БГ Лов Форум: Няма подход към „научния подход” - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Няма подход към „научния подход” Рубрика: Дискусионно

#21
Потребителя е офлайн   cherokee 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 314
  • Регистр: 25.06.11

Виж мнениетоcherokee написа на 02.02.2013 - 16:39 :

Всичко е Дрън-Дрън ярини.Ми дайте да се забрани груповият лов и да го ударим на платен.Това ли искате?Да се ловува само с пет кучета , а младите как ще се учат , или ще трябва да си ги купуваме по 1000 евро от развъдници с европейски паспорти , говорещи два западни езика , а руският ще е бонус.Ето такива разбирачи ще ни затрият традиционният групов лов.Колеги , помислете преди да адмирирате подобни идеи.Същото ми е мнението за лова на гонка да е само с карабина , а пусиите на вишки.Така ще се затрие груповият лов.

А ако знаете , че някои хора точно това целят.
0

#22
Потребителя е офлайн   drat 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 629
  • Регистр: 23.02.08
То за какво се вдига такава олелия покрай всеки инцидент по време на лов, защо бяха тия медийни изяви на министъра и т.нт.............
0

#23
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Ако един колега ми каже,в последните години кое в България се прави в полза на човека/ловеца/,съм готов, както казват сценаристите на Слави, да рецитирам и пиша наизуст китайската азбука.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#24
Потребителя е офлайн   borislav123 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 397
  • Регистр: 01.11.11
Лов с бултериер.Остана и с пудели да по4нем да ходим на лов :blink: . Нарезно оръжие-трябва да имаш две години стаж като ловец. Поне преди беше така. През това време ловеца само за пти4ки ли трябва да ходи :huh:
0

#25
Потребителя е офлайн   Nikolai Savov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 01.09.11
[quote name='valentin manolov' timestamp='1359795517' post='364196']

Здравейте!

Според мен целта на дискусията е да се предложи възможно решение, как да се задържи несигурния изстрел.
Мръднало нещо, стрелял, после лежи човек, куче или майка...
По мръднало само нещо не се стреля. Никога. Само ако си сигурен в целта, пусни куршума. Защото не можеш да го върнеш.
Нормално ловци на 65 години, основали дружинката, гледат и мерят три пъти, след това стрелят. Поне тези, които аз познавам. А дали са 200 или 20 лв., това е общо решение.
Преди 20 години в нормалните ловци имаше определено повече задръжки. Имаше и повече дивеч. Днес цари безнаказаност, впрочем както и в цялото общество...и всяка втора гонка е на вятъра.

Мечтата на г-н Димов според мен е, ловците първи да излезнат от блатото на анархията.

поздрави
0

#26
Потребителя е офлайн   Caciatore 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 175
  • Регистр: 10.06.08

Виж мнениетоcherokee написа на 02.02.2013 - 16:39 :

Всичко е Дрън-Дрън ярини.Ми дайте да се забрани груповият лов и да го ударим на платен.Това ли искате?Да се ловува само с пет кучета , а младите как ще се учат , или ще трябва да си ги купуваме по 1000 евро от развъдници с европейски паспорти , говорещи два западни езика , а руският ще е бонус.Ето такива разбирачи ще ни затрият традиционният групов лов.Колеги , помислете преди да адмирирате подобни идеи.Същото ми е мнението за лова на гонка да е само с карабина , а пусиите на вишки.Така ще се затрие груповият лов.

То до някой ден ще го измислят да нямаме гоначи в дружинките,а да си плащаме на гоначи "професионалисти" :gorilla:/> Ако нямаш карабина ще ходиш само на пернат.
0

#27
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов - ЕДИ 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 31.07.11
Това са апсолютни глупости явно този господин иска само тои и компанията му да са ловци . Струвами се че и тои като Иво Сулев които по между другото маи се оправи след издънката, си мисли че с пари може да купи всичко. Да ама не,.... ето заради такива неподготвени исказвани се творят безумни закони и не само за лова и дивеча но и за всичко друго
0

#28
Потребителя е офлайн   АЛеКС66 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3858
  • Регистр: 19.01.13
Прозират нечисти интереси обслужващи определени кръгове. Например на прасе да се ходи само с нарезно. Представете си колко пушки ще трябва да се закупят и колко пари ще влезнат в джобовете на един тесен кръг от хора. Все пак гладкоцевна пушка с добро бренеке от подходящо разстояние дава същите шансове. Лова е и спорт и затова трябва да даде шанс и на противника/глигана/. Какви са неговите шансове срещу прецизните оптики, в повечето случаи липства тръпката от издебването и надхитрянето с дивеча и си е живо показно убийсттво. Не искам да бъда криворазбран - не упреквам колегите които ходят на лов с нарезни, аз също притежавам такова оръжие и не е проблем да си закупя друго ако се наложи, но всеки трябва да може да направи своя избор с какво оръжие да ходи на лов стига да се съобразява със забраната за едрите съчми. Все пак не ходим на промишлен лов /по старите колеги знаят за какво става въпрос/,а за удоволствие и да упражним любимото си хоби. Още повече, че нашата ловна традиция определено е свързана с масовата употреба на гладкоцевно оръжжие.
Позволих си да коментирам само едно от предложенията в "научния подход" и се вижда, че има за и против, плюсове и минуси. За всяко едно от другите предложения също лесно ще се намерят за и против и точно за това смятам, че не е редно един човек да си присвоява правото да взема думата от името на цяла една общтност каквато са българските ловци. За сериозни промени е необходим диалог.
Специачно искам да пожелая "НАСЛУКА" на колегите които са решили да ловуват трофейно, за този случай нарезното е необходимо.
Нека СЛУКАТА бъде с теб! [post='http://vbox7.com/play:http://vbox7.com/play:5559a46988
Моят съюзник е СЛУКАТА и могъщ съюзник е тя. http://vbox7.com/play:ce9e3da6
0

#29
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Определено си трябва научен подход - например ето тук да кажем : след угощението си трябва "зелените" да дойдат и да устроят и вегетарианска вечеря зер добичето да се не повреди. Мноооо мислене трябва, ала си трябва и с какво да стане тая работа -- ама нямааа !
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#30
Потребителя е офлайн   Боцин 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 207
  • Регистр: 29.07.11
Не ми аресва тоя чиляк дето пише това писмо. Да е против софрата!?! Да си изтегли една игра и да не пречи на хората да си общуват. Па има и стрелбища, ако иска по на живо. Де викаше великия Дончо Цончев е това най му обичам на лова, за другарската разпивка след излета. До сега в живота не съм видял някой читав дето да се обявява против пиенето. Кат ни му носи да не пие, ама да бърза да забранява.... То само тва кат види човек и за останалите напани на пишещия му е ясно. Да не са напиня много да се не ... опусне.
0

#31
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Подход има, контрол няма!

И българите сме изобретателни щом стане дума за заобикаляне на закона- това е проблемът.Правила има, но са малко колегите ловци, които ги спазват, а контролните органи в лицето на държавата само отчитат дейност.И колкото и да им се иска да ги спазват, като видят, че други от дружината правят нарушения /трепят наред/, а той е ходил по правия път /подхранвал, спазвал отстрелни норми, стрелял позволен дивеч по бележка и т.н./..........................е ами рано или късно и спазващия закона ловец ще кривне, то е ясно и то защото това е най-лесно, как сега да предаде другарите си.............. ?! Този омагьосан кръг трябва да се пресече.Както се казва и сиренето и ножът е у нас ловците и ще има дивеч когато порастнем морално и проумеем, че рязането на сирене трябва да е по правилата иначе ......................................ще свърши !

Не съм съгласен с логиката да се заплаща за убито прасе - тогава ще даде нови възможности за нарушаване на закона.По тази логика и бележката за дребен дивеч трябва да се заплаща само при отстрел.И кой ще дойде "на кънда в дивия" в тъмното докато чакам патици, та да ме провери дали съм убил или не ..........................или пък в гората дали съм убил прасе или не -балкан море ходи и търси !

Крайно време е да спрем все да чакаме някой да ни контролира и да ни размножава дивеча, време е ние ловците да се заемем с това защото опазването и стопанисването е също наше задължение, а не само ползването.Има светлина в тунела и се радвам, че съм от хората, които я виждат !

Наближава ловният сезон............................................................. http://www.bglov.com...showtopic=32891

НАСЛУКА !
0

#32
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоfen написа на 02.02.2013 - 13:16 :

Ей за това спрях да чета и купувам това списание-пишат и публикуват само глупости...

Що не вземеш така на няколко страници да напишеш от твоите умности, колега? Да и аз не съм съгласен с всичко написано но не се ползвам от вашето право с лекота да оплюете някого си там. И проблемът ви е че човекът е седнал и е помислил и е написал нещо. Така го вижда така го е написал...Голям недостатък тук е че има няколко спецове, които гледат, четата, четат и търсят ЕДИН ред за който да се заядат и веднага отсичат без да имат нито очи нито срама че колегата е някакъв си там тъпанар едва ли не или че прокарва нечии интереси пак едва ли не.

Аз с над 80% от написаното съм съгласен. И не мога за тия 20 % с които не съм съгласен да квалифицирам човека. А има и нещо друго - има потребители тук, в чиито постове много трудно меже да се намери някакъв смислен ред и именно такива дават оценките.
С месеци даже не поглеждахте към темата а сега се разплювахте.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни