БГ Лов Форум: Фен клуб Байкал МР-153 и МР-155 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб Байкал МР-153 и МР-155

#41
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Махаш го! Предполагам не ги стреляш с бренекета :lol:
Сложил съм мотаж на шамана,който има канал по средата, като махнеш бързомера си стреляш с мушката. После слагаш и запазваш прострелка. Самия мотаж се хваща за мерната планка и се монтира за една минута.
0

#42
Потребителя е офлайн   KROMANIONECA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 412
  • Регистр: 29.01.13
А може ли снимки
0

#43
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Ето обещаните снимки.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20150303_154417.jpg
  • Прикачено изображение: 20150303_154515.jpg
  • Прикачено изображение: 20150303_154453.jpg
  • Прикачено изображение: 20150303_154335.jpg
  • Прикачено изображение: 20150303_152810.jpg
  • Прикачено изображение: 20150303_154303.jpg

0

#44
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Е, оригиналната мушка не се виждаше много добре, но след като залепих фиброптична стана добре и спокойно си се стреля при махнат бързомер.
0

#45
Потребителя е офлайн   tarko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 16.09.13
колеги и аз съм с мп153супер магнум(12-89)върху цевната кутия съм монтирал уивар база която залепена и също така захваната и сдва болта,монтирал съм и бързомер,пушката така е невероятна и много удобна за стрелба,пишете и мвен в клуба
0

#46
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09

Виж мнениетоtarko написа на 07.03.2015 - 15:01 :

колеги и аз съм с мп153супер магнум(12-89)върху цевната кутия съм монтирал уивар база която залепена и също така захваната и сдва болта,монтирал съм и бързомер,пушката така е невероятна и много удобна за стрелба,пишете и мвен в клуба


Колега пусни някоя снимка,ако не те затруднява. С какъв бързомер си? Не е ли много близко и не стеснява ли зритерното поле? Предполагам стреляш само едро с нея?
0

#47
Потребителя е офлайн   tarko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 16.09.13
значи,ходя само на свински лов до сега с нея,бързомера ми е бушнел,за снимки ще пробвам от утре дано успея да кача,мисля че е много по-удобно,за стрелба,пробвал съм и на пернато с нея но честно казано с старата си успоредка се справям много по-добре,
0

#48
Потребителя е офлайн   tarko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 16.09.13
ето го колегиПрикачено изображение: 4.jpg

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1.jpg
  • Прикачено изображение: 2.jpg
  • Прикачено изображение: 3.jpg

0

#49
Потребителя е офлайн   b.borisov77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 02.02.10

Виж мнениетоKROMANIONECA написа на 01.03.2015 - 11:07 :

това за бързомера го знам а като излезем за пернато какво правим?????

Държиш МП-то в касата и го вадиш за свинския лов, за пернатия една надцевка.
0

#50
Потребителя е офлайн   tarko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 16.09.13
е при мен е иж54,успоредка ама същата работа,а сега и карабина за свинския и тн.
0

#51
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
Ето как изглежда моята МП – 153
Прикачено изображение: 20150507_062220.jpg
0

#52
Потребителя е офлайн   b.borisov77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 02.02.10

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 17.05.2015 - 16:44 :

Ето как изглежда моята МП – 153
Прикрепен файл 20150507_062220.jpg


Честито Ице, много слука с новия приклад. Как ти си струва сега стрелбата с него ?
0

#53
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоb.borisov77 написа на 20.05.2015 - 16:15 :

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 17.05.2015 - 16:44 :

Ето как изглежда моята МП – 153
Прикрепен файл 20150507_062220.jpg


Честито Ице, много слука с новия приклад. Как ти си струва сега стрелбата с него ?

Благодаря,Боре! И на теб също! Просто пушката наистина стана част от мен!При всяко вдигане на пушката,окото ми е точно на мерната линия !
0

#54
Потребителя е офлайн   Daniel Jelev76 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 06.02.12
Здравейте,колеги на фен клуб МП-153 и МП-155 и аз съм претижатем на МП-153 и изкам да знам дали има слугова втулка за посочения модел.Благодаря предварително.ПП.И ако има от каде може да се закупи.
0

#55
Потребителя е офлайн   Каленски84 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 26.05.15
Здравейте колеги , и аз съм притежал на МР-155 и ИЖ 12,ако може да ме включите във фен клуба на МР НА СЛУКА
0

#56
Потребителя е офлайн   mitsubi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 04.01.14
здравеите колеги,,има такава втулка парадокс,виж руския сайт пневморезерв,,около 50 лв е по-дългата 150 мм,,ако някой успее да поръча,,,хаха колеги са го правили с упорство,,,интересен ми е и резултата от тях ако може и да се видят водещите пояси на куршумите да преценя дали се врязва или ако някой има такава насадка да направим пробни стрелби да преценя ефекта,,имам и други пушки но тая е някак си по различна,,издържа,,не засича за разлика от турските кенефи,,,по тежка с около 300 гр но нали си е добре прекопирана си работи и не те предава,,,СТРЕЛБАТА ИМ ГОРЕ В ЛЯВО СЕ ОПРАВЯ МНОГО ЛЕСНО С ПО ВИСОКА МУШКА ЗАЛЕПЕНА В ЛЯВО,,ПРИ МОЯТА Е МИЛИМЕТЪР В ЛЯВО И 6 ММ ОТ МЕРНАТА ПЛАНКА ВИСОКА,,колеги след като са я имали я махат за тая стрелба горе и го отдават на криви резби,,цеви,,няма такова нещо,,,криво им е запоена мерната планка,,като за всяка си е различно да им и калпавите братушки хаха,,,гледал съм само клипчета как руснаците ползват насадка парадокс не се разбира резултата,,незнам дали тия 100 м точна стрелба които дават са реални,,но си го пишат производителите на насадката,,,от мен патроните ако някой се сдобие с това чудо,,,иначе си стреля добре като за гладка ,,пробвал съм всякакви патрони и мои собствени,,нито засича и резултатите са добри и прасета си бута ,,,,разни заядливи кривендели които са я имали и не им стига акъла как за дребни пари да оправят стрелбата на спартана да си мълчат че им знам историите за разните маверици със изцяло нарезни цеви и как срелят и им гледам глупавите разсъждения ,то и аз имам подобен мозберг подръка хахаха,,,,,СТРЕЛЯЙТЕ СИ ПРАСЕТАТА С ФЕДЕРАЛИ С ПО 4200 ДЖАУЛА ПРИ ЦЕВТА И РЕМИНГТОНА СТАВА,,,И СИ СВИРКАЙТЕ,,НА МП ДЪРВЕНИ ФИЛОСОФИ НЕ МУ ТРЯБВАТ,,,,,,,,,И МНОГО ЛОВ ДА ИМА
0

#57
Потребителя е офлайн   Daniel Jelev76 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 06.02.12

Виж мнениетоDaniel Jelev76 написа на 29.05.2015 - 12:46 :

Здравейте,колеги на фен клуб МП-153 и МП-155 и аз съм претижатем на МП-153 и изкам да знам дали има слугова втулка за посочения модел.Благодаря предварително.ПП.И ако има от каде може да се закупи.
С една дума няма смисал,от втулката така да разбирам.
0

#58
Потребителя е офлайн   mitsubi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 04.01.14
може и да има смисъл,,колега сподели тук някъде че със сайга 12 му харесали резултатите,,мога да предположа за ефекта,но предпочитам да пострелям малко с такава втулка и да преценя,,все пак извадения куршум ще ми каже повече,,пък и резултатите от самата стрелба,,иначе с изцяло нарезна не са лоши,,,дано някой намери начин да се поръчва от пневмо резерв и да видим на практика как е
0

#59
Потребителя е офлайн   STRANDJA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 242
  • Регистр: 24.02.09
Здравейте колеги.От няколко години съм собственик на мп153 12х76.Пушката закупих от мой добър приятел,който й е одрязъл цевта на 62см.-ползвам е така.Цевта е одрязана заради лова на бекас и пъдпъдък не е била раздувана или пръсвана,или крива.С бренекета дава повече от отлични резултати на 50м.При замерване на цевта при дулото се оказва ,че е подобрен цилиндър/0,25/,а според други-чист цилиндър.Стрелям само с бренекета ,добра е като маневреност и повратливост.Понякога ми се иска и със сачми да пострелям,но с тази цев не си позволявам волности особено на свински лов.От наблюденията най-добре стреля с 14/0 и 13/0 на ремингтон на около 30м.Чета чета и чета за някакви метри - 50,60м за стрелба може и да е реално не знам не споря и никой не искам да засягам или обиждам.И тук идва въпроса ми.Може ли да се сложи цев от мп155 на мп153,дали се продава въобще отделно цев,дали са подобрили на новите цеви точноста,цали да си купувам за мп153.дали въобще да се занимавам или да си я карам така с бренекенцата и да си пукам на воля с тях?Очаквам вашите съвети,коментари,мнения на изпробвали различни варианти и моля без да се КАРАМЕ едни други.Просто да споделим опитите от годините с оръжията.Благодаря ВИ предварително.
0

#60
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоSTRANDJA написа на 04.10.2015 - 19:50 :

Здравейте колеги.От няколко години съм собственик на мп153 12х76.Пушката закупих от мой добър приятел,който й е одрязъл цевта на 62см.-ползвам е така.Цевта е одрязана заради лова на бекас и пъдпъдък не е била раздувана или пръсвана,или крива.С бренекета дава повече от отлични резултати на 50м.При замерване на цевта при дулото се оказва ,че е подобрен цилиндър/0,25/,а според други-чист цилиндър.Стрелям само с бренекета ,добра е като маневреност и повратливост.Понякога ми се иска и със сачми да пострелям,но с тази цев не си позволявам волности особено на свински лов.От наблюденията най-добре стреля с 14/0 и 13/0 на ремингтон на около 30м.Чета чета и чета за някакви метри - 50,60м за стрелба може и да е реално не знам не споря и никой не искам да засягам или обиждам.И тук идва въпроса ми.Може ли да се сложи цев от мп155 на мп153,дали се продава въобще отделно цев,дали са подобрили на новите цеви точноста,цали да си купувам за мп153.дали въобще да се занимавам или да си я карам така с бренекенцата и да си пукам на воля с тях?Очаквам вашите съвети,коментари,мнения на изпробвали различни варианти и моля без да се КАРАМЕ едни други.Просто да споделим опитите от годините с оръжията.Благодаря ВИ предварително.



Ти си решаваш, но ако решиш да си купиш нова цев за МР-153, то знай, че идват без шокови втулки и без газовия регулатор, които е различен от този на МР-155 .. Колега разду цевта на своето - 153 и добре, че не я бракува преди да купи новата ....
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни