БГ Лов Форум: Лазери за студена прострелка на оптика - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лазери за студена прострелка на оптика 9,3x62, 7,62x54, 30-06, 308win.,243win, 223rem. 12кал и др.

#41
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Колега чакам 1 бр 7/57
и 1 бр 8/57
пиши като доидат :cheers2:
0

#42
Потребителя е офлайн   stroma 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 26.01.09
Здр. 12 кал. имаш ли наличен ?
0

#43
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08
12 кал. има в момента.
0

#44
Потребителя е офлайн   gan4o86 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 02.12.13
30-06 imali kolega
0

#45
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08
30-06 в началото на февруари ще има достатъчно бройки, сега няма.
0

#46
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08

Виж мнениетоЕвгени Генов написа на 15.01.2015 - 21:33 :

Колега,здравейте!Нищо не пишеш за 22 LR.Има ли въобще и цена ? Тел.0898711522 Благодаря!


Няма колега, почват от 223rem. нагоре.
0

#47
Потребителя е офлайн   мак 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 199
  • Регистр: 24.01.14
И аз чакав 7х57r и веднага го изпращай
0

#48
Потребителя е офлайн   Евгени Генов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 582
  • Регистр: 15.12.09
Колега,в магазин Vertex намерих,но на ,,друга'' цена,затова предполагам,че има и ,,по-народни''.Става дума за 22 LR.Имам снимка,но не знам как да я кача.
0

#49
Потребителя е офлайн   Евгени Генов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 582
  • Регистр: 15.12.09
Прикачено изображение: 20150116_113201.jpg
0

#50
Потребителя е офлайн   Евгени Генов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 582
  • Регистр: 15.12.09
Въпросното лазерче.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20150116_113201.jpg
  • Прикачено изображение: 20150116_113201.jpg

0

#51
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08
Честно си казвам, че за първи път виждам. Ще потърся пак и ще пиша, ако намеря.
0

#52
Потребителя е офлайн   niki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 122
  • Регистр: 20.02.08

Виж мнениетоkesh написа на 16.01.2015 - 17:18 :

Честно си казвам, че за първи път виждам. Ще потърся пак и ще пиша, ако намеря.

http://www.dx.com/p/...37#.VLlX0dKsVA0
0

#53
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08
Това е 223rem., не 22lr. Междувременно 12 калибър свършиха като топъл хляб този път :/
0

#54
Потребителя е офлайн   Евгени Генов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 582
  • Регистр: 15.12.09
Не е същото на външен вид самото лазерче,а и на него си пише 22LR.Другата седмица ще проверя дали са различни и ще пиша.
0

#55
Потребителя е офлайн   Евгени Генов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 582
  • Регистр: 15.12.09

Виж мнениетоkesh написа на 17.01.2015 - 06:09 :

Това е 223rem., не 22lr. Междувременно 12 калибър свършиха като топъл хляб този път :/

Здравейте!Лазерчето е за 22 LR и за 22 магнум. Изпробвахме го в магазина и става и за двата калибъра.За 223rem. е съвсем друго-батериите са вътре в него ,а в това за 22 са изведени с кабел.Ето снимка.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20150121_124300.jpg

0

#56
Потребителя е офлайн   калина 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 350
  • Регистр: 25.02.11
Купих си лазер 7,62х54,но не съм доволен.Винаги точката показва на различно място.Слагам го в патронника-показва на едно място.Превъртам го малко-показва точката на друго място.Никога не е едно и също.Ако може колегата дето ги продава да обясни как се центрова -благодаря.Мисля,че е китайски боклук и диаметъра на гилзата не е еднакъв.За детска играчка за 4-5лв.става,ама за 27лв.плюс Еконта 5 лв.мойте уважения.
0

#57
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9371
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетокалина написа на 21.01.2015 - 20:39 :

Купих си лазер 7,62х54,но не съм доволен.Винаги точката показва на различно място.Слагам го в патронника-показва на едно място.Превъртам го малко-показва точката на друго място.Никога не е едно и също.Ако може колегата дето ги продава да обясни как се центрова -благодаря.Мисля,че е китайски боклук и диаметъра на гилзата не е еднакъв.За детска играчка за 4-5лв.става,ама за 27лв.плюс Еконта 5 лв.мойте уважения.


Колега, все едно си в гонка ;) :D :D
0

#58
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08

Виж мнениетокалина написа на 21.01.2015 - 20:39 :

Купих си лазер 7,62х54,но не съм доволен.Винаги точката показва на различно място.Слагам го в патронника-показва на едно място.Превъртам го малко-показва точката на друго място.Никога не е едно и също.Ако може колегата дето ги продава да обясни как се центрова -благодаря.Мисля,че е китайски боклук и диаметъра на гилзата не е еднакъв.За детска играчка за 4-5лв.става,ама за 27лв.плюс Еконта 5 лв.мойте уважения.


Колега, досега никой не е имал такива проблеми или поне не се е оплакал. Имайте предвид, че предназначението на тези лазери е за ГРУБА прострелка на оптика. Ако някой си мисли, че ще сложи лазера, ще си нагласи оптиката и няма да гръмне нито веднъж, а ще има идеално точна прострелка е в заблуда! Дори в идеалния вариант си трябват 2-3 изстрела на 100м за да се настрои точно оптиката, тъй като с различните марки и модели боеприпаси има различна групираност на попаденията. Ако цената от 27 лв. ви се струва висока, нямам нищо против да го закупите от другаде на по-ниска. Така или иначе щом не сте доволен от лазера съм съгласен да ми го изпратите обратно за моя сметка, данните ми предполагам ги имате, а ако ги нямате мога да ви ги дам на лични. Повече не мога да направя. Поздрави!
0

#59
Потребителя е офлайн   kesh 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 383
  • Регистр: 28.05.08
Що се отнася за това как се използва лазера, ще си позволя за използвам общодостъпна във форума илюстрация направена от колега за прострелка на калибър 30-06. Принципът за останалите калибри е същият, просто трябва малко математика и познания за траекторията на куршума.

Прикачено изображение: lazer.jpg
0

#60
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9371
  • Регистр: 08.12.08

Виж мнениетоkesh написа на 21.01.2015 - 22:07 :

Виж мнениетокалина написа на 21.01.2015 - 20:39 :

Купих си лазер 7,62х54,но не съм доволен.Винаги точката показва на различно място.Слагам го в патронника-показва на едно място.Превъртам го малко-показва точката на друго място.Никога не е едно и също.Ако може колегата дето ги продава да обясни как се центрова -благодаря.Мисля,че е китайски боклук и диаметъра на гилзата не е еднакъв.За детска играчка за 4-5лв.става,ама за 27лв.плюс Еконта 5 лв.мойте уважения.


Колега, досега никой не е имал такива проблеми или поне не се е оплакал. Имайте предвид, че предназначението на тези лазери е за ГРУБА прострелка на оптика. Ако някой си мисли, че ще сложи лазера, ще си нагласи оптиката и няма да гръмне нито веднъж, а ще има идеално точна прострелка е в заблуда! Дори в идеалния вариант си трябват 2-3 изстрела на 100м за да се настрои точно оптиката, тъй като с различните марки и модели боеприпаси има различна групираност на попаденията. Ако цената от 27 лв. ви се струва висока, нямам нищо против да го закупите от другаде на по-ниска. Така или иначе щом не сте доволен от лазера съм съгласен да ми го изпратите обратно за моя сметка, данните ми предполагам ги имате, а ако ги нямате мога да ви ги дам на лични. Повече не мога да направя. Поздрави!



При повечето колиматори е така, че да не кажа и при всички, но това се установява при проверка със колиматора на дистанции над 70-80м. че и повече.За да нямаш това явление след прострелката и донастройка на оптиката /прострелката/ слагаш колиматора и правиш проверка на колкото си може по голяма дистанция.Ако колиматора не отговаря/тоест е някаде в страни/ започваш да го въртиш докато покаже вярното.Следва вадене и белязване на колиматора и следващият път го слагаш по този начин.Има колиматори на който отстрани имат 2болчета за настройка, но честно казано е играчката и мисля, че не си заслужава загубата на време.За тези цел въпросният уред върши добра работа.По повод схемата дадена от колегата при мен действа, но разстоянието не е 4см. а 7-8см.
Поздрави!
0

Сподели темата:


  • (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

5 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 5 гости, 0 анонимни