БГ Лов Форум: ФЕН КЛУБ САЙГА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ФЕН КЛУБ САЙГА колеги който е със САЙГА да заповяда

#201
Потребителя е офлайн   В.Костов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 50
  • Регистр: 11.06.15
НОВ клонинг
http://www.isd-bg.co...s-xps-synthetic
:( :( :(
0

#202
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Един изтрел,с барнаул!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Picture 007.jpg

0

#203
Потребителя е офлайн   ramzessss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 400
  • Регистр: 02.02.15
Митак гледам че си си направил триточков ремък моля дай инфо и снимки ....поздрави явно няма да ядеш пача от главата....мислех че не е толкова мек патрона като на белотките....
0

#204
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Приятелю, колана нее триточков,най обикновен е! Просто тактическото елече, с което ходя на лов,има на рамото халка. На която съм поставил малка кука, обърната на вътре,а на колана на пушката малка халка. Така че,Сайгата ми застава, точно където трябва. Товае,нищо сложно. Поздрави!!!
0

#205
Потребителя е офлайн   ramzessss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 400
  • Регистр: 02.02.15
....благодаря за инфото явно ще почерпя инженерен опит от нововъведението...Поздрави жив и здрав бъди.
0

#206
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11

Виж мнениетоramzessss написа на 14.02.2018 - 09:30 :

....благодаря за инфото явно ще почерпя инженерен опит от нововъведението...Поздрави жив и здрав бъди.

Колега,ако имаш път към Силистра,обади се, да обменим опит! С каквото мога, ще то помогна и покажа! Поздрави и успех!
0

#207
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Добър беше сезона!Прикачено изображение: Picture 019.jpg
0

#208
Потребителя е офлайн   Chino 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 173
  • Регистр: 07.12.11
Колега Георгиев,доволен ли си от барнаула нр за лов на дива свиня,като експанзия и стопиращ ефект и откаде ги взимаш ,че нещо изчезнаха.Благодаря предварително.
0

#209
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11

Виж мнениетоChino написа на 16.03.2018 - 17:59 :

Колега Георгиев,доволен ли си от барнаула нр за лов на дива свиня,като експанзия и стопиращ ефект и откаде ги взимаш ,че нещо изчезнаха.Благодаря предварително.

От четири години ползвам само барнаул и съм много доволен! Прави добра група и има добър стопиращ ефект,при попадение в гръдният кош,врата гръбнака и главата! 200 килограмово прасе, от около 70 метра в гръдният кош,, пробяга около 20 метра. Куршума намерихме от другата страна под кожата във вид на гъба. За съжаление, вече не се намират. Миналият сезон ловувах с тия,които ми бяха останали от предишния сезон. Останаха ми 7 броя за следващия. Купих хорнеди,с полимерен връх,но още не съм ги пробвал на прасе,с тях стрелям по хищници.Ще търся през лятото,дано да намеря някъде Барнаул.
0

#210
Потребителя е офлайн   djovanidb 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 05.07.10
Колеги някой може ли да ми каже от къде мога да си купя висока мушка за Сайга 20
0

#211
Потребителя е офлайн   Bope 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 29.02.16
да се похвалим и ние с дълго очакван проект в кал. 12 , пожелавам много слука на собственика на на тунингованата сайга :automatic-weapon:/>/>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20180528_192202edited.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20180528_191755edited.jpg

0

#212
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Тоя тунинг не бих го приложил ! Търси някой да ти премести спусъка напред..... да е оригиналдъ ! Аз още не съм намерил.... немам свободно време да ходя до Казанлък !
0

#213
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоburan написа на 29.05.2018 - 19:54 :

Тоя тунинг не бих го приложил ! Търси някой да ти премести спусъка напред..... да е оригиналдъ ! Аз още не съм намерил.... немам свободно време да ходя до Казанлък !


В ютуба има доста клипчета как се прави.
0

#214
Потребителя е офлайн   Diversant 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 363
  • Регистр: 23.02.12
Колеги,
имам нужда от малко помощ.
Днес си купих прицел ПОСП 6х42 ВД от колега от форума с намерението да си го монтирам на САР-а
Тъй като и преди съм имал такъв, но х 24 изобщо не се замислих за монтажа.
Днес установих , че обектива опира в основата на механичния прицел. След кратка справка установих, че съм си купил прицел с монтаж за Тигър/СВД, който е по-нисък
Моля да споделите има ли от къде да си купя монтажната планка, пасваща на Сайг/СЛР/САР, която е по-висока. Има ли някой , който да е намерил друго решение на този проблем.
Звънях в 'Алексис', 'Дифенс', 'ISD' , но без успех,
Предварително благодаря и поздрави.
0

#215
Потребителя е офлайн   kort357 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 03.01.13
Качи една снимка на мерника, да видим какво може да се направи. Опциите не са много.
0

#216
Потребителя е офлайн   hardc0re 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 31.01.15
Здравейте на всички,

Тази година след като се сдобих с ловен билет и разрешително в касата ми се озова 1 бр. Сайга 12/76, с 58 см. цев и фиксиран пълен шок /F 1,0/.
Приех я със смесени чувства, тъй като си бях наумил да си закупя турски полуавтомат от рода на АТА и тн, като бях хвърлил мерак на моделите с по-къси цеви - 66 см., които с полимерен приклад са доста леки, около 2,9 - 3 кг. Мой близък приятел обаче настоя да ми подари Сайгата си, имал други пушки и с тази не му вървяло. След известно дърпане от моя страна /поради различни съображения/ се появиха и някои разходи и в крайна сметка, реших да приема подаръка, както се казва "дават ли ти взимай", още повече когато е от наистина близък човек. Снимки на оръжието може да видите по-долу. Общо взето пушката е запазена, с някои дребни забележки, но все пак е първите въведени в производство и не е пазена кой знае колко. Полимерният приклад е леко спукан, съответно на една от снимките се вижда цепнатината, моля за мнения сериозно ли е и следва ли и как може да се отремонтира или може да почака? Моят приятел не знаеше, че газовото бутало и камера също се чистят и подходи със съмнение на въпроса ми на коя позиция на 1 или 2 е стрелял по-често :D Това се потвърди и от фактът, че ми отне 2 дни да развия газовия регулатор, няколко броя смазки и една счупена отвертка. Направи ми е впечатление, че при завъртане регулаторът се опира в цевта и това допълнително затруднява отвиването му. След кратката борба може да си представите какво беше вътре..... нагар....... ринговете на буталото не се виждаха от спечен нагар и въпреки това нямах информация за засечки. След като завих обратно буталото, го оставих на позиция 1, която е за по-тежките патрони и е по-удачна, за да се съхранят механизмите на оръжието, като допуснах вероятността същото да засича при стрелба с най-леките патрони за панички.

След множество изчетени статии за оръжието, предимно американски и появата на разрешителното, отпраших към изложението, за да се сдобия с боеприпаси и да пострелям с пушката. Нямах търпение да разбера как работи, пасва ли ми и най-вече какъв бой има. Реших да я прострелям с бренекетата на Дуплекс и по-конкретно Дуплекс монолит 12/70 28 гр. и 32 гр. Чувал съм доста позитивни отзиви за този боеприпас,а отделно от това ги избрах, заради пластмасовия ринг, който не позволява да се трие оловото в цевта, което се случва при стрелба с пълен шок. Останалите алтернативи на подкалибрени бренекета са доста- по скъпи... Закупих по 30 бр. от цитираните патрони, както и 10 бр. Братан мини магнун 12/0. Със завидно настроение и превъзбуда се озовах на Лозен и бързо заредих и мушката се озова в центъра на мишената на 50 метра. След 10 изстреляни патрона - 5 - 28 гр. и 5 - 32 гр. обаче се установи, нямах нито едно попадение в мишената. Видно на бинокъла, пушката биеше около 50,60 см вдясно от мишената, и правеше чудесна група в пясъка, разположен около 20 метра зад мишената........ С колегите, с които бяхме там преценихме, че няма смисъл от повече стрелба, така или иначе проблема не беше в мен, стрелях от упора и пушката беше поставена на стойка без да има възможност да мърда. Въпросът остана отворен, заговори се за слагане на бързомер и премахване на мерната планка.

След неуспешната стрелба със свито сърце се запътих към кулите и паничките, с очаквания за много пропуски и евентуално засечки, заради настройката на газовия регулатор за тежки патрони. Първата паничка излетя и стана на прах. От там насетне 25 леки патрона без никакви ядове и 80-90 % успеваемост от всички позиции. Пропуските се дължаха основно на вълнение и на това, че стрелям по панички за 3-ти път и не винаги знам в каква посока излизат на различните позиции. Тръгнах си от стрелбището със смесени чувства и продължих да се ровя и да чета по казуса с отклонението на бренекетата...


Моля за мнения и съвети, като ме интересуват основно следните въпроси?

1. Има ли смисъл да пробвам пушката с други бренекета /така или иначе ще я пробвам, защото всяка цев си харесва боеприпаса/, но така или иначе гореописаното отклонение е много голямо и едва ли ще постигна добър ефект?
2. Самата мерна планка има лек луфт и се движи, става въпрос за милиметри, възможно ли този миниятюрен луфт да е причината за такова сериозно отклонение?
3. Не ми се иска да премахвам мерната планка, защото оръжието се представи много добре на паничките, изключително лесно се прихващат заради подобието на мерник в началото, удобна е и късата мерна линия. Според вас удачно ли е да сложа бързомер върху самата мерна линия, въпреки нищожния ? луфт, тъй като в един, два оръжейни магазина ми казаха, че това не е удачен вариант?
4. Възможно ли е да демонтирам заводската мушка и да монтирам регулируеми мерник и мушка тип ТРУГЛО или др. отново върху мерната планка?
5. Имайте предвид, че пушката няма занитена планка, на която да се монтира типичната стойка за АК, СЛР и тн., а и този тип монтаж е много тежък, заредена с 5 патрона пушката тежи към 3,80 кг. , аз тежа 76.... бая тежичка ми идва и така.
6. Смятате ли, че с 11/0 или да кажем 12/0 на по-близка дистанция 30-40 метра отклонението може да е по-малко или да отсъства? /съвсем скоро ще направя и този тест/

Благодаря за вниманието, извинявам се за набързо зададените въпроси, надявам се да се заформи дискусия и да чуем мнения на други притежатели на това по-скоро милитари оръжие, което обаче определено ме грабна на този етап.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 42917030_703582223337505_115390137562562560_n.jpg
  • Прикачено изображение: 42980381_1966583083634054_7813748244000800768_n.jpg
  • Прикачено изображение: 43021678_489666098177361_623029837153435648_n.jpg
  • Прикачено изображение: 42904105_423976164798695_1252184353505542144_n.jpg

0

#217
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Поздравления за новата придобивка. Сайгата е супер, относно стрелбата с бренекета виж моята тема за куршумите на Лее в 12 калибър-от тях съм най доволен и се доказаха и тук в Бг с няколко прасета и без пропуск. Сега за това дето бие съчмите ужким точно, а бренекетата настрани няма логика някак си, може би паничките ги целиш като са в края на снопа, виж как е насипа на един картон 1х1м. на 35м. като му се целиш точно в центъра къде са попаденията от съчмите и от няколко бренекета.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#218
Потребителя е офлайн   Bope 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 29.02.16

Виж мнениетоhardc0re написа на 01.10.2018 - 22:06 :

Здравейте на всички,

Тази година след като се сдобих с ловен билет и разрешително в касата ми се озова 1 бр. Сайга 12/76, с 58 см. цев и фиксиран пълен шок /F 1,0/.
Приех я със смесени чувства, тъй като си бях наумил да си закупя турски полуавтомат от рода на АТА и тн, като бях хвърлил мерак на моделите с по-къси цеви - 66 см., които с полимерен приклад са доста леки, около 2,9 - 3 кг. Мой близък приятел обаче настоя да ми подари Сайгата си, имал други пушки и с тази не му вървяло. След известно дърпане от моя страна /поради различни съображения/ се появиха и някои разходи и в крайна сметка, реших да приема подаръка, както се казва "дават ли ти взимай", още повече когато е от наистина близък човек. Снимки на оръжието може да видите по-долу. Общо взето пушката е запазена, с някои дребни забележки, но все пак е първите въведени в производство и не е пазена кой знае колко. Полимерният приклад е леко спукан, съответно на една от снимките се вижда цепнатината, моля за мнения сериозно ли е и следва ли и как може да се отремонтира или може да почака? Моят приятел не знаеше, че газовото бутало и камера също се чистят и подходи със съмнение на въпроса ми на коя позиция на 1 или 2 е стрелял по-често :D/> Това се потвърди и от фактът, че ми отне 2 дни да развия газовия регулатор, няколко броя смазки и една счупена отвертка. Направи ми е впечатление, че при завъртане регулаторът се опира в цевта и това допълнително затруднява отвиването му. След кратката борба може да си представите какво беше вътре..... нагар....... ринговете на буталото не се виждаха от спечен нагар и въпреки това нямах информация за засечки. След като завих обратно буталото, го оставих на позиция 1, която е за по-тежките патрони и е по-удачна, за да се съхранят механизмите на оръжието, като допуснах вероятността същото да засича при стрелба с най-леките патрони за панички.

След множество изчетени статии за оръжието, предимно американски и появата на разрешителното, отпраших към изложението, за да се сдобия с боеприпаси и да пострелям с пушката. Нямах търпение да разбера как работи, пасва ли ми и най-вече какъв бой има. Реших да я прострелям с бренекетата на Дуплекс и по-конкретно Дуплекс монолит 12/70 28 гр. и 32 гр. Чувал съм доста позитивни отзиви за този боеприпас,а отделно от това ги избрах, заради пластмасовия ринг, който не позволява да се трие оловото в цевта, което се случва при стрелба с пълен шок. Останалите алтернативи на подкалибрени бренекета са доста- по скъпи... Закупих по 30 бр. от цитираните патрони, както и 10 бр. Братан мини магнун 12/0. Със завидно настроение и превъзбуда се озовах на Лозен и бързо заредих и мушката се озова в центъра на мишената на 50 метра. След 10 изстреляни патрона - 5 - 28 гр. и 5 - 32 гр. обаче се установи, нямах нито едно попадение в мишената. Видно на бинокъла, пушката биеше около 50,60 см вдясно от мишената, и правеше чудесна група в пясъка, разположен около 20 метра зад мишената........ С колегите, с които бяхме там преценихме, че няма смисъл от повече стрелба, така или иначе проблема не беше в мен, стрелях от упора и пушката беше поставена на стойка без да има възможност да мърда. Въпросът остана отворен, заговори се за слагане на бързомер и премахване на мерната планка.

След неуспешната стрелба със свито сърце се запътих към кулите и паничките, с очаквания за много пропуски и евентуално засечки, заради настройката на газовия регулатор за тежки патрони. Първата паничка излетя и стана на прах. От там насетне 25 леки патрона без никакви ядове и 80-90 % успеваемост от всички позиции. Пропуските се дължаха основно на вълнение и на това, че стрелям по панички за 3-ти път и не винаги знам в каква посока излизат на различните позиции. Тръгнах си от стрелбището със смесени чувства и продължих да се ровя и да чета по казуса с отклонението на бренекетата...


Моля за мнения и съвети, като ме интересуват основно следните въпроси?

1. Има ли смисъл да пробвам пушката с други бренекета /така или иначе ще я пробвам, защото всяка цев си харесва боеприпаса/, но така или иначе гореописаното отклонение е много голямо и едва ли ще постигна добър ефект?
2. Самата мерна планка има лек луфт и се движи, става въпрос за милиметри, възможно ли този миниятюрен луфт да е причината за такова сериозно отклонение?
3. Не ми се иска да премахвам мерната планка, защото оръжието се представи много добре на паничките, изключително лесно се прихващат заради подобието на мерник в началото, удобна е и късата мерна линия. Според вас удачно ли е да сложа бързомер върху самата мерна линия, въпреки нищожния ? луфт, тъй като в един, два оръжейни магазина ми казаха, че това не е удачен вариант?
4. Възможно ли е да демонтирам заводската мушка и да монтирам регулируеми мерник и мушка тип ТРУГЛО или др. отново върху мерната планка?
5. Имайте предвид, че пушката няма занитена планка, на която да се монтира типичната стойка за АК, СЛР и тн., а и този тип монтаж е много тежък, заредена с 5 патрона пушката тежи към 3,80 кг. , аз тежа 76.... бая тежичка ми идва и така.
6. Смятате ли, че с 11/0 или да кажем 12/0 на по-близка дистанция 30-40 метра отклонението може да е по-малко или да отсъства? /съвсем скоро ще направя и този тест/

Благодаря за вниманието, извинявам се за набързо зададените въпроси, надявам се да се заформи дискусия и да чуем мнения на други притежатели на това по-скоро милитари оръжие, което обаче определено ме грабна на този етап.

здравей колега.мерната планка се регулира по веритикал и хоризонтал ! ако тези бренекета групират добре,можеш да регулираш чрез планката и да докараш групата до центъра на мишената ! изпробвай и други подкалибрени за да видиш цевта с кои прави най добра група.варианти за бързомер има в темата,разгледай и прочети.поздрави и успех.
0

#219
Потребителя е офлайн   hardc0re 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 31.01.15
[
[/quote]
здравей колега.мерната планка се регулира по веритикал и хоризонтал ! ако тези бренекета групират добре,можеш да регулираш чрез планката и да докараш групата до центъра на мишената ! изпробвай и други подкалибрени за да видиш цевта с кои прави най добра група.варианти за бързомер има в темата,разгледай и прочети.поздрави и успех.
[/quote]


Мерси за отговора, не успях да я регулирам по хоризонтала. Накрая на планката, преди мушката има едно метално колело, което се върти в двете посоки, след като бъде натисната с тънка отвертка пластинката, която го държи, същата се достига през малка дупчица преди колелото. При тази настройка се вижда как мерната линия се вдига, съответно сваля взавизимост от посоката, ня която се върти колелото. Корекцията по хоризонтала е някаква супер супер минимална, което при така или наче леко движещата се мерна линия не мисля, че ще постигне желания ефект. Петък ще я пробвам с различни боеприпаси. Така или иначе, може би ще се наложи да бъде премахната или модифицирана мерната планка, доколкото видях от амерканските форуми, голяма част от Сайгите не са прецизни с куршум, именно заради заводските мерни прибори. Въпросът, е че и събота и неделя съм на лов и хич не ми се ще оръжието да е при оръжейник, аз да съм си вкъщи :( От друга страна пък е безпредметно да отида с "крива пушка" :D
0

#220
Потребителя е офлайн   Bope 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 29.02.16
колега, не ти говоря за минималния луфт ,който има отзад.загледай внимателно основата ,на която е захваната мерната линия отзад. набита е на преса ! със закален и тъп избивач и чукче се прибутва в желаната посока ! това трябва да го правиш в момент на прострелката за да установиш ,колко ти трябва за корекция по хоризонтал ! може да я придвижваш ,колкото ти е нужно ! успех и наслука.
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни