БГ Лов Форум: Реална балистика - професионални съвети от оръжейника Димитър Димитров - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Реална балистика - професионални съвети от оръжейника Димитър Димитров

#41
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 02.04.2011 - 23:41 :

Въпрос към майстора:
Един ми донесе да му монтирам оптика никон 1.1-4 на cz 527 7.62х39 с рингове за 15мм релса.
Та въпроса ми е как да процедирам? Ето какво мисля да направя:
1.слагам двата ринга на водоравна маса(която имам).
2.слагам оптиката с по 1-дна капка канаконлит и я нагласям с нивелирна шайба от кантар(понеже може да се регулира и по двете оси).
3.след това затягам ринговете и проверяват пак нивелацията .
4.поставям пушката във водоравно състояние и поставям оптиката с монтажа
5.проверявам ниваляцията. И следва прострелка.
Моля да кажете дали това ще свърши добра работа и ако съм сгрешел да ме поправиш.


Виждам че си много в час , продължавай така да работиш . Боже пази клиента ! :clapping-hands:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#42
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
Извинявай ,но това Боже пази клиента! малко ме обърква.Одобряваш ли метода или имаш съмнения.
Предполагам си съгласен ,но си се изразил достатъчно ясно.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#43
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Здр.г-н Димитров първо да ви благодаря за хубавия филм който сте заснели и за точните попадения.Има много поучителни неща.Мисля и да си купя и книгата която скоро излезе на пазара но незнам от каде да си я закупя ако можете да ми я изпратите ще се радвам.И сега да минем на въпроса аз съм си инсталирал на лаптопа и на телефона си това http://www.ada.ru/gu...listic/calc/PC/ и искам да знам добър ли е този калкулатор?Благодаря предварително. :thumbsup:
0

#44
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 08.04.2011 - 17:40 :

Здр.г-н Димитров първо да ви благодаря за хубавия филм който сте заснели и за точните попадения.Има много поучителни неща.Мисля и да си купя и книгата която скоро излезе на пазара но незнам от каде да си я закупя ако можете да ми я изпратите ще се радвам.И сега да минем на въпроса аз съм си инсталирал на лаптопа и на телефона си това http://www.ada.ru/gu...listic/calc/PC/ и искам да знам добър ли е този калкулатор?Благодаря предварително. :thumbsup:


Благодаря за оценката на филма ми ! Ако сме живи и здрави , може би до няколко месеца , ще имам удоволствието да разработя две снайперови карабини : АХ338 в кал.338L.Mag. и БАРЕТ в кал.50BMG , и ако собственика няма нищо против ще направя и следващия си филм . Мисля че с Барета ще бъде на 2000+метра .Решил съм да използвам , високоскоростна и термо камера . Този щастлив собственик имаше огромно желание да участва в заснемането на филма , но имаше ангажименти и не можа да присъства , но сега смятам че няма да има нищо против . Дано стане ! Всичко това го правя за ВАС , но дай боже да се развият добре нещата , и всички които имат мерак да стрелят на далече ще спечелят . Не ме питайте какво имам в предвид , сега няма да дам отговор . Относно книгата - ако ми дадеш адрес , ще ти я пратя . Калкулатора е добър ( ако работиш с точните величини ) :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#45
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 11.04.2011 - 12:07 :

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 08.04.2011 - 17:40 :

Здр.г-н Димитров първо да ви благодаря за хубавия филм който сте заснели и за точните попадения.Има много поучителни неща.Мисля и да си купя и книгата която скоро излезе на пазара но незнам от каде да си я закупя ако можете да ми я изпратите ще се радвам.И сега да минем на въпроса аз съм си инсталирал на лаптопа и на телефона си това http://www.ada.ru/gu...listic/calc/PC/ и искам да знам добър ли е този калкулатор?Благодаря предварително. :thumbsup:


Благодаря за оценката на филма ми ! Ако сме живи и здрави , може би до няколко месеца , ще имам удоволствието да разработя две снайперови карабини : АХ338 в кал.338L.Mag. и БАРЕТ в кал.50BMG , и ако собственика няма нищо против ще направя и следващия си филм . Мисля че с Барета ще бъде на 2000+метра .Решил съм да използвам , високоскоростна и термо камера . Този щастлив собственик имаше огромно желание да участва в заснемането на филма , но имаше ангажименти и не можа да присъства , но сега смятам че няма да има нищо против . Дано стане ! Всичко това го правя за ВАС , но дай боже да се развият добре нещата , и всички които имат мерак да стрелят на далече ще спечелят . Не ме питайте какво имам в предвид , сега няма да дам отговор . Относно книгата - ако ми дадеш адрес , ще ти я пратя . Калкулатора е добър ( ако работиш с точните величини ) :bulgaria:
Благодаря за всичко г-н Димитров адреса съм ви го пратил на лични.Каде ще бъде следващата стрелба и може ли да присъстваме на нея или да участваме?
0

#46
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 11.04.2011 - 12:45 :

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 11.04.2011 - 12:07 :

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 08.04.2011 - 17:40 :

Здр.г-н Димитров първо да ви благодаря за хубавия филм който сте заснели и за точните попадения.Има много поучителни неща.Мисля и да си купя и книгата която скоро излезе на пазара но незнам от каде да си я закупя ако можете да ми я изпратите ще се радвам.И сега да минем на въпроса аз съм си инсталирал на лаптопа и на телефона си това http://www.ada.ru/gu...listic/calc/PC/ и искам да знам добър ли е този калкулатор?Благодаря предварително. :thumbsup:


Благодаря за оценката на филма ми ! Ако сме живи и здрави , може би до няколко месеца , ще имам удоволствието да разработя две снайперови карабини : АХ338 в кал.338L.Mag. и БАРЕТ в кал.50BMG , и ако собственика няма нищо против ще направя и следващия си филм . Мисля че с Барета ще бъде на 2000+метра .Решил съм да използвам , високоскоростна и термо камера . Този щастлив собственик имаше огромно желание да участва в заснемането на филма , но имаше ангажименти и не можа да присъства , но сега смятам че няма да има нищо против . Дано стане ! Всичко това го правя за ВАС , но дай боже да се развият добре нещата , и всички които имат мерак да стрелят на далече ще спечелят . Не ме питайте какво имам в предвид , сега няма да дам отговор . Относно книгата - ако ми дадеш адрес , ще ти я пратя . Калкулатора е добър ( ако работиш с точните величини ) :bulgaria:
Благодаря за всичко г-н Димитров адреса съм ви го пратил на лични.Каде ще бъде следващата стрелба и може ли да присъстваме на нея или да участваме?




За съжаление , няма да имат достъп външни лица , само ограничен кръг от хора . За жалост всичко е свързано с много време . Но както помогнахме за релоудването на боеприпаси така сега работиме и за друго нещо , ако не мине котка път всички ще спечелите . НЕ МЕ ПИТАЙТЕ ПОВЕЧЕ . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#47
Потребителя е офлайн   s.g.@lfa 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 04.08.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 11.04.2011 - 13:02 :

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 11.04.2011 - 12:45 :

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 11.04.2011 - 12:07 :

Виж мнениетоsuzi1973 написа на 08.04.2011 - 17:40 :

Здр.г-н Димитров първо да ви благодаря за хубавия филм който сте заснели и за точните попадения.Има много поучителни неща.Мисля и да си купя и книгата която скоро излезе на пазара но незнам от каде да си я закупя ако можете да ми я изпратите ще се радвам.И сега да минем на въпроса аз съм си инсталирал на лаптопа и на телефона си това http://www.ada.ru/gu...listic/calc/PC/ и искам да знам добър ли е този калкулатор?Благодаря предварително. :thumbsup:


Благодаря за оценката на филма ми ! Ако сме живи и здрави , може би до няколко месеца , ще имам удоволствието да разработя две снайперови карабини : АХ338 в кал.338L.Mag. и БАРЕТ в кал.50BMG , и ако собственика няма нищо против ще направя и следващия си филм . Мисля че с Барета ще бъде на 2000+метра .Решил съм да използвам , високоскоростна и термо камера . Този щастлив собственик имаше огромно желание да участва в заснемането на филма , но имаше ангажименти и не можа да присъства , но сега смятам че няма да има нищо против . Дано стане ! Всичко това го правя за ВАС , но дай боже да се развият добре нещата , и всички които имат мерак да стрелят на далече ще спечелят . Не ме питайте какво имам в предвид , сега няма да дам отговор . Относно книгата - ако ми дадеш адрес , ще ти я пратя . Калкулатора е добър ( ако работиш с точните величини ) :bulgaria:
Благодаря за всичко г-н Димитров адреса съм ви го пратил на лични.Каде ще бъде следващата стрелба и може ли да присъстваме на нея или да участваме?




За съжаление , няма да имат достъп външни лица , само ограничен кръг от хора . За жалост всичко е свързано с много време . Но както помогнахме за релоудването на боеприпаси така сега работиме и за друго нещо , ако не мине котка път всички ще спечелите . НЕ МЕ ПИТАЙТЕ ПОВЕЧЕ . :bulgaria:

това не е добре :18:
0

#48
Потребителя е офлайн   big bear 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 111
  • Регистр: 25.11.10
Здравейте г-н Димитров, бих искал да Ви помоля ако е възможно да побликувате балистични данни за калибър 300 WM, производител RWS, модел "Evolution", 11.9 гр. Лично аз не успях да се справя с посочения от Вас балистичен калкулатор. Нарезното оръжие с което боравя е "Sako" 85 Hunter, а оптичния прицел е "Meopta"-Artemis 2100 с параметри 3-12x50 с подсветка. Монтажа за прицела е "Sako"-Optilock base-Long.
Предварително Ви благодаря, като държа да поясня, че ще Ви разбера при евентуален отказ на молбата ми !







С уважение : ( п )
/Д. Василев/

Този пост е редактиран от big bear: 15.04.2011 - 11:20

0

#49
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоbig bear написа на 15.04.2011 - 11:13 :

Здравейте г-н Димитров, бих искал да Ви помоля ако е възможно да побликувате балистични данни за калибър 300 WM, производител RWS, модел "Evolution", 11.9 гр. Лично аз не успях да се справя с посочения от Вас балистичен калкулатор. Нарезното оръжие с което боравя е "Sako" 85 Hunter, а оптичния прицел е "Meopta"-Artemis 2100 с параметри 3-12x50 с подсветка. Монтажа за прицела е "Sako"-Optilock base-Long.
Предварително Ви благодаря, като държа да поясня, че ще Ви разбера при евентуален отказ на молбата ми !







С уважение : ( п )
/Д. Василев/



Благодаря , за въпроса ! Ще се радвам да Ви помогна с моя отговор .
В каталога за патрони на RWS за 2011година са публикувани следните балистични данни :
-за патрон под каталожен номер 231 54 33 :
11.9гр. ВС 0.367 начална скорост 930м/с.
-пропадане на куршума на следните дистанции: 100м 150м 200м 250м 300м
0 -2.5 -8.9 -19.4 -34.7
+4 3.4 -0.9 -9.5 -22.8 нула на 192м

-за патрон под каталожен номер 231 72 12 :
11.9гр. и начална скорост 940м/с.
-пропадане на куршума на следните дистанции: 100м 150м 200м 250м 300м
0 -2.4 -8.6 -18.8 -33.7
+3.9 3.5 -0.7 -9.0 -21.9 нула на 194м
Тези данни ще са верни , ако :
- цевта е 650мм дълга
- температура на стрелба 11градуса по Целзий
-надморска височина 0м
-атмосферно налягане 760мм Живачен стълб
- оптичния прибор да бъде монтиран така , че разстоянието от визирната ос до оста на цевта да бъде 5см.


За съжаление това са лабораторни изчисления и заради това ние трябва да корегираме доста параметри така че те да са точни за условията на стрелба при която ще прострелваме оръжието .


За да можем да работиме коректно с калкулаторите то ние трябва задължително да извършиме следните дейности :
- правилно монтиране на оптичния прибор
-точно премерване разстоянието от визирната ос до оста не цевта
-премерване на началната скорост на куршума ( от моята практика съм видял че никога нямаме съвпадение на заявената скорост от производителя - и тя винаги е била по малка от заявената в рамките от 20 до 90 м/с.)
-преизчисляване на ВС ( защото ние винаги стреляме при друга температура,надморска височина,атмосферно налягане ) така че да получим реалния ВС .
-настройване на балистичния калкулатор и вкарване на точните изходни параметри - за да може правилно да ви изчислява траекторията на куршума , съответно нужните корекции .


Всичко това Ви го казвам за да сте наясно с това какво трябва да се направи преди да се използват калкулаторите , а и да имате отговор за това защо не сте уцелили на желана от вас дистанция там където сте искали .
Някой може би ще каже - да бе много сложно е това което ни разправяш ?


Ако Вие искате , а и не само Вие , да стреляте като момчетата на филма спокойно можете да ми се доверите и присъствате на разработването на ваша индивидуална таблица или настройване на ваще калкулатори .

Надявам се че съм бил изчерпателен в отговора си . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#50
Потребителя е офлайн   big bear 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 111
  • Регистр: 25.11.10
Сърдечно Ви благодаря !-разполагате със завидни познания, които са изключително полезни за хора търсещи максимума на възможностите си !



Бъдете здрав и все така отзивчив!
0

#51
Потребителя е офлайн   sniper76 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 29.06.09
Здравейте г-н Димитров , интересуват ме данните за въвеждане в руският калкулатор (v.2.38) на патрон в .338cal- swiss p ball . В частност има нещо което не разбирам. В калкулатора има температура при замерване на скоростта и изменение в проценти (стандартно е записано 2.5% на повечето муниции) .Това температурата на околната среда ли е или на цевта или може би на заряда? И какво е това изменение в проценти - повишението след всеки изстрел или нещо друго. Извинете ме относно невежеството ми но при изчисление с часовник 5.11 и калкулатора разликите са доста големи и това ме обърква допълнително, а полевите таблици пък са доста бавни за работа а и грешките са неприемливо големи .
Благодаря предварително за отговора и извинете още веднъж за невежеството.
П.П. Относно патрона - б.к. е 630,теглото на куршума е 16.3гр а началната скорост която колегите са измерили с хронограф е била 840м/сек.
0

#52
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоsniper76 написа на 21.05.2011 - 17:42 :

Здравейте г-н Димитров , интересуват ме данните за въвеждане в руският калкулатор (v.2.38) на патрон в .338cal- swiss p ball . В частност има нещо което не разбирам. В калкулатора има температура при замерване на скоростта и изменение в проценти (стандартно е записано 2.5% на повечето муниции) .Това температурата на околната среда ли е или на цевта или може би на заряда? И какво е това изменение в проценти - повишението след всеки изстрел или нещо друго. Извинете ме относно невежеството ми но при изчисление с часовник 5.11 и калкулатора разликите са доста големи и това ме обърква допълнително, а полевите таблици пък са доста бавни за работа а и грешките са неприемливо големи .
Благодаря предварително за отговора и извинете още веднъж за невежеството.
П.П. Относно патрона - б.к. е 630,теглото на куршума е 16.3гр а началната скорост която колегите са измерили с хронограф е била 840м/сек.

здравейте .както разбирам вие имате много добър калибър и е нормално да искате да извадите максимума за точност както и пределната за него дистанция. с този калкулатор ще можете да достигнете до около 800-900м. с приблизителна точност защото той не отчита деривацията на куршума , както и отместването на същия по вертикала при различен по посока и сила вятър . за този патрон аз имам следните каталожни данни: вс.=0.655 , тегло 16,3гр. и начална скорост=904 м/с. в някой от предните постове писах че аз всичко измервам и вече работя с точните параметри(преизчислявам и вс.). тук във вашия въпрос единствено е вярна началната скорост . относно температурата : в калкулатора се вкарва температура на околната среда по време на прострелването на оръжието , процента на изменение - това е процент с който калкулатора преизчислява балистичната крива( съответно необходимите корекции ) при стрелба която се провежда при различна температура от тази при която оръжието е приведено към нормален бой . този коефициент ще го получите като премерите началната скорост на куршума при две различни температури ( едната лятото, другата зимата) , колкото по голяма е разликата между тях толкова по точен е този процент . темата е дълга по този въпрос , но ако желаете , можете да дойдете и да ви разработя вашата пушка с този патрон , както и да ви обясна по на дълго въпроси които ви интересуват . аз не съм фен на 5.11 и той е извън моята класация за бал. калк..надявам се да съм ви бил полезен с моя отговор. :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#53
Потребителя е офлайн   sniper76 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 29.06.09
Г-н Димитров благодаря за отговора .За съжаление оръжието е служебно и е невъзможно да дойда лично. Бихте ли ми дали по точни данни ако ви дам характеристиките му,както и ако може да ме насочите към добър калкулатор.Благодаря предварително за отговора.
0

#54
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоsniper76 написа на 21.05.2011 - 21:26 :

Г-н Димитров благодаря за отговора .За съжаление оръжието е служебно и е невъзможно да дойда лично. Бихте ли ми дали по точни данни ако ви дам характеристиките му,както и ако може да ме насочите към добър калкулатор.Благодаря предварително за отговора.

няма проблеми . ше се радвам да ви помогна . решенията са две: ваще началници да пратят писмо с искане да ме командирова моя собственик на фирмата до вас с цел оказване на помощ или да ми изпратите спецификация на оръжието,оптиката и да дойдете с вашия лаптоп да ви заредя балистичния калкулатор + един изваден от вас куршум , прострелочна мишена , както и температура на стрелба по време на прострелването,атмосферно налягане, влажнос на въздуха ( за оръжието ме интересува каква е стъпката на нарезите , за оптиката-един клик на колко отговаря , на какво разстояние се намира оптиката до цевта ( разстоянието между оста на канала на цевта и визирната ос). за ващо решение ми пишете на лични . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#55
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11
Здравейте на всички ! Качвам Ви няколко схеми които ще са полезни за стрелците , които искат да се съобразят с вятъра - неговата сила и посока , когато стрелят. Надявам се да са Ви от помощ ,когато стреляте по цели или на състезания .

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: image189.jpg
  • Прикачено изображение: image190.jpg
  • Прикачено изображение: image191.jpg
  • Прикачено изображение: image192.jpg
  • Прикачено изображение: image196.jpg
  • Прикачено изображение: image197.jpg
  • Прикачено изображение: image198.jpg

Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#56
Потребителя е офлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1332
  • Регистр: 19.08.09
Най-после и тук се появи човек,който си разбира от работата,а не пише само злостни коментари по непозната(или не до там позната материя)
Адмирации от мен към работата Ви и успех и занапред!
0

#57
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоmoleca написа на 15.06.2011 - 17:13 :

Най-после и тук се появи човек,който си разбира от работата,а не пише само злостни коментари по непозната(или не до там позната материя)
Адмирации от мен към работата Ви и успех и занапред!


Нек си пише,хвала му,...............................

Този пост е редактиран от vater: 16.06.2011 - 07:56
Причина за редакцията: дръж се културно, не предизвиквай скандал.

0

#58
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоmoleca написа на 15.06.2011 - 17:13 :

Най-после и тук се появи човек,който си разбира от работата,а не пише само злостни коментари по непозната(или не до там позната материя)
Адмирации от мен към работата Ви и успех и занапред!

Благодаря за оценката . За всички които не им са ясни картинките препоръчвам да вземат моята книга в която съм описал в подробност - що е то вятър и как влияе на полета на куршума , както и за миража . Ако и тогава не стане ясно , то може да ме търсите за лични консултации във ВИП-София или на тел.0888 971 255 . Успех на всички които имат желание да се преборят с най големия враг на стрелеца - вятъра ! :icon_bg:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#59
Потребителя е офлайн   stoqn111 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 16.06.11

Виж мнениетоLovec X написа на 26.03.2011 - 17:59 :

Прекрасен филм. Изкефих се максимално.
Имам въпрос към г-н Димитров.
От къде да изтегля /или купя/ надежден балистичен калкулатор?
Предварително благодаря!

на Winchester.
0

#60
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 16.06.2011 - 08:07 :

Виж мнениетоmoleca написа на 15.06.2011 - 17:13 :

Най-после и тук се появи човек,който си разбира от работата,а не пише само злостни коментари по непозната(или не до там позната материя)
Адмирации от мен към работата Ви и успех и занапред!

Благодаря за оценката . За всички които не им са ясни картинките препоръчвам да вземат моята книга в която съм описал в подробност - що е то вятър и как влияе на полета на куршума , както и за миража . Ако и тогава не стане ясно , то може да ме търсите за лични консултации във ВИП-София или на тел.0888 971 255 . Успех на всички които имат желание да се преборят с най големия враг на стрелеца - вятъра ! :icon_bg:


Кому враг,а кому най-добър приятел.Ако го нямаше вятъраааа/я да зема да се спра,че Vater тича след мен с гумичката:o/.
0

Сподели темата:


  • (10 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни