БГ Лов Форум: КАКВО НАРЕЗНО ПЛАНИРАТЕ ДА КУПИТЕ?! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

КАКВО НАРЕЗНО ПЛАНИРАТЕ ДА КУПИТЕ?! ...каква карабина сте избрали и защо!?

#141
Потребителят е онлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10

Виж мнениетоasdlkjkj написа на 04.10.2012 - 20:03 :

Здравеите. В краина сметка проекта М95 е почти завършен.Казвам почти ,защото следващата седмица очаквам да получа заготовката от биволски рог от която ще се изработи "дупенцето" на пистолетната ръкохватка.Миналата неделя карабинката направи група 5см на дистанция 125м което не е перфектно но все пак си мисля че ако ми излезе прасе ще го "умеря" зад ушето.

ПС :Анелине я раздуи какво става с манлихерката.Взе ли я?


Екстра е колега, на мен много ми допада как се е получило :thumbsup: Като гледам приклада, и твоите ръчинки са длъжки като моите :P
Можеш ли да кажеш от чисто любопитство, какво е теглото на пушката в това състояние ?
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#142
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Не знам колко ще излезе на тегло тази на Гошката, но ще е около оригинала -3,1 кг.; а този колега дето едва не останал без зрение - не знам какво да мисля...като гледам всички мазалати, мосинки и ксилифори не са по-млади...аз имам патрони с орлетата - и S и О , но те са за гарнитура - иначе TIG -12,7 гр. на Бренеке 8/57 JRS, не зная обаче как ще стои въпроса с изхвърлянето на гилзата/патрона, ако е JR...ще видим. Гошка не пробвах дали може да се поставят патрони по един, ако не се вади тенекията - респективно - оптика на двата упора. На път съм обаче да не го сбъдна - за гонка не си струва труда. Иначе твоята добре се е получила. Аз сега ще сменя само скобите и ще махна тези антабища плюс един задтилък на Липърс за 19 лв. от ISD., шиша също махам и толкоз в общи линии - първом ще я накървя, па после ще я мисля!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#143
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
Благодаря колега.Преди импрегнация тежеше 3150 грама.Дървото попи 150 грама тиково масло и сега оборудвана с ремък и без патрони тежи 3.400 кг. На този етап реших да не я промазвам със паста от пчелен восък,пчелен клеи и боров терпентин тъи като за да е напълно завършена "пълната промяна " на манлихерката смятам да я пратя във Вятово за накатка и дърворезби .Та след завършване на проекта на 100% предполагам ще тежи 3.450 кг.Поздрави
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#144
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
Анелине уто4ни моля в какъв калибър е твоята защото говориш 4е за кеф стреляш със с-патрони (0.328 от инча или иначе казано диаметър на куршума 8.4мм) и със о-патрони (диаметър 8.3мм или 0.323 от инча) а за лов си купил 8/57 което ако не греша е маузеров патрон .Ако е така то диаметъра на куршума е 7.92мм по спомен.ако не си сигурен пусни едно куршумче 8/57на дулния срез и виж дали прави нарези.Относно въпроса ти за изхвъргача се зачетох из американските форуми и там всеобщото мнение е че ако презареждаш без пластинката (по един патрон) се 4упи изхвърга4а и аз съм склонен да се съглася с братята хамериканци ,след като обстоино се запознах с механиката нали съм Инджинерин :) Аз ли4но си купих резервен изхвърга4 .Платих го 20лв и ми го пратиха по еконт с наложен платеж.ако те интересува откъде ще ти дам контакти.Мисля догодина да преправя (тунинговам ) пълненето на карабинката и да се пълни с пълнител отдолу , което ще ми даде възможност да монтирам оптика .Ако се получи добре може да пипнем и твоята.И накрая пожелавам ти много слука през сезона.поздрави
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#145
Потребителя е офлайн   vasko_kn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 134
  • Регистр: 07.08.10

Виж мнениетоasdlkjkj написа на 04.10.2012 - 20:03 :

Здравеите. В краина сметка проекта М95 е почти завършен.Казвам почти ,защото следващата седмица очаквам да получа заготовката от биволски рог от която ще се изработи "дупенцето" на пистолетната ръкохватка.Миналата неделя карабинката направи група 5см на дистанция 125м което не е перфектно но все пак си мисля че ако ми излезе прасе ще го "умеря" зад ушето.

ПС :Анелине я раздуи какво става с манлихерката.Взе ли я?

Браво колега, много слука и успех!!!!
0

#146
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
Едно въпросче към Гн. Любо Димитров .Дали ще ви е възможно да внесете патрони в калибър 8x56R-manliher на първи партизан или хорнади като първите са за предпочитане все пак Хорнади работят патроните в този калибър с Brass на ППУ.От ВИПа ме лъжат ве4е 2 месеца че имат заявен внос, ама някои друг път.
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#147
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоasdlkjkj написа на 04.10.2012 - 21:36 :

Анелине уто4ни моля в какъв калибър е твоята защото говориш 4е за кеф стреляш със с-патрони (0.328 от инча или иначе казано диаметър на куршума 8.4мм) и със о-патрони (диаметър 8.3мм или 0.323 от инча) а за лов си купил 8/57 което ако не греша е маузеров патрон .Ако е така то диаметъра на куршума е 7.92мм по спомен.ако не си сигурен пусни едно куршумче 8/57на дулния срез и виж дали прави нарези.Относно въпроса ти за изхвъргача се зачетох из американските форуми и там всеобщото мнение е че ако презареждаш без пластинката (по един патрон) се 4упи изхвърга4а и аз съм склонен да се съглася с братята хамериканци ,след като обстоино се запознах с механиката нали съм Инджинерин :) Аз ли4но си купих резервен изхвърга4 .Платих го 20лв и ми го пратиха по еконт с наложен платеж.ако те интересува откъде ще ти дам контакти.Мисля догодина да преправя (тунинговам ) пълненето на карабинката и да се пълни с пълнител отдолу , което ще ми даде възможност да монтирам оптика .Ако се получи добре може да пипнем и твоята.И накрая пожелавам ти много слука през сезона.поздрави


Тцъ - със стари патрони не стрелям и не съм стрелял, възможно е неправилно да съм се изразил...говорим за 8/57 JRS, а маузеровия е 8/57 JS. Не зная как ще стане екстракцията с 8/57 JR, ама и нямам от тях. С новите пушки е голяма скука - каквото и да правиш е само козметика и обикновено ги разваляш - за какво ти е тази дърворезба ( накатки - да) - вярно въпрос на вкус....
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#148
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Специално за социалния екперимент на Влади ....
Ако ще купувам карабина ще е 308 Win .Задължително ще е болтова , защото съм ловец не командос ...
Цървена застава , ако има кеш - ЧЗ , ако кеша е повече - Тикка , ако ударим от тото-то си поръчам един къстъм блазер дето на него ще пише Radev с 2-3 цеви , ма едната ще е 308 win задължително ;)
:D (това последното баси красивата мечта)
0

#149
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Ако не са мечтите (които се сбъдват), какво ни остава ........
Пртеди време и аз гледах ЧЗ и Застава и стана така че едни забавени плащания влезнаха заедно и ненадейно и хоп един Щаер в 308 :D

Е жена ми още ми трие сол на главата, :smash: ама моята е корава и се правя, че не чувам :bigear:
0

#150
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоtodor_gps написа на 05.10.2012 - 08:28 :

Ако не са мечтите (които се сбъдват), какво ни остава ........
Пртеди време и аз гледах ЧЗ и Застава и стана така че едни забавени плащания влезнаха заедно и ненадейно и хоп един Щаер в 308 :D

Е жена ми още ми трие сол на главата, :smash: ама моята е корава и се правя, че не чувам :bigear:


Осоляването е част от подготовката за същинското
готвене...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#151
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1785
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоasdlkjkj написа на 04.10.2012 - 22:03 :

Едно въпросче към Гн. Любо Димитров .Дали ще ви е възможно да внесете патрони в калибър 8x56R-manliher на първи партизан или хорнади като първите са за предпочитане все пак Хорнади работят патроните в този калибър с Brass на ППУ.От ВИПа ме лъжат ве4е 2 месеца че имат заявен внос, ама някои друг път.

Може ли да качиш снимки на тези патрони които имаш и скоито стреляш?
0

#152
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
8x56r Австрииско производство 1938ма напълно облечен куршум. Военни патрони са.Утре откривам с тях и ще се търсят варианти.Съжалявам за лошоко ка4ество на снимките

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: P1010972.JPG

Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#153
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
Анелине виж за какви дърворезби става въпрос.Според мен е страхотно.То вярно 4е "на вкус и на цвет таварищи нет " ама :)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: BLASER-3.jpg

Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#154
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоasdlkjkj написа на 05.10.2012 - 17:28 :

Анелине виж за какви дърворезби става въпрос.Според мен е страхотно.То вярно 4е "на вкус и на цвет таварищи нет " ама :)

Какво "ама" - красиво е, но не ми е по вкуса - мислим да стрелям, а и на дивеча му е все тая. Дърворезби си имам в къщи и си ми харесват много. Тези по оръжията са по-скоро за индивидуалност и чалъм за пред другите. Все пак на пусия гледаш общо взето за дивеч - не в дърворезбата - колкото и да е красива признавам !
Ти стреля ли с карабината? Утре ще ида да дрънна с моята пък после ще я кусуря - не виждам някаква разлика в патроните - бойните и ловните и дано няма беля. 8/56R не съм срещал. Ако правилно разбрах става въпрос за по-дебел куршум и тези 8/57JRS трябва да си летят по тяхно виждане или греша?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#155
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
Да ти кажа 4естно взе да ми минава болестта да и правят дърворезби на манлихерката. Миналата събота бях гона4 и с колегите прогонихме едно сълкъмово сечище при условия на ниска до нулева проходимост и сега приклада си има естествено придобита дърворезба :lol:
Не мога да разбера в какъв калибър е твоята пушка ? как се пълни пушката ти ?С па4ка ли?има ли набитa на патронника буква "S" "H"?
Ако да карабината ти е в калибър 8/56
Куршумите за моята са с диаметър 8.4мм а калибърът е 8/56. На моята и монтитах фибро-опти4на мушка което доста ме улесни при бързата стрелба (в смисъл стрелба без упора по неподвижна мишена гонг 30см/30см на разстояние 125м 4 попадения от 5 изстрела без да се меря особенно внимателно) Това напълно ме устроива на гонка. При стрелба с упора групира 3 изстрела на същата дистанция в кръг 5-6 см което също ме устроива.Успех утре при стрелбата
Вземи един патрон 0т тези в калибър 8/57 и опитаи да вкараш куршум4ето в цевта от страна на дулния срез. Ако влиза свободно и не остават нарези по него ,наи вероятно куршумите ти ще летят по тяхна си собствена траектория.Дано греша де
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#156
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
"S" - ка е Styer и не влизат куршумчетата никак свободно, даже въобще не влизат. Проблема е в дулната шийка - ама аз си мисля, че е проблем, защото ако утре нямам яд с екстракцията :piggy: - жална им майка на свинете! Но ще се обадя де как е минало. Първия изстрел обаче ще е от вързана пушка да не върне затвора и ме направи като робокоп в главата - това ще ми бъде единствената прилика с Арнолд Шварценегер,но аз не държа на славата!
Поздрави!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#157
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
И я вържи здраво утре да не избяга. Робокоп :lol: .! Ще почина от хумор :lol:
И да си туриш каска утре .Аиде поздрави и пиши като се приключи битката утре.
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#158
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 24.06.2012 - 10:46 :

ВАЖНО: Темата НЕ е за това, какво мечтаете да си купите.... и не е въпрос за коя винтовка е най-добре да се закупите!!!!! Запомнете това преди да пишете... ;)

Темата е поредния социален експеримент който цели да покаже разнообразието от вече взетите решения от различни колеги! Единия планира да вземе евтина българска СЛР, другия - автоматична конфекция от италия... трети - жертва на рекламата и суетата е избрал Блазер ....и т.н. бенелита, браунинги, Хола............

Опишете с няколко думи каква пушка сте избрали и защо!?
______________________________________________________________________________________



...аз планирам болтова карабина, вече съм избрал марката и модела :D


Когато колегата Katena4o пусна темата, нямах никакво намерение да купувам карабина, т.е. да стана част от "социален експеримент", ама така се завъртяха нещата, че от около седмица съм собственик на Tikka t3 battue lite 308 полимер с 51 см. цев. Изборът бе направен и с активното съдействие на колеги от ловните форуми за което им благодаря. За съжаление, поради служебни ангажименти, все още не съм и чул "гласеца", но и това ще стане. Ако трябва да обясня избора си, каквато вероятно е идеята на темата, при мен се получи така: Първо изпаднаха едни пари които реших да похарча за карабина(минимум и максимум на бюджета)...Калибърът ми беше ясен от начало-308win. След това определих за какво категорично няма да ползвам пушката (отпадна полуавтоматичната карабина и такава с варминт цев) ... после това за какво евентуално ще я ползвам, най-често(остана болт с механични мерни прибори), полимера не беше приоритет, но така се получи...за останалото помогнаха колегите и като резултат си купих Тиката. Понякога, така се случват нещата...непланувано! :D
0

#159
Потребителя е офлайн   Джорджо 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 501
  • Регистр: 10.09.09
Честито колега много ти е хубава карабинката . и с 51 см цев е перфектна за гонка Много слука да имаш с нея. Тез парички дет са ти изпаднали си ги похарчил разумно ако питаш мен .Поздрави
Име :Георги
Местоживеене : Гр. Русе
Тел: 0988855944
Куче: Дратхаар без брада със селски произход
МПС: Червена Тойота с безсмислено голям двигател .
Оръжие: Mannliher М95 8/56 от старите .
Sauer&Sohn 12 Gage- роден в средата на миналият век .
ZKM 611 -22WMR
Ловува в: Село Обретеник ,Черешово,Дянково................
0

#160
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоemil5koff написа на 17.10.2012 - 22:19 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 24.06.2012 - 10:46 :

ВАЖНО: Темата НЕ е за това, какво мечтаете да си купите.... и не е въпрос за коя винтовка е най-добре да се закупите!!!!! Запомнете това преди да пишете... ;)

Темата е поредния социален експеримент който цели да покаже разнообразието от вече взетите решения от различни колеги! Единия планира да вземе евтина българска СЛР, другия - автоматична конфекция от италия... трети - жертва на рекламата и суетата е избрал Блазер ....и т.н. бенелита, браунинги, Хола............

Опишете с няколко думи каква пушка сте избрали и защо!?
______________________________________________________________________________________



...аз планирам болтова карабина, вече съм избрал марката и модела :D


Когато колегата Katena4o пусна темата, нямах никакво намерение да купувам карабина, т.е. да стана част от "социален експеримент", ама така се завъртяха нещата, че от около седмица съм собственик на Tikka t3 battue lite 308 полимер с 51 см. цев. Изборът бе направен и с активното съдействие на колеги от ловните форуми за което им благодаря. За съжаление, поради служебни ангажименти, все още не съм и чул "гласеца", но и това ще стане. Ако трябва да обясня избора си, каквато вероятно е идеята на темата, при мен се получи така: Първо изпаднаха едни пари които реших да похарча за карабина(минимум и максимум на бюджета)...Калибърът ми беше ясен от начало-308win. След това определих за какво категорично няма да ползвам пушката (отпадна полуавтоматичната карабина и такава с варминт цев) ... после това за какво евентуално ще я ползвам, най-често(остана болт с механични мерни прибори), полимера не беше приоритет, но така се получи...за останалото помогнаха колегите и като резултат си купих Тиката. Понякога, така се случват нещата...непланувано! :D

:clapping-hands: Жив и здрав, без инциденти и с много слука..
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

Сподели темата:


  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни