БГ Лов Форум: Нов закон - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Нов закон

#1
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Здравейте колеги, днес ходих в служба КОС, за да си пусна документи за разрешително за придобиване на късо нарезно (пистолет), но полицая ми каза ,че въвели днес ли вчера не разбрах нов закон , "че и да имаш право на закупуване на пистолет с разрешителното за подборен отстрел вече НЕ МОЖЕ да си вземеш оръжие пистолет ,защото искат да имам изкаран курс който е 350 лева за безопасно боравене с пистолет". Съответно аз казах на полицая, че вече съм капарирал пистолет ,каза ми пийни една студена вода. Също така, че който има оръжие пистолет взето с правото за подборен отстрел сега ще му се отнеме зареди този курс. Та много колеги изгоряха и са опарени . Знаете ли за това подробности и така нататака пишете мнение. Какви са тези неща как се прекараха хората.Как такива неща измислят безмислени, добре де тази карабина не е опасна спрямо тоя пистолет?
0

#2
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
От самото начало, се знаеше че за ловен пистолет е нужно да си искараш курс за КНО. Та така...
0

#3
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Веселбата тепърва предстои!
0

#4
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Абе глупости говорят ,но крайния резултат ще е със същия ефект както го казват. Общо взето се убедих ,че всичко са осрали и сега ние ще бършев лайната...
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#5
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Добре дее аз шъ им даам сичко за гладкоцевно за подборно и за късо но кат си отворя устата що не ми впишете и за късо за охрана , папата щъ ми кажи щото си малък не си от нащо тисто .... Пахси пародията пахси чудото :angry:
0

#6
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колеги аз ви казвам изгорях и други изгоряха глупости,глупости. Тая карабината е 100000 пъти по опасна от тая плюнка (пистолета) и ся 250 лева курс за БЕЗОПАСНО БОРАВЕНЕ С КНО.
0

#7
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Да бе то така се приемат закони...
Пускайте си исканията, купувайте си пищовите и си свиркайте.
0

#8
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Хубу ду де, по сегашния закон не трябва да имаш курс за късото. Новия закон дето ще се искат курсове за късото още не е приет и е само слух. Както знаем всеки един слух докато да стане истина може да минат и години. На какво основание ще искат да спазваме закон който е само слух че може някога в нейзвстно бъдеще време щял да се приеме? Мен лично това не ме касае защото курс за късото съм извадил още някъде преди 20 години или по точно 19 мисля. Въпреки това ми се струва нелогично, и не нормално това че можел, или щял да се приеме закон някога в неизвестно бъдеще неопределено време, и аиде от сега да го спазваме още. Демек пак сме по католици и от папата.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#9
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 22.06.2019 - 09:16 :

Хубу ду де, по сегашния закон не трябва да имаш курс за късото. Новия закон дето ще се искат курсове за късото още не е приет и е само слух. Както знаем всеки един слух докато да стане истина може да минат и години. На какво основание ще искат да спазваме закон който е само слух че може някога в нейзвстно бъдеще време щял да се приеме? Мен лично това не ме касае защото курс за късото съм извадил още някъде преди 20 години или по точно 19 мисля. Въпреки това ми се струва нелогично, и не нормално това че можел, или щял да се приеме закон някога в неизвестно бъдеще неопределено време, и аиде от сега да го спазваме още. Демек пак сме по католици и от папата.


Колеги да ,но служба КОС казва НЕ без такъв закон.
0

#10
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Началника на РУП издаде ли ти писмен отказ с мотива , една жена каза че ще има нов закон ?!?
КОС не могат да ти откажат да ти приемат уведомлението за искане за закупуване.
0

#11
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
КОС ми каза , че не може без това и да пуснеш документи все тая , тамън налепваше новите листи вратата с новия закон.
0

#12
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Аз пък, моа си карам жипа и без книжка и не знам що трябва да карам курс за шофьор!?
Мисля си, че и с късо мога да боравя, пък даже и не подозирам, че и хабер си нямам!
Да не говорим, че и дълго нарезно имам, а изобщо не знам на кого съм платил за фалшивия ми кетап!
Обаче мога да стрелям, нищо, че колегите около мен на пусия хич не им е комфортно да съм до тях...
0

#13
Потребителя е офлайн   alexbs 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 01.01.14
КОС може и курс за космонавти да иска но не е законно.
Да си прооменят закона и да искат.
Докато не е обнародван и не влезе в сила нов закон е в сила не трябва да искат нищо, което не е упоменато..
0

#14
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Колеги накратко нищо не разбрах имали такова нещо и какво да правя от тука нататъка да освобождавам ли пистолета?
0

#15
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Има и друг казус, както знаем полицаи, военни и др. служби имат право на КНО за самоохрана без да карат курс но, ако искат пистолет за ловни цели дали ще им искат курс.Много интересен въпрос, мисля че ще трябва да питаме някои компетентен косаджия, който ще каже че трябва да се кара и шофьорски курс за да може да си превозва оръжието в МПС.
0

#16
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 11.01.11

Виж мнениетоmiromm написа на 23.06.2019 - 07:09 :

... трябва да се кара и шофьорски курс за да може да си превозва оръжието в МПС.


Не шофьорски курс, а изкаран ADR такъв. Публикувано изображение
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#17
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Абе колеги все някак си се извърта в не нашата полза , сега пък за тия супресор аз на моята не мога да сложа,защото е бенели арго баттуе 30.06 и може да засича, но кой знае пак кви разрешителни ще искат пак за тая трабичка ?(за болт става)
0

#18
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 891
  • Регистр: 14.11.08

Виж мнениетоmiromm написа на 23.06.2019 - 07:09 :

Има и друг казус, както знаем полицаи, военни и др. служби имат право на КНО за самоохрана без да карат курс но, ако искат пистолет за ловни цели дали ще им искат курс.Много интересен въпрос, мисля че ще трябва да питаме някои компетентен косаджия, който ще каже че трябва да се кара и шофьорски курс за да може да си превозва оръжието в МПС.

Не няма да им искат курс.
0

#19
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоmiromm написа на 23.06.2019 - 07:09 :

Има и друг казус, както знаем полицаи, военни и др. служби имат право на КНО за самоохрана без да карат курс но, ако искат пистолет за ловни цели дали ще им искат курс.Много интересен въпрос, мисля че ще трябва да питаме някои компетентен косаджия, който ще каже че трябва да се кара и шофьорски курс за да може да си превозва оръжието в МПС.



Наистина ли не можеш да си отговориш или просто си чешеш пръстите .. ?
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни