БГ Лов Форум: Обрат с по-ранното откриване на свинския лов, Христо Михайлов бламира ловците - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Обрат с по-ранното откриване на свинския лов, Христо Михайлов бламира ловците

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Христо Михайлов бламира българските ловци.

Днес, 13.септември 2019 година в сградата на министерство на земеделието, храните и горите, се проведе среща на представители на Инициативния комитет за защита правата на ловците Евгени Абаджиев – председател и Спас Спасов - говорител, с представителите на МЗХГ Янко Иванов - зам министър, Атанас Добрев - зам. министър,Цвятко Александров - зам изпълнителен директор на БАБХ и Мирослав Маринов - директор на ИАГ. На срещата присъстваше и Любомир Димитров- председател на ИК Русе - Бяла за борба срещу забраната на лова в огнищата с АЧС.

Публикувано изображение

Срещата трябваше да официализира поетия от заместник министър Атанас Добрев още на 10 септември на срещата в Русе с протестиращите ловци от Русе и Бяла ангажимент, че всички техни искания за отмяна на забраните за ловуване свързани с АЧС ще бъдат удовлетворени.

За първи път беше постигнато съгласие между звената в министерството на земеделието, храните и горите, заместник министър Добрев и БАХБ за по-ранното откриване на груповия лов на дива свиня и отпадането на забраните за ловуване в районите с огнища на АЧС, но при завишени мерки за биосигурност. Участници в срещата са изразили съгласие относно мнението, че така ще бъдат постигнати двете основни цели на превенцията срещу АЧС – драстично намаляване на броя на дивите свине и получаване на коректна информация за развитието на епидемията чрез привличане на ловците като съюзници в битката с чумата.

Евгени Абаджиев повдигна и въпроса за получаване от сдруженията на средства за дезинфекция, свързани с мерките за биосигурност, както и за финансови компенсации на сдруженията, свързани с драстичното принудително намаляване на числеността на такъв основен ловен вид като дивата свиня.

Публикувано изображение

За съжаление се оказа, че по рано през деня се е провела среща на Министър Танева с представители на научната общност, които не били съгласни с по-ранното откриване и отпадането на забраните за ловуване. Тази научна общност основно се е състояла от заместник председателя на политическа партия АБВ и професор в лесотехническия институт Христо Михайлов, който е известен с това, че от години предлага срока на ловуване на дива свиня да се ограничи до 31 декември както и ловът на пъдпъдък да бъде забранен за три години. Друго с каквото е известен е, че е бивш председател на НЛРС-СЛРБ и ментор на настоящия председател на НЛРС-СЛРБ Васил Василев.

Тази „научна общност” днес енергично се е възпротивила на предложението за по-ранно откриване и отпадане на забраните за ловуване, като дори е направила предложение груповия лов на дива свиня да започне от 01. ноември и да продължи до края на декември, като е привела редица „научни” доводи за това. Този отпор на Христо Михайлов е разколебал министър Танева и въпросът е отложен за съгласуване между институциите.

Така по-ранното откриване на груповия лов на дива свиня и отпадането на забраните за ловуване остават под въпрос.

Остава да виси и въпросът, дали Министър Танева ще спази шумно даденото от нея и премиера Бойко Борисов обещание за по-ранно откриване или ще се поддаде на лобистките интереси, които и миналата година осуетиха по-ранното откриване на лова.

На въпрос към представителите на ловците, какво следва от тук нататък, отговорът бе категоричен – „Оставаме в протестна готовност. Ако бъде взето грешното решение – национален протест и затваряне на всички важни пътни артерии“.

Подготвя се и среща на преставители на инициативните комитети с министър Танева, след която ще стане ясно дали ловците ще ловуват или ще протестират в началото на октомври.

БГ ЛОВ
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Петък 13-ти!
0

#3
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
По-ранното откриване на свинския лов няма да коментирам - всеки има глава на раменете си и според собствените си разбирания, знания и съвест може сам да прецени дали да ловува или не. По-интересно ми е какъв отговор е даден на повдигнатия от този Евгени Абаджиев въпрос относно получаването от сдруженията на средства и финансови компенсации. Отделен е въпросът, че те не трябва да бъдат сведени само до такива за дезинфекция, а да покриват и разходите на дружинките по направата на площадки, ями, капани и други подобни недомислия!
0

#4
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Прочетете внимателно новината, вижте какво иска Христо Михайлов, груповия лов да се намали от 1 ноември до 31 декември. Ето това е ментора на председателя на ловния съюз.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
За парАта ми беше въпросът! Не кой какво иска и дали някой ще го послуша или ще го тури на онази си работа - говоря и за Абаджиев, и за Михайлов.
0

#6
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 854
  • Регистр: 17.05.08
Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#7
Потребителя е офлайн   d_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 31.01.11
Тези “специалисти” по лова са такива само на хартия повечето. А на такива като вас на които не им се ходи на лов можете спокойно да не си подновявате ловния билет след 3 месеца. И къде някой говори за лов без ограничения ? Говори се за намаляване на популацията ( броя) на животните. Четете внимателно всичко което се изписва, а не мжду редовете. Много сте противниците ама точно вие ще сте първи с пушките на 21-ви и последни март месец.
0

#8
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 10:16 :

Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?

Въпрос на място! От доста време не бях срещал по-смислен въпрос във форума. С интерес чакам отговора!
0

#9
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоd_ivanov написа на 14.09.2019 - 10:47 :

Тези “специалисти” по лова са такива само на хартия повечето. А на такива като вас на които не им се ходи на лов можете спокойно да не си подновявате ловния билет след 3 месеца. И къде някой говори за лов без ограничения ? Говори се за намаляване на популацията ( броя) на животните. Четете внимателно всичко което се изписва, а не мжду редовете. Много сте противниците ама точно вие ще сте първи с пушките на 21-ви и последни март месец.

И колко е популацията в България???Не ми цитирайте стъкмистики писани с молив гледайки в тавана!!!Виж колко е годишният отстрел,и ще Ви стане ясно,ако разбирате от лов.Нищо лично към никой.
Това с ранното откриване и удължаване на срока са необоздани желания нямащи нищо общо със здравият разум.
0

#10
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Ако нямате пишки да си играете с тях ,поне с барута не си играйте,бе !
В Гората текат процеси и тя вече плаче от климатичните промени и другите ни простотии ,само вий сте и косура в момента с кръвожадните си мераци !!!
Като нямате етика и морал,поне срам нямате ли ...
Това ви го казам аз ,с цялото ми право на човек ,който съжалява за делата си .
Вече 13 години !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#11
Потребителя е офлайн   Danny_Nikolov 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1414
  • Регистр: 14.07.12
Една маааалка подробност...
Има много системи, които отчитат научната дейност на даден научен творец - статии и публикации.
Когато обаче се коментират стойностни научни знания и тяхното публикуване в издания с научна тежест или поне реферирани такива всички погледи са насочени към системата SCOPUS. Тази система отчита и систематизира научната дейност на научните специалисти глобално, без изключения. Всеки уважаващ себе си хабилитиран научен работник, бил той доцент, професор, член кореспондент, академик, въз основа на публикуваните си трудове, тяхното цитиране от други автори и т.н. в системата надгражда, повишава своя хирш индекс - основния показател за научната му тежест.
Та да питам защо доц. д-р Христо Михайлов (Mihaylov Ch.-както се пише в статите) остава непознат на тази система?
Министър Танева питам, че тя си избира специалистите...

PS:Ясни са неговите апетити да бъде отново председател на НЛРС, но това е извън "безбрежната" му научната дейност и е по-близо до политическата му такава..
0

#12
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоd_ivanov написа на 14.09.2019 - 10:47 :

Тези “специалисти” по лова са такива само на хартия повечето. А на такива като вас на които не им се ходи на лов можете спокойно да не си подновявате ловния билет след 3 месеца. И къде някой говори за лов без ограничения ? Говори се за намаляване на популацията ( броя) на животните. Четете внимателно всичко което се изписва, а не мжду редовете. Много сте противниците ама точно вие ще сте първи с пушките на 21-ви и последни март месец.

Но са по-специалисти от тебе, мене и всички във форума! Защо си мислиш, че на някои колеги не им се ходи на лов? Колегите реално оценяват обстановката! За мен, а и за много други колеги лова не се свежда само до групов свински! Не всички са фанатици на тема групов свински лов с кучета и да живееш с мисълта, че ще ти разрешат групов лов на свиня с кучета в заразен район показва нетрезво мислене! Нито на ИАГ, нито на сдруженията целта им е да намалят популацията до 0,3 бр/1000 хек., и всячески се стремят мълчаливо да неизпълняват всички заповеди на БАБХ и МЗХГ! Борбата е за пари, пари и пак пари, било то приходи от групови бележки или пари от бюджета като компенсации ако се стигне до изпълнение на исканите 0,3 броя прасета на хектар! Ако искаш бързо намаляване на популацията на дивите прасета поради такава епидемия като АЧС надали ще проточваш лова на дива свиня от септември до март и то с кучета! Много по-лесно е в незаразените райони да се ловува групово с кучета, а през седмицата индивидуално и със селекционни капани, а в заразените райони индивидуално и със селекционни капани! Много се смях с предвижданите мерки за групов лов с кучета в заразените райони като се спазват определени занижени санитарни мерки! Щяло да се влиза и излиза от точно определени места! Само че не ми стана ясно как ще кажеш на кучетата да излезат от там където са влезли или да не влезат в района на съседната дружинка. И с това движение от гората в селата на тези кучета скоро време няма да има домашни прасета!
0

#13
Потребителя е офлайн   d_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 31.01.11

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 12:00 :

Ако нямате пишки да си играете с тях ,поне с барута не си играйте,бе !
В Гората текат процеси и тя вече плаче от климатичните промени и другите ни простотии ,само вий сте и косура в момента с кръвожадните си мераци !!!
Като нямате етика и морал,поне срам нямате ли ...
Това ви го казам аз ,с цялото ми право на човек ,който съжалява за делата си .
Вече 13 години !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Айде и климата включихме :):):) Като съжалявате ЗАЩО все още сте ловец, а не се окажете от лова завинаги? Риторичен въпрос от един “ кръвожаден”. А относно популацията- достатъчно голяма е стига да си ходил малко в гората да храниш даречем и да разбереш.
0

#14
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоd_ivanov написа на 14.09.2019 - 12:10 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 14.09.2019 - 12:00 :

Ако нямате пишки да си играете с тях ,поне с барута не си играйте,бе !
В Гората текат процеси и тя вече плаче от климатичните промени и другите ни простотии ,само вий сте и косура в момента с кръвожадните си мераци !!!
Като нямате етика и морал,поне срам нямате ли ...
Това ви го казам аз ,с цялото ми право на човек ,който съжалява за делата си .
Вече 13 години !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Айде и климата включихме :)/>/>/>/>/>:)/>/>/>/>:)/>/>/>/> Като съжалявате ЗАЩО все още сте ловец, а не се окажете от лова завинаги? Риторичен въпрос от един “ кръвожаден”. А относно популацията- достатъчно голяма е стига да си ходил малко в гората да храниш даречем и да разбереш.


Не Ви уча какво да правите ,а Ви уча какво да НЕ правите ,колега-хранител на свинчовци.
И Ви уча защото имам право в следствие на опит ,с който не се гордея и защото имам душа и сърце на ловец !!!
Това ,че проумях някои работи със закъснение ,ми коства достатъчно много .
Аз си знам.

Само моля ,НЕ МЕ ПРАЩАЙТЕ В ГОРАТА !!!!!
Един милон пъти казах - АЗ НЕ ХОДЯ В ГОРАТА ,.ПРОСТО ЖИВЕЯ В НЕЯ !!!!!! ,ама няма кой да чуе ...

Изберете си трима човека ,на които вярвате и ги пратете да им покажа нещо.
Като например;
1. Прасетата рупат костички и орехи на 100-150 м. от къщата ми .
2. Ще докарам с реване елен на 300 м. от къщата ми.
3. Ще ви закарам на 50-100 м. от ревящ елен и ще вървим макс. 1 км.
4. Ако спите леко ще се наложи да затворите прозореца на стаята защото елените реват като за световно.
И какво ли не...

Ако лъжа ще преведа на форума 5000 евра ,ако обаче това е истина Вие ще се откажете от лова за 3 /три/години ,както ме съветвате да направя аз !
Става ли ?

Стана тя и съвети да ми давате ...
На всички добронамерени и истински обичащи Гората - Наслука !
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#15
Потребителя е офлайн   d_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 31.01.11
Аз не ви съветвам , а ви питам. Евала че живеете на такова прекрасно място каквото описвате за което можем само да ви завиждаме благородно поне тези на които гората им доставя удоволствие. Според мен във всичкия този спор истината е някъде посредата.
0

#16
Потребителя е офлайн   ВълкЕдинак 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 28.08.18
Хора смешно е да си мислите че така наречената министъ Танева има думата, на нея и се казва какво да мисли и какво да прави, нека не гадаем. Тя разбира само от това колко см е дълъг х*я на Васил Грудев , настоящ изп. Директор на ДФЗ.
0

#17
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 14.09.2019 - 10:55 :

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 10:16 :

Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?

Въпрос на място! От доста време не бях срещал по-смислен въпрос във форума. С интерес чакам отговора!

Защо пък пишеш моето име, аз чрез БГ ЛОВ се старая да отразявам събитията в българския лов. Да, имам лично мнение, изразявам го, защитавам го, защото се стремим да живеем в демократично общество, но никой не е длъжен, камо ли министъра да ме слуша.

Относно въпроса ти: Кой трябва да слуша Министър Танева? Ами от следващите събития ще видим кой ще послуша, министър председателя, ловните специалисти като Христо Михайлов защитаващи интересите на големите концесионери на ловни стопанства чрез създадената от тях Професионална ловна асоциация, или нас обикновените ловци обединили исканията си чрез Инициативен комитет за защита правата на ловците заедно с Протестните комитети на Русе и Бяла.

Цялата болка на тези ловни специалисти, че тези месеци за които говорим, съвпадат с интезивния лов на елени, където падат големите приходи за тях като експерти, ловните туроператори и ловните стопанства и концесионери.

Ще изчакаме и ще видим.

И пак казвам, ловът е доброволен, никой не ви кара насила да излизате в ловното поле.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#18
Потребителя е офлайн   ВълкЕдинак 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 28.08.18
ГОДПОДИН ТЕРЗИЙСКИ Е ПРАВ , а онзи Михайлов - ЛЕСО ТЕХНИЧЕСКИ ТЪПАНАР незнам какъв специалист е НО ТОЧНО ТАКИВА КСЪО НЕГО НЯМАТ ЗАДРЪЖКИ В ГОРАТА , трепят наред не спаЗват закони.
0

#19
Потребителя е офлайн   pile 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 854
  • Регистр: 17.05.08
"...ловните специалисти като Христо Михайлов защитаващи интересите на големите концесионери на ловни стопанства чрез създадената от тях Професионална ловна асоциация..."
Само да Ви поправя,Хр.М.,НЕ е член на ПЛАБ,и в ПЛАБ НЕ членува нито един "концесионер".
Специално ПЛАБ е съставена от хора,оперативни,действащи постоянно на терен и на ръководни постове,демек таквиз,които са постоянно в "кичека".
Поздрави и Наслука,без никакви лоши чувства!
May your rifle always shoot straight, your mag never run dry, you always have one more round than you have adversaries, and your good mate always be there to watch your back!
0

#20
Потребителя е офлайн   Миро–М 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 23.03.13

Виж мнениетоpile написа на 14.09.2019 - 10:16 :

Кой трябва да слуша Министъра?
Катедрата по ловно стопанство и специалисти по лова или Вас г-н Терзийски и тези "колеги",които нонстоп им се ходи на лов,без ограничения!?

Колега в България е пълно със спец тъпаци .......
И тия Михайловци маййй получават нещо а....... ;)
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни