БГ Лов Форум: Какви са минусите на Нивата? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Какви са минусите на Нивата?

#21
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13
Съгласен съм, че е малко кофти да е каляш, жулиш и кървавиш ма то две добри няма ;) иначе за другото не съм много съгласен боксеровия мотор е уникално здрав и балансиран, има досто бройки милионници без ремонт. (първата ми беше на 599 хиляди без ремонт а най вероятно е била и върната при докарването ;) За H6 или 3000 кубикувия боксер е податлив към прегряване (с смяна на радиатора с по голям се решава проблема) 2,5 също има склонност към прегряване, НО турбо моторите и 2-ка атмосверен са брутално здрави особенно втория такива повредени мотори се броят на пръсти! Недостатък е по високия разход на боксеровите мотори (висок висок колко да е висок 10-11 ГАЗ градско и между 8-10 извънградско зависи от десния крак за 2-ка 125 коня говоря) Течовете на масло около капака на ангренажния ремък са от семеринг на някой от валовете, течове на масло под колата са от гарнитури на капците на клапаните (те са консуматив и са на цена 80 лв оригинални) е винаги има изключения може и от друго място да има теч, но почти винаги е от гореспоменатите! Окачването е много здраво и издържа на всякакви терени, диференциал, кутия полуоски и др. също са брутално здрави. Дизеловия боксер на Субару е гола вода тук японците са се изложили и до към 100-160 хиляди и сдава багажа. те затова дизелаците са и на такива увеселителни цени :) За Импреза турбо няма и да говоря прекрасен и достъпен за всеки истински спортист! Всички модели са много лесни за повдигане, всичко по тях е удобно за работа и за каквито и да били интервенции, всичко е опростено до минимум и направено точно и практично типично по японски. Стартери и генератори, не съм чул някой да е правил със сигурност има някой, но аз за всички тия години не съм чул! :) Вече има части втора ръка колкото искаш и каквито искаш на нормални цени като всяка друга марка, новите части също са на нормални цени като за всяка друга марка, дори наполовина по евтини примерно от на немски дизел. (мога да дам и цени на някой части, които са най често сменявани).
Системата им AWD също няма и да коментирам, Куатро при Ауди и Субару лидери всичко останало е компромис. говорим за фул-тайм задвижване не за парт-тайм!!!
Един от основните недостатъци на Субару е ръждата и особенно задните вежди там тръгва по бързо и от на Опел (странно та Опел са измислили ръждата :D ) Друг недостатък е че са малко ръбовати особенно Форестър-а както и салоните им са малко дървеняшки не много приятна тапицерия много пластмаса е използвана в купето с годините поскръцва тук там, но моделите с кожен салон са със страхотна естествена кожа, Легаси/Аутбек/Импреза и по новите модели са си доста приятни и на високо ниво и със дости екстри всички модели притежават ел. стъкла и огледала както и други серийни екстри, система за потегляне от наклон както и всички комбита имат бързи и бавни скорости (турбо версийте нямат) Ако намерите здрав не-изгнил автомобил с добре работещ мотор и окачване, ще сте безкрайно доволни ;)
Отклоних се от темата на колегата и се извинявам, но мисля написаното е полезно за доста колеги.
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#22
Потребителя е офлайн   Nemezis 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 10.06.10
Хмм.Странна работа минахме през джипове та стигнахме до избор кола с двойно за в гората.Да субарото върви и по-черен път с условности (имам го)но в никакъв случай не се опитвайте да убедите електората че ще замести спокойно дефендера,тойотата че даже и нивата .Смея да твърдя (от мннооого личен опит)Субарото е по-проходимо в сняг по-черно (миналата година имаше приличен сняг ;) )от БМВ х5 след 2008 и още един два лачени "джипа"от същата категория (аз съм карал по един и същи начин и са били мои някои от въпросните возила)демек съм безпристрастен но в никакъв случай не замества тойотата,дефендера ,патрола и Г класата (имал съм и имам някои от тях) базата за сравнение ми е така да се каже под ръка.Картофеното кюфте пак е кюфте но не е баш като това с каймата :D
0

#23
Потребителя е офлайн   Nemezis 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 10.06.10

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 11.10.2017 - 22:22 :

Съгласен съм, че е малко кофти да е каляш, жулиш и кървавиш ма то две добри няма ;)/> иначе за другото не съм много съгласен боксеровия мотор е уникално здрав и балансиран, има досто бройки милионници без ремонт. (първата ми беше на 599 хиляди без ремонт а най вероятно е била и върната при докарването ;)/> За H6 или 3000 кубикувия боксер е податлив към прегряване (с смяна на радиатора с по голям се решава проблема) 2,5 също има склонност към прегряване, НО турбо моторите и 2-ка атмосверен са брутално здрави особенно втория такива повредени мотори се броят на пръсти! Недостатък е по високия разход на боксеровите мотори (висок висок колко да е висок 10-11 ГАЗ градско и между 8-10 извънградско зависи от десния крак за 2-ка 125 коня говоря) Течовете на масло около капака на ангренажния ремък са от семеринг на някой от валовете, течове на масло под колата са от гарнитури на капците на клапаните (те са консуматив и са на цена 80 лв оригинални) е винаги има изключения може и от друго място да има теч, но почти винаги е от гореспоменатите! Окачването е много здраво и издържа на всякакви терени, диференциал, кутия полуоски и др. също са брутално здрави. Дизеловия боксер на Субару е гола вода тук японците са се изложили и до към 100-160 хиляди и сдава багажа. те затова дизелаците са и на такива увеселителни цени :)/> За Импреза турбо няма и да говоря прекрасен и достъпен за всеки истински спортист! Всички модели са много лесни за повдигане, всичко по тях е удобно за работа и за каквито и да били интервенции, всичко е опростено до минимум и направено точно и практично типично по японски. Стартери и генератори, не съм чул някой да е правил със сигурност има някой, но аз за всички тия години не съм чул! :)/> Вече има части втора ръка колкото искаш и каквито искаш на нормални цени като всяка друга марка, новите части също са на нормални цени като за всяка друга марка, дори наполовина по евтини примерно от на немски дизел. (мога да дам и цени на някой части, които са най често сменявани).
Системата им AWD също няма и да коментирам, Куатро при Ауди и Субару лидери всичко останало е компромис. говорим за фул-тайм задвижване не за парт-тайм!!!
Един от основните недостатъци на Субару е ръждата и особенно задните вежди там тръгва по бързо и от на Опел (странно та Опел са измислили ръждата :D/> ) Друг недостатък е че са малко ръбовати особенно Форестър-а както и салоните им са малко дървеняшки не много приятна тапицерия много пластмаса е използвана в купето с годините поскръцва тук там, но моделите с кожен салон са със страхотна естествена кожа, Легаси/Аутбек/Импреза и по новите модели са си доста приятни и на високо ниво и със дости екстри всички модели притежават ел. стъкла и огледала както и други серийни екстри, система за потегляне от наклон както и всички комбита имат бързи и бавни скорости (турбо версийте нямат) Ако намерите здрав не-изгнил автомобил с добре работещ мотор и окачване, ще сте безкрайно доволни ;)/>
Отклоних се от темата на колегата и се извинявам, но мисля написаното е полезно за доста колеги.
Абсолютно точно казано (написано) адмирации.
0

#24
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Когато не можеш да прецениш обстановката можеш да закъсаш и с танк
https://www.youtube....h?v=wr6v8BC-2sw
0

#25
Потребителя е офлайн   lovecbg 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1088
  • Регистр: 12.03.08

Виж мнениетоsasho loveca написа на 10.10.2017 - 20:33 :

Здравейте колеги, нов съм във този форум и се колебая между няколко машини:Нива, Тойота Ланд Круизер, 4Runner, Padjero и Дефендър!
Искам да чуя главно мнението ви за Нивата и за това какви са минусите и защото чета много негативни неща по форумите, а в ютуб виждам само стабилни изпълнения от тази машина! :D/>/>



Както казва един колега от Перник...
-У нивата единствения плюс е плюсО на клемата на акумолаторО!

Имам наблюдения от три лади Нива.Първите две са тотал щета....след горско каране.Третата чистак бърсак от магазина за щастие само се возя в нея...Та новата Нива на 2000км кормилна щанга.На 6000 км радиатора протече...Климатика е.... некакъв руски хладилник!Лятото грее зимата студи :D :P .
0

#26
Потребителя е офлайн   sasho loveca 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 10.10.17
А какво мислите за УАЗ? :lol:
0

#27
Потребителя е офлайн   Vasko78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 22.05.08

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 11.10.2017 - 22:22 :

Съгласен съм, че е малко кофти да е каляш, жулиш и кървавиш ма то две добри няма ;)/> иначе за другото не съм много съгласен боксеровия мотор е уникално здрав и балансиран, има досто бройки милионници без ремонт. (първата ми беше на 599 хиляди без ремонт а най вероятно е била и върната при докарването ;)/> За H6 или 3000 кубикувия боксер е податлив към прегряване (с смяна на радиатора с по голям се решава проблема) 2,5 също има склонност към прегряване, НО турбо моторите и 2-ка атмосверен са брутално здрави особенно втория такива повредени мотори се броят на пръсти! Недостатък е по високия разход на боксеровите мотори (висок висок колко да е висок 10-11 ГАЗ градско и между 8-10 извънградско зависи от десния крак за 2-ка 125 коня говоря) Течовете на масло около капака на ангренажния ремък са от семеринг на някой от валовете, течове на масло под колата са от гарнитури на капците на клапаните (те са консуматив и са на цена 80 лв оригинални) е винаги има изключения може и от друго място да има теч, но почти винаги е от гореспоменатите! Окачването е много здраво и издържа на всякакви терени, диференциал, кутия полуоски и др. също са брутално здрави. Дизеловия боксер на Субару е гола вода тук японците са се изложили и до към 100-160 хиляди и сдава багажа. те затова дизелаците са и на такива увеселителни цени :)/> За Импреза турбо няма и да говоря прекрасен и достъпен за всеки истински спортист! Всички модели са много лесни за повдигане, всичко по тях е удобно за работа и за каквито и да били интервенции, всичко е опростено до минимум и направено точно и практично типично по японски. Стартери и генератори, не съм чул някой да е правил със сигурност има някой, но аз за всички тия години не съм чул! :)/> Вече има части втора ръка колкото искаш и каквито искаш на нормални цени като всяка друга марка, новите части също са на нормални цени като за всяка друга марка, дори наполовина по евтини примерно от на немски дизел. (мога да дам и цени на някой части, които са най често сменявани).
Системата им AWD също няма и да коментирам, Куатро при Ауди и Субару лидери всичко останало е компромис. говорим за фул-тайм задвижване не за парт-тайм!!!
Един от основните недостатъци на Субару е ръждата и особенно задните вежди там тръгва по бързо и от на Опел (странно та Опел са измислили ръждата :D/> ) Друг недостатък е че са малко ръбовати особенно Форестър-а както и салоните им са малко дървеняшки не много приятна тапицерия много пластмаса е използвана в купето с годините поскръцва тук там, но моделите с кожен салон са със страхотна естествена кожа, Легаси/Аутбек/Импреза и по новите модели са си доста приятни и на високо ниво и със дости екстри всички модели притежават ел. стъкла и огледала както и други серийни екстри, система за потегляне от наклон както и всички комбита имат бързи и бавни скорости (турбо версийте нямат) Ако намерите здрав не-изгнил автомобил с добре работещ мотор и окачване, ще сте безкрайно доволни ;)/>
Отклоних се от темата на колегата и се извинявам, но мисля написаното е полезно за доста колеги.


:thumbsup:
0

#28
Потребителя е офлайн   tom_klaim 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 870
  • Регистр: 15.11.09
Нивата си е супер в съотношение цена качество.аз имам нива и съм доволен 11 на 100 газ е все едно нищо за лов е перфектна
0

#29
Потребителя е офлайн   sasho loveca 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 10.10.17
Добре а за УАЗ какво ви е мнението?
0

#30
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13

Виж мнениетоsasho loveca написа на 12.10.2017 - 12:51 :

Добре а за УАЗ какво ви е мнението?


Много проходим , но да там с плюсовете. Колкото върви толкова се и троши , нямам време за такъв джип . Лесен за поддръжка но за сметка на това постоянни ремонти. Това е джип за пенсионери , за човек който да си уплътнява времето през седмицата докато чака ловният излет.





0

#31
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоsasho loveca написа на 12.10.2017 - 12:51 :

Добре а за УАЗ какво ви е мнението?


Ако е само и единствено за лов, ще върши работа.

Много проходим, но това качество го имат и много други джипове. Абсолютно никакви удобства, по-ръбат и неудобен за каране, качване/слизане и возене джип просто няма. Досега съм ходил на лов с три "УАЗ"-ки, па как и на трите скоростите си имаха свои тайни, и всяка се караше с отделен чалъм. Единственото предимство, според мен е, че просто не го жалиш и вървиш навсякъде с него, което от друга страна изобщо не е малко. Аз примерно не бих си вкарал джипа в Балкана или да мина директно през гора, просто ми е жал, а и ремонта си е цифра, та тук "УАЗ"-ката води с много точки, още повече, че се ремонтира за смешни пари.

П. П. Имаше един виц, тествали го японци и направили следните изводи - много проходим, здрав, смешна поддръжка и т. н., ама да ставаше да вози и хора ... ;)
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#32
Потребителя е офлайн   sasho loveca 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 10.10.17
Още мнения искам да чуя за УАЗА и Нивата относно проходимост!
0

#33
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоsasho loveca написа на 12.10.2017 - 15:29 :

Още мнения искам да чуя за УАЗА и Нивата относно проходимост!


Проходими са! Не са най-удобните и здрави джипове! Евтини са! ;)/>

Капиш!!! :lol:/>

П. П. Най-много информация има в оффроуд форумите, не знам дали е позволено да дам линк към тях, но чичко Гугъл всичко знае.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#34
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
От 1-вата минута на клипа се виждат възможностите на Нивата и колко широко скроен автомобил е :lol:

https://www.youtube....h?v=qhpVAjwTELc
0

#35
Потребителя е офлайн   sasho loveca 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 10.10.17

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.10.2017 - 20:08 :

От 1-вата минута на клипа се виждат възможностите на Нивата и колко широко скроен автомобил е :lol:/>

https://www.youtube....h?v=qhpVAjwTELc


Оо да и тука се виждат https://www.youtube....ws_ckFGno&t=78s
0

#36
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоsasho loveca написа на 12.10.2017 - 21:44 :

Виж мнениетоTosho_7901 написа на 12.10.2017 - 20:08 :

От 1-вата минута на клипа се виждат възможностите на Нивата и колко широко скроен автомобил е :lol:/>/>

https://www.youtube....h?v=qhpVAjwTELc


Оо да и тука се виждат https://www.youtube....ws_ckFGno&t=78s

Батка ти просто си решил да е некъв руски барутник и да лежиш под него цела седмица и викенда да ловуваш за какво искаш мнения не знам! :blink:
Иначе клипа е огън нива е номер 1 взимай смело ;)
Такива клипове има за всяка марка, на друг качва само Дифендър на втори Ланд Крузър-а на трети само Паждеро на десети само Вранглер и така до безкрай.... :D
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#37
Потребителя е офлайн   bgbul 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 11.12.11
Яка тема сте спретнали.
Колега, като човек без опит си направил добър избор. Субару е перфектна машина. Ако не ти хареса като възможности винаги можеш да надградиш с истински джип.
За радост хората с нужда от джип обикновено са малко и един автомобил 4х4 задоволява адреналиновия глад на начинаещите офроудъри.
Има обаче една категория хора, които просто имат нужда от джип. И започва меренето на КОЙ е по-голям, кой е по-проходим и т.н. Тъпо.
Всеки джип си има своя чар. Като проходимост са изравнени и като коне също, но само "магарето" зад волана може да покаже ДАЛИ един е по-проходим или друг.
Подобен спор просто няма и е измислен за забавление. Да се връзва човек на подобни реклами е грешка.
Има Ниви втора ръка по-скъпи от западни аналози. Защо ли? Не мисли хората за наивни и глупави.
А сега по темата:
Минус едно - караш джип, а се заблуждаваш, че си с лека кола и си караш със 140-150 по магистралата. С Тойотататата...нанайци!
Минус две - постоянно те сърбят ръцете и влизаш в калта и черните пътища само за кефа.
Минус три - малък разход на ГАЗ и не спираш да караш. Дето се вика и до тоалетната ходиш с нея. И съответно си в преразход...
Минус четири - винаги има място за паркиране с едната гума в кал или на тротоара (висок) и често има глоби за това.
Минус пет - трябва да намериш стегната иначе ще е като всеки друг западен дрънгел, с ръжди, чупена и изхабена.
Шест - в гората и покрай язовира всички се крият от теб и няма кой да попиташ накъде да тръгнеш. Мислят те за горски.
Седем - полицай не те спират и няма с кой да обсъдиш правилника за движение по пътищата.
Осем - не можеш да си починеш дори като се счупи нещо. Влизаш в първия магазин и купуваш счупената част. И на другия ден си отново в гората или на път.
Девет - айде стига толкова забавление и веселие. Написах това за баланс на темата. Пиша от личен опит.
Успех със Субаруто! Корава машина е! Много км безаварийни пожелавам!
Това, което днес е важното... утре е дреболия.
0

#38
Потребителя е офлайн   Ivan Marinov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.03.09
Единственият "минус" на Нивата е, че няма нито един "плюс"!
0

#39
Потребителя е офлайн   Чайката 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 115
  • Регистр: 26.12.15
Ето няколко от минусите на Лада Нива. Момчо,в твоя подпис съвсем до скоро,не се ли споменаваше нещо за нинджи? ;)/>/>
Първите"Нива" са на стойност 9000 рубли (малко по малко от "Волга").На 1 юли 1979г всички руски леки автомобили увеличиха цената си,и "Нива" се покачи до 10 300 рубли.Това понижи интереса на потребителите към нея, и цените се върнаха към предишните нива.Но главния проблем на всички Руснаци беше не толкова парите,а невъзможността да ги похарчат.Още повече,че 80% от производството на "Нива" заминаваше за експорт,и да успееш да си закупиш автомобил от оставащите 20% не беше никак лесно-дефицит.Становището,че "Нива" ,както и повечето Руски автомобили се продават ефтино зад граница-още един мит.За разлика от другите Руски автомобили "Нива" зад граница винаги струваше скъпо.Така,в началото на 80-те години бензинова "Нива" струваше в Германия-22 000 марки, а дизелова-почти 26 000.В Англия стойността се равняваше на-7999 паунда(12078$ по тогавашен курс).

Благодарение на уникалния си дизайн,на удивителната си проходимост и издържливост извън пътя "Нива" се превърна в легенда на запад.Тя беше високо оценена в Белгия,Холандия,Англия,Германия.В Германия например,за да се здобиеш с "Нива" трябваше да се запишеш за ред,както за "Мерцедес".В страните от източна Европа,записването за "Нива" в началото на 80-те беше-нормално явление.През 1978г Австрийското списание "Austromotor" пише:Фактът,че тази "Лада" няма равна показва-внимателното анализаране от страна на Руснаците на автомобилния пазар, и намирането на точно тази свободна пазарна ниша.
За бурния разтеж на продажбиде в Европа,допринесе-времето.През 1979г зимата в Европа беше необичайно снежна,конвенционалните леки автомобили се придвижваха доста трудно,по не добре почистените пътища.Несвикналия със такива преспи Европеец,с уплаха и завист гледал как Руската "Нива" изпълзява там,където и някой от тежките джипове засядат.Такава реклама е трудно да се представи.Същата година само в Германия продажбите на "Нива" скачат четири пъти спрямо предходната.Нива се продава успешно в повече от 100 страни,зглобявала се е във шест Държави-Бразилия,Еквадор,Чили,Панама,Гърция,Канада.Към карая на 80-те години в Нова Зеландия 40% от всички регистрации на джипове-са принадлежали на "Нива".А в Австрия, за няколко години покрива 90% от офроуд пазара.Във Франция "Нива" е била въобще култов автомобил.Все още има фен клубове на "Нива",даже в Англия феновете на "Нива" издавата собствен вестник.

Това в червеното,е много интересно ;)/>

Показателен момент,ярко описващ влиянието оказано от "Нива" в световната оф-роуд индустрия:През 1986г Японски представител на завода "Suzuki" подарява на ръководилия проекта "2121" (главен конструктор Петру Прусову),папка с рекламни материали на новия "Suzuki Vitara" с надпис "баща кръстител на този автомобил".Коментарите,както се казва са-излишни.

Участието на "Нива" в автомобилния спорт
Такава уникална машина,като "Нива" просто не може да не печели и в автомобилния спорт.И тя печели,и то как!
През 1981г,за първипът участва в супермаратона "Париж-Дакар"Руския джип печели първото място в седем от етапите,и завършва на престижното трето място в крайното класиране.През същата 1981г "Нива" печели в две други престижни състезания "Рали Тунис" и "Рали Алжир".Още на следващото издание на "Париж-Дакар",Французина Жан-Клод Бриавуанзаема второто място в крайното класиране.А друг Французин Андре Тресса,печели с "Нива" две други надпревари-"Рали на Фараоните" в Египет и "Рали Алжир".Една година по късно "Нива" отново взема сребро на "Дакар",а в "Рали на Фараоните" през 84г трите първи места се заемат от "Нива".Това беше истински триумф на Руската автомобилна индустрия.През 1984г "Нива" взема участие в малко известното рали "Атлас".Това съревнование се оказва доста тежко съзтезание през Африканския континент,от стартиралите 120 автомобила-до финала стигат само 40.И точно там показва качества нашата "Нива".И тя печели това рали.
Звездните години:1985г "Нива" печели едно след друго Рали"Камерун",рали "Алжир",трудния Новозеландски триал "Велли" иАвстралийския рали преход "Маквей-1000".1986г първо и второ място на изключително тежкото "сафари на побеждаващия",което самите участници наричали-издевателство над хора и техника.Маршрутът се провежда в най-дивите кътчета на Австралия.А след това местен вестник пише:Руснаците пристигнаха,а те така и не бяха идвали.Това е истина-ние пристигнахме окупирахме целия подиум(и третото място беше заето от "Нива") и си заминахме,оставяйки Австралийците в пълно възхищение от Руската машина.След тази случка,продажбите на "Нива" в Австралия скочиха два пъти.A след успехите на Французите зад волана на "Нива" годишните и продажби във Франция скочиха 6 пъти от 4 000 на 24 000 бройки.

Има още много минуси,ама според мен и тия стигат :P/>/>
0

#40
Потребителя е офлайн   DIVIQ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1802
  • Регистр: 24.05.12
Пародия на джип Публикувано изображение
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни