БГ Лов Форум: Конкурс на АРМАДА ПОНТИКА и ТАХО за сезон 2014 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Конкурс на АРМАДА ПОНТИКА и ТАХО за сезон 2014

#1
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Както винаги при презентирането на нов качествен продукт, така и сега от Армада Понтика ЕООД решихме да организираме един конкурс за наградата на украинските патрониТАХО.

Публикувано изображение

Всъщност този път правилата ще са малко по-раздвижени - категориите и съответно наградите ще бъдат три:

1. За първа качена снимка на отстреляно диво прасе (глиган или приплод) или хищник с куршум на ТАХО - наградата е 1 кутия патрони "Ураган". Този кръг на турнира стартира на 22.11.2014г. с цел осигуряване на възможност за всеки желаещ да се снабди с патрони ТАХО. Това до голяма степен зависи и от търговците на оръжие из страната, но все пак две седмици за реакция ми се вижда разумен срок. Ще е добре, да се анализира и действието на конкретния куршум - това е все пак нов за България боеприпас и всеки би се заинтересувал от данни като проникване, експанзия и нанесени поражения.
Публикувано изображение

2. За най-добре оформена композиция с ловен сюжет - да се разбира снимка с отстрелян разрешен дивеч с куршум ТАХО, показваща в максимална степен висока ловна култура и уважение към Природата и Дивеча. Няма да се толерират снимки с яздене на прасета и хищници с висящи вътрешности. Разбира се и тук трябва да има също описание на действието на куршума. Наградата за тази тема е Ловен нож Buffalo River mod.105.

Срок за участие - три дни след приключване на груповия лов на едър дивеч.
Публикувано изображение

3.Третата част на конкурса е най-интересна - тя е за най-добър трофей добит с патрон ТАХО- глиган или вълк. Трофеят следва да бъде регистриран и оценен, за което да има и съответния документ. Крайният срок за този етап на конкурса е 30 дни след закриването на груповият лов на едър дивеч.

Наградата за тази част от конкурса е Action Camera ACX100 HD произведена от MINOX с която можете да заснемете своите ловни, риболовни и други приключения в HD формат
Публикувано изображение

Условията на конкурса са направени така, че да повлияят благотворно на ловната култура на всички следящи темата ловци и на възраждане на добрите стари ловни традиции.

Някои от условията и сроковете може да бъдат променени или прецизирани при необходимост.

Пожелавам успех на всички участници!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#2
Потребителя е офлайн   nikitanev 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 534
  • Регистр: 21.01.11
Госродин Димитров,поздрави от слънчево Царево,а някой конкурс за отстреляно голямо ппрасе с оптика нико стърлинг няма ли да има ? Шегувам се разбира се , с уважение , живи и здрави и наслука
0

#3
Потребителя е офлайн   енгин 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 916
  • Регистр: 02.09.09

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 07.11.2014 - 13:33 :

Както винаги при презентирането на нов качествен продукт, така и сега от Армада Понтика ЕООД решихме да организираме един конкурс за наградата на украинските патрониТАХО.

Публикувано изображение

Всъщност този път правилата ще са малко по-раздвижени - категориите и съответно наградите ще бъдат три:

1. За първа качена снимка на отстреляно диво прасе (глиган или приплод) или хищник с куршум на ТАХО - наградата е 1 кутия патрони "Ураган". Този кръг на турнира стартира на 22.11.2014г. с цел осигуряване на възможност за всеки желаещ да се снабди с патрони ТАХО. Това до голяма степен зависи и от търговците на оръжие из страната, но все пак две седмици за реакция ми се вижда разумен срок. Ще е добре, да се анализира и действието на конкретния куршум - това е все пак нов за България боеприпас и всеки би се заинтересувал от данни като проникване, експанзия и нанесени поражения.
Публикувано изображение

2. За най-добре оформена композиция с ловен сюжет - да се разбира снимка с отстрелян разрешен дивеч с куршум ТАХО, показваща в максимална степен висока ловна култура и уважение към Природата и Дивеча. Няма да се толерират снимки с яздене на прасета и хищници с висящи вътрешности. Разбира се и тук трябва да има също описание на действието на куршума. Наградата за тази тема е Ловен нож Buffalo River mod.105.

Срок за участие - три дни след приключване на груповия лов на едър дивеч.
Публикувано изображение

3.Третата част на конкурса е най-интересна - тя е за най-добър трофей добит с патрон ТАХО- глиган или вълк. Трофеят следва да бъде регистриран и оценен, за което да има и съответния документ. Крайният срок за този етап на конкурса е 30 дни след закриването на груповият лов на едър дивеч.

Наградата за тази част от конкурса е Action Camera ACX100 HD произведена от MINOX с която можете да заснемете своите ловни, риболовни и други приключения в HD формат
Публикувано изображение

Условията на конкурса са направени така, че да повлияят благотворно на ловната култура на всички следящи темата ловци и на възраждане на добрите стари ловни традиции.

Някои от условията и сроковете може да бъдат променени или прецизирани при необходимост.

Пожелавам успех на всички участници!

Почитания и чест г-н Димитров,смята ли се примерно- имам със куршум Ураган убито диво прасе миналата година?
:D
0

#4
Потребителя е офлайн   encoss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 441
  • Регистр: 23.01.12
Изисква ли се снимката на животното да има позициониране и на патрона
0

#5
Потребителя е офлайн   encoss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 441
  • Регистр: 23.01.12
И смятам,че е редно организаторите да допуснат предлагане и на 16 калибър от патроните.Все пак не са малко ловците с този калибър.Да бъде по-равностойно.
0

#6
Потребителя е офлайн   miro.vasilev stamenov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 13.01.11
Мисля това за несериозно , защото е трудно доказуемо с какво е убито животното. Бих казал ,че много биха излъгали дори. Освен ако не се назначи експерт по балистични експертизи , но и на него няма да му е лесно!!!!!
0

#7
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоmiro.vasilev stamenov написа на 07.11.2014 - 21:04 :

Мисля това за несериозно , защото е трудно доказуемо с какво е убито животното. Бих казал ,че много биха излъгали дори. Освен ако не се назначи експерт по балистични експертизи , но и на него няма да му е лесно!!!!!

Мисли ги тия неща на ум!
...не че няма хора дето ще тръгнат да лъжт и да съчиняват за кутия патрони... ама... надали!
Тарикатлъка трябва да се пести за по-сериозни начинания, а не за приятни и спортсменски конкурси...
Ние да не сме фусти, че да си подливаме!?................................

Както и да е! Любо успя да ме настърви стабилно, така че направих всичко възможно днес да го "хвана"
и да си взема кутия патрони от него, точно преди да завърти ключа на магазина... дано утре да излезе неро :D
Не е в мой стил, аз залагам само на класиката, никога не съм зареждал експанзивни патрони....... ще видим!

Произведени са Октомври 2014-та :D :D ...оня ден в завода, а утре под калкана....
...и имат срок на годност, до 2020-та..... рядко срещано при производителите е да слагат срок!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0697_1.jpg
  • Прикачено изображение: IMAG0699_1.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#8
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Любо, давате ли награда за първия изпуснал прасе с патрон Ураган?? :D :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#9
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Колко патрона са в кутията?
0

#10
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоencoss написа на 07.11.2014 - 18:55 :

Изисква ли се снимката на животното да има позициониране и на патрона


Ами логично е, колега. Всеки имащ претенции би снимал и куршума - все пак това ще даде на всички реална информация относно работата му. Конкретно тези куршуми са експанзивни и все нещо от тях ще остане в дивеча.

Виж мнениетоencoss написа на 07.11.2014 - 18:56 :

И смятам,че е редно организаторите да допуснат предлагане и на 16 калибър от патроните.Все пак не са малко ловците с този калибър.Да бъде по-равностойно.

Съгласен съм колега, както по-горе съм написал аз съм един от потребителите на 16-ти калибър и е нелепо да ловувам с патрони купувани от друг магазин, но предвид ситуацията се налага - нямаше вариант да внесем патрони 16-ти и 20-ти калибър без да чакаме още 3 седмици, а сезонът си върви......Както и да е, обещавам да направя специален конкурс с подобни условия само за ловуващите с 16-ти и 20-ти калибър. Така се надявам да няма ощетени.

Виж мнениетоmiro.vasilev stamenov написа на 07.11.2014 - 21:04 :

Мисля това за несериозно , защото е трудно доказуемо с какво е убито животното. Бих казал ,че много биха излъгали дори. Освен ако не се назначи експерт по балистични експертизи , но и на него няма да му е лесно!!!!!


Колега, несериозно е да приписваш подобни ниски помисли другиму! Аз не мисля, че достойнството, честта и себеуважението по този свят са се свършили или могат да се купят за нож или екшън камера. Никой Ловец не струва толкова малко! Аз няма да правя балистични експертизи - ще бъде направена една комисия от членове на Форума избрани на общо гласуване, която ще разгледа и прецени заявките. Впрочем първото убито диво прасе и то хубав глиган е вече факт, знам всички подробности и имам потвърждение на отстрела, но дали Човекът ще заяви кандидатура за някоя от наградите - не знам. Знам само, че за втората част от конкурса няма да може да се кандидатира, защото не е направил композиция с убитото животно, но има шанса да се пробва за първата и третата част. Знам също, че и аз съм сериозен мъж и се лъжа относително трудно.

Поздрави и наслука на всички!


Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#11
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 08.11.2014 - 19:56 :

Любо, давате ли награда за първия изпуснал прасе с патрон Ураган?? Публикувано изображение Публикувано изображение


Ше те таковам и тебе.....с толкова мерак ти ги дадохПубликувано изображение. Абе Владоооо, Владо!.....В тебе ми бяха надеждите. Утре бягай на поправителен, тази година ти излизат прасета.

Виж мнениетоTRAP_ написа на 08.11.2014 - 20:11 :

Колко патрона са в кутията?


Урагана са по 5 в кутия, а ТАХО 12 по 25 броя, но се продават и на бройка, не само на кутия.

Поздрави
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#12
Потребителя е офлайн   encoss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 441
  • Регистр: 23.01.12
Съгласен съм колега, както по-горе съм написал аз съм един от потребителите на 16-ти калибър и е нелепо да ловувам с патрони купувани от друг магазин, но предвид ситуацията се налага - нямаше вариант да внесем патрони 16-ти и 20-ти калибър без да чакаме още 3 седмици, а сезонът си върви......Както и да е, обещавам да направя специален конкурс с подобни условия само за ловуващите с 16-ти и 20-ти калибър. Така се надявам да няма ощетени.

Очаквам с нетърпение 16 калибровия конкурс...
0

#13
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоencoss написа на 09.11.2014 - 13:09 :

Съгласен съм колега, както по-горе съм написал аз съм един от потребителите на 16-ти калибър и е нелепо да ловувам с патрони купувани от друг магазин, но предвид ситуацията се налага - нямаше вариант да внесем патрони 16-ти и 20-ти калибър без да чакаме още 3 седмици, а сезонът си върви......Както и да е, обещавам да направя специален конкурс с подобни условия само за ловуващите с 16-ти и 20-ти калибър. Така се надявам да няма ощетени.

Очаквам с нетърпение 16 калибровия конкурс...


Аз в конкурса не мога да участвувам, но пък с нетърпение очаквам патронитеПубликувано изображение.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#14
Потребителя е офлайн   encoss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 441
  • Регистр: 23.01.12
И аз...Ще се включа ли до края на лова с тях ???
0

#15
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Колеги, поради силното любопитство относно реалната работа на куршумите ТАХО, решихме да разширим условията на конкурса и да добавим още 2 награди от 5 патрона ТАХО, за снимка най-добре показваща куршум ТАХО 12 или Ураган, след съприкосновение с дивеча.


Този етап от конкурса стартира от днес и в него могат да се включат и снимки от изминалия уикенд.

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#16
Потребителя е офлайн   Moskov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 09.02.12
Уважаеми колеги, на 08.11.2014 год. в ловното поле на с. Тепава, обл. Ловеч ловецът Мирослав Мирчев отстреля отличен глиган. Слуката го споходи на първа гонка, около 8:20 часа с бренеке ТАХО - УРАГАН. Колегата сподели, че шокът след изстрелът е бил невероятен, ( поразеното животно по преценка на участници в лова е около 170 - 180 кг. ). Изстрелът е произведен от около 35 крачки и е стопирал животното на място !!!
А аз съм доволен, че първият ми клиент на новите украйнски бренекета ТАХО - УРАГАН и ТАХО - ТАКНО-12 постигна този успех и дано всички клиенти на оръжейни магазини " НАСЛУКА " гр. Левски и гр. Свищов го последват. А специално от вносителят " АРМАДА ПОНТИКА " ловецът получава извънредна награда 1 кутия бренекета ТАХО - УРАГАН като първи отстрелял прасе с тях!

Прикачено изображение: armada2.jpg Прикачено изображение: armada1.jpg Прикачено изображение: 10811711_1021919301166805_298977108_n.jpg
0

#17
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоMoskov написа на 10.11.2014 - 18:10 :

Уважаеми колеги, на 08.11.2014 год. в ловното поле на с. Тепава, обл. Ловеч ловецът Мирослав Мирчев отстреля отличен глиган. Слуката го споходи на първа гонка, около 8:20 часа с бренеке ТАХО - УРАГАН. Колегата сподели, че шокът след изстрелът е бил невероятен, ( поразеното животно по преценка на участници в лова е около 170 - 180 кг. ). Изстрелът е произведен от около 35 крачки и е стопирал животното на място !!!
А аз съм доволен, че първият ми клиент на новите украйнски бренекета ТАХО - УРАГАН и ТАХО - ТАКНО-12 постигна този успех и дано всички клиенти на оръжейни магазини " НАСЛУКА " гр. Левски и гр. Свищов го последват. А специално от вносителят " АРМАДА ПОНТИКА " ловецът получава извънредна награда 1 кутия бренекета ТАХО - УРАГАН като първи отстрелял прасе с тях!

Прикрепен файл armada2.jpg Прикрепен файл armada1.jpg Прикрепен файл 10811711_1021919301166805_298977108_n.jpg


Отлична работа колеги! И на стрелеца и на г-н Москов за така добре представената случка. Разбирам, че отзивите за тези куршуми съвсем заслужено са толкова добри и се надявам още много Ловци в България да имат слука с тях!

На колегата Мирчев бих препоръчал да си регистрира трофея и да се включи и в третата част на конкурса - ще даде добър пример на следващите късметлии!

А понеже колегата Москов е избързал малко с наградата (няма лошо);) , аз ще оставя валидна наградата за 22.11.2014, та дори ще добавя още една награда от 5 патрона за следващия уикенд - 15 и 16-ти Ноември. Оттам нататък нещата са в ръцете на оръжейните фирми по региони - нека последват примера на Георги Москов, който успя да зареди патрони ТАХО в магазините си още за първия ловен ден след пристигането им!

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#18
Потребителя е офлайн   Lubo1 

  • Lyubo1
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9371
  • Регистр: 08.12.08
Поздравления за целият екип на Армада!За пореден път доказват, че не всичко е пари.
На всички участници късмет и наслука!
0

#19
Потребителя е офлайн   niki_888 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 203
  • Регистр: 06.02.13
Здравейте колеги искам да попитам в Пловдив предлагат ли се тези куршуми ТАХО.И каква е цената за брой.Благодаря предварително.
0

#20
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоniki_888 написа на 13.11.2014 - 10:37 :

Здравейте колеги искам да попитам в Пловдив предлагат ли се тези куршуми ТАХО.И каква е цената за брой.Благодаря предварително.


Здравейте колега. Отговорът и на двата Ви въпроса се крие в ТАЗИ тема.

Поздрави и наслука!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни