БГ Лов Форум: Иж 18 МН - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Иж 18 МН Мнения на собственици

#21
Потребителя е офлайн   grigor.. 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 01.04.09
Цитат(demon @ Jul 9 2008, 13:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
- бавно презараждане - свиквасе с повече тренировки.



Веднъж успях да стрелям 3 пъти подред за по-малко от 4 секунди по едно животно. То дори не свари да реагира между 1-я и 2-я изстрел... После колегите не вярваха че аз съм стрелял biggrin.gif
www.nikel.free.bg
0

#22
Потребителят е онлайн   lovecbg 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1088
  • Регистр: 12.03.08
Зада дадеш пари за тази пушка,първо трябва да имаш свободно време да я направиш да прилича на ловно оръжие.На времето бяха на сравнително добри цени и затова си заслужаваше,сега нещо са полудели прекупвачите.
Пъво почнах с спусъка след това приклада,палеца за заключване и бойната игла.
Спусъка го оправи оръжейника лесно,приклада малко го донапасвах.
В началото не искаше да стреля с български и сръбски патрони защото се оказа че не се заключва до край и удърника не удря силно иглата.Не ставаше дори когато със голяма сила се добутваше палчето на доло.Занесах я на оръжейник и човека/шамана/пилна тук там и стана.
Баойната игла стоеше така като са я отрязали блядовете с клещите.Нямаше никакво закръгление на върха .Така монтирана пробиваше капсата и заклинваше но още не знаех че е заради това.Тука се чудих доста пред переспективата да избивам/аз или оръжейника/ един щифт или да го направя мързеливата unsure.gif .Направих го мързеливата като запънах иглъта от зад с едно ДРЪво и спуснах чукчето.Така иглата се подаде изцяло и успях да идам закръглението с финна шкурка/1-1.3мм/.Сега вече не забива в капсата и не се заклинва вече.
Абе голями промени направих.Добре че някои неща си ги правих сам та що годе не съм се набутвал много.
А и добле че не си взех в друг калибър/моята е 7,62х54Р/ щото и там големи разправии стават с гилзите без ранд/поне тези 4-5 човека дето ги познавам с такива пушки/ wink.gif преправяха и там нещо.
0

#23
Потребителя е офлайн   радо71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 520
  • Регистр: 11.12.08
мисля да купувам такава пушчица но във кал. 308win
0

#24
Потребителя е офлайн   BEKAS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 58
  • Регистр: 13.10.08
Много си е харна пушката.Е има си кусури,ама то това си има предимства,да си я напасваш както ти си искаш.Така че да стане само за теб.Пушката може да се ползва и без да се променя .Имам я в кал.30-06 отката не е кой знае какво, но когато си с оптика трябва да се саобразяваш с него.Каналът за поставяне на оптика (лястовича опашка) е много къс ,зтова за предпочитане е стойката да е моноблок.При моно блока пък има друг проблем при мен се получи така че моноблока излиза извън канала с около 1 см.На пръв поглед не се збелязва че има проблем.Но след като ми даде отклонения по вертикала ,при по внимателно разглеждане разбрах че стойката на оптиката при затваряне опира в главата на пушката, може би с десета от мм. но достатъчно та да те изнерви.Ако се забележи навреме не е никакъв проблем просто се изпилва леко и това е.
за напред ще пиша още.
0

#25
Потребителя е офлайн   BEKAS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 58
  • Регистр: 13.10.08
Цитат(BEKAS @ Jun 19 2009, 08:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много си е харна пушката.Е има си кусури,ама то това си има предимства,да си я напасваш както ти си искаш.Така че да стане само за теб.Пушката може да се ползва и без да се променя .Имам я в кал.30-06 отката не е кой знае какво, но когато си с оптика трябва да се саобразяваш с него.Каналът за поставяне на оптика (лястовича опашка) е много къс ,зтова за предпочитане е стойката да е моноблок.При моно блока пък има друг проблем при мен се получи така че моноблока излиза извън канала с около 1 см.На пръв поглед не се збелязва че има проблем.Но след като ми даде отклонения по вертикала ,при по внимателно разглеждане разбрах че стойката на оптиката при затваряне опира в главата на пушката, може би с десета от мм. но достатъчно та да те изнерви.Ако се забележи навреме не е никакъв проблем просто се изпилва леко и това е.
за напред ще пиша още.

Ще опитам да кача малко снимки.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0008.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0007.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0005.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0009.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0011.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0013.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0014.JPG

0

#26
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Утре по ''Хоби тв '' фенове и скептици на това пушле могат да гледат стрелба на 800м. с кал 7.62Х54Р. wink.gif Не стрелям аз, да не си помислите biggrin.gif
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#27
Потребителя е офлайн   BEKAS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 58
  • Регистр: 13.10.08
800m Това си е сериозна работа.Жалко че няма да мога да го гледам.
0

#28
Потребителя е офлайн   Йордан Божинов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 623
  • Регистр: 27.05.08
Някой ще може ли да го запише и да го пусне по вибокс7 ютюб нещо?
Power is nothing without Insanity!!!
0

#29
Потребителя е офлайн   JohnyP 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 180
  • Регистр: 28.04.08
Колеги,оптика Meopta Artemis2000 4x32 с качествено монтиран монтаж ще издържа ли на калибрите 7.62х54R и 308WIN?
ИЖ-43ЕМ-1С 12/76 ; ИЖ-58 16/70 ; CZ 557 Sporter Synthetic 308win ; Arminius 357 Magnum ; FEG PA-63 9х18 ; CZ 455 Long 22lr
0

#30
Потребителя е офлайн   BEKAS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 58
  • Регистр: 13.10.08
Цитат(JohnyP @ Jul 11 2009, 21:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги,оптика Meopta Artemis2000 4x32 с качествено монтиран монтаж ще издържа ли на калибрите 7.62х54R и 308WIN?

Мисля че няма причина да не издаржи.Нямам преки впечатления от такава оптика,но имам приятел които я е монтирал на ЧЗ кал.30-06 и няма оплаквания.
Мисля че най добре е да ти пише някой който притежава такава оптика монтирана на оръжие с по- голям откат.
Успех и всичко добро.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: meopta.JPG

0

#31
Потребителя е офлайн   JohnyP 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 180
  • Регистр: 28.04.08
Благодаря колега,Meopta-та издържа силен откат,но трябва да има качествен монтаж!
ИЖ-43ЕМ-1С 12/76 ; ИЖ-58 16/70 ; CZ 557 Sporter Synthetic 308win ; Arminius 357 Magnum ; FEG PA-63 9х18 ; CZ 455 Long 22lr
0

#32
Потребителя е офлайн   BEKAS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 58
  • Регистр: 13.10.08
Обещах да пиша още малко за ижовката.Ако някой се интересува.Та като я закупих две неща ми направиха впечатление. Твърдия спусък и дебелата шийка на приклада и реших че все някога ще ги променя.Напоследък имах време и я разглобих .Леко изтърках ръба на запавача(не съм сигорен дали се казва така)на точиларски камък и после го дошлаифах с финна шкурка.Трябва да ви кажа че е силно закален.При спусака се получи стана по лек и не "задира" когато го дърпам плавно.С приклада се помотах повечко ,успях да го преправя като буквално го издялках с един натокан клапан.Та да стане така че приклада да "легне" в раката ми.След това шлаифане полиране и както си му е реда.В резултат се получи една лека,маневрена и страшно удобна пушчица и на всичкото отгоре доста точна.Сега вече проблема остана в ръката която я държи.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0040.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0042.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0041.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0039.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0038.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0037.JPG
  • Прикачено изображение: IMAG0036.JPG

0

#33
Потребителя е офлайн   радо71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 520
  • Регистр: 11.12.08
да се похваля вече съм горд собственик на иж18мн 308win и приатно изненадан на 100м. без оптика група от 5см. първите два бяха един до дру третият по нагоре със патрони ппу 11,7г. стрелба от станок biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   bev_666 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 29.07.09
Колеги имах 2 бр ИЖ-18МН единият в калл7,62*39 който продадох заради многото окарвавени прасета другата е в кал 30-06 с нея имам много убит дивеч без да имам нито един от по горе посочените проблеми с пушката са изтреляни повече от 100 патрона от различен вид и марка в момента я ползвам с нормо пластик поинт и оптика омз по вапроса с пускането на иглата прото натиснете зареждащия спусък и освободете иглата
0

#35
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08
Много Ви моля,спрете да обиждате оръжието.Пушка,пушка.Това не е пушка.Това е ULTR, ултра лаит тактикал раифъл, сиреч,ултра лек тактически снаипер.За 300лв. Уникално .Друк такъв в света няма. biggrin.gif
0

#36
Потребителя е офлайн   ezekiel 

  • Димитър Калчев
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 767
  • Регистр: 18.02.08
ХА! Само за феновете на тази ULTR:







Поздрави на Снипи! biggrin.gif
0

#37
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
biggrin.gif biggrin.gif Снайпи,майсторът на късия разказ biggrin.gif Респект Любо
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#38
Потребителя е офлайн   lov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 393
  • Регистр: 20.03.08
Цитат(snipi @ Aug 17 2009, 20:41 ) <{POST_SNAPBACK}>
Много Ви моля,спрете да обиждате оръжието.Пушка,пушка.Това не е пушка.Това е ULTR, ултра лаит тактикал раифъл, сиреч,ултра лек тактически снаипер.За 300лв. Уникално .Друк такъв в света няма. biggrin.gif


Остави ги нека да си плюят колкото си искат.
Ама и ти вече не си в час с цената след тая реклама дето им направи.
В последния каталог от преди месец на Кетнер цената е 300 и отгоре ама и в евро biggrin.gif
Доста бързо се ориентират в обстановката търговците. Тия двете хубавици са купени на представянето им в пловдив за по $ 132 или по сегашния курс 180 кинта. А че е уникална няма спор.

Ето ги и тях с лек тунинг от мен в кал. 7,62/54 и 30-06. Липсва им само твоя уникален камуфлаж. tongue.gif И двуногата.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1158468.jpg
  • Прикачено изображение: 1158466.jpg

0

#39
Потребителя е офлайн   slawy 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 183
  • Регистр: 22.06.09
Да актуализираме малко темата - въпрос с повишена трудност: Калибара е 243, а каква марка е пушката? http://www.youtube.com/watch?v=yJ6e_5sfPAc
0

#40
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Там се продава под тази марка и това оттдавна не е новост.Иж 27 е прекръстена на ''Спартан''. Мп153 нарочно е правен за износ в САЩ кал.12Х89мм.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни