БГ Лов Форум: Фенер - LASER GENETICS - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фенер - LASER GENETICS Мнения

#1
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Здравейте колеги.
Отварям тази тема за да разясним качеставата на тази марка фенери-Laser Genetics,плюсове и миноси.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P1280156 50%.JPG

Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#2
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Асти ти какво ще кажеш за кой при какви температури работи.защото в каталога само на НД-3х50 субзеро му дават до минос 18 градоса.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#3
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
На мен лично ще ми е интересни някой да сподели дали има съществена разлика от моделите ND3x40 subzero и ND3x50 subzero? Аз се бях запътил за ND3x50 subzero като предварително се бях обадил по телефона за наличност от този модел да не бия напразно път, като ми дадоха положителен отговор че го имат в наличност тъй като бяха получили внос предния ден. Но 2 часа по късно когато бях в магазина се оказа че са ми дали грешна информация и са се объркали, и то точно нямали за момента този модел в наличност ND3x50 subzero, затова си взех ND3x40 subzero. То душа трае ли?
0

#4
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Лично аз моя съм го тествал на -13 градуса и си свети като коледна елха никакви проблеми. ND3x40 subzero. Два часа кибичена, но друг е въпроса че хищник не дойде. Ама както и да е.
0

#5
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Днес пак ще мина през ВИПа и ще ги поразпитам философите пък да видим какво ще кажат. :D
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#6
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Питай ги. питай ги. Тъкмо после ще споделиш тяхната гледна точка. Снощи ходих на варда за 1-2 часа. Само се мярнаха очички на далечно разстояние на около 500 метра, много добре се видяха, но за много кратко време в порядъка на 5-6 секунди дето се вика докато примигнах. Може би сега при наличието на толкова сняг и пълнолунието явно са по предпазливи. След тях повисях още около 40 минути, но нищо повече.
0

#7
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Ходих до ВИПа имат ND-3х40-Subzero казаха че това е модела дето работи до -18 градуса.Това ще е фенера
ND-3x50-Subzero-го нямаха в наличност,но и мислля че вече става много голям и той също работи на -18 градуса.
А ND-3 и ND-5 не стават за студ.
Поздрави на Асти за правилната насока и като го взема ще има хвалба самоче сега трябва да смена и оптиката защото за този фенер тя трябва да е минимум
3,5-10х50 но какво да се праве . :D :D :D
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#8
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

Виж мнениетоogitto79 написа на 28.01.2013 - 15:55 :

сега трябва да смена и оптиката защото за този фенер тя трябва да е минимум3,5-10х50 но какво да се праве . :D/>/>/> :D/>/>/> :D/>/>/>

Имаш ли в предвид някоя или вече си си харесал оптика. Да вметна само моята старата преди 1-2 месеца беше 3х9х50. Но я смених със друга 4х16х50. Не заради фенера, тогава даже нямах замисъл да купувам такова животно. Аз преди да взема фенера много ми помогна в избора и със съвети колегата със ник "Thedestroyer", за което съм му благодарен.
0

#9
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2423
  • Регистр: 07.10.09

Виж мнениетоasti написа на 28.01.2013 - 16:13 :

Виж мнениетоogitto79 написа на 28.01.2013 - 15:55 :

сега трябва да смена и оптиката защото за този фенер тя трябва да е минимум3,5-10х50 но какво да се праве . Публикувано изображение/>/>/> Публикувано изображение/>/>/> Публикувано изображение/>/>/>

Имаш ли в предвид някоя или вече си си харесал оптика. Да вметна само моята старата преди 1-2 месеца беше 3х9х50. Но я смених със друга 4х16х50. Не заради фенера, тогава даже нямах замисъл да купувам такова животно. Аз преди да взема фенера много ми помогна в избора и със съвети колегата със ник "Thedestroyer", за което съм му благодарен.


...Пак изкарах една бира Публикувано изображение/> !

Само една забележа имам относно монтирането ,и то не точно забележка а на база личен опит установих че монтажа който е към фенерчето за да се скачи на оптиката не е удачен - увеличава дисбаланса на оръжието и има един блик на обектива ,а ако монтажа на оптиката към оръжието е нискокачествен или нестабилен има реална възможност за загуба на точността на стрелбата .
Аз съм монтирал една Weaver база на ложата отстрани и там посредством офсетен монтаж Публикувано изображение

съм закрепил фенера така че нито пречи на зрителното поле на оптиката ,нито смущава закрепването на прицела .

Публикувано изображение

Ето това е идентичния ми монтаж от обикновения фенер който ми беше под ръка за снимка .
Ако имате желание мога да съдействам за такива монтажи ,които се поръчват от чужбина (Корея или Англия )
0

#10
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Идеята не е лоша. Ама за сега мисля да карам така пък по нататък ще видим. Пробвах и на стрелбището със закрепен фенер на оптиката, няма за момента проблеми. И в калъфа си влиза всичкото без забележки. Пък и на неговия монтаж ми харесва че по всяко време мога да си го настройвам да ми свети там където искам. Изразявам лично мнение.
0

#11
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Веднага ми се обади един приател че ми дава един Бушнел 4-12х50 и мисля че ще стане супер комбинация.
А и аз за първо време ще пробам с неговия си монтаж ако има проблеми ще пиша за съдействие.
Поздрави.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#12
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Пожелавам ти скорошно окомплектоване и после :big-shot:
0

#13
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
О да веднага ще ги зачакам може и цяла нощ да седя но без слука няма да се прибера. :D :D :D
Поздрави.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#14
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
И да спомена само че батериите светят постоянно със една и съща сила когато се изчерпят фенера гасне изведнъж а не намаля светлината според заряда на батериите. Не знам дали се изразих правилно.
0

#15
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Задължително 4 бр. с зарядно.Две в фенера и дав в джоба. :D
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#16
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Колегата "Thedestroyer" от който черпех съвет, и получих много отговори на ниво ми каза да забравя в студено време да ползвам зарядни батерии тъй като много бързо се разреждат. Ама аз тома неверни реших да пробвам та взех две зарядни батерии и сутринта рано на 20.01.2013г /неделя/ при външна температура -3 градуса отивам на варда. Та на първото място повисях около 1 час, но хищник не се яви за ранения заек. Смених мястото и след около 15-20 минути от към гърбат ми светнаха очички на добро изстрелно разстояние 80-90 метра. В това време виждам как се изнасят бавно през тревуляците към една нива посята със жито. Когато лиса беше вече във въпросната нива ми се беше открила много добре. Поглеждам през оптиката и и слагам кръста, ИИИ ТОЧНО ТОГАВА хоп фенера угасна, настана пълна тъмнина. Натискам копчето нанаци не тръгва. След няколко опита тръгна но лисицата вече явно ме бе усетила и беше отишла далеч. Реших въпреки това да погледна през оптиката и отново фенера изгасна. След което си събрах сергията и в къщи. От тогава НЕ НОСЯ И НЕ СЛАГАМ В СТУДЕНО ВРЕМЕ ЗАРЯДНИ БАТЕРИИ. Това със зарядните ще го пробвам когато се стопли. Иначе със тези батерии с които го купих доста време посвети не мога да се оплача. Поръчал съм си дюръсел и днес ще ги получа. Сега сложих нексточ 1400 ампер часа, и тъй като са нови и от тази неделя ще ми подсигурят доста светли варди за напред. СЪВЕТ: НЕ СЕ ПРЕЦАКВАИ КАТО МЕН, МАКАР ЧЕ МЕ ПРЕДУПРЕДИХА. Мисълта ми е че със два чифта зарядни батерии по моите наблюдения и в студено време най много да си осигуриш 30-60 минути светлина. И ако угаснат както при мен отиде всичко по дяволите, после ще се ядосваш много.
Прикачено изображение: imagesт.jpg
0

#17
Потребителя е офлайн   ogitto79 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1231
  • Регистр: 21.10.10
Благодаря колега ще го имам в предвит.
А за зарядните батерй ще ги взема и ще ги ползвам на по топло време.
Успехите трябва да се постигнат чрез правенето на добро!
0

#18
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоasti написа на 29.01.2013 - 09:56 :

СЪВЕТ: НЕ СЕ ПРЕЦАКВАИ КАТО МЕН, МАКАР ЧЕ МЕ ПРЕДУПРЕДИХА.



Абсолютно съм съгласен колега.
В студено време се дънят както Ni-Mh, така и Li-Ion презареждаемите батерии.
Само литиеви батерии (CR123, lithium AA/ААА) вършат работа в студа. Не случайно се ползват , както от американската армия, така и от българските спец части (68 бригада и др.). Освен, че държат в студ и в жега, срока им на съхранение е над 10г.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#19
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09
Ползвам две Li-Ion презареждаемите батерии. Мога да кажа, че бая студ са видели, но досега не са отказали .
0

#20
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

Виж мнениетоДок написа на 29.01.2013 - 11:53 :

Ползвам две Li-Ion презареждаемите батерии. Мога да кажа, че бая студ са видели, но досега не са отказали .

Би ли споделил точно коя марка на батериите и колко ампер часа са колега. Мерси предварително.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни