БГ Лов Форум: Зауер 100,мнения. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Зауер 100,мнения.

#1
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Здравейте колеги,ще се радвам да споделите мнения за тази карабина.
0

#2
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Ползвайте търсачката има поне 5 теми ... http://www.bglov.com...showtopic=73789
0

#3
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Прегледах ги всички, но са доста стари постовете надявах се да има доста по пълни впечетления на собсвеници няколко години по късно.
0

#4
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетотошо написа на 18.11.2019 - 06:58 :

Прегледах ги всички, но са доста стари постовете надявах се да има доста по пълни впечетления на собсвеници няколко години по късно.

Стават.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#5
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 171
  • Регистр: 13.03.12
Здравейте,
Реших да заменя синтетичния приклад на моя Sauer 100 и се доверих на оръжейно ателие "Антков и син". Прикладът беше завършен в уговорения срок, детайлите изпълнени на супер ниво.
Благодаря на майторите в ателието, които са участвали по изработката на приклада и специално на Жоро за проявения професионализъм.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: sauer 2.jpg

Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#6
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 171
  • Регистр: 13.03.12
Финиш "на масло", регулируем набузник на приклада със степени. Pillar + Glass bedding.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: sauer 3.jpg

Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#7
Потребителя е офлайн   Alpopkochev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 171
  • Регистр: 13.03.12
Хубав фидер "излезе" според мен.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: sauer 4.jpg

Sauer 100 Classic XT, cal. 6.5x55 SE + Minox ZX 3-15x50 SF
0

#8
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Колега аз ловувам с такава карабина, според мен до тази цена няма какво по-хубаво да вземеш. Доболен съм от почти всичко с изключение на антабките, които ръждясват и едната дори я загубих. Иначе няма грешка- точна, лека, здрава и с хубав груб мерник дори, спусъкът е лек и т.н Питай нещо конкретно, така е доста общо.
0

#9
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Движението на затвора как е, лосчето за заключването не се ли закача по дрехите и да отключва, вижда ми се малко издадено извън контура, SP куршумите мачкатли главите когато са в пълнителя, при Тика го има тоя проблем?
0

#10
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15

Виж мнениетотошо написа на 18.11.2019 - 15:49 :

Движението на затвора как е, лосчето за заключването не се ли закача по дрехите и да отключва, вижда ми се малко издадено извън контура, SP куршумите мачкатли главите когато са в пълнителя, при Тика го има тоя проблем?

Затвора се движи леко и добре според мен, не мачка куршумите в пълнителя, не ми се е отключвал, тъй като аз нося пушката на втора позиция на предпазителя.
0

#11
Потребителя е офлайн   radi999 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 09.03.10
Имам я от две години безотказна без никакви проблеми от горе посоченото. Както каза колегата за тези пари най доброто. Ползвам синтетика 308w.
0

#12
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Благодаря за изчерпателните отговори колеги. С това оръжие мисля да се върна към болтовата система, полуавтомата ще се продава.
0

#13
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Само да допълня ,че оръжието не е с най-свободно движещия се затвор в този ценови клас. Закачването и отварянето на затвора може да се случи само ,ако оръжието се носи на рамо и не е на предпазител, което е безодговорно по принцип и не би трябвало да се практикува. Пълнителя е двуредов, което може да доведе до подбиване на някои куршуми при вкарване в цевта. Тристепенния предпазител се счита за предимство от някои хора, за мен лично е излишен и може да се стигне до ситуация, в която вместо да превключиш на огън ,да превключиш ва другата степен на предпазител ,и когато натиснеш спусака да не произведеш изстрел. Някой ще каже ,че като свикнеш с оръжието това няма да е проблем ,но не съм сигурен дали това ще е така, ако сменяш често оръжията ,с които ловуваш на групов лов и пилешки лов или пък вземеш кладкоцевната като отидеш викач. Със сигурност модела стреля точно и никой не се е оплакал от неприемлива точност. Затвора се отключва на 60 градуса ,което е положително качество за бързо презареждане, когато се налага.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#14
Потребителя е офлайн   nomad 3006 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 08.11.17
Много съм доволен от карабината, затвора верно не е с много свободно движение, но в никакъв случай не се движи трудно. Предпазителя още в началото го осдвободих веднъж на втора позиция докато свалях пушката от рамо на пусията, което ме раздразни, но от тогава не ми се е случвало, може би подсъзнателно внимавам повече. Втората позиция на предпазителя е използвам само да празня карабината, един вид да празня на предпазител. Иначе като ще стрелям директно е прескачам и освобождавам предпазителя. И аз като колегата по- горе ще махам синтетичния приклад. Няма добър баланс с него според мен и малко ми "клюма" цевта.
0

#15
Потребителя е офлайн   nomad 3006 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 08.11.17
Колега, нещо ново от днес, което забелязах. Като сложих пълнителя при издърпан затвор и ми насочи патрона накриво когато го бутнах напред да вкара патрона, но когато затвора е напред и пълнителя си е на място, издърпвам затвора и го бутам напред, тогава нямам проблем. Не съм тествал дали винагаги го прави, няма и да тествам, но ако те интересува мога да пробвам пак и да ти пиша. Не знам дали други карабини са така.
0

#16
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Благодаря колега но мисля че, е инцидентен случая. Ако нещо друго ви е направило впечетление ще се радвам да споделите.
0

#17
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Реших да мина през Випа във Варна да го пипна това оръжие нооо греда, продавача каза "не ги зареждаме защо нещо не са качествени". Така и не можа да ми обясни кое точно им е некачественото и проблемно......
0

#18
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетотошо написа на 01.12.2019 - 22:43 :

Реших да мина през Випа във Варна да го пипна това оръжие нооо греда, продавача каза "не ги зареждаме защо нещо не са качествени". Така и не можа да ми обясни кое точно им е некачественото и проблемно......

Глупости на търкала,не биле качествени.А Mauser M 18 са качествени щото ги продават.Mauser M 18 и Sauer 100 са една и съща пушка на 70 % с леки разлики за подчертаване на Марката.
0

#19
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Виж Mauser m18

И аз гледах Зауера. Сравних - Тика т3, Зауер 100 и Маузер м18. Лично на мен най-ми допадна Маузера, като качество на изработка и цена. Затворът на Зауера наистина се движеше най-трудно от трите пушки /може и да се раздвижи при ползване, не знам/. Тиката няма какаво да я коментирам - хубаво оръжие е. Това, което на мен ми хареса при Маузера и което при другите две пушки липсва е доста удобния приклад, затворът се движи доста добре, има 6 патрона /5+1/, регулируем спусък, цев 56см. Като минус - няма механични мерни прибори, но за карабина се предполага, че ще се ползват допълнителни.....
0

#20
Потребителят е онлайн   miromm 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 562
  • Регистр: 19.02.11
Зауера е една идея по пипната пушка от маузера, а относно какво са ти казали Вип Варна не ги слушай те сигурно не са я виждали тази пушка ама не била хубава. Незнам как е във Варна ама тук в Пловдив във ВИПа са много не компетентни. Има само едно момче където разбира от 5-6 човека персонал.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни