БГ Лов Форум: Произведено в България - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Произведено в България

#1
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Реших да пусна тази тема, тъй като много колеги в много теми са упоменавали, говорили и дори умолявали да се наблегне като тема за разговор на това което се е произвело и произвежда в България и факта че не открих из форума такава самостоятелна тема с точно това направление ме подтикна да я направя.
Ако нещо греша или дублирам, моля админа да изтрие тази тема!

Съвсем нормално (и необходимо) е според мен да се качва информация, снимки, клипове и т.н. в отделните теми по породи и на чужди (външни) кучета, производители, собсвеници и т.н. (така е и по всички форуми из цял свят), но нека в тази тема да се качва всичко това, но за кучета произведени само в България, независимо от произхода на родителите ест (външни или наши), състезателни или ловни.
Темата обхваща всички породи и всички производители (развъдници и самостоятелни такива).
Смятам че по този начин в тази тема ще се събере една добра информация какъв генетичен материал е имало и има в България, както и факта че ще изплуват кучета които са в сянка поради факта че се ползват от дадени ловци само за лов, хора които не ги касае нито развъдна, нито състезателна, нито клубна дейност.

Добре е като се посочва дадено куче, поста да бъде придружен от снимка/и/ (по възможност) както и да се дава възможно по разширено описание (морфология, работни качества, родословие или не, произход, родители и т.н).
Разбира се че може и е редно да се изказват доволства и недоволства.
Абе нека всеки споделя това което може и ест това което иска.
0

#2
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
biggrin.gif Явно в БГ няма произведени кучета или никой няма смелоста да качи нещо произведено от него rolleyes.gif
Много странно. Верно темата е обширна и труно може даден производител оставил много кучила след себе си да качи всичко, но все пак има и такива кучета с които се гордее или поне на него му харесват, защо да не ги покаже човек в тази тема??
Създадох темата за да се обобщи и реализира желанието на много колеги за разговори по нашите кучета - Българските, а сега ............. huh.gif laugh.gif

0

#3
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Като създател на темата почвай пръв! biggrin.gif
0

#4
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Valentino @ Jun 15 2009, 00:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif Явно в БГ няма произведени кучета или никой няма смелоста да качи нещо произведено от него rolleyes.gif
Много странно. Верно темата е обширна и труно може даден производител оставил много кучила след себе си да качи всичко, но все пак има и такива кучета с които се гордее или поне на него му харесват, защо да не ги покаже човек в тази тема??
Създадох темата за да се обобщи и реализира желанието на много колеги за разговори по нашите кучета - Българските, а сега ............. huh.gif laugh.gif

Всички кучета които съм качал в темите като снимков и видеоматериал са изцяло и само БГпроизводство.
Поздрави за хубавата тема.
0

#5
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(АНДИ @ Jun 15 2009, 08:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като създател на темата почвай пръв! biggrin.gif


От няклко дена издирвам един колега - приятел (тук в Ямбол) който беше собственик на курцхаар с име Хектор, за да го попитам дали има някаква снимка на кучето и ще се включа в темата, затова задържам.
Искам да кача именно този курцхаар.
Въпросния Хектор е от мое кучило през 1996 г с баща Томи на Георги Илчев от Раднево и Дана (от Ненковски). Две години по късно излезе едно кучило от Хектор и Сара на Дъндаринов, от което също имаше много добри екземпляри. Съжалявам че тогава снимки почти не се правеха и е голяма оскъдица откъм такива. Фокстериери и т.н. съм качвал по другите теми и няма смисъл да дублирам и тук.
Какво толкова, защо човек да не качи куче което на него поне много му е харесвало. Вземете се в ръце, вие сте хора с десетки кучила, няма от кой да се срамувате, качвайте.
ТОВА НЕ Е ТЕМА която съм създал ЗА РАЗВЪДНИЦИТЕ, тя е ОБЩА - за всички, затова че спокойно и без срамове biggrin.gif
Ако започна да вадя постове на колеги които са умолявали да се говори за кучета произведени в БГ, сами ще се обедите какво количество ще се натрупа, а тук - сериозна тема, добра тема а вече 3-ти ден празнаhuh.gif

Започам тогава яко да качвам външни кучета по другите теми biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Цитат(Kulev Farm @ Jun 15 2009, 10:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Всички кучета които съм качал в темите като снимков и видеоматериал са изцяло и само БГпроизводство.
Поздрави за хубавата тема.


Мерси Ванка,
в действителност няма смисъл да дублираш и тук, но все пак качи поне едно куче което те е радвало и лично на теб ти е харесвало (без външно мнение), сигурен съм че имаш такова и то не само едно.
Нека се запечата в тази тема.
0

#6
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Добре Валентино, нека да е както казваш.....!

Ето ти няколко снимки на едно куче произведено във България . Лично аз се гордея много с него и никога няма да спра да го правя, въпреки, че кучето не е мое производство .

Това куче е доказало не еднократно че е достоен представител на своята порода и незаменим приятел в лова и ежедневието ...

ЦЕНТ МЛАДШИ ОТ МИЛЕВ

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 001.jpg
  • Прикачено изображение: DSC00845.jpg
  • Прикачено изображение: 183.jpg
  • Прикачено изображение: PIC_0689.JPG
  • Прикачено изображение: PIC_0573.JPG
  • Прикачено изображение: 09112008041.jpg
  • Прикачено изображение: 0121.jpg
  • Прикачено изображение: 20.jpg
  • Прикачено изображение: 95.jpg
  • Прикачено изображение: 89.jpg
  • Прикачено изображение: 41.jpg
  • Прикачено изображение: 12.jpg
  • Прикачено изображение: 21.jpg

0

#7
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Ето нещо актуално , на клипа е на 6месеца.

http://www.vbox7.com/play:a0bd8bcd
0

#8
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Същият патлак в действие.

http://www.vbox7.com/play:c4894867
0

#9
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(АНДИ @ Jun 15 2009, 08:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като създател на темата почвай пръв! biggrin.gif


Айде бате шефе, маде ин Булгариа biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#10
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Съжалявам че тогава снимки почти не се правеха и е голяма оскъдица откъм такива.

Валентино, снимаха се, ма сега е ерата на дигиталната кинология/ей- некой да не ми открадне понятието/ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#11
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(Неделчев @ Jun 16 2009, 12:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре Валентино, нека да е както казваш.....!

Ето ти няколко снимки на едно куче произведено във България . Лично аз се гордея много с него и никога няма да спра да го правя, въпреки, че кучето не е мое производство .

Това куче е доказало не еднократно че е достоен представител на своята порода и незаменим приятел в лова и ежедневието ...

ЦЕНТ МЛАДШИ ОТ МИЛЕВ


Прекрасен е тоя Цент !

Ники имаш едно черпане (а що не и хубава девойка biggrin.gif ), като първи престрашил се да качи куче в темата!
0

#12
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(Kulev Farm @ Jun 16 2009, 12:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето нещо актуално , на клипа е на 6месеца.

http://www.vbox7.com/play:a0bd8bcd


Ванка страхотен е Карачана, но вземи редактирай и драсни името на кучето и т.н.
Сайта се посещава и от много външни хора, нека се знаят кои са кучетата.
Случвало ми се е много да се ядосвам примерно когато съм се спирал на някакво куче от даден чужд форум на което не е качено името, затова че дайте да ги качваме с имената, така както е направил Неделчев, и по възможност производител и собственик.


Цитат(КОЦАКА @ Jun 16 2009, 16:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Съжалявам че тогава снимки почти не се правеха и е голяма оскъдица откъм такива.

Валентино, снимаха се, ма сега е ерата на дигиталната кинология/ей- некой да не ми открадне понятието/ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


....."дигиталната кинология" biggrin.gif
Прав си Коцак, но не всеки снимаше е по точно да се изразя, поне при нас беше така.
0

#13
Потребителя е офлайн   novak 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3608
  • Регистр: 18.02.08
БАРС ОТ ЛЮДХАР Мама и тате французи но си ероден в България.
Те тоя френски лигльо за прасета не го ползвам само ги маркира иначе зайци стойки им прави и има мерак да ги гони.
Прикачено изображение: PICT0011___Copy.JPGПрикачено изображение: P4260197_1_.JPG
Прикачено изображение: P1030923.JPGПрикачено изображение: PICT0014.JPG
Прикачено изображение: PICT0015.JPGПрикачено изображение: PICT0021.JPG
Прикачено изображение: PICT0040.JPGПрикачено изображение: PICT0065.JPG
Прикачено изображение: PICT0069.JPGПрикачено изображение: PICT0077.JPG
Прикачено изображение: PICT0106.JPGПрикачено изображение: PICT0119___Copy__2_.JPG
Прикачено изображение: PICT0125.JPGПрикачено изображение: PICT0183.JPG


Най хубавото куче е това ,което отговаря на вашите изисквания.
0

#14
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Дарко от Гавазов

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Picture_002_2.JPG

0

#15
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Благодарство към които и да е мод или адм че се включи на време!

Аман от манталитет.........
0

#16
Потребителя е офлайн   Valentino 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1986
  • Регистр: 05.03.08
Цитат(novak @ Jun 16 2009, 18:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
БАРС ОТ ЛЮДХАР Мама и тате французи но си ероден в България.


Браво, и Барс вече си има място в темата, както и Дарко от Гавазов - два отлични помощника.

Повече няма да поощрявам, много са кучетата които човек може да харесва.

След време ако се съберат достатъчно имена в темата може и указател да направя по породи и имена biggrin.gif, когато иска човек да види дадено куче от дадена порода, направо влиза в породата кликва на името и бам........а не да губи часове пред компа и да си вика: - абе в тази тема имаше негови снимки, после не - не беше в тая, страници.......100-ци........луда работа.
Затова че качвайте biggrin.gif

Умолявам Васко за напред да направи пълна протекция на темата от спам, нека е тема в която човек като влезне да вижда БГ кучета с които техните собственици, производители и т.н. се горедеят, както и коментари НО по ТЕМАТА, независимо дали са положителни или отрицателни.
0

#17
Потребителя е офлайн   Zed_Yago 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 296
  • Регистр: 19.02.08
Едно куче което на мен ми е харесало през годините.Ягдтериерът Ван Дам от Свиле Прикачено изображение: Picture_052.jpgПрикачено изображение: IMG_0006.jpg
Да поясня кучето не е мое.Поздрави на Георги Георгиев,че еотгледал такова куче. party.gif
0

#18
Потребителя е офлайн   Zed_Yago 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 296
  • Регистр: 19.02.08
Неговия син Брус Лий от Белащица.Може би най-твърдото куче което съм виждал родно производство.Прикачено изображение: IMG_0009.JPG Пожелавам успех с него на Трифон Трифонов както на лов така и на състезания. thumbsup.gif
0

#19
Потребителя е офлайн   kraso 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 140
  • Регистр: 19.02.08
Ето две прекрасни според мен кучета произведени в България . Рони на 2 г. и Катрина на 1г.и 8 мес.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _katrina_i_roni_____.JPG

0

#20
Потребителя е офлайн   naruto 5 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 221
  • Регистр: 18.06.09
Цитат(Vesko @ Jun 16 2009, 19:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дарко от Гавазов

на гавазов от пловдив ли е кучето много е хубав пойнтера поздрави на производителя
В.Стаматов вет.лекар и ловец 02 -318360
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни