БГ Лов Форум: Моля за мнение - Дрехи за Лов - Percussion - Grand Nord - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Моля за мнение - Дрехи за Лов - Percussion - Grand Nord

#1
Потребителя е офлайн   Jovany 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 10.07.11
Здравейте колеги, извинявам се предварително, ако темата ми се дублира с някоя стара.

Оглеждам се за нов комплект дрехи за лов, като модела на, който съм се спрял засега е Percussion - Grand Nord.
Ще помоля, ако някой има наблюдения от конкретния модел да сподели мнение.

Бих приел съвет и за някой друг модел за зимния ловен период.

Благодаря Ви!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: kostyum-percussion-grand-nord_16.jpg
  • Прикачено изображение: percussion-mens-outdoor-jacket-grand-nord.jpg

0

#2
Потребителя е офлайн   horhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.09.20

 Jovany написа на 27.10.2021 - 10:13 :

Здравейте колеги, извинявам се предварително, ако темата ми се дублира с някоя стара.

Оглеждам се за нов комплект дрехи за лов, като модела на, който съм се спрял засега е Percussion - Grand Nord.
Ще помоля, ако някой има наблюдения от конкретния модел да сподели мнение.

Бих приел съвет и за някой друг модел за зимния ловен период.

Благодаря Ви!


Здравей колега,

миналата година си закупих комплекта от Заримекс,мисля че беше около 500лв. Като цяло съм доволен, малко са тежки, но пък топлят много и имат доста функционални джобове. За съжаление не можах да ги тествам при снеговалеж, но предполагам, че мембраната ще си свърши работата. Аз ги купих основно заради студа и оправдаха очакванията ми. Аз съм висок 188/90 кг и взех XL, но може би точния размер за мен е между L и XL, ама пък с дебел пуловер якето е точно само панталона е една идея по широк.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 250727902_418304919704753_6087541785097466930_n.jpg

0

#3
Потребителя е офлайн   Jovany 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 10.07.11

 horhe написа на 30.10.2021 - 13:21 :

 Jovany написа на 27.10.2021 - 10:13 :

Здравейте колеги, извинявам се предварително, ако темата ми се дублира с някоя стара.

Оглеждам се за нов комплект дрехи за лов, като модела на, който съм се спрял засега е Percussion - Grand Nord.
Ще помоля, ако някой има наблюдения от конкретния модел да сподели мнение.

Бих приел съвет и за някой друг модел за зимния ловен период.

Благодаря Ви!


Здравей колега,

миналата година си закупих комплекта от Заримекс,мисля че беше около 500лв. Като цяло съм доволен, малко са тежки, но пък топлят много и имат доста функционални джобове. За съжаление не можах да ги тествам при снеговалеж, но предполагам, че мембраната ще си свърши работата. Аз ги купих основно заради студа и оправдаха очакванията ми. Аз съм висок 188/90 кг и взех XL, но може би точния размер за мен е между L и XL, ама пък с дебел пуловер якето е точно само панталона е една идея по широк.





Здравей колега,
Благодаря за споделеното мнение!

Да, точно това забелязах и аз, че якето/шубата е една идея по-тежко. Заради това и се замислям, защото имам куче и в групата се редуваме, ходя и гонач и не знам дали ще е най-правилния избор.
За пусия мисля, че ще е добре, опредлеено е топло. Казаха ми, че попивало и малко вода, което ще го направи една идея по-тежко при дъжд.
Но, като цяло при пробата в магазина ми допанда.
Като размери съм близо до теб, 184/83 и мисля, че Л размер ще ми е добре, само леко пристяга в рамената и гръдния кош, но пък ХЛ е доста широко надолу.
Другият модел, който гледах е на Аляска, но са доста тънки, за гонач бих казал идеални, но на пусия, мисля, че ще трябва сериозно обличане под тях.
0

#4
Потребителя е офлайн   horhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.09.20
Аляска Тундра ли си гледал? Защото и аз гледах Аляска, но не беше Тундра и за пусия ми се струваха по-тънки и бяха по-скоро за температура около нулата. На лек дъжд Перкусиона съм ги тествал и наистина поемат малко вода, но нищо фрапантно и най-важното не пропускат и оставаш сух. Единствения недостатък според мен е, че са малко тежки, но пък топлят много и стават за доста ниски температури. Аз ги обличам като падне под 2 градуса и от долу съм леко облечен, а като стане под минус 5-10 слагам и вълнения пуловер и студ не съм усещал. Виж, краката ми измръзват, но това е друга тема и тепърва ще търся решение за там.
0

#5
Потребителя е офлайн   Rasate 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 10.06.08
Аз имам въпросните дрехи от 3-4 години. Малко са тежки, но са функционални откъм джобове. Панталона си върви с тиранти, което е много хубаво. Пробвани са на проливен дъжд - изобщо не пропускат. При по-дълги преходи ги нося в ръка, защото доста запотяват.
0

#6
Потребителя е офлайн   Jovany 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 10.07.11

 horhe написа на 01.11.2021 - 18:00 :

Аляска Тундра ли си гледал? Защото и аз гледах Аляска, но не беше Тундра и за пусия ми се струваха по-тънки и бяха по-скоро за температура около нулата. На лек дъжд Перкусиона съм ги тествал и наистина поемат малко вода, но нищо фрапантно и най-важното не пропускат и оставаш сух. Единствения недостатък според мен е, че са малко тежки, но пък топлят много и стават за доста ниски температури. Аз ги обличам като падне под 2 градуса и от долу съм леко облечен, а като стане под минус 5-10 слагам и вълнения пуловер и студ не съм усещал. Виж, краката ми измръзват, но това е друга тема и тепърва ще търся решение за там.



Не, не беше Тундра модела, тук в нашия град го няма него. От по тънките гледах, като колеги, които ги носят казват, че са доволни, но на пусия определено си трябва обличане отдолу, клин или термо бельо задължитлено.
Абе доста голяма дилема с тези дрехи. Хем да ни е топло, хем да не ни тежи. Кеф ми е да ходя гонач, пък и до пусиите също ходим доста пеша и дори и зимата вървя с тениска или тънка блуза, като се обличам, когат оспра да се движа. Много често се е случвало да свалям и клинове и термо в гората :D/>/> тръгнеш ли да вървиш потенето е неизбежно :D/>/> .

П.П. този проблем го нямат само, колегите от типа: "От джипа на пусията" :D/>/>

Относно краката... хубави обувки си трябват! И задължително един номер по-големи за да имаш свобода на пръстите. Ботуша, също е добър вариант за топлина, защото са с висока подметка, но ако се движиш много запотяват.
0

#7
Потребителя е офлайн   Jovany 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 10.07.11

 Rasate написа на 01.11.2021 - 19:02 :

Аз имам въпросните дрехи от 3-4 години. Малко са тежки, но са функционални откъм джобове. Панталона си върви с тиранти, което е много хубаво. Пробвани са на проливен дъжд - изобщо не пропускат. При по-дълги преходи ги нося в ръка, защото доста запотяват.


Благодаря ти колега за споделеното мнение!

Да, това с тирантите ме грабна и мен, определено е удобство. Носенето в ръка по време на движнеие, ще е неизбежно, ще има малко неудобство, но "пълно щастие няма" :D
Относно джобовете определено са голям плюс! Имам един елек на Hillman, който е с много джобове и е супер функционален. Задния джоб на гърба го използвам вместо раница, вътре винаги има място за малко шише с вода, тениска за преобличане, че дори и тънко яке, когато се движа.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни