БГ Лов Форум: Покупка на джипка— съвети - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Покупка на джипка— съвети

#1
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Здравейте, през новата година обмислям покупка на бюджетна джипка с която да си ходя на лов. Тъй като се колебая между няколко ще споделя какво натоварване ще я очаква. Каране събота и неделя по около 100км смесено асфалт— черен път. Основно ще се ползва за лов, летните месеци с ремарке ще се вършат и някакви селскостопански нужди. Ориентирал съм се към четири джипки — Дайхатцу фероза, Сузуки самурай, Сузуки витара и лада нива.
Карал съм и четирите и като че ли Дайхатцуту ми е най— насърце, макар че целите мостове на Самурая и опростеното му окачване не е за подценяване.
Знам че темата е обширна кой—колко, и че всяка за всеки си е най добрата, но се надявам мнения от вас.
Благодаря!
0

#2
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоmatence написа на 31.12.2018 - 10:33 :

Здравейте, през новата година обмислям покупка на бюджетна джипка с която да си ходя на лов. Тъй като се колебая между няколко ще споделя какво натоварване ще я очаква. Каране събота и неделя по около 100км смесено асфалт— черен път. Основно ще се ползва за лов, летните месеци с ремарке ще се вършат и някакви селскостопански нужди. Ориентирал съм се към четири джипки — Дайхатцу фероза, Сузуки самурай, Сузуки витара и лада нива.
Карал съм и четирите и като че ли Дайхатцуту ми е най— насърце, макар че целите мостове на Самурая и опростеното му окачване не е за подценяване.
Знам че темата е обширна кой—колко, и че всяка за всеки си е най добрата, но се надявам мнения от вас.
Благодаря!

Opel Frontera sport 2.0i 115 к.с. с газ. Това е нечуплив кон само за експлоатиране, 94-95 година с ресори на задното окачване, друса, но много здрава джипка! В пъти по-добра от горе изброените! Това е моето мнение, сменил съм не един и два джипа. Надявам се да съм ти бил полезен.
0

#3
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Заложи на Ферозата!
Имал съм от изброените - на мен ми пасна най-добре Ферозата!

За колегата - колко фруктиери съм дърпал - мани, мани!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#4
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоmatence написа на 31.12.2018 - 10:33 :

Здравейте, през новата година обмислям покупка на бюджетна джипка с която да си ходя на лов. Тъй като се колебая между няколко ще споделя какво натоварване ще я очаква. Каране събота и неделя по около 100км смесено асфалт— черен път. Основно ще се ползва за лов, летните месеци с ремарке ще се вършат и някакви селскостопански нужди. Ориентирал съм се към четири джипки — Дайхатцу фероза, Сузуки самурай, Сузуки витара и лада нива.
Карал съм и четирите и като че ли Дайхатцуту ми е най— насърце, макар че целите мостове на Самурая и опростеното му окачване не е за подценяване.
Знам че темата е обширна кой—колко, и че всяка за всеки си е най добрата, но се надявам мнения от вас.
Благодаря!


Всичко изброено става, включително и Фронтерата за която е писал колегата. Лично аз бих взел Ферозата, но основно защото съм я карал 8 години преди да ми я откраднат и не съм имал НИКАКВИ ядове с нея - нито откъм проходимост, нито откъм поддръжка, нито откъм товароносимост.
Другите автомобили ги познавам по-бегло, но лошо не мога да кажа за за нито един от изброените. При Нивата ме дразни липсата на шаси, но пък ниското тегло и дава отлична проходимост. Последните 3,5 години карах КИА Спортидж къса база и мога смело да го добавя към изброените по-горе.
За всички изброени важи едно - гледай за изгнило, това е единственият кусур с който не бива да се правят компромиси.
Успех с избора!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#5
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Благодаря за бързите отговори на всички!
Забравих да попитам каква е подръжката, като разход за части? Натовареността ще е нормална. Разхода на гориво бих приел че е сходен съобразно км които ще минавам.
0

#6
Потребителя е офлайн   Kolev H 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 23.02.10

Виж мнениетоHuntermen написа на 31.12.2018 - 13:43 :

Заложи на Ферозата!
Имал съм от изброените - на мен ми пасна най-добре Ферозата!

За колегата - колко фруктиери съм дърпал - мани, мани!

И Аз съм дърпал много ферози с фронтерата , но си трая. Джипката я правят гумите . Нямаш ли гуми с каквато и джипка да си ще те теглят
0

#7
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоKolev H написа на 31.12.2018 - 17:11 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 31.12.2018 - 13:43 :

Заложи на Ферозата!
Имал съм от изброените - на мен ми пасна най-добре Ферозата!

За колегата - колко фруктиери съм дърпал - мани, мани!

И Аз съм дърпал много ферози с фронтерата , но си трая. Джипката я правят гумите . Нямаш ли гуми с каквато и джипка да си ще те теглят


Абсолютно! Нямаш ли свестни гуми нито супер окачване, нито клиренс, нито мощен двигател ще те извадят от калта!

Мен си ме вадил два пъти Публикувано изображение - и с Ферозата, когато бях без гуми и с КИАта - пак по същия повод. И все на равно.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#8
Потребителя е офлайн   Kolev H 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 23.02.10

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 31.12.2018 - 17:22 :

Виж мнениетоKolev H написа на 31.12.2018 - 17:11 :

Виж мнениетоHuntermen написа на 31.12.2018 - 13:43 :

Заложи на Ферозата!
Имал съм от изброените - на мен ми пасна най-добре Ферозата!

За колегата - колко фруктиери съм дърпал - мани, мани!

И Аз съм дърпал много ферози с фронтерата , но си трая. Джипката я правят гумите . Нямаш ли гуми с каквато и джипка да си ще те теглят


Абсолютно! Нямаш ли свестни гуми нито супер окачване, нито клиренс, нито мощен двигател ще те извадят от калта!

Мен си ме вадил два пъти Публикувано изображение - и с Ферозата, когато бях без гуми и с КИАта - пак по същия повод. И все на равно.

Поздрави!
Адаша е прав,фронтерата е работен кон, за да я счупиш трябват специални умения. Проблема на всички фронтери са автоматичните хъбове ,взимаш си едни ръчни коре?чета и си решаваш проблема . Весела нова година.
0

#9
Потребителя е офлайн   bg.lovec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 255
  • Регистр: 19.02.11
ВИТАРА доказан здрав проходим лесен за повдигане и поддръжка .
0

#10
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
С две ръце за СУЗУКИ и ДАИХАТСУ... кво намериш читаво това е! А лада и опел като видиш и почвай да бегаш бате Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#11
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетоmatence написа на 31.12.2018 - 16:58 :

Благодаря за бързите отговори на всички!
Забравих да попитам каква е подръжката, като разход за части? Натовареността ще е нормална. Разхода на гориво бих приел че е сходен съобразно км които ще минавам.

Колега всеки ще ти хвали неговото. Безпристрастно ти казвам, за конкретния модел, който ти написах на Опел Фронтера, ще издържи доста доста доста повече от останалите ръждилници. Ти само от ламарини и майстори ще спестиш хахаха. Майтапа на страна, карал съм два нисана, паджеро, витара и тн. Всички имат + и –, но откъм поддръжка няма да даваш пари за почти нищо по фронтерата (конкретния модел) освеен едни ръчни хъбове. Витарата и самурая гният нон стоп, нямат достатъчно мощност и са доста теснички вътре. Ладата е прекалено трошлива, да евтини части, но е постоянно счупена. Ферозата не е лоша, но и тя е тесничка и със слаб мотор. Нисан терано е добър джип, но и той гние кажи речи с всеки изминал час, а това си е досадно. КИА-та за която Любо каза, дори не е лоша. И тя е с 2.0 литров мотор и вътре е комфортна (но е малък клиренса според мен) - само хубави гуми и газ ;)/>/> А това кой кого е дърпал в гората е доста относително и не зависи от марката автомобил уважаеми колеги. Хората са казали - "Не питай старило, а патило!" :D/>
0

#12
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоGo6o_lud написа на 02.01.2019 - 14:28 :

Виж мнениетоmatence написа на 31.12.2018 - 16:58 :

Благодаря за бързите отговори на всички!
Забравих да попитам каква е подръжката, като разход за части? Натовареността ще е нормална. Разхода на гориво бих приел че е сходен съобразно км които ще минавам.

Колега всеки ще ти хвали неговото. Безпристрастно ти казвам, за конкретния модел, който ти написах на Опел Фронтера, ще издържи доста доста доста повече от останалите ръждилници. Ти само от ламарини и майстори ще спестиш хахаха. Майтапа на страна, карал съм два нисана, паджеро, витара и тн. Всички имат + и –, но откъм поддръжка няма да даваш пари за почти нищо по фронтерата (конкретния модел) освеен едни ръчни хъбове. Витарата и самурая гният нон стоп, нямат достатъчно мощност и са доста теснички вътре. Ладата е прекалено трошлива, да евтини части, но е постоянно счупена. Ферозата не е лоша, но и тя е тесничка и със слаб мотор. Нисан терано е добър джип, но и той гние кажи речи с всеки изминал час, а това си е досадно. КИА-та за която Любо каза, дори не е лоша. И тя е с 2.0 литров мотор и вътре е комфортна (но е малък клиренса според мен) - само хубави гуми и газ Публикувано изображение/>/> А това кой кого е дърпал в гората е доста относително и не зависи от марката автомобил уважаеми колеги. Хората са казали - "Не питай старило, а патило!" Публикувано изображение/>


Ти колега го доказваш това твърдение! (виж в червеното) :D Майтапа настрана, НО аз по голем кютук от Фронтера не съм карал, няколко приятели имаха и се разделиха с тях. Сузуки за нормални ловни нужди е идеален, и да ти кажа ама хич не гние с часове... та нали знаеш, че опел са измислили ръждата! Публикувано изображение
Аз съм имал и Сузуки Джимни страшно проходимо и икономично животно е малко е ама за лов и да си тегли ремаркето колегата е идеално, естествено Джимни е по скъп та може да заложи на Самурай няма да сбърка ей това е здрав джип! Аз лично от години ползвам Субару за всичко както и за лов и също съм доволен не са ме теглили още а където сме били на лов съм си ходил с другите до където е трябвало! Успех
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#13
Потребителя е офлайн   kairaa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 09.01.18
[quote name='momcho2000'
Аз съм имал и Сузуки Джимни страшно проходимо и икономично животно е малко е ама за лов и да си тегли ремаркето колегата е идеално, естествено Джимни е по скъп та може да заложи на Самурай няма да сбърка ей това е здрав джип!


Колегата ще пътува по 100 км - какъв самурай, к'ви два лева?! ;)/>/>
Аз съм за Фронтерата, въпреки че карам Нисани...
0

#14
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
Както е казал един приятел - Не е ли JEEP никакъв джип не е.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: user8999_pic1260_1279508027.jpg

0

#15
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 173
  • Регистр: 25.01.13
Terano също не е лош вариант ако намериш такъв който не го е подхванала ръждата. 2 години го карам и до момента никъде не ме е подвеждал (и аз го карам асфалт/черно с цел лов).
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

#16
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Радвам се, че успях да разпаля споровете само с едно изречение - за дърпането! B)

Сега по-сериозно по темата :
- първия ми джип : Мицубиши Паджеро 2,3 Дизел, модел 1987 г., къса база, чист японец, страхотен мотор - не ме е оставял никъде, строших скорости (по моя вина) и му загубих доверие, затова го продадох;
- втория ми джип : Нисан Патрол 2,8 Турбо дизел, модел 1993 г., дълга база - СТРАХОТЕН джип, луксозен, удобен, всички екстри, блокажи и на двата моста, не съм закъсвал никъде с него - трябваше да се разделя с него по финансови причини;
- третия ми джип : Лада Нива 1,7 модел 1999 г. газ/бензин - 2 г. каране срещу 1,5 г. ремонти. Продадох го по разбираеми причини! Закъсвал съм с нея и са ме дърпали няколко пъти!
- четвъртия ми джип : Дайхатцу Фероза 1,6 моно инжекция, модел 1993 г., газ/бензин, къса база - взех го нов внос, повдигнат с пълен офроад пакет, добавих няколко екстри и от мен. Карам го вече пет сезона във всякакви условия - кал, сняг, гора, трева, скали, пясък - никъде не съм закъсвал. Най-добре се представя на кал и в гората. Дърпал съм всякакви джипки с него (и с лебедката и на колани). Продължавам да съм с него, като му предстои още само една екстра да му добавя - ел. блокажи на мостовете!

Изводите ми от досегашния ми опит :
1. Най-важни са гумите - трябва много внимателно да ги подбереш, в зависимост от терена, по-който ще караш и кои са най-честите метеорологични условия.
2. Винаги е по-добре да си с по-висок клиренс - особено в кал и сняг!
3. Подходяща лебедка с мин, 30м. въже!
4. Телефоните поне на трима трактористи и приятели, готови да се вдигнат по-всяко време за да те вадят от закъсалото положение!
5. Тръгвай на път Винаги със зареден телефон, поне 3-4 литра вода за пиене, някаква храна (вафли или друго опаковано) и АПТЕЧКА заредена!
6. Никога не трябва да си жалиш джипката, ако искаш да не закъсваш!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#17
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13

Виж мнениетоHuntermen написа на 03.01.2019 - 08:34 :

Радвам се, че успях да разпаля споровете само с едно изречение - за дърпането! B)/>

Сега по-сериозно по темата :
- първия ми джип : Мицубиши Паджеро 2,3 Дизел, модел 1987 г., къса база, чист японец, страхотен мотор - не ме е оставял никъде, строших скорости (по моя вина) и му загубих доверие, затова го продадох;
- втория ми джип : Нисан Патрол 2,8 Турбо дизел, модел 1993 г., дълга база - СТРАХОТЕН джип, луксозен, удобен, всички екстри, блокажи и на двата моста, не съм закъсвал никъде с него - трябваше да се разделя с него по финансови причини;
- третия ми джип : Лада Нива 1,7 модел 1999 г. газ/бензин - 2 г. каране срещу 1,5 г. ремонти. Продадох го по разбираеми причини! Закъсвал съм с нея и са ме дърпали няколко пъти!
- четвъртия ми джип : Дайхатцу Фероза 1,6 моно инжекция, модел 1993 г., газ/бензин, къса база - взех го нов внос, повдигнат с пълен офроад пакет, добавих няколко екстри и от мен. Карам го вече пет сезона във всякакви условия - кал, сняг, гора, трева, скали, пясък - никъде не съм закъсвал. Най-добре се представя на кал и в гората. Дърпал съм всякакви джипки с него (и с лебедката и на колани). Продължавам да съм с него, като му предстои още само една екстра да му добавя - ел. блокажи на мостовете!

Изводите ми от досегашния ми опит :
1. Най-важни са гумите - трябва много внимателно да ги подбереш, в зависимост от терена, по-който ще караш и кои са най-честите метеорологични условия.
2. Винаги е по-добре да си с по-висок клиренс - особено в кал и сняг!
3. Подходяща лебедка с мин, 30м. въже!
4. Телефоните поне на трима трактористи и приятели, готови да се вдигнат по-всяко време за да те вадят от закъсалото положение!
5. Тръгвай на път Винаги със зареден телефон, поне 3-4 литра вода за пиене, някаква храна (вафли или друго опаковано) и АПТЕЧКА заредена!
6. Никога не трябва да си жалиш джипката, ако искаш да не закъсваш!


Мисля че колегата слага край на дилемата около моя избор. И аз като него имам симпатии към Дайхатцуту. Изводите са много показателни при избора на джип и условията на експлоатация, особено т.6!!!
Благодаря на всички включили се в дискусията, насочвам се смело към някое запазено (неизгнило) Дайхатцу Фероза!
Поздрави!
0

#18
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Дайхацуто, колега Huntermen, не е лоша джипка, но все си мисля,че ако не се бяха появили финансовите причини, които си споменал, все още щеше да си с Патрола ;)/>/>/> !

Опаа, писал съм след като колегата matence е публикувал избора си. Това обаче не променя мнението ми!
0

#19
Потребителя е офлайн   kairaa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 163
  • Регистр: 09.01.18

Виж мнениетоmatence написа на 03.01.2019 - 09:40 :



Мисля че колегата слага край на дилемата около моя избор. И аз като него имам симпатии към Дайхатцуту. Изводите са много показателни при избора на джип и условията на експлоатация, особено т.6!!!
Благодаря на всички включили се в дискусията, насочвам се смело към някое запазено (неизгнило) Дайхатцу Фероза!
Поздрави!




Въпреки категоричния ти избор, те съветвам да се повозиш на набелязаните или предложени Жипки, ако имаш възможност. Ще усетиш осезателно разликите във возията, дрънченето на тънките ламарини и ... бъбречните атаки.
Казвам го като ползвател на осма джипка в моята скромна ловна кариера. :D
Без да си споменал бюджет, при един скромен такъв, бих търсил Паджеро /супер селект, без ръжди / или ,,Фруктиера'' бензинова...
П.П. Покарай някоя от мойто предложение и фероза и сподели... :lol: Не се купуват всеки ден таралясници. :lol:
0

#20
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 173
  • Регистр: 25.01.13
Покарай и Терано II. Без да искам да се натрапвам, продължавам да считам, че е доста по-добър вариант от Ферозата за целите, които си описал.
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни