БГ Лов Форум: Фен клуб АТА АРМС - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб АТА АРМС

#41
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10

Виж мнениетоanelin написа на 20.03.2012 - 19:46 :

:D Не може да бъде :nono: - 13/0 не могат да убият прасе - те са само за стрелба по гоначи и заблудени вардачи ...лъжееееш :smilielol5:

Хич не стават да знайш :laughing-1: Лошото е че ще требва да ползвам вече само първият боеприпас ама кво да праим, ЗАКОНИ, требва да се спазват ^_^

ПС: Да видим тази година ква ще е причината за инцидентите кат ги нема нулите.
0

#42
Потребителя е офлайн   jorojb 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 28.03.10
от един месец и аз съм собственик на ата армс 66 см цев
0

#43
Потребителя е офлайн   jorojb 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 28.03.10
до сега съм стрелял само на стрелбището в хасково но съм много очарован от стрелбата .много добри попаденоя със бренеке .
0

#44
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Дай подробности шок,дистанция,вид куршум?
0

#45
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Притежавам газов автомат АТА синтетик, забелязал съм, че при по интензивна стрелба на прелетен дивеч напр. се лепи олово по цевта, особено с патрони без концентратор. Аз го махам с четката, но се чудя дали да го махам след всеки лов или 1-2 пъти в годината, че пада доста търкане. С руските пушки не съм имал проблем , но с тази марка нямам много опит още. Иначе пушката е супер, лека и точна.
0

#46
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Аз съм с руска пак си лепи както казваш при по интензивна стрелба и особено при патрони с тапа .Чистя всеки път защото под оловните налепи има и барутен нагар който остава запечатан нали се сещаш не е добре.
0

#47
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоTRAP_ написа на 23.07.2012 - 16:39 :

Аз съм с руска пак си лепи както казваш при по интензивна стрелба и особено при патрони с тапа .Чистя всеки път защото под оловните налепи има и барутен нагар който остава запечатан нали се сещаш не е добре.

С каква четка чистиш оловото и слагаш ли някаква смаска.
0

#48
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Публикувано изображениетакава четка използвам заедно с
тази емулсия
Публикувано изображение
първо нанасяш с едно парцалче оставяш да престои малко и после започваш интензивни движения с четката след това със сух парцал изчистваш.Ако е останало повтаряш още веднъж. На същата фирма има и специално разтворител за оловни е медни отлагания и от него имам ,но от емулсията съм по доволен понякога правя процедурата и с двете.

Публикувано изображение
0

#49
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10

Виж мнениетоTRAP_ написа на 23.07.2012 - 17:14 :

Публикувано изображениетакава четка използвам заедно с
тази емулсия
Публикувано изображение
първо нанасяш с едно парцалче оставяш да престои малко и после започваш интензивни движения с четката след това със сух парцал изчистваш.Ако е останало повтаряш още веднъж. На същата фирма има и специално разтворител за оловни е медни отлагания и от него имам ,но от емулсията съм по доволен понякога правя процедурата и с двете.

Публикувано изображение

Благодаря много за отговора. Може ли линк от къде да си поръчам емулсията. Благодаря.
0

#50
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
http://www.isd-bg.com/index.php
0

#51
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11
Колеги какво мислите за Ата грийн 66см цев, с хромирано покритие, ако не греша, което не коризирва и не изисква поддръжка? Някой притежател на този модел и отзивите му за него. Благодаря.

И мнение за 66см на цевите предимства и недостатъци като цяло?

Благодаря!


;)
0

#52
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Каква е общата дължина на газовата синтетик?
0

#53
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Дайте съвет каква газова ATA да си взема синтетик или с дървен приклад?Никой не споменава за общата дължина.?
0

#54
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11
Aйде да се присъединявам и аз с една нова АТА АРМС синтетик 12/76 цев 71см. Да си призная гледам я като индианец, но трябва да и свикна да гръмна малко да схвана техниката и да почвам:).

Приемам съвети къде мога да прочета опътването на книжката в интернета на български език - някой ако знае да помогне.

Към пушката си взех 1 спрей Балистол - подходящ ли е за пушката и по какъв начин го ползвате точно?

Взех си и шомпол с три преставки метална като четка и като киче и ми казаха да работя само с кичето ... ?




И на последно място имам сложен стандартен шок, но незнам какъв има по тях пише разни букви м еди какво си и това немога да разбера :). И съм с бутало с което ми обесниха да стрелям сас всичкос бренеке със съчми и т.н. с кое бутало ми препоръчвате вие или да спазвам указанията на купувача както ми я нагласи каза само стреляш със всичко и това е няма какво да буташ:).




Приемам вашите съвети и препоръки. Наслука. Дано някой внесе малко яснота на някой от глупавите ми предполагам въпроси :D :animated571: :animated571: :animated571:


;)
0

#55
Потребителя е офлайн   shashe 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 11.06.11

Виж мнениетоTRAP_ написа на 23.08.2012 - 09:24 :

Дайте съвет каква газова ATA да си взема синтетик или с дървен приклад?Никой не споменава за общата дължина.?

Колега аз съм със CY GAMO и съм доволен. Един сезон бях гонач надра се, но не си личи толкова на фона на маскировката. Имам приятел със синтетика черна и този сезон я надра в един слънчоглед. Общата дължина на автомата е 123 см.
0

#56
Потребителя е офлайн   shashe 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 11.06.11

Виж мнениетоIco1985 написа на 23.08.2012 - 17:42 :

Aйде да се присъединявам и аз с една нова АТА АРМС синтетик 12/76 цев 71см. Да си призная гледам я като индианец, но трябва да и свикна да гръмна малко да схвана техниката и да почвам:).

Приемам съвети къде мога да прочета опътването на книжката в интернета на български език - някой ако знае да помогне.

Към пушката си взех 1 спрей Балистол - подходящ ли е за пушката и по какъв начин го ползвате точно?

Взех си и шомпол с три преставки метална като четка и като киче и ми казаха да работя само с кичето ... ?




И на последно място имам сложен стандартен шок, но незнам какъв има по тях пише разни букви м еди какво си и това немога да разбера :). И съм с бутало с което ми обесниха да стрелям сас всичкос бренеке със съчми и т.н. с кое бутало ми препоръчвате вие или да спазвам указанията на купувача както ми я нагласи каза само стреляш със всичко и това е няма какво да буташ:).




Приемам вашите съвети и препоръки. Наслука. Дано някой внесе малко яснота на някой от глупавите ми предполагам въпроси :D :animated571: :animated571: :animated571:






Преведи книжката в Гугъл преводач. Обърни внимание на стр. 18 има подробно написано видовете шокове , животните които може да стреляш , размера на сачмите и полезното разстояние на стрелбата. А на стр. 19 пише за видовете бутала и с кое какви патрони се стрелят. Наслука ще останеш доволен
0

#57
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11
Благодаря. Проблема с надирането - въпрос на време е според мен, но си казах какво толкова важното е да стреляш добре да има по какво пък нека е надрана това ще се компенсира за сметка на другото все пак е пушка, а не трофей, който да пазим по къщите и така :)




Сега остава да я тествам по някаква мишена с някакви патрони :). Кой е оптималният тест от колко метра бой и Вие как сте си тествали първите пушки колеги :)?

Желая ви много слука !


;)
0

#58
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Тя като има да се надере ще се надере и с дървен приклад да е.
0

#59
Потребителя е офлайн   Zlobstur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 313
  • Регистр: 31.01.10

Виж мнениетоIco1985 написа на 23.08.2012 - 17:42 :

Aйде да се присъединявам и аз с една нова АТА АРМС синтетик 12/76 цев 71см. Да си призная гледам я като индианец, но трябва да и свикна да гръмна малко да схвана техниката и да почвам:).

Приемам съвети къде мога да прочета опътването на книжката в интернета на български език - някой ако знае да помогне.

Към пушката си взех 1 спрей Балистол - подходящ ли е за пушката и по какъв начин го ползвате точно?

Взех си и шомпол с три преставки метална като четка и като киче и ми казаха да работя само с кичето ... ?




И на последно място имам сложен стандартен шок, но незнам какъв има по тях пише разни букви м еди какво си и това немога да разбера :). И съм с бутало с което ми обесниха да стрелям сас всичкос бренеке със съчми и т.н. с кое бутало ми препоръчвате вие или да спазвам указанията на купувача както ми я нагласи каза само стреляш със всичко и това е няма какво да буташ:).




Приемам вашите съвети и препоръки. Наслука. Дано някой внесе малко яснота на някой от глупавите ми предполагам въпроси :D :animated571: :animated571: :animated571:


Да ти е честита колега!!! Със здраве да си я ползваш и много дивеч да натръшкаш с АТА-та :cheers2:
0

#60
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11
Здравейте колеги. Тази събота и неделя реших да пробвам придобивката - ATA ARMS SY газово презареждане 71см цев 12/76 закупена от гр. Левски ( Г-н Москов).

Като млад ловец искам да споделя как експериментирах, какви бяха резултатите и да намеря отговорите на възникналите въпроси по време и след стрелбата. Отбелязвам, че всичкие пъти съм стрелял прав без упора с втулка - 4черти!

Първо прострелях пушката във въздуха със патрони RIO Game 7ми номер 30gr. с лекото бутало. Прекарах околко 10 патрона като засечки с механизма нямаше.

След това стрелях по мишена 40/40см на разтояние околко 45м(+ - 1;2м) с бренекета Winchester от 90стотинки, 28gr, пак с лекото бутало - бях приятно изненадан понеже влизаха в мишената. Презареждаха без проблем.

След това стрелях по мишена 40/40см на разтояние околко 45м(+ - 1;2м) с F2 big game B&P 12/67 33.5gr 11/0, пак с лекото бутало. Тук резултатите не бяха добри понеже от изтрел влизаха по 2 3 съчми в мишената, но пак всичко презареждаше без проблем.

Дойде ред на магнум патроните и тежкото бутало и леките проблеми :).

Стрелях по мишена 40/40см на разтояние околко 45м(+ - 1;2м) с бренекета Sellier & Bellot Special slug 12/76 1.75лв, като тук не бях очарован от попаденията понеже имах и доста празни попадения като вината може и да е в мен естествено.

Дойде ред на магнум 13/0 15бр съчми, Sellier & Bellot - Тук попаденията бяха доста добри от изтрел влизаха 10, 11 съчми в цевта, но проблем имах с презареждането след изтрел на този тип патрон, рамата ми оставаше назад и следващият патрон от този модел не влизаше а само се изкарваше от магазина. Пробвах да стрелна с бренеке и после следва този патрон зареди го, но след втори изтрел на 13/0 и следващ пак 13/0 пак засечка.

Магнум патрона 13/0 е по дълъг от магнум бренекетос 2 3 мм. Незнам на какво се дължи засечката, ако някой знае или предполага да сподели. Описал съм подробно. Доста ме притесниха тези засечки, аз ли греша някаде ?




Така минаха общо взето пробите и възникна следният въпрос. При смяната на лекото бутало с тежкото погледнах цевта, която беше във видимо добър вид. След изтрелите на магнум патроните и по специално на 13/0( нямаха концентратор), които съм описал по цевта се получи много голям налеп от олово, който успях едва да изтъркам със металната най - твърда и после минах с 1 парзалче да го изкарам. С по меката четка и кичето въопще не помръдваше.

Ще се радвам, някой да сподели каде съм сгрешил, кое е нормално и кое не е според него. И това с оловният налеп някой съвет за него като цяло ?
;)
0

Сподели темата:


  • (34 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

4 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни