БГ Лов Форум: запитване относно бързомери ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

запитване относно бързомери ?

#1
Потребителя е офлайн   lacho_ganev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 14.01.09
Здравейте, питането ми е относно 2 бързомера защото колегата който се интересува разполага с бюджет до 350 лева, което само по себеси ни насочи към следните два тубосни бързомера:
1. https://www.isd-bg.c...t-cf-rd1-vortex
2. https://arms-bg.com/...s.html?Itemid=0

Само от написаното по сайтовете, информацията не ни е достатъчна и повече ни интересуват, впечатленията Ви при употребата им в ловни ситуации.
0

#2
Потребителя е офлайн   lacho_ganev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 14.01.09
Ще се монтира на гладкоцевен полуавтомат, аз повече клоня към Vortex-a.
0

#3
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоlacho_ganev написа на 18.03.2019 - 09:36 :

Здравейте, питането ми е относно 2 бързомера защото колегата който се интересува разполага с бюджет до 350 лева, което само по себеси ни насочи към следните два тубосни бързомера:
1. https://www.isd-bg.c...t-cf-rd1-vortex
2. https://arms-bg.com/...s.html?Itemid=0

Само от написаното по сайтовете, информацията не ни е достатъчна и повече ни интересуват, впечатленията Ви при употребата им в ловни ситуации.


Имам първия от двата VORTEX Crossfire от една година и съм доволен. Ползвам го на карабина Mossberg Patriot 308 калибър. Преди време имах Бушнел но друг модел а не този от линка и оттогава съм леко резервиран към марката. Мисля си че Вортекс е по добрият от двата. И да добавя че точката му е 2 МОА а на Бушнела 3 МОА. За стрелба с гладкоцевен автомат със съчми едва ли това е толкова важно но за стрелба с куршуми си е предимство.

Поздрави
0

#4
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоlacho_ganev написа на 18.03.2019 - 09:43 :

Ще се монтира на гладкоцевен полуавтомат, аз повече клоня към Vortex-a.


Концепцията на двата е една и съща, разликата е в големината на точката, но закрепването на лазера и полезрението и при двата е еднакво. Има по добри модели за същите или на по ниска цена.

Бързомерецът Bushnell TRS 25 3моа - НОВ
цена: 175лв.

Бързомер Northac модел Р - 10 производство САЩ точка 2моа - НОВ
цена: 290лв.

TruGlo TRU-TEC 2моа - НОВ
цена: 340лв. с бърз монтаж + 120лв.

Бързомер Holosun 403gl 2моа - НОВ
цена: 350лв. по Еконт с наложен платеж с бърз монтаж + 120лв.
0

#5
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
VORTEX Crossfire е уникален за цената си и никой от посочените не може да му стъпи на малкия пръст. Да не говорим, че вече три Holosun-чета вече дойдоха и човек да се чуди бързомер ли е или минипералня, ако ме разбрахте ;)
0

#6
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоinfinity написа на 18.03.2019 - 21:21 :

VORTEX Crossfire е уникален за цената си и никой от посочените не може да му стъпи на малкия пръст. Да не говорим, че вече три Holosun-чета вече дойдоха и човек да се чуди бързомер ли е или минипералня, ако ме разбрахте ;)/>/>


Единствено в класа на Вортекса попада Бушнела TRS 25. Може да се тестват когато пожелаеш. През Вортекса и Бушнела на разстояние 100м. от 10 броя цели виждаш 7 броя а през останалите бързомери всичките 10 цели. Поради начина на монтиране на предната леща и закрепването на лазера е по склонен да дава отклонения. Копчето на ретикъла е прекалено изнесено на страни и при движение на цел от дясно на ляво се появява внезапно. При другите бързомери тези неща не са така. Относно пералнята Холсъна, по важно барабана да е по голям и да събира повече пране, за екстрите няма да коментирам отнася се за определени модели при марката Холсън. Не важно да ги поръчаш а да знаеш какво да поръчаш. Разбирам те, но не мога да ти помогна ти си ги поръчал вече. ;)/>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20180505_115153.jpg

0

#7
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08

Виж мнениетоLubo1 написа на 19.03.2019 - 06:42 :

Виж мнениетоinfinity написа на 18.03.2019 - 21:21 :

VORTEX Crossfire е уникален за цената си и никой от посочените не може да му стъпи на малкия пръст. Да не говорим, че вече три Holosun-чета вече дойдоха и човек да се чуди бързомер ли е или минипералня, ако ме разбрахте ;)/>/>/>


Единствено в класа на Вортекса попада Бушнела TRS 25. Може да се тестват когато пожелаеш. През Вортекса и Бушнела на разстояние 100м. от 10 броя цели виждаш 7 броя а през останалите бързомери всичките 10 цели. Поради начина на монтиране на предната леща и закрепването на лазера е по склонен да дава отклонения. Копчето на ретикъла е прекалено изнесено на страни и при движение на цел от дясно на ляво се появява внезапно. При другите бързомери тези неща не са така. Относно пералнята Холсъна, по важно барабана да е по голям и да събира повече пране, за екстрите няма да коментирам отнася се за определени модели при марката Холсън. Не важно да ги поръчаш а да знаеш какво да поръчаш. Разбирам те, но не мога да ти помогна ти си ги поръчал вече. ;)/>/>


Пак ще се повторя, от изброените VORTEX Crossfire е с най-високо качество на изработка, най-верна и отчетлива корекция на туретите сравнима с тази на Aimpoint. Като добавим и доживотната гаранция, избора става лесен.
А за пералнята не си ме разбрал. Говорех за водата в нея. Ако в пералнята това е нормално, то в бързомера никой не го очаква, но е факт и сравнението бе неизбежно.
И накрая, в препоръките ти ти си воден от търговски подбуди, а аз говоря само от опит. Ако не са търговски интереси, значи или нищо не ти е ясно и просто има още да учиш или ти си от тези, на които никой не би могъл да помогне. А междувременно ние ще чакаме да се самоопределиш, аз само ти дадох опции за да ти е по-лесно. ;)
0

#8
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоinfinity написа на 19.03.2019 - 08:39 :

Виж мнениетоLubo1 написа на 19.03.2019 - 06:42 :

Виж мнениетоinfinity написа на 18.03.2019 - 21:21 :

VORTEX Crossfire е уникален за цената си и никой от посочените не може да му стъпи на малкия пръст. Да не говорим, че вече три Holosun-чета вече дойдоха и човек да се чуди бързомер ли е или минипералня, ако ме разбрахте ;)/>/>/>/>


Единствено в класа на Вортекса попада Бушнела TRS 25. Може да се тестват когато пожелаеш. През Вортекса и Бушнела на разстояние 100м. от 10 броя цели виждаш 7 броя а през останалите бързомери всичките 10 цели. Поради начина на монтиране на предната леща и закрепването на лазера е по склонен да дава отклонения. Копчето на ретикъла е прекалено изнесено на страни и при движение на цел от дясно на ляво се появява внезапно. При другите бързомери тези неща не са така. Относно пералнята Холсъна, по важно барабана да е по голям и да събира повече пране, за екстрите няма да коментирам отнася се за определени модели при марката Холсън. Не важно да ги поръчаш а да знаеш какво да поръчаш. Разбирам те, но не мога да ти помогна ти си ги поръчал вече. ;)/>/>/>


Пак ще се повторя, от изброените VORTEX Crossfire е с най-високо качество на изработка, най-верна и отчетлива корекция на туретите сравнима с тази на Aimpoint. Като добавим и доживотната гаранция, избора става лесен.
А за пералнята не си ме разбрал. Говорех за водата в нея. Ако в пералнята това е нормално, то в бързомера никой не го очаква, но е факт и сравнението бе неизбежно.
И накрая, в препоръките ти ти си воден от търговски подбуди, а аз говоря само от опит. Ако не са търговски интереси, значи или нищо не ти е ясно и просто има още да учиш или ти си от тези, на които никой не би могъл да помогне. А междувременно ние ще чакаме да се самоопределиш, аз само ти дадох опции за да ти е по-лесно. ;)/>


За да не се повторя, ако това е с перфектно качество, то явно прилича на твоите пластмаси. Ако толкова държиш на качеството, то заповядай да ги тестваме. От практика а не от търговия съм го разбрал и това, че ти си сменил две марки бързомери не означава, че знаеш за какво става въпрос. Всяка техника дава отклонения дори и Аймпойнт, но това, че едни кликове са били коректни на една бройка от дадена марка бързомер не е от значение поради факта, че бързомера не се ползва като тактически прицел а само се настройва. За гаранцията няма да коментирам!
0

#9
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
Аз лично не ползвам бързомер. Но пък през мен минават доста на стрелбището. Ти освен да ги продаваш какво друго знаеш за тях?
0

#10
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоinfinity написа на 20.03.2019 - 08:09 :

Аз лично не ползвам бързомер. Но пък през мен минават доста на стрелбището. Ти освен да ги продаваш какво друго знаеш за тях?


Тествам ги, монтирам ги, стрелям с тях целогодишно и не само с тях. Стрелям с бързомери и през мен са минали почти от всички марки. Продавам само тези който са се отличили с показатели а не, че е бил с отлична изработка. Времето показва кое ще се отличи. За Вотрекс, те се правят там където и другите който аз продавам, но модела за който спорим е нов, но като концепция е стара модификация или казано копие на Бушнела с леки подобрения.
За инфо влез в сайта на Амазон и виж с кой бързомери го сравняват /намира се по средата на страницата/ , от долу има 86 броя мнения прочети ги и ще разбереш, че дефектите който дават са едни и същи с тези на Бушнела, но цената им е твърде различна. Има форуми в Щатите има доста писано за модела на Вортекс. Това мое мнение не е от поглед на снимка.
Поздрави!
0

#11
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
Гледаш пристрастно...
От моя опит съм разбрал, че на днешно време всичко се разваля, че дори след няколко дни на употреба. През последната година се нагледах на строшени Leica оптики.
Накъде върви този свят?
Няма как всички ревюта да са положителни и ако сметнем, че до три звезди са лоши ревюта то на Vortex са далеч по-добри и процентно погледнато, а и като отзиви в сравнение с Holosun.
От Holosun съм силно разочарован, а повярвай ми отначало наистина ги харесвах. Три бързомера пълни с вода за които аз знам не е малко. Надявам се да сте ги заменили, въпреки че много станахте официалните представители и вече не следя. Просто вече дори не споменавам на клиентите за тях и не ме интересуват.
0

#12
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоinfinity написа на 20.03.2019 - 18:30 :

Гледаш пристрастно...
От моя опит съм разбрал, че на днешно време всичко се разваля, че дори след няколко дни на употреба. През последната година се нагледах на строшени Leica оптики.
Накъде върви този свят?
Няма как всички ревюта да са положителни и ако сметнем, че до три звезди са лоши ревюта то на Vortex са далеч по-добри и процентно погледнато, а и като отзиви в сравнение с Holosun.
От Holosun съм силно разочарован, а повярвай ми отначало наистина ги харесвах. Три бързомера пълни с вода за които аз знам не е малко. Надявам се да сте ги заменили, въпреки че много станахте официалните представители и вече не следя. Просто вече дори не споменавам на клиентите за тях и не ме интересуват.


Не гледам пристрастно, но явно на теб така ти е удобно. Никъде не съм твърдял, че съм и представител на Холсън, но мога да твърдя, че имат два модела който са много добри бързомери и се обзалагам, че те не са от тези модели който са дали дефект при теб. Относно ревютата на Вортекс, когато продадат толкова бройки колкото другите марки, то тогава може да се каже, че звездите са много. Или казано по друг начин ако сметнеш процентното съотношение, относно продажбите в същият магазин ще разбереш за какво става въпрос. Опитвам се да ти обясня, че самата технология по която е правен Вортекс е стара и именно от нея идват и дефектите. Един от тях е в платката на ретикъла лесно се разбива и започва при изстрел да прекъсва. Има опръстен за подсигуряване на лещите, но не се знае колко ще издържат на атмосферните условия, препарата за смазка и така ... Може да е добър бързомер, но като цена качество има какво да се желае, лично за мен цената трябва да е около 200-220лв. не повече, защото това е една подобрена версия на бързомера Бушнел TRS25.
Поздрави!
0

#13
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
И аз предпочитам от известно време бързомери с бутони именно заради тези проблеми, но пък тези с бутоните имат други проблеми. В общи линии няма идеални такива.
Убеден съм в едно, всеки гледа с различни очи и в крайна сметка е нормално, но лошо е за крайния потребител, който едва е отделил 300лв. и накрая изяжда дървото, защото не е получил добър съвет от хората с "опит". Виждал съм го много пъти.
Vortex предлагат доживотна гаранция на всички прибори и това е факт.
Дразня се на марки включително и утвърдени такива, които предлагат фиктивни гаранции....
0

#14
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоinfinity написа на 20.03.2019 - 22:17 :

И аз предпочитам от известно време бързомери с бутони именно заради тези проблеми, но пък тези с бутоните имат други проблеми. В общи линии няма идеални такива.
Убеден съм в едно, всеки гледа с различни очи и в крайна сметка е нормално, но лошо е за крайния потребител, който едва е отделил 300лв. и накрая изяжда дървото, защото не е получил добър съвет от хората с "опит". Виждал съм го много пъти.
Vortex предлагат доживотна гаранция на всички прибори и това е факт.
Дразня се на марки включително и утвърдени такива, които предлагат фиктивни гаранции....


Явно след всеки пост ще се влиза в обяснения. Няма нищо лошо, даже ще е полезно за колегите.
Да, всяка новост в първоначалният си вид води до някакви грешки. Вортекс, първи въведоха бутоните в бързомерите, но ги бяха монтирали на неправилно място / бях писал преди време за това/ От две години в бързомерите е въведена нова функция / като при оптиките от по горен клас / при не използване на уреда, той заспива и при леко движение той се включва на същата позиция на която е угаснал. Въпросната екстра може да се настройва с интервал от 2 до 8 часа. което води до по малко боравене на копчетата, не харчи повече ток. При проблем в системата може да се рестартира. Относно гаранцията, ако даден артикул себестойността му е 50 долара а се продава за 150 долара, то тогава не е проблем да бъде с доживотна гаранция. Без да си официален вносител при редовно пазаруване от един и същ магазин в Щатите бързомера може да се върне за рекламация, но проблема ще е кой ще заплати транспортните разходи до там и обратно. Проблема с гаранцията идва, че той ще се счупи когато най ти е нужен а тепърва ще трябва да се изпрати за ремонт или подмяна. Досега не съм срещал фирма да подменя стоката веднага при рекламация, ако Вортекс са измислили начин, то това ще е един голям плюс за тях, но едва ли. Никъде в моите обяви не е съм публикувал, че давам гаранции, но при проблем съм съдействал. Именно и затова цените са по ниски. В БГ щом чуят, че има гаранция в повечето се чудят след време как да счупят уреда за да го върнат и закупят по нов модел, но това е начина ни на мислене. Случай от БГ, бързомер на 1-2м. в състояние все едно се връща от война а лова все още не е разрешен. Това показа практиката до сега.
0

#15
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
А във Вортекс не те питат дали си ходил на война с него или ти е бил в шкафа. Наскоро подмениха оптика, която бе увредена при стягане на ринговете. Очевидно бе, че ринговете бяха увредили тялото.
Аз приключвам, а пък грешните решения винаги ще ги има. По-важното е кой ще успее да се дистанцира от такива.
0

#16
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9354
  • Регистр: 08.12.08
Ще започнат, просто им трябва време. Като дойде края на сезона и всеки реши да си смени оптичният уред с нов като го повреди умишлено и ще запеят друга песен.
0

#17
Потребителя е офлайн   SSG 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 13.08.09
Привет ,

Тъй като се явявам официален вносител на Holosun за България и съм в официални отношения със завода производител, от което следава да се разбира, че при вноса на въпросните изделия са заплатени всички дължими данъци и такси, смятам за необходимо да взема отношение по горните постове.
От всички продажби до сега при нас е постъпила една-единствена рекламация за разхерметизиран бързомер. Същият беше надлежно тестван и след престой от 24ч. в съд пълен с вода не беше установена никаква разхерметизация, но въпреки това той беше заменен с нов.
В съвременния свят всеки може да предложи всичко, но малцина могат да застанат с реална гаранция зад това което предлагат . Това се постига с поддържането на складови наличности, като при реален проблем със стока в гаранция, същата се подменя , а дефектиралата остава като проблем на представителя на марката а не на клиента. Такива са правилата по които работим ние.

Infinity, aко представените ви "наводнени" бързомери са били закупили директно от нас или от магазин с който ние работим, нека чрез вас(на ЛС) или чрез фейсбук страницата ни собствениците да се свържат с нас .
Това е фейсбук страницата - https://www.facebook.../?ref=bookmarks

В случай че бързомерите са били закупени от "куфарен" търговец, или просто са внесени по незнайни пътеки чрез посреднически фирми , за съжаление ние няма как да съдействаме. В този случай рискът от закупуването на неавтентична или дефектна стока остава единствено за сметка на купувача.

Сравнението с вортексът в по-горните постове , не е на място , този модел вортекс е доста посредствен и отстъпва както по качество така и по цялостни параметри спрямо най-ниския клас на холосън .
Работата ми е такава , че и през мен минават доста оптични прибори , оръжия и общо взето всичко свързано с тях . От практиката знам ,че няма безгрешна марка , дори и най-скъпите марки допускат сериозни грешки , за това е и гаранцията.
Що се отнася до марката Holosun , като цяло това в момента е най-иновативният производител на бързомери въобще на пазарът , един от първите който прави бързомери с титаниеви корпуси . Доказателство за качеството с което работят е и фактът , че произвеждат и брандират бързомери за световно известни марки като Sig Sauer , Blaser , Primari Arms , Truglo(tru-tec) и поне още 10 знайни и незнайни марки , между които и някои немски.
0

#18
Потребителя е офлайн   Боче 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 15.09.10
Бушнел НЕЕЕЕЕ купувай. Миналата година не можах да го прострелям дори. След няколко изстрела се отлепи предната леща. Търговеца от който го купих ( няма да споменавам имена ) ми каза че съм го държал на слънце и за това не е издържал. Само че , ние ловците ходиме на лов както на сянка , така и на слънце.
0

#19
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1468
  • Регистр: 12.06.08
В отговор на SSG:
Бързомерите които съм видял са на клиенти на стрелбището, които ме молеха за съвет. Разбира се, че съвета ми бе рекламация, но останах с впечатлението, че са ударили на камък с това, защото първата стъпка би било точно това. Не съм разпитвал затова откъде и как са закупени, но знам едно, никога и на никого не бих препоръчал този бързомер. Причината е проста, а именно че нещо не е наред с тази марка или поне този модел, защото всички бяха еднакви. Никога не съм виждал подобно нещо с далеч по-масови марки и модели. Та вие сте на пазара от доста скоро. Подобно нещо се случи с бързомерите на Geco, които също се появиха скоро, но наваксаха с рекламациите.
0

#20
Потребителя е офлайн   SSG 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 13.08.09
Както писах по-горе , такива рекламации(ако въобще е имало такива) не са пристигали при нас , възможно е и да са купени от някъде другаде и за това да са ударили на камък с рекламацията.
Ние продаваме доста марки , не само Holosun , и не просто ги продаваме а ги монтираме и настройваме(прострелват се) . Странно е че се споменава и Geco , продали сме доста и от тях а през мен са минали и доста които не са продадени от нас , за над 30 такива минали през мен е имало една -две рекламации и те са били свързани с подсветката(някоя от степените на сила не реботи) а не с херметизацията на бързомерът , та ме съмнява да са наваксали с рекламациите , по скоро са били в норма.
За сметка на това пък съм виждал доволно количество вортекси , особено от първите генерации с изкъртени бутони за реглаж на подсветката и отлепени лазери които дрънкат вътре . И за да не остане аудиторията с впечатление , че имам нещо против вортекс трябва да кажа ,че и доста вортекси съм продал , предимно оптики но и бързомери и като цяло си е много добра марката , но и тя не е безгрешна . На една от състезателните ми пушки съм именно с оптика vortex razor gen2 ,та не е като да не познавам марката , за това ми е странно че се сравнява вортекс кросфайър (който е малко по-скъп бушнел трс 25) с холосън , който е много по-висок клас бързомер от точно този модел на вортекс и на практика е просто несравним с него, както по качество така и по всички останали параметри.
Както писах по-горе , всички марки допускат грешки , дори и най-скъпите , микро Н2 примерно стартира много зле , на всеки трети му се угасяше точката по време на стрелба ,с доста рекламации си имахме работа тогава , но нещата се оправиха. Важното е когато се стигне до рекламация да има някой насреща.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни