БГ Лов Форум: Мерки за безопасност от неловци? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Мерки за безопасност от неловци?

#1
Потребителя е офлайн   turista 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 27.09.16
Здравейте на всички, пожелавам ви много успехи и положителни емоции през предстоящия лов! :) Повдигам тема, която ме интересува не като практикуващ лов, а като обикновен човек и турист. Моля за съдействие кои са добрите и положителните мерки за безопасност, които могат да се вземат от такива като мен, за да се избегнат неприятни инциденти. Избягване на гъстите гористи местности, придвижване по откритите пътища и пътеки, избягване на излети в дни на лов?.. Какво може още да се добави? Имам ли право като гражданин да изисквам информация за провеждания групов лов в даден район и ако да - от кого мога да я почерпя? Такива въпроси ме интересуват, ако ме насочите към най-полезното в случая, ще ви бъда много благодарен. :)
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоturista написа на 27.09.2016 - 19:42 :

Здравейте на всички, пожелавам ви много успехи и положителни емоции през предстоящия лов! :)/>/> Повдигам тема, която ме интересува не като практикуващ лов, а като обикновен човек и турист. Моля за съдействие кои са добрите и положителните мерки за безопасност, които могат да се вземат от такива като мен, за да се избегнат неприятни инциденти. Избягване на гъстите гористи местности, придвижване по откритите пътища и пътеки, избягване на излети в дни на лов?.. Какво може още да се добави? Имам ли право като гражданин да изисквам информация за провеждания групов лов в даден район и ако да - от кого мога да я почерпя? Такива въпроси ме интересуват, ако ме насочите към най-полезното в случая, ще ви бъда много благодарен. :)/>/>

Здравейте !
За първи път в ловната ми практика се случва да попадна на съвестен Турист
Към по горе написаното мога да добавя дрехи с по ярки цветове и ако не сте на фото лов , бъдете по шумни . Всеки гражданин има право на информация , но при нас малко е сложно ... то са м/у дружествени и дружинкови граници , то са ловища , ловни полета , сутрин рано си имаме зборни пункове , попълват се едни формуляри , председатели , ръководители на лова за деня и не се знае на кой баир ще ни отвее вятъра.
По принцип не е кой знае колко трудно да се досетите къде сме ... като тръгне "кервана" от всевъзможни таратайки се чува на километри , ако сете ни изпреварили и сте на някое било , ще видите движещи се като цветни рибарски плувки колегите със светлоотразителните жилетки в горският океан , кучета , гоначи ... всичко това е врява до небето .
Поздрави !
пп Има едно старо правило , което в днешно време е като кръпка на раница , но .... все пак да Ви го кажа :D
Ловец по път не върви !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителя е офлайн   turista 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 27.09.16

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.09.2016 - 08:46 :

Виж мнениетоturista написа на 27.09.2016 - 19:42 :

Здравейте на всички, пожелавам ви много успехи и положителни емоции през предстоящия лов! :)/>/>/>/> Повдигам тема, която ме интересува не като практикуващ лов, а като обикновен човек и турист. Моля за съдействие кои са добрите и положителните мерки за безопасност, които могат да се вземат от такива като мен, за да се избегнат неприятни инциденти. Избягване на гъстите гористи местности, придвижване по откритите пътища и пътеки, избягване на излети в дни на лов?.. Какво може още да се добави? Имам ли право като гражданин да изисквам информация за провеждания групов лов в даден район и ако да - от кого мога да я почерпя? Такива въпроси ме интересуват, ако ме насочите към най-полезното в случая, ще ви бъда много благодарен. :)/>/>/>/>

Здравейте !
За първи път в ловната ми практика се случва да попадна на съвестен Турист
Към по горе написаното мога да добавя дрехи с по ярки цветове и ако не сте на фото лов , бъдете по шумни . Всеки гражданин има право на информация , но при нас малко е сложно ... то са м/у дружествени и дружинкови граници , то са ловища , ловни полета , сутрин рано си имаме зборни пункове , попълват се едни формуляри , председатели , ръководители на лова за деня и не се знае на кой баир ще ни отвее вятъра.
По принцип не е кой знае колко трудно да се досетите къде сме ... като тръгне "кервана" от всевъзможни таратайки се чува на километри , ако сете ни изпреварили и сте на някое било , ще видите движещи се като цветни рибарски плувки колегите със светлоотразителните жилетки в горският океан , кучета , гоначи ... всичко това е врява до небето .
Поздрави !
пп Има едно старо правило , което в днешно време е като кръпка на раница , но .... все пак да Ви го кажа :D/>/>
Ловец по път не върви !

Много благодаря! :)/> Днес ходих и до местния бригадир на ловните дружинки и човекът беше изключително любезен, макар че също се затрудни да даде точен отговор за график и т.н. Показа ми обаче от тези предупредителните табелки, дано да се досещат само да ги свалят в края на деня :)/>. Ориентира ме и горе-долу къде са сборните пунктове, за придвижването, а също и за това, че обектите се сменят всеки път, преди не го знаех.
0

#4
Потребителя е офлайн   Ого 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 739
  • Регистр: 02.12.12
Еееее... :lol:/> определението "бригадир" ме развесели, отдавна не го бях чувал. :D/>
0

#5
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоogoogo написа на 14.12.2016 - 07:10 :

Еееее... :lol:/>/> определението "бригадир" ме развесели, отдавна не го бях чувал. :D/>/>

Бригадирите :D доста народ развеселяваха и през 90-те , лошото е , че бързо минаха годините ... а и доста от тях гледат чемшира от към корена :angry: Чувал ... ама чувал на главата , после нито чуЕш , но па видИш и се праЙш , че нищо неразбираш , даже не си от тукА и си за малко ;)
Мн`о е важно да се пазим ей ... що нема богат, беден , еднакво ни е тънка кожата ... а у животО куркапани бол !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#6
Потребителя е офлайн   m.tOR 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 17.11.15
Супер! Благодаря за съветите. ;)
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни