БГ Лов Форум: Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч?

Анкета: Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? (412 потребител(и) са гласували)

Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч?

  1. ДА (269 глас(а) [65.45%])

    Процент гласували: 65.45%

  2. НЕ (128 глас(а) [31.14%])

    Процент гласували: 31.14%

  3. Нямам мнение (14 глас(а) [3.41%])

    Процент гласували: 3.41%

Глас Гостите не могат да гласуват

#41
Потребителя е офлайн   XRP 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 56
  • Регистр: 14.02.10
Защо съм ЗА:
1. В началото на сезона мой приятел беше на лов. Притежава полуавтомат 12к. Излиза прасе и той го улучва с втория изстрел с куршум в гръбнака. Прасето пада. Приятелят ми отива към прасето, което се изправя на предните си крака и се опитва да нападне и да го захапе. В това време идва и ловец от съседната пусия. Стават двама души и който и от тях да стреля, в суматохата има вероятност да нарани другия. Приятелят ми каза - Ако пистолетът беше в мен, щях да го стрелям с него, за да не се мъчи животното. В крайна сметка свинчо е доубит с второ бренеке зад ухото от упор. Но по думите на приятеля ми и по думите на другия ловец ситуацията е била такава, че е щяло да бъде по-безопасно, ако се е използвало КНО. С други думи - има ситуации, в които по-удачно и по-безопасно е да се използва КНО за доубиване на дивеча.
2. Няма лошо да се разреши носенето и употребата на КНО за доубиване на едрия дивеч, когато се налага. Ще перефразирам една култова реплика на един велик български артист - Едно е да ти разрешат КНО, друго е да го носиш на лов, а трето и четвърто да го използваш. Така че нека е разрешено, пък всеки сам решава дали да го носи и/или използва.
0

#42
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
На лов или на война!

Какво по прекрасно от сполучлив ловен излет, свързан с адреналинови моменти, с последващи поздрави, коментари и незабравими разкази и коментари за настояща и минала слука.
Прекрасно – да, но за онези които успяват да се завърнат така както и са тръгнали – по живо и по здраво. А за тези които вместо при семействата си се отзовават в болница, а за тези които вместо да зарадват близките си с приятни емоции разказват как този до тях се свлякал на земята и ………..
На кой не му е ясно за какво служи оръжието, на кой не му е ясно, че от копието и лъка до модерните им наследници всичко е създадено за да убива. Какви ли не промени и модификации е претърпяло оръжието но целта на създаването му не е променена и до днес – да поразява.
На кой не му е ясно, че бездушния патрон отнема души, опустошава живота на близки и приятели, бележи с незаличими спомени всеки докоснал се до злополучния миг.
Оръжието е като алкохола – докато стои в касата кротува, а изведем ли го от това състояние сее смърт, затрива този който го застигне куршума без да разбира чий живот отнема.
Ние не сме войници, ние не отиваме да защитаваме, да мъстим, да завладяваме – ние сме ловци тръпнещи да чуем лая на кучетата, да стигнем върховния момент от срещата с дивото. Можем ли в този миг да проявим още секунда търпение, да погледнем не с емоциите а с разума, дори и да пропуснем да изживеем победата над дивото. Можем ……но явно не винаги постъпваме като ловци а се отнасяме като войници които като, че ли защитават своя живот настървено да повалят дивеч след дивеч, и улисани в адреналиновата надпревара да пропускат правила, писани с кръвта на колегите. А правилата не са само за да бъдат фотографски прелистени а и да бъдат разбирани и спазвани. А възможно ли е всеки сам да допринесе тези правила да се превърнат в норми на поведение, в практика, в традиции, в които да бъде възпитаван всеки следващ ловец. Толкова ли е важно да напълним висулките и торбите, водейки активни бойни действия, кръстосвайки ловните полета докато падне и последния дивеч.
Колеги, това не е лов, това е поведение на добре обучени воини по време на бойни действия, ръководени от правилата на войната.
В миналото един познат, много млад ловец, стреляше по всичко живо с оправданието, че много му се стреля. Друг колега му предложи да отиде в Афганистан там да постреля на воля. Отговора бе, че там и по него ще стрелят. Знае, че Човешката кожа не е по защитена от тази на дивеча, че и Човешкия живот e като този на дивеча и него го разделя от смъртта само един единствен изстрел.
Ловеца трябва ли да е воин само защото и той като войника носи оръжие. Нека приликата да е само в това. Нека оръжието на ловеца е продължение на нетрепващата ръка, направлявана от зорко око и бистър ум. Нека момента на изстрела да носи опасност единствено и само за дивеча. Няма ли я тази връзка между ловеца и оръжието …….то бездушното си знае работата. Войника по една или друга причина е длъжен да стреля за да не го застрелят а ловеца може ли в определен момент да не натисне спусъка и да изпрати дивеча с поглед и възхищение не заради друго а просто защото е ловец а не войн. Ловът не е война, гората и стърнището не са бойно поле, дивеча не е противник който на всяка цена трябва да бъде поразен. Далеч съм от мисълта, че ако всички си знаят и спазват правилата няма да има инциденти, но нека те бъдат сведени до минимум. На кой не му се е случвало вървейки си да падне. Да, но има разлика когато падате и ръцете да ви са в джобовете както и тогава когато са свободни. Важно е не само да знаем но и да вземем мерки особено като е хлъзгаво, като ходим ръцете да ни са готови да реагират за да не си строшим главата. Когато правим компромиси с оръжие, алкохол и МПС –та, играем на странна игра със съдбата си, нашата и тая на колегите до нас. Колко от безценното си време за лов ще загубим ако помагаме и контролираме поведението на младите ловци в първите им реални ловни стъпки. Нека с поощрения и забележки ги опазим от фаталните моменти след които няма връщане. А какво би се получило ако не проявим „колегиалност” като не допуснем до лова колега който току що се е разделил с чашката. Лоша практика ли ще бъде недисциплинираните ловци да бъдат наказвани за поведението им. Нека правоимащите за това не реагират единствено с махване на ръка защото едва ли с лека ръка ще неутрализират нежеланите последици от инцидента. Компромисите по отношение на безопасността не са компромиси а мечешки „услуги” и непресметливо предприети глупави рискове. Самоувереността /кой аз ли не мога/ и адреналина вървейки ръка за ръка, подкрепяни от чашка – две от иначе кроткото в шишето питие, са идеална комбинация и предпоставка за всеки без оглед на стаж и години да стане най малкото за резил и майтапи. Другия вариант с оръжието и нежелания фатален изстрел също го знаете и не искам дори да си мисля за него въпреки, че не трябва да ни излиза от ума и да мислим за това предварително когато имаме възможност. Защото след инцидента ще мислим ……..но за бърза помощ, венци и свещи – да не дава Господ.
Нека разума не ви напуска и е сигурна граница между ловеца и воина!
Да не превръщаме лова в бойно поле !
Искрено се надявам досегашните инциденти да са последни а дали с допълнителното въоръжение ще сме по добри ловци то практиката ще покаже.
0

#43
Потребителя е офлайн   Стефан Балкански 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 616
  • Регистр: 14.03.09
Аз сам твърдо-не!Пушката има достатъчно дълъг бой а пък и ножа сащо служи за това!!!
Ако искаш да си щаслив един ден-напий се!
Ако искаш да си щаслив един месец-ожени се!
Ако искаш да си щаслив цял живот-стани ловец!
0

#44
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08

Виж мнениетоСтефан Балкански написа на 09.12.2012 - 00:10 :

Аз сам твърдо-не!Пушката има достатъчно дълъг бой а пък и ножа сащо служи за това!!!


Колега, поясни, моля те, какво значи твърдото "не" . Да е забранено да се носи пистолет на лов или да е забранено да се ползва срещу дивеч. Далекобойността на пушката е нещо съвсем ирелевалентно в тоя случай.

Сигурно и тия, които пишат и гласуват законите в тая изстрадала страна ги решават така набързо...то може и това да е причината да са такива.

Хареса ми и лиричното отклонение в по-горния пост, но какво общо има това с темата си остава загадка.
0

#45
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Колега Бъчи,
сред големия брой ловци които познавам лично и от там си вадя заключение за техните качества и нивото на което са, като ловци и като хора. Личното ми мнение, че за всички либерализации и екстри като коментираната все още не сме готови. Има и такива които въпреки, че ще са въоръжение с каквото и да е ще си останат ловци. Свидетел съм на какво ли не, от най радостните моменти до най грозните и фатални. Свидетел съм как двама приятели се хванаха за ножовете при първоначално глупав спор който прерасна в грозен скандал при който споменаваха починали бащи и ако имаха късо оръжие може би щяха да се хванат за него. Това не е лирическо отклонение а действителност. Мислиш ли, че след като се довъоръжим няма да има такива които ще се пробват да ползват револвери и пистолети като основно оръжие за лов, редовен или браконерски. Можеш ли да поемеш отговорността, че това няма да се допусне в твоята ЛД. Както много ловци и аз имам късо оръжие но не съм го ползвал за доубиване защото съм го придобил като такова за лична защита и ще го ползвам само и единствено като такова защото моето мнение е, че наличното оръжие което имам за лов е достатъчно. Прочетох и коментари как във гъстото това оръжие е по подходящо и какви ли не други коментари. Всеки си има глава на раменете и да си я ползва правилно и да си носи отговорностите за своите действия. Много може да се изпише и коментира но всичко се върти около качествата на ловеца, неговото съзнание и моментните му реакции. Защото каквото и оръжие да държим то е продължение на нашите ръце които се управляват от мозък а не от адреналинови емоции иначе знаеш какво следва. От коментарите ми дано да си разбрал, че съм отговорил на анкетата с Не поради тези съображения но нямам нищо против при нормални обстоятелства да се притежава и ползва и късо оръжие за доубиване както в други цивилизовани държави. Ако кажеш, че държавата ни е нормална както и всички ловци са с правилно отношение към лова и дивеча веднага ще си променя отговора. Поздрави и Наслука на теб и всички Колеги!
0

#46
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Така е, всеки си има глава на ръменете - това е факт, но факт е и какво иска той да сложи в нея . Ако реши да я пълни с полезни неща - добре, ако пък прецени обратното - негово право .
0

#47
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Колега Емил,
Аз горещо вярвам, че българите като цяло все пак сме по-образовани и със сигурност, с по-висока обща култура от американците, но не сме свикнали да носим отговорност за емоциите и постъпките си. Това е породено от липсата на свобода, от там и липсата на свобода в мисленето. Знам, че произшествията с оръжие в България въпреки несравнимо по-слабото му разпространение сред българите са много повече, отколкото при американците, но това е така, защото американците са свикнали да го уважават, а ние не. Много пъти съм писал по въпроса. И моите лични наблюдения са такива, писал съм как единствената дупка в навеса на стрелбището, на което чат-пат ходя я направи не местен американец, а един сърбин, пак от лиготия и безотговорност, а нашите стрелбища, хем са с пазачи, са покрити с дупки на най-невъзможни места. Това, което ни липсва е свободата. Ако ония двамата, дето са се хванали за ножовете от твоя разказ са били с пистолети, дълбоко се съмнявам, че е щяло да се стигне дори до караница. Имаш пистолет, знаеш каква е отговорността, а отговорността е още по-голяма, ако знаеш, че и другия може да е въоръжен.
Има и още нещо, което е също част от нормалната човешка психология - у нас е трудно да се притежава оръжие и е съвсем естествено тия, които вече са минали през цедилката и са си платили масрафа, да се проимат за нещо повече от "простосмъртните". Забелязал съм, че точно тия, които се имат вече за привилегировани, са често и едни от най-големите радетели и поучители за ограничаването на оръжието у населението, все едно това тях вече не ги засяга. Ако притежаването беше свободно, нямаше да ги има и тия ексцеси.
0

#48
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Гласувах с ДА ,но идеята ми изобщо не е свързана с доубиването на ранени прасета и прочее едри хайванчета. Целта на притежаването на КНО от ловци е само една -легално въоръжаване на доказано законопослушни граждани допълнително за нуждите им на самоотбрана при възникнала агресивна ситуация спрямо тях или семействата им. Някой ще каже ,че за това си има канален ред за придобиване съгласно закона за оръжията. Само че той на практика не действа ито съвсем умишлено от властите , а когато ти пламне главата или къщата законите отиват на последно място. Защо да се млатим и трепем при нужда с колове и дървье, като можем да го правим с оръжие ,което владеем и ни дава огромно предимство при ситуация.
0

#49
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
щатите та щатите ами ходете си правете родео в щатите като ви харесва айде България като държава невъзникнала от някой уестърн сериал а с 1300 години история като част от Европейския съюз да движи в по-еврорусло и без това сме даста далеч от европейските разбирания за лов. То и щатите са 50 а не любимият ваш щат. 50 закона значи. Интересно в щата където има свръхнаселение дали има по какво да се стреля, и с ДНО хихихи, във Флорида един приятел казва че може да се бият само комари :D и плажни хавлии
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#50
Потребителя е офлайн   bakatch 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 22.07.08
Ама вие като смятате ,че нямаме необходимите качества за достойни ловци,вземете и се откажете от ловното си оръжие за да дадете пример!Късото оръжие било опасно и не сме дорасли,а какво да кажем за дългото тогава.По вашата логика оръжие не трябва да има,лов също,за да няма стрелби.Ами откажете се!Странно,най големите радетели за ограничаване на огнестрелното оръжие притежават
доста от него и не се отказват от притежанието му!
Жоро Данаилов
0

#51
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Докато ГЕРБ е на власт няма да ви огрее. Те регистрация на въздухарките въведоха та...
Поради безсмислието на темата няма да пиша повече в нея.

А мераклиите да се въоръжат със следната техника - монокулярни и биокулярни оптични прибори, за дневно и за нощно, карабина, лък, арбалет, пистолет, револвер, копие, ханджар, ятаган, нунджако, тръба за отровни стрелички, шурикен, бумеранг, ловна гарга и сокол, кучета държачи и гоначи, кръвоследници, джипка с подвижна кланница в нея и наслука :D . Дано тако се компенсира липсващото им. :D

Поздрави за всички аргументирали се в темата. Това са предимно хората с мнение против. Факт.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#52
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоБъчи написа на 09.12.2012 - 17:26 :

Колега Емил,
Аз горещо вярвам, че българите като цяло все пак сме по-образовани и със сигурност, с по-висока обща култура от американците, но не сме свикнали да носим отговорност за емоциите и постъпките си. Това е породено от липсата на свобода, от там и липсата на свобода в мисленето. Знам, че произшествията с оръжие в България въпреки несравнимо по-слабото му разпространение сред българите са много повече, отколкото при американците, но това е така, защото американците са свикнали да го уважават, а ние не. Много пъти съм писал по въпроса. И моите лични наблюдения са такива, писал съм как единствената дупка в навеса на стрелбището, на което чат-пат ходя я направи не местен американец, а един сърбин, пак от лиготия и безотговорност, а нашите стрелбища, хем са с пазачи, са покрити с дупки на най-невъзможни места. Това, което ни липсва е свободата. Ако ония двамата, дето са се хванали за ножовете от твоя разказ са били с пистолети, дълбоко се съмнявам, че е щяло да се стигне дори до караница. Имаш пистолет, знаеш каква е отговорността, а отговорността е още по-голяма, ако знаеш, че и другия може да е въоръжен.
Има и още нещо, което е също част от нормалната човешка психология - у нас е трудно да се притежава оръжие и е съвсем естествено тия, които вече са минали през цедилката и са си платили масрафа, да се проимат за нещо повече от "простосмъртните". Забелязал съм, че точно тия, които се имат вече за привилегировани, са често и едни от най-големите радетели и поучители за ограничаването на оръжието у населението, все едно това тях вече не ги засяга. Ако притежаването беше свободно, нямаше да ги има и тия ексцеси.


Според мен и двамата говорим или коментираме за едно и също. Когато едни норми, закони, разрешения или ограничения произлизат от практици които са и теоретично подготвени е идеалния вариант да се измисли и приложи нещо работещо. А когато законите са само и единствено в полза на власт имащите нещата са други и винаги с други цели къде по завоалирини и с умисъл която пак е в тяхна полза. В случай, че нашето законодателство не може да справи с даден проблем може да вземе готов и действащ модел от друга държава - това също се прави но за съжаление пак с български привкус което в крайна сметка води до какви ли не практики само не и до тази работещата. За да покълне едно семенце е необходимо първо да го има и второ почвата да е подходяща - да има условия да покълне, порастне и даде плод. Грижите и контрола не са излишни ако са навременни и се прилагат правилно. Поздрави и Наслука!
0

#53
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 06.12.2012 - 10:07 :

В твоя случай ти не искаш да го ползваш за лов а просто да го получиш под такъв претекст. Това се нарича заобикаляне на закона. Има най-различни примери в това отношение - едни по укорими други по-неукорими. МИСЛЯ ЧЕ МАЛКО ЛОВЦИ БИХА ПОЛЗВАЛИ ПОДОБНО ОРЪЖИЕ ПРИ ЛОВ но тия на които им се бракониерства веднага ще накупят пищаци. И ще ходят за гъби в гората... А кой знае друг може да го иска за да посегне на човек... Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение

Абе ти .... защо не вземеш да се гръмнеш най накрая и да оставиш този форум на спокойствие ?!
" Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" B)
Темата е много проста : ДА или НЕ и никой не те кара да пишеш автобиографията си ?

КНО трябва да се продава само с/у лична карта а къде и за какво ще се носи и използва не е твоя работа .... има си органи които преценяват дали си използвал пищова по предназначение !
:excl: " Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" :excl:
За тези две изречения заслужаваш само едно ! Бан и то във всички български ловни форуми !!!! :coolgleamA:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#54
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.12.2012 - 12:46 :

Виж мнениетоpiri написа на 06.12.2012 - 10:07 :

В твоя случай ти не искаш да го ползваш за лов а просто да го получиш под такъв претекст. Това се нарича заобикаляне на закона. Има най-различни примери в това отношение - едни по укорими други по-неукорими. МИСЛЯ ЧЕ МАЛКО ЛОВЦИ БИХА ПОЛЗВАЛИ ПОДОБНО ОРЪЖИЕ ПРИ ЛОВ но тия на които им се бракониерства веднага ще накупят пищаци. И ще ходят за гъби в гората... А кой знае друг може да го иска за да посегне на човек... Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение

Абе ти .... защо не вземеш да се гръмнеш най накрая и да оставиш този форум на спокойствие ?!
" Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" B)/>
Темата е много проста : ДА или НЕ и никой не те кара да пишеш автобиографията си ?

КНО трябва да се продава само с/у лична карта а къде и за какво ще се носи и използва не е твоя работа .... има си органи които преценяват дали си използвал пищова по предназначение !
:excl:/> " Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" :excl:/>
За тези две изречения заслужаваш само едно ! Бан и то във всички български ловни форуми !!!! :coolgleamA:/>

Нима твърдиш че сред ловците няма психопатни личности?!?! Сред 135 хиляди няма такива?! Има и още как и ти сигурно познаваш такива. Ето например оня "ЛОВЕЦ" който застреля ученичката С ЧИФТЕТО по "ревност", рани друга и се самоуби след това дали не е имал поне някаква малка акцентуацийка ;) .
Що се отнася до други форуми не съм като тебе че да пиша във всички. И този ми е в повече, ако питаш!
Знам че темата е напълно безсмислена и залудо се пънем в нея. Такъв закон срещу лична карта никога няма да влезе в сила и може би затова се палите. А пробракониерските мнения за банване ли са?!?! В "ловните" форуми?!?
Поздрави, Жоро! Да се върнем към добрия тон.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#55
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 10.12.2012 - 13:11 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.12.2012 - 12:46 :

Виж мнениетоpiri написа на 06.12.2012 - 10:07 :

В твоя случай ти не искаш да го ползваш за лов а просто да го получиш под такъв претекст. Това се нарича заобикаляне на закона. Има най-различни примери в това отношение - едни по укорими други по-неукорими. МИСЛЯ ЧЕ МАЛКО ЛОВЦИ БИХА ПОЛЗВАЛИ ПОДОБНО ОРЪЖИЕ ПРИ ЛОВ но тия на които им се бракониерства веднага ще накупят пищаци. И ще ходят за гъби в гората... А кой знае друг може да го иска за да посегне на човек... Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение

Абе ти .... защо не вземеш да се гръмнеш най накрая и да оставиш този форум на спокойствие ?!
" Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" B)/>/>
Темата е много проста : ДА или НЕ и никой не те кара да пишеш автобиографията си ?

КНО трябва да се продава само с/у лична карта а къде и за какво ще се носи и използва не е твоя работа .... има си органи които преценяват дали си използвал пищова по предназначение !
:excl:/>/> " Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" :excl:/>/>
За тези две изречения заслужаваш само едно ! Бан и то във всички български ловни форуми !!!! :coolgleamA:/>/>

Нима твърдиш че сред ловците няма психопатни личности?!?! Сред 135 хиляди няма такива?! Има и още как и ти сигурно познаваш такива. Ето например оня "ЛОВЕЦ" който застреля ученичката С ЧИФТЕТО по "ревност", рани друга и се самоуби след това дали не е имал поне някаква малка акцентуацийка ;)/> .
Що се отнася до други форуми не съм като тебе че да пиша във всички. И този ми е в повече, ако питаш!
Знам че темата е напълно безсмислена и залудо се пънем в нея. Такъв закон срещу лична карта никога няма да влезе в сила и може би затова се палите. А пробракониерските мнения за банване ли са?!?! В "ловните" форуми?!?
Поздрави, Жоро! Да се върнем към добрия тон.

1 Във всички Бг ловни форуми имам приятели и не се крия като мишок като теб ... то лова не е само да бракониерстваш , разбираш ли , има и приятелство ама това май много не ти е понятно и нямам намерение да ти обяснявам
2 Ловци психопати не познавам ... това разните самоубииства са една съвсем др.тема нямаща нищо общо с психопати
3 Това , че с/у лична карта неможе да се притежава КНО показва , че демокрацията все още не е дошла и не се паля имам разрешително за късо ехе ... от 91год може би. Ако се либерализира закона за оръжията престъпностто ще се понижи драстично ... ама то за из трънско не ви бърка у секу буку имате по нещо , така че .....
4 " Пробракониерски мнения " ... и като гърми и светка навън сигурно ти се привиждат бракониери ама немога да ти помогна , фобии много и все различни ....
5 " Да се върнем към добрия тон" .... Слушай смешко , човек наричащт хората от ловните среди сред които съм и аз / явно админа и модовете не са от тази ловна среда/ " Психопатни личности , убиици , самоубиици и бракониери " въобще не искам да го виждам а за добрият тон , може ... може ама в някой цветарски форум !
6 Не се казвам Жоро а Георги и то Радуловски !

" Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" .... :clapping-hands: и ако ти не заслежаваш бан ... това озмачава само едно Аз да си наложа такъв и да кажа Чао на всички от този форум
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#56
Потребителя е офлайн   niki_d 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 18.10.12

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.12.2012 - 16:38 :

Виж мнениетоpiri написа на 10.12.2012 - 13:11 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 10.12.2012 - 12:46 :

Виж мнениетоpiri написа на 06.12.2012 - 10:07 :

В твоя случай ти не искаш да го ползваш за лов а просто да го получиш под такъв претекст. Това се нарича заобикаляне на закона. Има най-различни примери в това отношение - едни по укорими други по-неукорими. МИСЛЯ ЧЕ МАЛКО ЛОВЦИ БИХА ПОЛЗВАЛИ ПОДОБНО ОРЪЖИЕ ПРИ ЛОВ но тия на които им се бракониерства веднага ще накупят пищаци. И ще ходят за гъби в гората... А кой знае друг може да го иска за да посегне на човек... Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение

Абе ти .... защо не вземеш да се гръмнеш най накрая и да оставиш този форум на спокойствие ?!
" Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" B)/>/>/>
Темата е много проста : ДА или НЕ и никой не те кара да пишеш автобиографията си ?

КНО трябва да се продава само с/у лична карта а къде и за какво ще се носи и използва не е твоя работа .... има си органи които преценяват дали си използвал пищова по предназначение !
:excl:/>/>/> " Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" :excl:/>/>/>
За тези две изречения заслужаваш само едно ! Бан и то във всички български ловни форуми !!!! :coolgleamA:/>/>/>

Нима твърдиш че сред ловците няма психопатни личности?!?! Сред 135 хиляди няма такива?! Има и още как и ти сигурно познаваш такива. Ето например оня "ЛОВЕЦ" който застреля ученичката С ЧИФТЕТО по "ревност", рани друга и се самоуби след това дали не е имал поне някаква малка акцентуацийка ;)/>/> .
Що се отнася до други форуми не съм като тебе че да пиша във всички. И този ми е в повече, ако питаш!
Знам че темата е напълно безсмислена и залудо се пънем в нея. Такъв закон срещу лична карта никога няма да влезе в сила и може би затова се палите. А пробракониерските мнения за банване ли са?!?! В "ловните" форуми?!?
Поздрави, Жоро! Да се върнем към добрия тон.

1 Във всички Бг ловни форуми имам приятели и не се крия като мишок като теб ... то лова не е само да бракониерстваш , разбираш ли , има и приятелство ама това май много не ти е понятно и нямам намерение да ти обяснявам
2 Ловци психопати не познавам ... това разните самоубииства са една съвсем др.тема нямаща нищо общо с психопати
3 Това , че с/у лична карта неможе да се притежава КНО показва , че демокрацията все още не е дошла и не се паля имам разрешително за късо ехе ... от 91год може би. Ако се либерализира закона за оръжията престъпностто ще се понижи драстично ... ама то за из трънско не ви бърка у секу буку имате по нещо , така че .....
4 " Пробракониерски мнения " ... и като гърми и светка навън сигурно ти се привиждат бракониери ама немога да ти помогна , фобии много и все различни ....
5 " Да се върнем към добрия тон" .... Слушай смешко , човек наричащт хората от ловните среди сред които съм и аз / явно админа и модовете не са от тази ловна среда/ " Психопатни личности , убиици , самоубиици и бракониери " въобще не искам да го виждам а за добрият тон , може ... може ама в някой цветарски форум !
6 Не се казвам Жоро а Георги и то Радуловски !

" Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение" .... :clapping-hands:/> и ако ти не заслежаваш бан ... това озмачава само едно Аз да си наложа такъв и да кажа Чао на всички от този форум

От скоро съм във форума, а вие сте Георги и то Радуловски!Е г-н Радуловски как така(защо) оръжие само срещу лична карта???
0

#57
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Чета и си викам, от такива: мрънкалници,ще се застрелям и какви ли не други глупости които пишете, разбирам защо не са успяли освободителните въстания, а все някой друг чакаме да ни "оправи"! По царско ловното оръжие не се е смятало за "оръжие", комунистите до 70г, на са били толкова взискателни! Ей, прав е бил Славейков :http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=277&WorkID=10604&Level=3 Вижте дата кога е писано!
0

#58
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
По царско време от лЕберализъм с оръжието дивечът е бил докаран до шеста глуха. И не е било проблем всеки да се въоръжи и да стане партизанче както и става накрая. Друг е въпросът че хората тогава не са живели никак добре, как да живееш добре при пет преврата и 3 национални катастрофи само за някакви си 67 години царско време. Няма велика сила на която да не сме обявили война и която да не ни е понатупала. Мита за 39 година и високия "стандарт" от тогава си е просто един мит и ако прочетете повечко или попитате живите си деди и баби ще ви кажат колко хубаво е било.

Някой ако приема лично писаното от мен - ами да не го приема лично. Негов си проблем. Да се запита откъде-накъде приема лично нещо което е казано че се среща във всяка общност от хора. По принцип ловът е форма на изява на най-различни емоции но в него ПРИСЪСТВА и ЧОВЕШКАТА АГРЕСИЯ към живота на дивеча, тоест при това насищане с агресия е съвсем естествено отделни представители на ловната общност да искат да станат ловци не от някакви ловни светли идеали а именно поради възможността да упражняват законно своите агресивни подбуди без риск че ще се озоват в централния. :D/>

Да искаш да банваш някой също е изява на агресия към чуждото мнение. По принцип в диалога и в общуването е НОРМАЛНО да има поне две различни мнения а също така човек да помисли върху тях НЕПРЕДУБЕДЕНО.

Славейков съм го чел доста и мога да кажа че би се възмутил доста но не от мен. През годините разбрах едно нещо - слабият ловец има нужда от най-разнообразни покупки на всевъзможни аксесоари и помощни средства за да заличи с тях пропастта която го отделя от наистина добрите ловци. Някой да ми каже познава ли наистина добър ловец който да ходи на лов накичен като коледна елха. Тук не включвам млади но показващи перспектива ловци които още експриментират върху себе си по метода на пробата и грешката. ;)
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#59
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
По дефиниция закон се приема в интерес на преобладаващата част от обществото. Като е ловен закон той трябва следователно да гарантира правото на лов на ловната общност но и правото на останалите хора да видят жива природа пред себе си като например пътуват във влака из Дунавската равнина да видят че има по някоя и друга сърна, че се мярка по някое зайче и така нататък.

При сега действащия закон и контрол по неговото опазване е повече от видно че дивеча не е в добро състояние на над 90% от територията на страната и ощетени са както ловците така и останалите хора.

И причината е в либералното законодателство и контрол по неговото спазване, защото не се бракониерства там където дружинките проявяват воля и съвест. Но колко са тези дружинки. Твърде малко ако съдим по резултатите.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#60
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Piri, ти си от хората които са майстори на словото, но не и на действието. 99% от бракониерите са хора с много време и познаващи района;месните! Няма аз и Драган да се емнем и да ходи нейде на 50-100км си да бракониерстваме! Знаеш ги кои са кажи им, издай ги! Пишеш като партиен функционер!
Казвал съм ти и преди, не обичам да чета дълги слово излияния! Уважавам хора, които с две думи казват същноста и мнението си! Темата беше КНО и лов, а не лирично отклонение за КНО и желаещите го да го имат! И още нещо с такива писания, като твоите все повече даваме основание, да направят ЛОВА за хора с пари!
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни