БГ Лов Форум: карабини savage arms - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

карабини savage arms

#21
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Ще помоля всички да престанат със Спама!
Тези, които прекрачват границата на добрия тон ще бъдат НАКАЗАНИ!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#22
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09
Колеги, на 14.03.2015г. се сдобих с нова карабина Савидж, в кал. 308, 56см цев и в комплект с оптика 3-9Х40 Вайпър-Каспа Скопе. Същия ден я простреляхме и бях приятно изненадан от резултатите. Въпреки лошото време и лек дъжд резултатите бяха повече от добри. По два патрона на 50 и 105 метра, а 5 и 6 патрон по цел - асфалтова чинийка (90мм диам.) под мишената на 105м. Спетия ударихме на 2-3 см от дясно на чинийката, но след малка корекция 6-я направо я пръсна. Бях много щастлив, защото на това разстояние чинийката се смалява драстично и макар боеприпасите на не бяха класни оръжието се представе страхотно...
За този ценови клас мисля, че е много добър избор.
0

#23
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

 Siki написа на 31.03.2015 - 14:15 :

Колеги, на 14.03.2015г. се сдобих с нова карабина Савидж, в кал. 308, 56см цев и в комплект с оптика 3-9Х40 Вайпър-Каспа Скопе. Същия ден я простреляхме и бях приятно изненадан от резултатите. Въпреки лошото време и лек дъжд резултатите бяха повече от добри. По два патрона на 50 и 105 метра, а 5 и 6 патрон по цел - асфалтова чинийка (90мм диам.) под мишената на 105м. Спетия ударихме на 2-3 см от дясно на чинийката, но след малка корекция 6-я направо я пръсна. Бях много щастлив, защото на това разстояние чинийката се смалява драстично и макар боеприпасите на не бяха класни оръжието се представе страхотно...
За този ценови клас мисля, че е много добър избор.

колега мерси за споделеното мнение от парва ръка ще те помоля да споделиш и занапред опита си с нас блуждаещите между делемата убава евтина :D
0

#24
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09
Честно да Ви кажа, колеги, колебаех се между Ремингтон или новите Мозберг, все от ниския ценови клас, но и аз се доверих на мненията от форума и разговори с колеги и за това се спрях на Савидж. Първо, защото всички споделени мнения, независимо за какъв калибър се отнасят бяха много положителни и второ, за Ремингтона се чу, че ги събират заради някакъв дефект, а и мненията бяха 50/50. За мозберга, като нов внос имаше само положителни мнения от визулния контакт, без да са изпробвани на практика. Може да са наистина добри, в този ценови клас, но аз реших да се спра на вече тестваната с години марка.
Тук искам да допълня, че прострелвахме карабината с патрони "Бърнау", ако правилно го изговарям(руски или украински), но пак показа добри резултати. Ако някой има опит с някакви патрони, кал. 308, да сподели опит, с кои се представя най-добре Савиджа. Много ми хареса и оптиката..... под кръста има три малки чертички, по вертикала за корекция на стрелбата но 200, 300 и 400м. Интересно бе, че този нов модел на оптиката, когато е на 3 при движение не замазва образа, най просто казано, а се държи като гонкаджийска или бързомер, което също много ми хареса.
0

#25
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09
Колеги, извинявам се, че неправилно съм исписал марката на оптиката, а тя е Weaver Kaspa Scope 3-9X40. Гледах цената и в Америка е около 200 - 220 долара.
0

#26
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

 Siki написа на 05.04.2015 - 07:15 :

Колеги, извинявам се, че неправилно съм исписал марката на оптиката, а тя е Weaver Kaspa Scope 3-9X40. Гледах цената и в Америка е около 200 - 220 долара.
Оптиката комплект с пушката ли я купи и каква беше цената,от комплекс диана ли купи пушката ?И направиха ли отстапка предстои ми закупуване и се интересувам
0

#27
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Колега ето тук има доста инфо за Застава ЗАСТАВА
Ако имаш допълнителни въпроси питай, ползвам я вече почти 3 години и е страхотно оръжие на отлична цена! Успех
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#28
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

 momcho2000 написа на 05.04.2015 - 11:13 :

Колега ето тук има доста инфо за Застава ЗАСТАВА
Ако имаш допълнителни въпроси питай, ползвам я вече почти 3 години и е страхотно оръжие на отлична цена! Успех

колега благодаря ти за мнението но тези твои постове сам ги чел нянолко пъти имам симпатии кам заставите но се двуумя истакни някй плюс пред савидж като купвах пулоавтомат пак голямо четене питане и се пулучи а бях се засилил да купувам мп 153 благодарение на колеги от форума не направих тази грешка за това благодаря на всички колеги с повече опит които помагат на нас начинаещите
0

#29
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09

 straikar написа на 05.04.2015 - 09:50 :

 Siki написа на 05.04.2015 - 07:15 :

Колеги, извинявам се, че неправилно съм исписал марката на оптиката, а тя е Weaver Kaspa Scope 3-9X40. Гледах цената и в Америка е около 200 - 220 долара.
Оптиката комплект с пушката ли я купи и каква беше цената,от комплекс диана ли купи пушката ?И направиха ли отстапка предстои ми закупуване и се интересувам


Да, колега 'straikar'. Пушката бе комплект с оптиката, като отворихме кутията + безплатна прострелка и на цена 1100лв. + ремък, с антабки 45 лв. (при цена 55 лв.). Отстъпката за пушката е някъде около 200+ лв. Няма проблем, ако желаеш и да съдействам пред Жоро Попов. Познаваме се от ловната стрелба и никога не ми е отказал като пратя някого при него.
0

#30
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15
Колеги аз съм млад ловец.Педстой ми да си закупя първата ми карабина.Насочел съм се към "savage axis xp 308win".
Искам да попитам като цена и качество пушката добра ли е.Също искам да питам претежателите на тази карабина правили някакви засечки и проблеми.

Благодаря ви предварително.
0

#31
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13

 straikar написа на 06.04.2015 - 04:22 :

 momcho2000 написа на 05.04.2015 - 11:13 :

Колега ето тук има доста инфо за Застава ЗАСТАВА
Ако имаш допълнителни въпроси питай, ползвам я вече почти 3 години и е страхотно оръжие на отлична цена! Успех

колега благодаря ти за мнението но тези твои постове сам ги чел нянолко пъти имам симпатии кам заставите но се двуумя истакни някй плюс пред савидж като купвах пулоавтомат пак голямо четене питане и се пулучи а бях се засилил да купувам мп 153 благодарение на колеги от форума не направих тази грешка за това благодаря на всички колеги с повече опит които помагат на нас начинаещите

Здравей колега аз съм пред същата дилема само че по две. Решил съм тази година да се снабдя с полуавтомат и нарезно в малък калибър на прилична цена, с преоритет са оръжията втора употреба. Би ли ми споделил на лични какъв автомат си купи и защо. Предварително благодаря, хубав ден здраве и късмет ти желая.
0

#32
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09

 Валери _00 написа на 06.04.2015 - 15:10 :

Колеги аз съм млад ловец.Педстой ми да си закупя първата ми карабина.Насочел съм се към "savage axis xp 308win".
Искам да попитам като цена и качество пушката добра ли е.Също искам да питам претежателите на тази карабина правили някакви засечки и проблеми.

Благодаря ви предварително.


Колега, аз от скоро имам Савидж, в кал. 308. Виж какво съм писал по-горе.... Siki....
0

#33
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15

 Siki написа на 07.04.2015 - 15:12 :

 Валери _00 написа на 06.04.2015 - 15:10 :

Колеги аз съм млад ловец.Педстой ми да си закупя първата ми карабина.Насочел съм се към "savage axis xp 308win".
Искам да попитам като цена и качество пушката добра ли е.Също искам да питам претежателите на тази карабина правили някакви засечки и проблеми.

Благодаря ви предварително.


Колега, аз от скоро имам Савидж, в кал. 308. Виж какво съм писал по-горе.... Siki....

Благодаря колега.
0

#34
Потребителя е офлайн   spasss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 316
  • Регистр: 15.05.09

 Siki написа на 06.04.2015 - 08:38 :

 straikar написа на 05.04.2015 - 09:50 :

 Siki написа на 05.04.2015 - 07:15 :

Колеги, извинявам се, че неправилно съм исписал марката на оптиката, а тя е Weaver Kaspa Scope 3-9X40. Гледах цената и в Америка е около 200 - 220 долара.
Оптиката комплект с пушката ли я купи и каква беше цената,от комплекс диана ли купи пушката ?И направиха ли отстапка предстои ми закупуване и се интересувам


Да, колега 'straikar'. Пушката бе комплект с оптиката, като отворихме кутията + безплатна прострелка и на цена 1100лв. + ремък, с антабки 45 лв. (при цена 55 лв.). Отстъпката за пушката е някъде около 200+ лв. Няма проблем, ако желаеш и да съдействам пред Жоро Попов. Познаваме се от ловната стрелба и никога не ми е отказал като пратя някого при него.


Здравей колега,
За Axis ли става дума или за Axis II? Спусъкък регулируем ли е?
0

#35
Потребителя е офлайн   Siki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 403
  • Регистр: 09.05.09
З

 spasss написа на 08.04.2015 - 03:33 :

 Siki написа на 06.04.2015 - 08:38 :

 straikar написа на 05.04.2015 - 09:50 :

 Siki написа на 05.04.2015 - 07:15 :

Колеги, извинявам се, че неправилно съм исписал марката на оптиката, а тя е Weaver Kaspa Scope 3-9X40. Гледах цената и в Америка е около 200 - 220 долара.
Оптиката комплект с пушката ли я купи и каква беше цената,от комплекс диана ли купи пушката ?И направиха ли отстапка предстои ми закупуване и се интересувам


Да, колега 'straikar'. Пушката бе комплект с оптиката, като отворихме кутията + безплатна прострелка и на цена 1100лв. + ремък, с антабки 45 лв. (при цена 55 лв.). Отстъпката за пушката е някъде около 200+ лв. Няма проблем, ако желаеш и да съдействам пред Жоро Попов. Познаваме се от ловната стрелба и никога не ми е отказал като пратя някого при него.


Здравей колега,
За Axis ли става дума или за Axis II? Спусъкък регулируем ли е?


За Axis II, с новия спусък.
0

#36
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
А някой има свидж 300 win да сподели че ми е влезнала една муха в главата
0

#37
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Прочетох цялата тема и май 308 е достатъчен за нашите ширини някой който притежава axis2 може ли да сподели мнение
комплекта с оптика който е заслужава ли си или да си ги купвам отделно
0

#38
Потребителя е офлайн   atanasov.m 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 457
  • Регистр: 02.05.14

 АНТОН ЖЕЛЕВ написа на 16.04.2016 - 10:32 :

Прочетох цялата тема и май 308 е достатъчен за нашите ширини някой който притежава axis2 може ли да сподели мнение
комплекта с оптика който е заслужава ли си или да си ги купвам отделно

Здравей колега.
Като бивш собственик на Аксис 2 в 308, мога да ти кажа само хубави неща а доста слука имах с нея.
За парите си ще надмине очакванията ти.
Моята беше в комплек с оптика и нямах никакви проблеми,
Макар, че някой колеги бяха се уплакали от оптиката.
За калибър 308, моето мнение е - напълно достатъчен за лов в България.
Причината поради която продадох е преминах на по-висок клас пак в 308 W.

Хубаво е, че сондираш мнение но ти ще я копуваш, ще носиш, ще стреляш и съветът който мога да ти дам е:
Не отивай в магазина предубеден, гледай, прикладвай и което ти е на сърцето това да е.

Поздрави и като му дойде времето да се похвалиш с слука....
0

#39
Потребителя е офлайн   godjukov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 19.03.14
колега аз сам доволен от моя savig 308 long rang hunter cev 660 малко е далга но на мене ми пасва супер
0

#40
Потребителя е офлайн   Morev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 182
  • Регистр: 16.04.13
Колеги,
Как оценяватв разположението на ръчката на болта.
Какви са плюсовете и минусите на това че е изнесена в края му?
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни