БГ Лов Форум: яре в буркани - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

яре в буркани

#41
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 31.05.2016 - 18:45 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 31.05.2016 - 08:49 :

piri и агументи :o/>/> аргументи и piri :lol:/>/>
Вица на деня !



Бе снощи не се замислих кви са аргументите на пипи , като казва че "Пъстърмата е едно от най-вредните ястия." , ма сега се сетих.
....според мене , за да твърди това пипи означава само едно !!! И то е че е с дРъжавни зАби , и вече не мое да я руча. :lol:/> :lol:/> :lol:/>

През живота си съм изял не повече от 5 килограма пъстърма. И ме е яд че съм изял и пет. От пет години не съм вкусвал тоя хранителен боклук. А вие опоненти се тровете но по-умерено да има опоненти. Най-добре е да се осъзнаете, та токсините да напуснат мозъците ви. Ще ви намалее злобата, сприхавостта, ината, като прочетете нещо което рядко ви се случва гще усетите че мислите по-трезво. :devil:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#42
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Пришалец , пак си се докопал до чужд компютър :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#43
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 01.06.2016 - 06:18 :

Пришалец , пак си се докопал до чужд компютър :D


Ааааааа......ти си ручкал снощи пАсрамица.... :P
0

#44
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 01.06.2016 - 06:40 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 01.06.2016 - 06:18 :

Пришалец , пак си се докопал до чужд компютър :D/>


Ааааааа......ти си ручкал снощи пАсрамица.... :P/>

Снощи пастърмица със шприцер , днес се налага да седна под ореха , от едната ми страна пастърмица , от другата бирица , а аз по средата тр`е да клепам !

А на вегана :D му кажи , че от университета "Макмастър"в Канада провеждат 4 годишен експеримент с 100 000 човека , и казват че ... хората, които консумират между 3 и 6 грама натрий дневно , а това са между 8 и 15 грама сол, рискът от сърдечносъдови проблеми или смърт по каквато и да е причина в последвалия 4 годишен период е почти нулев .
Другото което казват е .... калият, съдържащ се в плодовете и зеленчуците , противодейства на ефекта на натрия и ето ти го проблема .
Та , тея същите канадци, са стигнали до формулата :
Витамин С + цигарки = Рак :sifone:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#45
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 01.06.2016 - 06:18 :

Пришалец , пак си се докопал до чужд компютър :D/>/>

интересно, как стана че .... предния пост сутринта беше #42 а сега моя е #42 :unsure:/ и ме лишихте от сложното среднощно словосъчетание писано в делириум .... :D Тем/та я:е б:%ани е з/@зни " :D
Наздраве ! :chugger:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#46
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Абе вие си говорете ма ако оставиш месо 10 дена в сол почти съм сигурен, че ще го изхвърлиш след това!
Всяка година правя пастърмица от диво прасе, коза сърна абе кво има, та пробвал съм и с морска сол пробвал съм и с тая обикновената йодираната и с двете работя по следния начин слагам на дъното сол да покрие съда редя парчетата месо (без да се докосват) и заривам със сол, така престоява около 14-15 часа, НО НЕ ПОВЕЧЕ защото една година го оставих около 20-24 часа и после не можеше да се яде от сол направо горчеше........ ужас! Та повече от 11-15 часа практиката ми е показала да не го държа, друго което ми е направило впечатление е, че в морската сол за по малко време престой повече осолява месото, явно е по силна. :huh:
Това не съм си го изсмукал от пръстите а личен опит споделям! Поздрави

пп. Пири е прав солта е изключително вредна!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#47
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Морската сол е натрошена каменна, много е плътна.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#48
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 02.06.2016 - 06:41 :

Морската сол е натрошена каменна, много е плътна.

Гледам ... вчера бая си се лутал из интернетЯ :D/> но да ти кажа ... от зяпането полза няма , взирането в монитора е по вредно от солта , както и нередовното и неправилно хранене .

Понеже в по предни постове понамесих прабългарите и кулинарията , та да ти споделя една тяхна готварска полева рецепта , мечтата на всеки войн ... "Телешко разсол" , ето и кратка рецепта :angry:/>

Костите се насичат и се поставят на дъното на котлето ( в такъв съд готвя ... щото така ме кефи ) като предварително се прави скара от лозови пръчки и след това се нареждат едри късове месо, подправки, отгоре се затиска с речни камъни и се долива вода. Къкри няколко часа на бавен огън .... и после умираш от гъдел :P/>
Само незнам, защо прабългарска манджица толова я тачат в Русия , Белорус, Украйна .... та ако можеш , обясни по подробно .

Така ... приключих с прабългарЕте и полека ще премина в средновековието , от което може да извадим магическата пръчка и изход от кризата (за някои де , не всички ) и разните му италианци , францизи, англичани и др. ще се хапят по задниците ;)/>
Как ли ?!
Много лесно , с най старата и най истинската рецепта за сИренье което не става с мляко от палми и чували !

Не става въпрос за търговското бяло саламурено-тебеширено подобие за бързо забогатяване , а за "Тулумско" сирене , млякото се сири в кожени мехове, направени от овча и от агнешка кожа . То има по дълаг процес на зреене , по специфичен аромат, но е извънредно вкусно и здравословно !
Та , такивами ти работи от едното време , сега ... и солта ;)/>
http://nakratko.bg/category/58/21610/
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#49
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 02.06.2016 - 00:32 :

Абе вие си говорете ма ако оставиш месо 10 дена в сол почти съм сигурен, че ще го изхвърлиш след това!
Всяка година правя пастърмица от диво прасе, коза сърна абе кво има, та пробвал съм и с морска сол пробвал съм и с тая обикновената йодираната и с двете работя по следния начин слагам на дъното сол да покрие съда редя парчетата месо (без да се докосват) и заривам със сол, така престоява около 14-15 часа, НО НЕ ПОВЕЧЕ защото една година го оставих около 20-24 часа и после не можеше да се яде от сол направо горчеше........ ужас! Та повече от 11-15 часа практиката ми е показала да не го държа, друго което ми е направило впечатление е, че в морската сол за по малко време престой повече осолява месото, явно е по силна. :huh:/>
Това не съм си го изсмукал от пръстите а личен опит споделям! Поздрави

пп. Пири е прав солта е изключително вредна!


Вullshit !!!
Противоречиш ли си , или така ми се чини ???
Ем си почти сигурен......ем си го оставял за 24 ч. и почти е горчало....
Я дай подробно рецептата как да узяним мръвката.

п.п. само за твое сведение , питай некоя баба , как БАБА и си е съхранявала месото преди да измислат електриката и фризерите , и тогава ела пак да ми обясняваш врели - некипели !!!
0

#50
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 02.06.2016 - 14:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 02.06.2016 - 00:32 :

Абе вие си говорете ма ако оставиш месо 10 дена в сол почти съм сигурен, че ще го изхвърлиш след това!
Всяка година правя пастърмица от диво прасе, коза сърна абе кво има, та пробвал съм и с морска сол пробвал съм и с тая обикновената йодираната и с двете работя по следния начин слагам на дъното сол да покрие съда редя парчетата месо (без да се докосват) и заривам със сол, така престоява около 14-15 часа, НО НЕ ПОВЕЧЕ защото една година го оставих около 20-24 часа и после не можеше да се яде от сол направо горчеше........ ужас! Та повече от 11-15 часа практиката ми е показала да не го държа, друго което ми е направило впечатление е, че в морската сол за по малко време престой повече осолява месото, явно е по силна. :huh:/>/>
Това не съм си го изсмукал от пръстите а личен опит споделям! Поздрави

пп. Пири е прав солта е изключително вредна!


Вullshit !!!
Противоречиш ли си , или така ми се чини ???
Ем си почти сигурен......ем си го оставял за 24 ч. и почти е горчало....
Я дай подробно рецептата как да узяним мръвката.

п.п. само за твое сведение , питай некоя баба , как БАБА и си е съхранявала месото преди да измислат електриката и фризерите , и тогава ела пак да ми обясняваш врели - некипели !!!
Баба си е имала каче ...в което дедо си е поставял месото . Месища са се съхранявали и на тавана и на създрама за у жетвУ ...
Наслука !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#51
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 02.06.2016 - 16:10 :

Виж мнениетоИво Михайлов написа на 02.06.2016 - 14:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 02.06.2016 - 00:32 :

Абе вие си говорете ма ако оставиш месо 10 дена в сол почти съм сигурен, че ще го изхвърлиш след това!
Всяка година правя пастърмица от диво прасе, коза сърна абе кво има, та пробвал съм и с морска сол пробвал съм и с тая обикновената йодираната и с двете работя по следния начин слагам на дъното сол да покрие съда редя парчетата месо (без да се докосват) и заривам със сол, така престоява около 14-15 часа, НО НЕ ПОВЕЧЕ защото една година го оставих около 20-24 часа и после не можеше да се яде от сол направо горчеше........ ужас! Та повече от 11-15 часа практиката ми е показала да не го държа, друго което ми е направило впечатление е, че в морската сол за по малко време престой повече осолява месото, явно е по силна. :huh:/>/>/>/>
Това не съм си го изсмукал от пръстите а личен опит споделям! Поздрави

пп. Пири е прав солта е изключително вредна!


Вullshit !!!
Противоречиш ли си , или така ми се чини ???
Ем си почти сигурен......ем си го оставял за 24 ч. и почти е горчало....
Я дай подробно рецептата как да узяним мръвката.

п.п. само за твое сведение , питай некоя баба , как БАБА и си е съхранявала месото преди да измислат електриката и фризерите , и тогава ела пак да ми обясняваш врели - некипели !!!
Баба си е имала каче ...в което дедо си е поставял месото . Месища са се съхранявали и на тавана и на създрама за у жетвУ ...
Наслука !


.....и сигур у качето , или у връчвата не са турали сол , оти горчи. :lol: :lol: :lol:
Момчооооо......ако искаш да се "слагаш" на пипи да те ареса , "слагай му се".
Ма молУим ти се , не пиши глЮпости !
0

#52
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
ами аз така или иначе вече съм го сложил в момента съм в стара загора но във вторник ще си ходя до ловеч набързо и ще видя какво става ще извадя едно парче за тест и ще видим.
0

#53
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоВеликов написа на 02.06.2016 - 18:29 :

ами аз така или иначе вече съм го сложил в момента съм в стара загора но във вторник ще си ходя до ловеч набързо и ще видя какво става ще извадя едно парче за тест и ще видим.


Мисля , че още не е узряло за сурова консумация.
Но за готвене - няма проблем.
0

#54
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Какво неясно съм казал??? За да не влизам спорове пак казвам и обяснявам това "почти" го вмъкнах в изречението за украса :D сигурен съм, че няма да става за ядене! Аз съм го държал в сол 20-24 часа не че съм го искал а нямаше как да се прибера и да го извадя от солта и то се беше осолило брутално........... като изсъхна и като го режех в него се виждаха бели петънца като кристали та направо го съсипах тогава и те така, месото в конкретния случай беше сърнешко! А тия бабини рецепти за съхранение не ги оспорвам но или си слага в някаква саламура или се държи в солта определено време и се вади... има нещо чалъмец не зная! Месото ако се държи много в солта поема доста от нея и после не е приятно за ядене!
Ако пак е неясно да го напиша по друг начин!?
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#55
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
И не е почти горчало а направи се беше гадно и горчиво от що е солено!!!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#56
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 02.06.2016 - 23:31 :

И не е почти горчало а направи се беше гадно и горчиво от що е солено!!!

Tака е ... и , ако беше толкова лесно , от вксички стрехи щеше да бисят бутове " Елена " , а на закуска щеше да набиваш прошуто с препечени чеснови филийки ! ;)
Нестава така брат ми , требе си чалъм при подготовката на месото , при осоляването , при обезсоляването , при сушенето също , при пушенето , а едвали българите всичко можем и знаем .
Може би за в България са 2,3-ма всезнаещите и всеможещите , като 1 от тях е мой приятел ;) и съфоруммец :P
Поздрави !
пп Другия път не държ толкова сърната в солта и пробвай с патешки , гъши и фазански филета ... и внимавай с белия отел !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#57
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
антикулинария. антилов. Герги е и за двете винаги готов. :P
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#58
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 03.06.2016 - 21:57 :

антикулинария. антилов. Герги е и за двете винаги готов. :P/>

Така е .... винаги съм ЗА културата ... и ненавиждам всички смръдльовци , като започна от тези дето си изхвърлят фасовете през прозореца на колата ....и приключа с онези дето незнаят за какво са в гората!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#59
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоВеликов написа на 02.06.2016 - 18:29 :

ами аз така или иначе вече съм го сложил в момента съм в стара загора но във вторник ще си ходя до ловеч набързо и ще видя какво става ще извадя едно парче за тест и ще видим.



Извади го , и смени "кървавата сол" задължително.
След това отново по познатия ред. ;)
И чакам да ме поканиш да го пробваме.
пипи.....не. Той солено месо не еде. :D :P
0

#60
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
така колеги смених солта и резнах от едно парче колкото да видя дали е солено.значи солено е, но не отровно солено а нормално солено за мезе е перфектно то нали за това го правя (значи по принцип не ям солено но когато мезя соля доста сериозно).другото което е че доста се стопи даде сериозна фира в началото бях заложил двете чекмеджета а сега го събрах в едното.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни