БГ Лов Форум: 308 WIN ЗА ЛОВ НАД 300 МЕТРА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

308 WIN ЗА ЛОВ НАД 300 МЕТРА

#41
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
не, нямам комплект но честно казано нямам никаква престава как се прави. обаче имам приятел който е в час и може би ще си набавя това оборудване. кое е най- доброто....... ЗА ЦЕВТА ВИДЯХ ЧЕ SAKO ИМАТ МОДЕЛ С 66 СМ ЦЕВ В 308
0

#42
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Трудна задача си поставил Колега нещо усещам колебание у теб,аз за това заложих като втора цев на R-8цата на 8*68S с 65см при Ф-19mm.Имах 300магнум просто експеримент.
0

#43
Потребителя е офлайн   NICK77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 16.08.12
Щом семенцето на съмнението е намерило почва започват да нарастват калибрите в геометрична прогресия. Или както казват "ловците на пределни дистанции"
.... Никой калибър не е достатъчно надежден при лошо пласиран изстрел... И тук идва въпроса ... 8х68 vs 338LM ??? :D :D :D
0

#44
Потребителя е офлайн   d.g.g. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 464
  • Регистр: 17.03.15

 yuri12 написа на 28.01.2019 - 16:29 :

нещо не хванах шегата , това е шега нали. 223 на 300 м- енергия 700 дж. скорост 670 м 50 грейна... с 308 на 300 м енергия 2410 джаула скорост 700 м сек. 150 грейна. три пъти и половина разлика в енергията за еднакъв тип и марка патрони, и три пъти по голям грамаж .

Шега е :)/> , но не съвсем .
Питаш може ли 308 да убие животно около 150 кг. на 300 метра . Аз ти казвам , че и за двата краткия отговор е ...Да , може .
Оттам насетне са другите въпроси , чиито отговори , предопределят избора на определени калибри ,за определени дистанции и за ЛОВ на определени животнип, на тези дистанции .
Наслука !
0

#45
Потребителя е офлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 24.10.11

 NICK77 написа на 28.01.2019 - 20:46 :

Щом семенцето на съмнението е намерило почва започват да нарастват калибрите в геометрична прогресия. Или както казват "ловците на пределни дистанции"
.... Никой калибър не е достатъчно надежден при лошо пласиран изстрел... И тук идва въпроса ... 8х68 vs 338LM ??? Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение


Да прав си но "разни хора разни идеали" а точно в тоя случай 308WIN ЗА ЛОВ НА НАД 300метра и то по-трофейни нерези от по над 150кг "семенцето на съмнението" клони ПриМерНо към 8/68S или 300win mag.
0

#46
Потребителя е офлайн   tachoo 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 502
  • Регистр: 24.10.11
Колегата по-горе го беше написъл "някой го могат,но повечето НЕ" с 308 де.
0

#47
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Да колега 308 може да убие 150кг животно на 300м с правилния куршум ,но също така не трябва да очакваш дори при точен изстрел да падне на място.Съвсем нормално е сред това на животното да ву трябват до 1мин да умре. Защото много от колигите забравят ,че в Youtube се качват предимно най-добри резултати и перфекти ситуаций.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#48
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10

 xaxaredbul написа на 29.01.2019 - 08:32 :

Да колега 308 може да убие 150кг животно на 300м с правилния куршум ,но също така не трябва да очакваш дори при точен изстрел да падне на място.Съвсем нормално е сред това на животното да ву трябват до 1мин да умре. Защото много от колигите забравят ,че в Youtube се качват предимно най-добри резултати и перфекти ситуаций.


Точно така. Никой не качва клипове на стреляно и после не намерено животно.
0

#49
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09
308 е военен калибър, създаден е за това и за мен си остава военен калибър. Да не са сърдят притежателите на тези оръжия, но да вземеш такава пушка с намерението да стреляш на 300 и повече метри вече не е лов. Има държави където стрелбата на такива разстояния е забранено.
Наслука.
0

#50
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15
Лъчо, предварително казвам, че аз на 300 метра на лов за прасе няма да ходя. Нито с 308-ми, нито с друг калибър. Но ми е интересно да ми обясниш, какво значи това "такава пушка с намерението да стреляш на 300 и повече метри вече не е лов"? Мислиш, че с по-голям патрон, ще е лов, а с по-малък нещо друго? :)
0

#51
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
За какво са всичките тия коментари след като е от ясно по ясно че 308 (7.62х51) на 300 метра ще убие голямо прасе ако го улучи. На 300 метра енергията му е 2000J а скороста над 650м/с. :)
0

#52
Потребителя е офлайн   borislav123 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 397
  • Регистр: 01.11.11
308 има енергия на 300 метра колкото 7,62х39 при излизане от цевта. А втория си се ползва успешно при групов лов. Въпроса не е дали ще падне от това разстояние,а дали ще се уцели където трябва.
0

#53
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
благодаря колеги,мисля че правилно разбрах да не надценявам калибъра , защото възможностите му са на предела за такъв лов. поздрави.
0

#54
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

 yuri12 написа на 29.01.2019 - 15:57 :

благодаря колеги,мисля че правилно разбрах да не надценявам калибъра , защото възможностите му са на предела за такъв лов. поздрави.

Изводът който трябваше да си направиш е, че не калибъра е толкова важен, а правилно пласирания изстрел.
Много калибри могат да убия прасе на 300+ метра.
Успех ти желая в най-прекрасното хоби.
0

#55
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
благодаря колега
0

#56
Потребителя е офлайн   Latcho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 475
  • Регистр: 10.11.09

 Георги К написа на 29.01.2019 - 12:43 :

Лъчо, предварително казвам, че аз на 300 метра на лов за прасе няма да ходя. Нито с 308-ми, нито с друг калибър. Но ми е интересно да ми обясниш, какво значи това "такава пушка с намерението да стреляш на 300 и повече метри вече не е лов"? Мислиш, че с по-голям патрон, ще е лов, а с по-малък нещо друго? :)/>

Георги, това което исках да кажа е, че разстояние 300 метра е повече се отдалечава от разбирането за лов. Във Франция е забранено да се стреля по животни на 300 м. Лично смятам, че на такива а и по големи разстояния вече става въпрос за стрелба по мишени и състезания. Има много ловни калибри които дават възможност за далечни изстрели, но това го разбирам като постижение в усъвършенстване на балистичните данни и оръжията . Вярно е също, че имаше момент мода и конкуренция и е нормално. В началото миналия век в Австрия са направили клибър 7мм Карпати, който е бил за лов на диви кози в Румъния на огромни разстояния. Имал съм такъв патрон. Ако е бил най ефективния, защо вече не съществува. Козата можеш да стреляш и на 100 или 150 м.
Това е мнението ми и това исках да ти кажа.
Поздрави.
0

#57
Потребителя е офлайн   Георги К 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 22.11.15

Цитат

Георги, това което исках да кажа е, че разстояние 300 метра е повече се отдалечава от разбирането за лов. Във Франция е забранено да се стреля по животни на 300 м...... Козата можеш да стреляш и на 100 или 150 м.
Това е мнението ми и това исках да ти кажа.
Поздрави.


+1
0

#58
Потребителя е офлайн   resuam8 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 31.01.11
По въпроса за етиката-все пак това е само 300 метра!Не малко колеги се изказаха че енергията която носи проектила е достатъчна.С правилната оптика ще му преброя и космите на веждите на прасето :D/> защо този истрел да е по малко етичен от истрел на 50-60 метра с бързомер по движещо се животно?
0

#59
Потребителя е офлайн   nasik 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 14.08.09
Толкова изписано и никой не каза най важното,
ще убиеш каквото си искаш на 300м. с 308 win, просто ти трябва една хубава оптика с корекции...….
и да познаваш балистиката на патрона си
пушката няма никакво значение, важното е оптиката да е 2-3 пъти по скъпа от пушката

все пак говорим за 300м...… не забравяйте, не за 700+
0

#60
Потребителя е офлайн   yuri12 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 353
  • Регистр: 28.07.17
аз не се имам за кой знае какъв стрелец но убойната зона на прасе 150 кила е сигурно 50 на 50 см. не е някакъв уникален изстрел на 300 м.. говорим разбира се за неподвижно животно. оптиката ми не е три пъти по- скъпа от пушката но става. минокс zx 5i 5-25-56 с бал скала .
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни