БГ Лов Форум: Някои хитрости при лова на гургулици - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Някои хитрости при лова на гургулици хитринки за сполучлив лов

#1
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08
Колеги ,споделете опита си и начина при лова на гургулица! Някои хитринки за сполучлив лов wink.gif ,който го пожелавам на всеки!
0

#2
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
Цитат(niki72 @ Aug 5 2008, 11:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги ,споделете опита си и начина при лова на гургулица! Някои хитринки за сполучлив лов wink.gif ,който го пожелавам на всеки!


За да има успешен лов на гургулица трябва да се знаят нейните навици.
Вечер се крие,нощува и спи в горските участъци,кории,горички.
Рано сутрин отлита на пасажи към узрелите слънчогледови ниви да търси храна. Именно там трябва да се причаква. Ловът е успешен рано сутрин от 5.30-7.30часа,когато започват да идват пасажите в слънчогледовите ниви. Ловците се разпределят на различни места около нивата,като всеки се прикрива добре,защото гургулицата има много добро зрение и вижда отдалече. Стреля се със патрони No:7,8,9 с концентратор от разтояние 35-50 метра в полет. Забранено е да се стреля когато са кацнали по питите по обясними причини.
На обяд гургулицата търси сенките и вода. Именно там трябва да се причаква.Обича да каца по сухи дървета.
Предварително се установява мястото на водопоя,там където обича да посещава и пладни след,като се нахрани.
След обад ловът на гургулица е успешен след 15.30часа около слънчогледовите ниви,когато отново се завръща да се храни. Добре е да има и ловни кучета за да може ефективно да се събира отстреляната гургулица.


0

#3
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
много важна част е маскировката на самоя ловец.....според мен е хубаво да има шапка с периферия поради две причини:
1.скрива лицето
2.пази лицето и врата от изгаряне

гургулиците имат много силно зрение и различават човешкото лице ,ако не е скрито!!и "счупват" полета си встрани много преди изстрелното растояние.....
аз предпочитам по-бързи патрони със съчми 9 и 10 номер!!



наслука!!!!
0

#4
Потребителя е офлайн   ramzesss 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 845
  • Регистр: 29.02.08
.........................

Този пост е редактиран от Васил Терзийски: 02.12.2014 - 23:44
Причина за редакцията: Забранен линк.

0

#5
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
и когато влизате в слънчогледова нива ,задължително с дълъг ръкав тениска или риза,защото в противен случай ще ви дразнят ръцете дълго време biggrin.gif
0

#6
Потребителя е офлайн   djotoxxx 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 148
  • Регистр: 25.04.08
хващаш един гълъб сив връзваш на крачетата връвки и пробиваш предварително избрана голяма здрава пита слънчоглед по възможностда стърчи над другите и привързваш гълъбът на нея с друга връв дълга по желание връзваш стеблото на слънчогледа скриваш се и от време на време придърпваш връвта гълъбът губи равновесие и приплясква с криле другото ще го видиш чакам да ме поканиш на пържени гургулици
0

#7
Потребителя е офлайн   николай няголов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 99
  • Регистр: 17.04.08
където обичам да ходя за гургулици има слънчоглед,ел.проводи,дървета за криене и жп.линия,като мине трена и ги вдигне си от стрелваш.стар изпитан метод
0

#8
Потребителя е офлайн   trifi_67 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 60
  • Регистр: 26.07.08
Предпочитам в храсти или под някое дърво в близост до слънчогледова нива. При липса на такова укритие навлизам стотина метра в слънчогледовата нива, забелязал съм, че гургулиците не кацат много по краищата на нивите а по навътре. По обяд в дървеат близост до река тогава идат на водопой и се започва стрелба с хитър и много бърз противник.
0

#9
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(trifi_67 @ Aug 6 2008, 12:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Предпочитам в храсти или под някое дърво в близост до слънчогледова нива. При липса на такова укритие навлизам стотина метра в слънчогледовата нива, забелязал съм, че гургулиците не кацат много по краищата на нивите а по навътре. По обяд в дървеат близост до река тогава идат на водопой и се започва стрелба с хитър и много бърз противник.

там където идват на водопой аз не ги стрелям!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#10
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(vater @ Aug 6 2008, 14:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
там където идват на водопой аз не ги стрелям!

vater би ли разяснил тази хитрост с какво спомага на лова?
0

#11
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(djotoxxx @ Aug 5 2008, 17:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
хващаш един гълъб сив връзваш на крачетата връвки и пробиваш предварително избрана голяма здрава пита


колега,това което предлагаш е незаконно...живи пимамки=бракониество..


0

#12
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(D.j.Stancho @ Aug 6 2008, 14:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
vater би ли разяснил тази хитрост с какво спомага на лова?

моята ловна етика не го позволява, храна навсякъде могат да намерят но водата в жегите е кът за тях, просто ги жаля и за това! Също и при гривека не стрелям там където им е водопоя! Това е лично мое мислене и не задължавам никой с нея, само споделям!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#13
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(vater @ Aug 6 2008, 14:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
моята ловна етика не го позволява, храна навсякъде могат да намерят но водата в жегите е кът за тях, просто ги жаля и за това! Това е лично мое мислене и не задължавам никой с нея, само споделям!


да шефе,но отговора ти не е по темата tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

0

#14
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(D.j.Stancho @ Aug 6 2008, 15:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
да шефе,но отговора ти не е по темата tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

добре, по темата тогава... каквито и хитрости да правя така или иначе няма да ги уцеля!!! biggrin.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#15
Потребителя е офлайн   Джони 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 427
  • Регистр: 07.03.08
И що така оспамихте темата tongue.gif , Нищо то и в "други" форуми я има, ( cool.gif )

Отдавна не съм чел новите закони, може ли да се подреждат отстреляни вече екземпляри за примамка !
Преди години сме практикували тази хитринка, сега да не би вече да е забранено sad.gif
Ее-х, да можех да мисля и за друго така както за лов !
"Лайка -это собака, которая еще не стала человек" !
0

#16
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08
Цитат(djotoxxx @ Aug 5 2008, 17:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
хващаш един гълъб сив връзваш на крачетата връвки и пробиваш предварително избрана голяма здрава пита слънчоглед по възможностда стърчи над другите и привързваш гълъбът на нея с друга връв дълга по желание връзваш стеблото на слънчогледа скриваш се и от време на време придърпваш връвта гълъбът губи равновесие и приплясква с криле другото ще го видиш чакам да ме поканиш на пържени гургулици

Ще търся един брой гълъб или гугутка и ще приложа начинчето wink.gif . Стане ли си поканен на софрата с много бира и студено бяло винце biggrin.gif .Наслука Ви на всички запалянковци на този супер лов....когато го има.!!!!!
0

#17
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(niki72 @ Aug 6 2008, 18:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ще търся един брой гълъб или гугутка и ще приложа начинчето wink.gif . Стане ли си поканен на софрата с много бира и студено бяло винце biggrin.gif .Наслука Ви на всички запалянковци на този супер лов....когато го има.!!!!!


ники вместо да ставаш бракониер,защо не се потрудиш малко повече и да разбереш навиците на тези птици,местобитания(може да има 15 ниви със слънчоглед,но основния прелет е само в една....намери я!! и ще имаш успехи и без гълъби и гугутки), и т.н.....а ако си с гълъб и мине проверка,какво ще обясняваш?лишават те от право на лов и петното остава за цял живот!!

наслука и умната!!!

0

#18
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08
Цитат(D.j.Stancho @ Aug 6 2008, 23:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
ники вместо да ставаш бракониер,защо не се потрудиш малко повече и да разбереш навиците на тези птици,местобитания(може да има 15 ниви със слънчоглед,но основния прелет е само в една....намери я!! и ще имаш успехи и без гълъби и гугутки), и т.н.....а ако си с гълъб и мине проверка,какво ще обясняваш?лишават те от право на лов и петното остава за цял живот!!

наслука и умната!!!

И аз съм на твоето мнение..........само,че да ги имаше 15-те ниви със слънчоглед,туй е въпросът wink.gif .Не виждам нищо бракониерско в това да се опиташ да надхитриш дивеча по някакъв начин.Просто незнам как я тълкуваш тази дума -бракониер!Според мен има къде,къде по-бракониери ,но никой не ги забелязва или се прави ,че ни ги забелязва нали?Тази тема е много разтеглива и да не я обсъждаме тук,а да стягаме патроните и да се надяваме на лов с много емоции и приятни мигове с приятели! С най-добри чувства и Наслука!
0

#19
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
по закон си баракониер,ако използваш живи примамки!!!

колега желая ти успех!!всеки има право сам избира къде,как,какво,с кого...????


0

#20
Потребителя е офлайн   djotoxxx 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 148
  • Регистр: 25.04.08
колега виждам че държиш на морала в лова няма лощо но бракониер е силно казано какво ще кажеш за баровците моторните щейни,за лова на горските и депотатите след сезона,за нощните варди,за бримките мисля че гледаш телевизия по френски канал постоянно рекламират лов с живи примамки нали сме европейци знам ще кажеш закона ама въобще не ми пука ще кажеш защо защото милите депотатчета си тръгнаха последния ден преди ваканцията и нямаше кфорум да приемът закона за лова за който ни се изчака чаканетоаз съм българин и тази държава е моя и тъй като парламента и правитеството не се саобразяват с мен би следвало да не се съобразявам с тях
0

Сподели темата:


  • (7 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни