БГ Лов Форум: Клуб "STOEGER" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Клуб "STOEGER" Клуб на притежателите и пюбителите на Stoeger

#21
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоgorskiq83 написа на 09.04.2011 - 08:47 :

Здравейте колеги,искам и аз да се присъединя към вас.Притежавам Stoeger 2000 от 3 години,използвам го за всякакъв лов и нямам никакви проблеми по автоматиката му.Много просто и надеждно оръжие на добра цена.Единственото което наблюдавам при моята пушка е че при стрелба с гладкоцевни куршуми (пробвал съм с 2-3 марки патрони на средна цена)попаденията от 40 метра попадат 30-40 см долу и в ляво от центъра на мишената.Но тъй като за прасета ходя изключително рядко (основно ловувам на дребен дивеч) това не ме притеснява.Иначе със съчми групите са добри.
Поздрави!


30-40 см от центъра на 40 метра е сериозно отклонение...
С какви шокове си правил теста? Ако е само с цилиндър,пробвал ли си с подобрения цилиндър?
Поздрави!
0

#22
Потребителя е офлайн   gorskiq83 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 66
  • Регистр: 06.05.08
Пробите бяха само с подобрения цилиндър.Ще пробвам и с цилиндъра,и с полушока с подкалибрени и ще видим ;) пък ще сменя и патроните.
0

#23
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09

Виж мнениетоgorskiq83 написа на 14.04.2011 - 06:04 :

Пробите бяха само с подобрения цилиндър.Ще пробвам и с цилиндъра,и с полушока с подкалибрени и ще видим ;) пък ще сменя и патроните.

Аз имам същата пушка,също от 3 г. със същия проблем.Мисля,че има някакъв фабричен дефект и цевта малко бяга ако не се лъжа в ляво.Стрелял съм с най-различни патрони.На близки разстояния със ситни съчми няма проблем,но когато стрелям по гривяк,а те знаете на каква височина летят имам пропуски.Не знам как може да се коригира мерната линия и изобщо може ли.Ако някой е наясно,не е лошо да сподели.
0

#24
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Ако е само на доло с по ниска мушка ще се оправи ама на ляво :blink: Ако сложиш мерна пластина и я изместиш леко в дясно предполагам че ще стане ?
0

#25
Потребителя е офлайн   marchela78 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.12.09

Виж мнениетоSammY написа на 15.04.2011 - 20:06 :

Ако е само на доло с по ниска мушка ще се оправи ама на ляво :blink: Ако сложиш мерна пластина и я изместиш леко в дясно предполагам че ще стане ?

Какво имаш в предид.Мерна пластина по цялата дължина?А от къде да я взема ?И как да я залепя.?Дай съвет.
0

#26
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Колега най добре се посъветваи с оръжейник как да стане :) Щото се иска да се сметне колко в дясно да е тва чудо, иначе после може по зле да стане :) Ако не ти пречи ,че бие на ляво сам можеш да си земеш малко от мушката поне да не е на доло , но ако ще я водиш на лекар не пипай нищо те хората си знаят работата и ще им е по лесно да я нагласат като не е пипана :P Ако твърдо си решил да си я правиш сам питай гънтехник в темата му човека ще те ориентира по добре от мен :rolleyes:
п.п. По цялата дължина ще е зор работата, по скоро малка пластинка в началото на цевта
0

#27
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
Хайде на Стожерите.Тези дни чистейки оръжието си смених мушката с една идея по-малка от фабричната.Разбира се този вид интервенции са по-скоро козметични,породени от скука и мераци от колкото някаква практична причина.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#28
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоadwokat написа на 22.05.2011 - 16:32 :

Хайде на Стожерите.Тези дни чистейки оръжието си смених мушката с една идея по-малка от фабричната.Разбира се този вид интервенции са по-скоро козметични,породени от скука и мераци от колкото някаква практична причина.


Adwokat-e,и аз имам намерение да сменя мушката,само,че с метална. Но не зная тази оригиналната лепена ли е или на резба и ако е на резба лява ли е или дясна и дали се развива лесно.
Може ли една снимка на новата мушка и ний да се порадваме...:)
0

#29
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10

Виж мнениетоfen написа на 26.05.2011 - 08:08 :

Виж мнениетоadwokat написа на 22.05.2011 - 16:32 :

Хайде на Стожерите.Тези дни чистейки оръжието си смених мушката с една идея по-малка от фабричната.Разбира се този вид интервенции са по-скоро козметични,породени от скука и мераци от колкото някаква практична причина.


Adwokat-e,и аз имам намерение да сменя мушката,само,че с метална. Но не зная тази оригиналната лепена ли е или на резба и ако е на резба лява ли е или дясна и дали се развива лесно.
Може ли една снимка на новата мушка и ний да се порадваме...:)


Оригиналната е на резба-нормална и се развива много лесно.А новата мушка е същата като оригиналната пластмасова в метален обков,но не е напукана от времето и гората,лъскава е ;-)Резбите са 3 размера,мисля че за стожера е 2.7 мм.но като се свали ще се премери,че не се знае партидата на комшиите.При монтирането капнах лепило за резби за да фиксирам.цената е 3 лв.Има и метални като за ижовките,които отговарят на размера ,това вече е въпрос на вкус.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#30
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
Качвам няколко снимки на новата и на старата поочукана от годините ;-)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Picture 001.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 003.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 004.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 002.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 006.jpg
  • Прикачено изображение: Picture 007.jpg

Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#31
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоadwokat написа на 28.05.2011 - 10:48 :

Качвам няколко снимки на новата и на старата поочукана от годините ;-)


Едно браво от мен оригинална работа... сега и ако пишеш и от къде може да си закупим и ние...ако не е тайна и реклама може и на лични...
Поздрави!
0

#32
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10

Виж мнениетоfen написа на 30.05.2011 - 20:59 :

Виж мнениетоadwokat написа на 28.05.2011 - 10:48 :

Качвам няколко снимки на новата и на старата поочукана от годините ;-)


Едно браво от мен оригинална работа... сега и ако пишеш и от къде може да си закупим и ние...ако не е тайна и реклама може и на лични...
Поздрави!


Да закупиш мушка-от всеки квартален магазин за орУжие.Ако няма около тебе,кажи размера на резбата ще ти купя една червена и една метална,та да избираш........да се видиш в ЧУДО.Ако искаш от лепилото,ще ти подаря достатъчно да бетонираш Стожера.;-)Само кажи повод да се съберем .
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#33
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08

Виж мнениетоadwokat написа на 30.05.2011 - 21:49 :

Виж мнениетоfen написа на 30.05.2011 - 20:59 :

Виж мнениетоadwokat написа на 28.05.2011 - 10:48 :

Качвам няколко снимки на новата и на старата поочукана от годините ;-)


Едно браво от мен оригинална работа... сега и ако пишеш и от къде може да си закупим и ние...ако не е тайна и реклама може и на лични...
Поздрави!


Да закупиш мушка-от всеки квартален магазин за орУжие.Ако няма около тебе,кажи размера на резбата ще ти купя една червена и една метална,та да избираш........да се видиш в ЧУДО.Ако искаш от лепилото,ще ти подаря достатъчно да бетонираш Стожера.;-)Само кажи повод да се съберем .


В нашия кварталния взеха и пушки да не продават само кукички и червеи щото нямали сметка,камо ли части или аксесоари... да им имам акъла...и търговията,та за това попитах...
Иначе си падам по класическото,а тая червената още не мога да я възприема...
Ако не мога да намеря някъде ще те помоля за съдействие,а колкото до събирането с най-голямо удоволствие.
Поздрави и много слука с новата мушка!
0

#34
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10

Виж мнениетоfen написа на 30.05.2011 - 23:45 :

Виж мнениетоadwokat написа на 30.05.2011 - 21:49 :

Виж мнениетоfen написа на 30.05.2011 - 20:59 :

Виж мнениетоadwokat написа на 28.05.2011 - 10:48 :

Качвам няколко снимки на новата и на старата поочукана от годините ;-)


Едно браво от мен оригинална работа... сега и ако пишеш и от къде може да си закупим и ние...ако не е тайна и реклама може и на лични...
Поздрави!


Да закупиш мушка-от всеки квартален магазин за орУжие.Ако няма около тебе,кажи размера на резбата ще ти купя една червена и една метална,та да избираш........да се видиш в ЧУДО.Ако искаш от лепилото,ще ти подаря достатъчно да бетонираш Стожера.;-)Само кажи повод да се съберем .


В нашия кварталния взеха и пушки да не продават само кукички и червеи щото нямали сметка,камо ли части или аксесоари... да им имам акъла...и търговията,та за това попитах...
Иначе си падам по класическото,а тая червената още не мога да я възприема...
Ако не мога да намеря някъде ще те помоля за съдействие,а колкото до събирането с най-голямо удоволствие.
Поздрави и много слука с новата мушка!


Благодаря за пожеланията,но моля те свали твоята и премери диаметъра на резбата за да поръчам една метална.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#35
Потребителя е офлайн   zarganski 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 104
  • Регистр: 10.11.08
Сега видях, че по-горе си писал, че мушката е по-малка от фабричната. Добре ще е ако си стрелял да споделиш впечатлението си, дали ти е по-лесно и точно с нея. Поначало на Стожерчето оригиналната мушка е огромна, че и грозна малко... Аз сложих от тези дългите, фиброоптичните, най-малкия размер ф, и средна дължина и стрелбата ми се улесни значително. Само е опасно да не я изгубя в гората, защото са лепени.
0

#36
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10

Виж мнениетоzarganski написа на 01.06.2011 - 07:49 :

Сега видях, че по-горе си писал, че мушката е по-малка от фабричната. Добре ще е ако си стрелял да споделиш впечатлението си, дали ти е по-лесно и точно с нея. Поначало на Стожерчето оригиналната мушка е огромна, че и грозна малко... Аз сложих от тези дългите, фиброоптичните, най-малкия размер ф, и средна дължина и стрелбата ми се улесни значително. Само е опасно да не я изгубя в гората, защото са лепени.


Още не съм я пробвал,но доколкото съм гърмял с гладкоцевно и без мушка,само на тръба,не съм намирал разлика в точността на боя.С две думи при мен самия, все още е спорна необходимостта от мушка и от вида и при стрелба с гладкоцевното.За сега съм единствено естет;-)По-добре е да споделят колеги ,които са на друго от моето мнение,пък истината ще я търсим по средата.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#37
Потребителя е офлайн   anto-vg 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 32
  • Регистр: 27.07.11
Здравейте колеги млад млад ловец съм, и като първо оръжие се сдобих със Стожер 2000 синтетичен. Не че мога да направя кой знае какъв анонс с друго оръжие, но прикладвайки и гледайки докато се спра на Стожера той сякаш най ми пасна. На ред със всичко си и почетох доста из форумите включително и темата на adwokat "моята истина за Стожер" Та и аз съм един от според мен гордите ползватели на това оръжие. Хубаво е да има повече писане по темата в този своеобразен фен клуб според мен. Писане за това кой с какви патрони стреля лова който практикува с това оръжие основно, поддръжка смазване почистване, ползвани препарати.


И тук е мястото да благодаря на fen както за отделеното време да отговори на въпроса ми така и за подетата тема, адмирации. И нека повече хора се включат какво се стягат :), стига с това ..... ТУРСКОТО е еди си какво...........................
0

#38
Потребителя е офлайн   satanata_83_stz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 127
  • Регистр: 27.06.08
Хайде и от мен още един Стожер 2000 синтетика.Автомата го притежавам от 2006-та год. и мога да кажа само хубави работи за него.Изгърмял е около 2000 правени патрона с 3-4 засечки и то от неправилен заряд.Много съм доволен от него и най-вече защото си стрелям по панички с 24гр. патрони без проблем и ми се чудят как ги презареждал........
Ем така харесват му 24-ките :) Куршуми съм стрелял само 4-5бр. по мишена и на 70м. ми даваше 10-12см. на 2 часа!
Мушката ми е Eazy Hit зелена и мн. добре си свети за разсъмване и здрачаване.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: stojer.jpg

0

#39
Потребителя е офлайн   eltoro 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 49
  • Регистр: 11.04.08
Здравейте, колеги
Аз също съм един от гордите собственици на тази марка. Моята ''кадънка'' я притежавам от 2008 г. и до този момент ми е служи вярно и безотказно в дъжд, сняг, пек, студ и жега. В началото и аз имах ''проблеми'' според един оръжейник за точността, според ''специалиста'' даваше отклонение 30 -40 см. доло в ляво. Бях се разболял, имам прекарани безброй часове в четене на форомуми и разговори с др. оръжейници. И както имах ''проблем'' през първия сезон на ползване от 4 видяни гушета , 4 отстреляни :D . Единственото което аз съм коригирал е смяна на оригиналната мушка с по - малка с диаметър 2,6 мм и проба на една дозина патрони с различните шокови втулки доката си избере кой ще и паснат на характера. Според мен, за да имаме слука колеги, не трябва да пестиме пари за качествени амуниции. Не ме разбирайте, че неприменно си купувам патрони от 7 - 8 лв и нагоре. Проба му е майката. За всеки ловец, всеки изстрел си е уникален.
Наслука колеги!!!! :skeet-shooting:
0

#40
Потребителя е офлайн   moni5rov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 248
  • Регистр: 06.01.12
Колеги споделете STOEGER 2000 с кой патрони дава най-голяма точност?
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни