БГ Лов Форум: Карабини - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Карабини

#21
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
Цитат(Noah @ Nov 17 2010, 00:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не се и мъча да ги знам ,,,, "Док" сигурно искаше да напише "57" ,,,, wink.gif

Иначе х75R го знам ,, то секи го знае .. Масов калибър . Нищо интересно , цел свет с него стреля ... tongue.gif



да грешката е моя имах предвид 7 х 57 R , който не е никак лош...................
0

#22
Потребителя е офлайн   mehura 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 08.06.10
Аз сам твърдо за МОСИНА пардон Мазалата. Другите две за животни до 100 кг те и затова са проектирани.
0

#23
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Цитат(mehura @ Nov 17 2010, 11:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз сам твърдо за МОСИНА пардон Мазалата. Другите две за животни до 100 кг те и затова са проектирани.

Притежавал съм и двете,даже Мазалата в оргинал-че даже и едно СВТ-40 седеше до тях!!~Е оставих си само СЛР,сигур щото ловувам само прасета до 99 кг!!!
0

#24
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(ДММ @ Nov 17 2010, 11:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Притежавал съм и двете,даже Мазалата в оргинал-че даже и едно СВТ-40 седеше до тях!!~Е оставих си само СЛР,сигур щото ловувам само прасета до 99 кг!!!

Отказах се от СЛР за едър лов... Но ще си купя един напролет... Както каза Иво преди: "Всеки трябва да притежава един такъв"... Много зарибяващо оръжие!!!! Не пречи да го пробвам и по прасета понякога, но за сега съм 100% за гладкоцевно за прасета...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#25
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(Katena4o @ Nov 17 2010, 12:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Отказах се от СЛР за едър лов... Но ще си купя един напролет... Както каза Иво преди: "Всеки трябва да притежава един такъв"... Много зарибяващо оръжие!!!! Не пречи да го пробвам и по прасета понякога, но за сега съм 100% за гладкоцевно за прасета...


Правилно,с него няма пропуск/като стреляш до 20м,по нататък е далеко/

0

#26
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
И тука е вече за модераторска намеса ... спам та спам! angry.gif
0

#27
Потребителя е офлайн   mehura 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 08.06.10
Колега ДММ те в африка бракониерите и слонове убиват с калаша, но това не го прави удачен за едър лов. Аз също го харесвам но за други цели ,иначе познавам хора които наистина го ползват за едър лов и са много доволни аз не бих си взел не ме кефи.
0

#28
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
тя пак се измести темата ........но колегата питаше коя да си вземе та за това пак се разгоря спора но това е неизбежно при такъв въпрос .......а сигурно онези откъсаци от браунинг , бенели , уинчестър , ремингтон и други не са чували за най добрия калибър 7,62 х 39 ,че си правят карабините за едър лов 30 - 06 , 308 и т. н.
0

#29
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
десетина поста назад предвидих какво ще стане и с тази тема, подобно на много други където има замесен калашник, и се оказах прав. Предлагам ви да спрем, няма полза от такъв разговор.
0

#30
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
разбира се трябва да се спре има друга тема за това ......съвет към колегата дето пита - от изброените три оръжия практиката е доказала че само мазалата става за целта а друг е въпросът ако ти се дават малко повече пари , на старо се намират и чз и застава ремингтони - това е- ловът на едър дивеч си иска сериозен патрон, даже ловното законодателство на някои от европейските страни указва точно какви са изискванията към муницията ползвана за този лов
0

#31
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Katena4o @ Nov 17 2010, 12:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Отказах се от СЛР за едър лов... Но ще си купя един напролет... Както каза Иво преди: "Всеки трябва да притежава един такъв"... Много зарибяващо оръжие!!!! Не пречи да го пробвам и по прасета понякога, но за сега съм 100% за гладкоцевно за прасета...

laugh.gif Абе Кате.....скъса ме от смях бе laugh.gif .."отказал си се"?.....И ' ще купиш"??? laugh.gif ...Два сезона вече изкара тук пред компа бееее.....нищо не купуваш и нищо не трепеш....само се заканваш laugh.gif laugh.gif
0

#32
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Док Холидей @ Nov 17 2010, 13:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
разбира се трябва да се спре има друга тема за това ......съвет към колегата дето пита - от изброените три оръжия практиката е доказала че само мазалата става за целта а друг е въпросът ако ти се дават малко повече пари , на старо се намират и чз и застава ремингтони - това е- ловът на едър дивеч си иска сериозен патрон, даже ловното законодателство на някои от европейските страни указва точно какви са изискванията към муницията ползвана за този лов


Това разбира се че е така колега ама и сърната и глухаря са е едър дивеч ... та в тази посока какво му е несериозното на 223 калибър ... доста слр-и са такива ... патрон създаден за лов и доказал се за лов ... а и не само за лов ? wink.gif Мислиш ли че със 75 и 90 грейна 223 не пада всяко прасе на разстоянията при гонка или всеки елен на подборен ... да не говорим за сърни и хищници ... ясно е че патрона на мосин-мазалата е доста по мощен и няма място за сравнение ама в лова на едро с карабина добре пласирания истрел си е еднакво важен и с мощен и с по слаб патрон в края на краищата ? cool.gif

0

#33
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
да то и със 9 х 19 ще падне прасето но нали за това , че се ловува на гонка е трудно по някога а в повечето случаи е невъзможно да се даде точен изстрел та за това хората са предвидили мощен патрон който да има достатъчно убойна енергия и риска от раняването на дивеча и съответно неговото похабяване да е минимален - това го изисква ловната етика и ето за това препоръчвам карабина с мошен патран , съответно той може да носи и тежки куршуми от порядъка на 11,7 - 13 дори и 15 гр.и същевременно да има изправена траектория и достатъчно енергия да повали и най едрия глиган докато с други калибри - визирам конкретно 7,62 х 39 и 223 рем това е невъзможно аз лично ползвам за лов 30 - 06 и не бих го заменил за нищо - всичко това го пиша за да може колегата да направи правилния избор на оръжието с което ще ловува
0

#34
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Shibeka @ Nov 18 2010, 07:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
laugh.gif Абе Кате.....скъса ме от смях бе laugh.gif .."отказал си се"?.....И ' ще купиш"??? laugh.gif ...Два сезона вече изкара тук пред компа бееее.....нищо не купуваш и нищо не трепеш....само се заканваш laugh.gif laugh.gif

Още малко да помисля а?.. Има време докато изтече поредното ми разрешително wink.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#35
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Док Холидей @ Nov 18 2010, 09:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
да то и със 9 х 19 ще падне прасето но нали за това , че се ловува на гонка е трудно по някога а в повечето случаи е невъзможно да се даде точен изстрел та за това хората са предвидили мощен патрон който да има достатъчно убойна енергия и риска от раняването на дивеча и съответно неговото похабяване да е минимален - това го изисква ловната етика и ето за това препоръчвам карабина с мошен патран , съответно той може да носи и тежки куршуми от порядъка на 11,7 - 13 дори и 15 гр.и същевременно да има изправена траектория и достатъчно енергия да повали и най едрия глиган докато с други калибри - визирам конкретно 7,62 х 39 и 223 рем това е невъзможно аз лично ползвам за лов 30 - 06 и не бих го заменил за нищо - всичко това го пиша за да може колегата да направи правилния избор на оръжието с което ще ловува


Това не е само твое виждане ... много мислят като тебе : мощен патрон , неточен изстрел ама откъснати крака , изтумбени прасета , хвърчащи карантии и ... прасето паднало след двеста триста метра и стрелеца с 30-06 е герой ... мене ако питаш аз този лов с гонка бих го забранил изобщо ...


0

#36
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Katena4o @ Nov 18 2010, 10:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Още малко да помисля а?.. Има време докато изтече поредното ми разрешително wink.gif

Виж по-горе в темата за пътпъдъците,какво ходене му дръпнах днес следобед......докато ти разсъждаваше какво "ще купиш" на пролет wink.gif ......Дай го това разрешително на някой който ще купи пушка наистина Кате......а и ще ходи на лов!!!!!! Рзарешителното е превилегия за ловците....не за мечтателите ОК? biggrin.gif
0

#37
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
колега това не съм го измислил аз а ловните законодатели в европейските страни които мисля че са по умни от нас двамата - та в този ред на мисли трябва да се забрани не ловът на гонка а съчмите 13/0 и слр със неговия калибър и 30 зарядните пълнители - а относно откъснатите крака и идтърбушени прасета с 30 - 06 - да точно това прави - по добре герой с това отколкото за смях с калашника
0

#38
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
223-сръндашки и койотски калибър biggrin.gif .....30-06-калибъра който убива всичко!!!! Какво толкова сте се заяли? biggrin.gif
0

#39
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Shibeka @ Nov 18 2010, 09:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Виж по-горе в темата за пътпъдъците,какво ходене му дръпнах днес следобед......докато ти разсъждаваше какво "ще купиш" на пролет wink.gif ......Дай го това разрешително на някой който ще купи пушка наистина Кате......а и ще ходи на лов!!!!!! Рзарешителното е превилегия за ловците....не за мечтателите ОК? biggrin.gif

Спокойно, никой не пропуска клиповете ти... И всички им се възхищаваме! laugh.gif Макар, че напоследък ги правиш много дълги и все не ги доглеждам... Време е да запишеш една специалност в някой колеж (макар и на стари години) защото ти се отдава, но все още не си в час с тънкостите на занаята wink.gif

Пушка не бързам да купувам, защото много ми прави кеф, когато КОС-аджията се ядосва, че си изхабил химикалката да ми подписва на всеки 3 месеца разрешително... laugh.gif Ще изкарам и тоя сезон с одрязания тек... а за другия ще си помечтая!! cool.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#40
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(Shibeka @ Nov 18 2010, 10:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
223-сръндашки и койотски калибър biggrin.gif .....30-06-калибъра който убива всичко!!!! Какво толкова сте се заяли? biggrin.gif


И какво Шибек да не би да кажеш че там при вас не стрелят с AR-15 по елени и прасета ?! wink.gif

0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни