БГ Лов Форум: Доживяхме! Повечето ловци в с. Брезе не искат лов на пъдпъдък, за желаещите няма разрешителни за излет - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Доживяхме! Повечето ловци в с. Брезе не искат лов на пъдпъдък, за желаещите няма разрешителни за излет

#21
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетотерзо11 написа на 14.08.2015 - 10:36 :

Във връзка със тая простащина, споделям нещо което се случи с мен, на откриването на лова. Сутринта на 08 08 2015 год,взех бележка за лов на пъдпъдък... Бях изрично предупреден да не ловувам на местата където съм ловувал през целия си живот. Аз изпълних обещанието си и не ловувах в тези участъци. Имало диви прасета, фазани, яребици. Ловувах близо до тая местност, и чух много изстрели. Направо кипнах, прибрах си кучето,сложих си пушката в калъфа, и с пълна газ покрай една царевица, ги намерих трима, все приятели на председателя. Връщаха се от, свинските местообитания Изглеждаха ми жалки. Колеги сами си направете извода. Никой от тях не гледа птичар, а и за повече от двадесет години, не съм ги виждал на птичи лов. Това като увертюра. Г-н САРЪЙСКИ, По просташко, изложение на мотивите, да не се ловува на на пъдпъдък в Девин, надали някой може да изложе. Ами къде е вашата охрана? Как установявате бракониерство. Ама само с ядене, пиене и лични сметки, бракониери не се ловят. А те да не би да са ваши приятели. Ако прочетете моя коментар, отворете си ХЛАДИЛНИКА. За машинациите ти нека БОГ ТЕ НАКАЖЕ.


На 100% съм съгласен с написаното. Да не говорим, че практиката "Колектива" да ограничава правата на индивида е порочна, тесногръда напомняща времената на колективната вина, солидарната отговорност и прочее практики отричащи всякакви прояви на свобода и индивидуалност!

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#22
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Каквито са повечето от членовете на дадена дружинка,такъв им е и ПРЕДСЕДАТЕЛЯ.Аз не мога да си представя при нас по време на лов на пъдпъдък,някой да ходи да си стреля прасета,ако се разбере,че в района има такива прасари месари лично председателя пали колата и отива на място и ако има такива, ще видят лов в тази дружинка на куково лято,а може и нещо друго да видят:beatdeadhorse5:/>
0

#23
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 14.08.2015 - 16:50 :

Каквито са повечето от членовете на дадена дружинка,такъв им е и ПРЕДСЕДАТЕЛЯ.Аз не мога да си представя при нас по време на лов на пъдпъдък,някой да ходи да си стреля прасета,ако се разбере,че в района има такива прасари месари лично председателя пали колата и отива на място и ако има такива, ще видят лов в тази дружинка на куково лято,а може и нещо друго да видятПубликувано изображение/>


Съвсем в реда на реалностите би било!Публикувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#24
Потребителя е офлайн   Emil Miloshev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 22.03.15
[left]Казвам се Емил Милошев! Аз повдигнах този въпрос поради ред причини които ще споделя с вас. Местните ловци на с.Брезе които искат да се ловува на пъдпъдък и останалите които не искат никъде не участват в този спор ако мога така да го нарека! Моля да се провери по разрешителните кои ловци са участвували на този лов на заек на който е убито прасе! Там със сигурност Няма да намерите гости както казва директора на дивечовъдното стопанство! Моля също да се проверът разрешителните издадени за сръндак на кои ловци са издадени там пък няма да намерите местни ловци, и да се направи ревизия какви пари са постъпили от отстрел на сръндак. Казвам това и моля за проверките по документи за да стане ясно от написано черно на бяло кой каква истина казва. Точно но 08 08 2015 Квотата за отстрел на сръндак вече е изпълнена. Направен е опит да манипулират председателя на ЛРД с. Брезе След приключил подборен лов да не се записват убитите животни и ловът да продължи но той е отказал и прекратил лова. Малко след това" проверете по дати " е събрана подписка за събрание на 05 09 2015 в с. Брезе с една точка СМЯНА НА ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА ЛРД с.БРЕЗЕ. Г-н Директор Моля съвестно да се провери по документи а не на маса всички факти дадени и от двете гледни точки и да се защити честа на Г-н Росен Карлов председател ЛРД с. Брезе. Надявам се Г-н Карлов да не се плаши от хората с пари които купуват Къшли в Землището и определят правилата за ловуване и продажбата на изстрели за собствена облага. Всеки отговор Без прикачени документи ще считам за замазване на очите на цялата ловна общност в България! Казах едно име Цветан Кемеров и доста хора от различни ловни райони ми писаха че трудно са се оттървали от него но не всички искат да им кажа имената на се намери един който не се притеснява като мен! Г-н Христо Захариев Председател на ЛРД КАЗАНЛЪК.Сподели с мен че трудно са махнали тази персона от техния ловен район. И сега честа е да членува с.Брезе и да подкупва местните ловци с месо и богати приятели които си плащатвсеки изстрел и пълнят бюджета но не е ясно на кой на ловната дружинка или на въпросния дерибей.
0

#25
Потребителя е офлайн   Emil Miloshev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 22.03.15

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 14.08.2015 - 18:33 :

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 14.08.2015 - 16:50 :

Каквито са повечето от членовете на дадена дружинка,такъв им е и ПРЕДСЕДАТЕЛЯ.Аз не мога да си представя при нас по време на лов на пъдпъдък,някой да ходи да си стреля прасета,ако се разбере,че в района има такива прасари месари лично председателя пали колата и отива на място и ако има такива, ще видят лов в тази дружинка на куково лято,а може и нещо друго да видятПубликувано изображение/>


Съвсем в реда на реалностите би било!Публикувано изображение

И в тази дружинка е така председателя пали колата и прави проверки и затова искат да го сменят за съжаление! Защото не им играе по свирката и бърка интересите на един .
0

#26
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 14.08.2015 - 16:50 :

Каквито са повечето от членовете на дадена дружинка,такъв им е и ПРЕДСЕДАТЕЛЯ.Аз не мога да си представя при нас по време на лов на пъдпъдък,някой да ходи да си стреля прасета,ако се разбере,че в района има такива прасари месари лично председателя пали колата и отива на място и ако има такива, ще видят лов в тази дружинка на куково лято,а може и нещо друго да видят:beatdeadhorse5:


Аз пък не само че си го представям ами съм го и виждал това и го знам че е така на много места! Разсъждават по следния начин ... сега при нас има прасета , наесен те ще избягат към балкана я сега да си прогоним ... и си правят гонки с кучета в горите и в местата дето има прасета по време на пъдпъдъчия лов. И често в такива места се отказват бележки на "гости" точно заради това да не виждат други там какво се прави! На много места това се прави начело с председателите на дружинки! Нещото наречено български лов е обсебено от простотията навсякъде амиго! :angry:
0

#27
Потребителя е офлайн   терзо11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 165
  • Регистр: 23.06.15
Имало някъде село Брезе.
Там за лова, по новому всичко тече.
Сакън за лов до не говорим,
че може някого зло да сторим.

Някой си Съ......йски.
съвсем по византийски,
събрание провел,
и общо мнение извел.

Във вашето село лов няма да има,
защото птичари сте само двамина.
Съръндак сте заклали,
прасе сте убили,а мен не сте уведомили.

Туй че постоянно съм зад бюро,
не значи че не искам малко месо.
Затуй....Председателя сменете,
при нас се наредете. И с таз здрава дружина,
ЛОВ ЗА ВСИЧКИ НИ ЩЕ ИМА
0

#28
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
То село Брезе се намира на 100 000 метра надморска височина .Ако стигне некой пътпъдък до там ще е цяло чудо.Какви пъдпъдъци какви 5 лева. За сметка на това гори и едър дивеч много......Поздравявам колегите от Брезе за решението .Старите хора са го казали ,че планината ражда юнаци а равнината тикви :D
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#29
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
Щом са го забранили, значи имат пъдпъдък.
0

#30
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоДжорджо написа на 17.08.2015 - 22:14 :

То село Брезе се намира на 100 000 метра надморска височина .Ако стигне некой пътпъдък до там ще е цяло чудо.Какви пъдпъдъци какви 5 лева. За сметка на това гори и едър дивеч много......Поздравявам колегите от Брезе за решението .Старите хора са го казали ,че планината ражда юнаци а равнината тикви :D/>


Град Банкя не е в полето, колега!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#31
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09

Виж мнениетоlobo написа на 16.08.2015 - 09:59 :

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 14.08.2015 - 16:50 :

Каквито са повечето от членовете на дадена дружинка,такъв им е и ПРЕДСЕДАТЕЛЯ.Аз не мога да си представя при нас по време на лов на пъдпъдък,някой да ходи да си стреля прасета,ако се разбере,че в района има такива прасари месари лично председателя пали колата и отива на място и ако има такива, ще видят лов в тази дружинка на куково лято,а може и нещо друго да видят:beatdeadhorse5:/>


Аз пък не само че си го представям ами съм го и виждал това и го знам че е така на много места! Разсъждават по следния начин ... сега при нас има прасета , наесен те ще избягат към балкана я сега да си прогоним ... и си правят гонки с кучета в горите и в местата дето има прасета по време на пъдпъдъчия лов. И често в такива места се отказват бележки на "гости" точно заради това да не виждат други там какво се прави! На много места това се прави начело с председателите на дружинки! Нещото наречено български лов е обсебено от простотията навсякъде амиго! :angry:/>

Колега дай рецепта за справяне с такива председатели и ловци <_<
0

#32
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Това е като в държавата Жеков - сами си ги избираме - сами си патим! Що да се справяш - и на ловците и на председателя им е добре - нека си живкат - тяхна си работа! Няма две страни - само една! Естествено нещата може би не стоят точно така, но...никой пък не иска помощ или съвет от тях!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#33
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
Това председателите да ги хващат да бракониерстват по няколко пъти и да продължават да са такива какво говори за редовите ловци?
Нямам думи просто <_<
0

#34
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Това гостите пъдпъдъчари в едно село в Родопите, като самото село е на 1150 метра надморска височина, а околните баири по които са се развъдили толкова пъдпъдъците отива на стотици метри по-високо.

Хайде холан пак се оливате.

Ясен е зорът.

И е редно най-накрая да повторя за разколниците и почитателите на слободията а и за заблузените с този манипулатевен материал.

Решенията в дружинките се вземат демократично. С МНОЗИНСТВО. А когато насреща имате едно малцинство от пъдъпъдъчари гости и техните любезни домакини, сори.

Интересно защо тия хора не отидат на лов за пъдпъдъци в Тракия която не е далеч и ги има поне 50 пъти повече.

Редно е ония с луксозните джипове да започнат една хайка за претръс на превозни средства след пъдпъдъчия лов догодина из страната. Ще наизскачат от багажниците тук-там разни зайци, свине...

А местната дружинка е в правото си да определи някакви защити срещу бракониерството. Ако пък самата тя бракониерства си е за нейна собствена сметка.

НО ГЛАВНИЯ ИЗВОД Е ЧЕ НЯМА НИКАКВА НОРМАЛНА ЛОВНА ЛОГИКА ГОСТИ ДА ХОДЯТ НА ЛОВ ЗА ПЪДПЪДЪЦИ В СМОЛЯНСКИТЕ РОДОПИ. Все едно троянчанин да отиде на лов за дива свиня в село Труд Пловдивско. :D :D :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#35
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Време е държавата най-накрая да започне да охранява дивеча и най-лесно проблема ще се реши не като се правят проверки на дружинките в началото на излетите а след техния край. просто в началото на излета НЯМА И НЯМА КАК ДА ИМА ОТСТРЕЛЯН ДИВЕЧ ПРИ БРАКОНИЕРСТВО.Противно на всяка логика над 90% от проверките се правят преди лова да е започнал.

Горска полиция и Национална полиция да устоят пропускателни пунктове и да се действа по следния сценарий. По пътя минава лек автомобил или джип с ловци - стоп палка. И проверка на превозното средство. А сега тоя тип проверки са 1% а 99% са фиктивни проверки, с които само се пилее ресурс и бензин. Колкото по-главен е пътят, толкова по-добре, повече бракониери ще бъдат изловени. И това да не е кампания, а постоянен процес на контрол. Като се свърши бракониерската измет по главните пътища да се върви към по-второстепенните, че и до черните горски пътища.

Това е единственото лекарство за Бай Ганьо БРАКОНИЕРСКИ. B)/>

При тия системни проверки само за една година ще бъдат изловени поне 1000 бракониера. А останалите ще се нас...т от страх. :D/> :D/>
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#36
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 17.12.2015 - 07:13 :

Време е държавата най-накрая да започне да охранява дивеча и най-лесно проблема ще се реши не като се правят проверки на дружинките в началото на излетите а след техния край. просто в началото на излета НЯМА И НЯМА КАК ДА ИМА ОТСТРЕЛЯН ДИВЕЧ ПРИ БРАКОНИЕРСТВО.Противно на всяка логика над 90% от проверките се правят преди лова да е започнал.

Горска полиция и Национална полиция да устоят пропускателни пунктове и да се действа по следния сценарий. По пътя минава лек автомобил или джип с ловци - стоп палка. И проверка на превозното средство. А сега тоя тип проверки са 1% а 99% са фиктивни проверки, с които само се пилее ресурс и бензин. Колкото по-главен е пътят, толкова по-добре, повече бракониери ще бъдат изловени. И това да не е кампания, а постоянен процес на контрол. Като се свърши бракониерската измет по главните пътища да се върви към по-второстепенните, че и до черните горски пътища.

Това е единственото лекарство за Бай Ганьо БРАКОНИЕРСКИ. B)/>/>

При тия системни проверки само за една година ще бъдат изловени поне 1000 бракониера. А останалите ще се нас...т от страх. :D/>/> :D/>/>

Чета и ти се кефя , че то е.... време да си идва народната власт бе piriiiii :lol: ... само народната милиция може да ти се справи с проблемЕ от това естество и ако за 1 год. опраскат 1 000 бракониера , на 2-та още 1 000 то , май ще се наложи да разспуснем и организацията B)
Май започваш да лобираш B) за разни директорчета , арендо-концесионери, ной добрите ни бракониери, да си правят кошарки в и покрай горите , че виж , ..... гладни им жените !!!! :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#37
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
В Америка няма народна власт, а олигархична, но ела да видиш като хванат някого дали съдбата не му е по-тежка от тази на лагерист в Белене. Като попадне в частния затвор и го спукат от работа за долар на ден. Ерго робски труд, полаган от 1% от населението на световния полицай в частни затвори. Затворническия труд там прави БВП по-голям от БВП на България.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#38
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоpiri написа на 17.12.2015 - 18:29 :

В Америка няма народна власт, а олигархична, но ела да видиш като хванат някого дали съдбата не му е по-тежка от тази на лагерист в Белене. Като попадне в частния затвор и го спукат от работа за долар на ден. Ерго робски труд, полаган от 1% от населението на световния полицай в частни затвори. Затворническия труд там прави БВП по-голям от БВП на България.

Ей Пирка пак си навсякъде.Поздрави и На слука без теб не можем брат!!! ;)
0

#39
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Наслука, брат! :D/> :D/> :D/>

Ти ходил ли си на пъдпъдъци по билото на Стара планина или на Родопа?
Ей така да ходиш между боровете и вместо бекаси - фърррр пъдпъдъци...

А трябва ли да сме привърженици на диктатурата на малцинството включително топбракониерското над мнозинството???

В това село Брезе съм бил и там почти всичко е гори и чукари. Не вярвам за 7-8 години ландшафта да се е принизил и изравнил. Обработваема земя почти няма, къде ли са пъдпъдъците... :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#40
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоpiri написа на 17.12.2015 - 19:12 :


Ти ходил ли си на пъдпъдъци по билото на Стара планина или на Родопа?
Ей така да ходиш между боровете и вместо бекаси - фърррр пъдпъдъци...



Лани в Средна гора , в подножието на в. Богдан , на около 1200-1300 м. надморска , за три излизания имах - 56 бр. пъдпъдък пири.
Ако не верваш влезни ми в фейса и виж.
И молУим ти се не ми сметай норми.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни