и за следващите сезони/години ...

Поздрави !

Моята Тика е с полимер, но от опита ми с гладкоцевните, добър резултат се получава с Пронто за мебели-аерозолна опаковка! Дървенията на Силмата, която е закупена 2008 г. и рядко пропуска ловен уйкенд, все още хваща окото:
Прикачено изображение: DSC_0018.jpg Прикачено изображение: DSC_0019.jpg
Иначе, за железарията- Рем ойл и Балистол, а след петдесетина изстрела свалям медта от цевта с препарата от комплекта за почистване(предполагам, нещо подобно на Робла соло).Казват, че работата е в търкането, но и химията помага.Ето я моята: Прикачено изображение: DSC_00161.jpg
0

#52
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоemil5koff написа на 25.11.2013 - 23:14 :

[Иначе, за железарията- Рем ойл и Балистол, а след петдесетина изстрела свалям медта от цевта с препарата от комплекта за почистване(предполагам, нещо подобно на Робла соло).Казват, че работата е в търкането, но и химията помага.Ето я моята: Прикрепен файл DSC_00161.jpg

Робла Соло е невероятен препарат... а също и вони невероятно. Желателно е ползването му да не е в закрито помещение.
Винаги съм си мислил, че изчиствам добре цевта с Балистола /смазка в спрей/. Един ден взех фенера и светнах в цевта при дулния срез. Ситуацията при каналите беше жълто, бяло, жълто, бяло и пр. След третиране с Роблата за 10 минути, жълтото изчезна. По случайност или не, най-добрата си група с Хорнади ВТНР направих след почистване с Роблата. Но когато почиствам с Робла, винаги оставям пушката след това да кисне една нощ със смазка, за да съм сигурен, че всички "спомени" от амоняка са заличени.
0

#53
Потребителя е офлайн   TexHoTpoHuk 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 30.12.08
а със робла как работите ?
Запушвате цевта , пълните догоре и след определено време изливате и почиствате с четка ?
И аз съм чувал , че сваля много добре всички нагари и прочие .... а за смазката е задължително след това .
Спрея който използвах за гладкоцевната не е при мен в момента . Ще го снимам и ще Ви го покажа да си кажете мнението .
Купих си комплект за почистване , но малко ме е страх честно казано :)
0

#54
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоTexHoTpoHuk написа на 26.11.2013 - 19:31 :

а със робла как работите ?
Запушвате цевта , пълните догоре и след определено време изливате и почиствате с четка ?


Запушването на цевта и пълнене догоре е само едниният вариант. Аз не го практикувам. Прекарвам няколко пъти през цевта напоена с Робла натривка. Чакам 10 минути. Пръскам смазка със спрея и търкам с четката. После подсушавам с меката четка и пак смазка и търкане. После напръсквам добре цевта със смазка и оставям така до сутринта. Едва тогава подсушавам и прибирам в касата. Ето тук има един добър превод на инструкцията на производителя.
http://www.raptorbg....duct.php?id=238
Във форума имаше и тема, с подробни обяснения от колеги. Там някой каза, че Роблата не е опасна в течно състояние. Затова може да стои цяла нощ в цевта запушена с тапи /за да няма изпарения/. Опасни са амонячните изпарения, които се образуват при изсъхването на препарата, и които полепват по цевта. Те водят до бърза корозия. Намерете темата и я прочетете. Полезна е. Поздрави!
0

#55
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10

Виж мнениетоemil5koff написа на 18.11.2013 - 21:11 :

Моите пет стотинки Прикрепен файл DSC_0010.jpg по темата:
Тика Т3 Лайт Батю 308 win, от кутията,
веднага след покупката и с новото стъкълце
Прикрепен файл Изображение043.jpg Прикрепен файл Изображение052_2.jpg
На стрелбището:
Прикрепен файл Тика Т3.jpg
В действие:
Прикрепен файл Р?зображение0671.jpg
Напудрена за кадро:
Прикрепен файл DSC_0006.jpg


Колега тази група на 100м ли е и с тази оптика ли я постигна? :bravo-1:
0

#56
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоpopov308 написа на 26.11.2013 - 11:44 :

Виж мнениетоemil5koff написа на 25.11.2013 - 23:14 :

[Иначе, за железарията- Рем ойл и Балистол, а след петдесетина изстрела свалям медта от цевта с препарата от комплекта за почистване(предполагам, нещо подобно на Робла соло).Казват, че работата е в търкането, но и химията помага.Ето я моята: Прикрепен файл DSC_00161.jpg

Робла Соло е невероятен препарат... а също и вони невероятно. Желателно е ползването му да не е в закрито помещение.
Винаги съм си мислил, че изчиствам добре цевта с Балистола /смазка в спрей/. Един ден взех фенера и светнах в цевта при дулния срез. Ситуацията при каналите беше жълто, бяло, жълто, бяло и пр. След третиране с Роблата за 10 минути, жълтото изчезна. По случайност или не, най-добрата си група с Хорнади ВТНР направих след почистване с Роблата. Но когато почиствам с Робла, винаги оставям пушката след това да кисне една нощ със смазка, за да съм сигурен, че всички "спомени" от амоняка са заличени.


Роблата е наистина полезен препарат, но третирането с нея е относително трудно и сравнително скъпо.

От известно време насам ползувам един препарат със същото действие, но под формата на аерозолна опаковка, която след впръскване в цевта се превръща в плътна пяна и запълва ефективно целия вътрешен обем, като след около 20 минути се втечнява . Работи изключително ефективно и е икономически много по-изгодна от познатите за мен аналози.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#57
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоfilipe708 написа на 26.11.2013 - 21:49 :

Виж мнениетоemil5koff написа на 18.11.2013 - 21:11 :

Моите пет стотинки Прикрепен файл DSC_0010.jpg по темата:
Тика Т3 Лайт Батю 308 win, от кутията,
веднага след покупката и с новото стъкълце
Прикрепен файл Изображение043.jpg Прикрепен файл Изображение052_2.jpg
На стрелбището:
Прикрепен файл Тика Т3.jpg
В действие:
Прикрепен файл Р?зображение0671.jpg
Напудрена за кадро:
Прикрепен файл DSC_0006.jpg


Колега тази група на 100м ли е и с тази оптика ли я постигна? :bravo-1:/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>/>

Да, групата е на 100 м. с тази оптика на увеличение 4х , на стрелбището в с.Труд, а патрона е Геко Таргет 170 gr. Квадратчето е със страна 25 мм.
Снимките вече съм ги качвал, но в други теми...ето още няколко: тези са със същото Геко. Разликата се дължи на 2 клика по вертикал, като окончателната прострелка е на първата снимка.
Прикачено изображение: Изображение079.jpg Прикачено изображение: Изображение086.jpg
Това е с Хорнади 168 gr.Прикачено изображение: Изображение083.jpg
Кара ги една идея в дясно!?
0

#58
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 26.11.2013 - 22:12 :

Виж мнениетоpopov308 написа на 26.11.2013 - 11:44 :

Виж мнениетоemil5koff написа на 25.11.2013 - 23:14 :

[Иначе, за железарията- Рем ойл и Балистол, а след петдесетина изстрела свалям медта от цевта с препарата от комплекта за почистване(предполагам, нещо подобно на Робла соло).Казват, че работата е в търкането, но и химията помага.Ето я моята: Прикрепен файл DSC_00161.jpg

Робла Соло е невероятен препарат... а също и вони невероятно. Желателно е ползването му да не е в закрито помещение.
Винаги съм си мислил, че изчиствам добре цевта с Балистола /смазка в спрей/. Един ден взех фенера и светнах в цевта при дулния срез. Ситуацията при каналите беше жълто, бяло, жълто, бяло и пр. След третиране с Роблата за 10 минути, жълтото изчезна. По случайност или не, най-добрата си група с Хорнади ВТНР направих след почистване с Роблата. Но когато почиствам с Робла, винаги оставям пушката след това да кисне една нощ със смазка, за да съм сигурен, че всички "спомени" от амоняка са заличени.


Роблата е наистина полезен препарат, но третирането с нея е относително трудно и сравнително скъпо.

От известно време насам ползувам един препарат със същото действие, но под формата на аерозолна опаковка, която след впръскване в цевта се превръща в плътна пяна и запълва ефективно целия вътрешен обем, като след около 20 минути се втечнява . Работи изключително ефективно и е икономически много по-изгодна от познатите за мен аналози.


?
MCCLAIN
0

#59
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 26.11.2013 - 22:12 :

Роблата е наистина полезен препарат, но третирането с нея е относително трудно и сравнително скъпо.От известно време насам ползувам един препарат със същото действие, но под формата на аерозолна опаковка, която след впръскване в цевта се превръща в плътна пяна и запълва ефективно целия вътрешен обем, като след около 20 минути се втечнява . Работи изключително ефективно и е икономически много по-изгодна от познатите за мен аналози.


Колега би ли споделил за въпросния препарат как точно се казва...
0

#60
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Не е зле да приобщим към клуба и една стара тема за Тика, където са показвани резултати от различни експерименти с боеприпаси:

http://www.bglov.com...pic=28057&st=20
0

Сподели темата:


  • (87 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

13 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 13 гости, 0 анонимни