БГ Лов Форум: Не-пълнолетен на Лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Не-пълнолетен на Лов

#1
Потребителя е офлайн   georgi.milenov1990 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 34
  • Регистр: 30.10.12
Здравейте,питам се преди да стана ловец ходех с баща ми на лов като имаше проверки нищо не ми казваха но по принцип какви биха били санкциите и дали въобще има ?
0

#2
Потребителя е офлайн   алтай 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 266
  • Регистр: 10.04.11

Виж мнениетоgeorgi.milenov1990 написа на 30.10.2012 - 22:25 :

Здравейте,питам се преди да стана ловец ходех с баща ми на лов като имаше проверки нищо не ми казваха но по принцип какви биха били санкциите и дали въобще има ?

синът ми или шурето са винаги с мен... за санкции не съм чувал даже, ако ги има нека някой да сподели, най малкото да им кажем какво да казват гъбари или пастири че са .....би било добре да няма санкции защото друго си е да видиш ловното изкуство от малък....интересна тема
0

#3
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоалтай написа на 31.10.2012 - 12:55 :

Виж мнениетоgeorgi.milenov1990 написа на 30.10.2012 - 22:25 :

Здравейте,питам се преди да стана ловец ходех с баща ми на лов като имаше проверки нищо не ми казваха но по принцип какви биха били санкциите и дали въобще има ?

синът ми или шурето са винаги с мен... за санкции не съм чувал даже, ако ги има нека някой да сподели, най малкото да им кажем какво да казват гъбари или пастири че са .....би било добре да няма санкции защото друго си е да видиш ловното изкуство от малък....интересна тема


Те така станах ловец:) Покрай дедо и татю, па и прадедо и прапрадедо и они са били ловджие, ама коги язе станах они ги немаше веке. Поздрави и на слука и си водете децата по гори и полета, че така че станат тва дет вие го искате. Т.е. - истински и добри ловджие:D
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#4
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 31.10.2012 - 16:04 :

така че станат тва дет вие го искате. Т.е. - истински и добри ловджие
:thumbsup:
0

#5
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Винаги когато обстоятелствата позволяват вземам синчето с мен на лов. На няколко пъти е присъствал и на групов лов за дива свиня но не му харесва. Най добре се чувства на индивидуален лов за прелетен или водоплаващ. Посещаваме една ловна хижа още от петък вечерта, палим камината, печем каквото си поискаме и си говорим само мъжки работи - дори и за лов. Поздрави и Наслука!
0

#6
Потребителя е офлайн   Ogi Varbanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 19.11.11
Колеги моля споделяйте възраста на децата си, че моя синковец е на 4г.Ама малък ми се види да го влача по чукара.А пък той все ме врънка да го взема с мен.Положението е като с деца на баня.......... :D
0

#7
Потребителя е офлайн   Христо Симеонов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 245
  • Регистр: 14.03.10
На лов ходя от 5 годишен с баща ми, много проверки са ни правили и не помня някога да е имало проблем. Сега само чакам племенника да порасне още малко и с чичо му започваме да го водим с нас из ловните полета.
0

#8
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
За мен, няма място там . Достатъчно са простотиите по ловните поля, та камо ли да оплакваме и дете .
Говорим за лов, а се ловува с изданео разрешение по опбрезец за това - бележка му викаме още . Детето как ще се впише в него ... ?
Баща ми не ме е взимал, точно поради горните причини, аз също няма да вземам сина си поради същите причини .
Така мисля и не задължавам никого с това !
0

#9
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12
От 20 години съм ловец,но синът ми никога не е поискал да дойде с мен.Той ходи за риба и извън ловния сезон ходи да кара оф роуд из планините.Една година колега ми отряза една елхичка за коледа.Вдигна ми скандал.Не ни ли стигало,че сме избили животните,та сега посягаме и на елхите.Засадих я в двора и купих изкуствена.Но винаги ми е уважавал хобито.Стяга ми джипа,мие го,кара го на майстор,оборудва го с инструменти...За първи път след толкова години,онзи ден ме попита ще го взема ли с мен на лов да ми бъде шофьор и да види що е това лов.Ще го водя с мен.Той не е непълнолетен :D,но за първи път прояви интерес към лова.Иначе от колегите само председателят ни води от време на време сина си.Но го води със себе си гонач,защото бил дебел.Да отслабне.И като излезе
потен от гората вика:Искам със Соня на пусия.А баща му:А не,има още ходене :D .
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#10
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Не мога да кажа точно защо ,но като че ли съм на мнението на колегата Док. Преди много години като малък съм ходил с дядо ми на лов. Тогава обаче беше друго време и друг лова.Станат двамата с комшията сутрин рано,нахранят животните по двора,събудят ме, вземат двата палаша/така викаха на ловните си кучета,порода улична превъзходна/ и отидеме в гората покрай село. За половин час гръмнат по един заек. Седнеме и разтворят торбичката ,която се падаше аз да нося,извадят малко сирене някоя чушка и домат,обезателно пльоската/шишенце от 100гр/ с ракия и като ги развържат едни ловни истории............ Толкова ми е било хубаво и такъв спомен имам.До края на живота си. Сега няма нищо общо с това славно време.Сега е времето на големите моторизирани тумби,пищните обеди,глупостите,злобата,лакомията и какво ли не още. Какво ще научи едно дете от това ??? Още някоя, глупост която ще прибави към своите.
След това вече ходихме с баща ми като равноправни членове. И тука вече дойде реда на неудобството един от друг. Да не говоря за това че имаше колеги които завиждаха на двата дяла които слагахме в раниците. Добре че наследниците ми нямат мерак към лова. Криво ми е че ще се прекъсне връзката ама така ни било писано.

Това е от моята гледна точка. Та затова казвам че може би колегата Док е прав. И не толкова от нещастните случаи.Ловът вече е нещо по различно.И си мисля че мястото на непълнолетни не е при нас. Ама пък от друга е по добре с нас отколкото с други в градинките и после в болниците.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#11
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Аз мисля че най-добре е едно дете да се води на лов от около 12 години. То вече ще има изградена ценностна система и ще може критично да възприема действителността. Ще види и доброто и лошото в и около лова. При това да се води отвреме-навреме, да има възможност да осмисли впечатленията си и така само да реши като порасне дали ловът му харесва, приема ли недостатъците свързани с лова или не. Голямото предимство е че така детето ще гледа на дивеча не като на ловен обект а като зрител на лова. За мен е плюс като ме водеха като дете на лов защото видях с очите си и си изградих любов към дивеча. Тогава се ловуваха и доста сърни и все мрънках на пусиите да не стрелят по тях. И ме слушаха. Тогава нямаше безработни, нямаше добре въоръжени и лустросани масови убийци на дивеч, нямаше професионални бракониери и затова ловът ми хареса. Сега ако съм дете и тръгна на лов далеч не съм убеден че ще ми хареса толкова. Много е важно какво ще види детето. Ако е простащина и диващина по-добре да не се води на тоя хорър. Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#12
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 01.11.2012 - 09:07 :

Не мога да кажа точно защо ,но като че ли съм на мнението на колегата Док. Преди много години като малък съм ходил с дядо ми на лов. Тогава обаче беше друго време и друг лова.Станат двамата с комшията сутрин рано,нахранят животните по двора,събудят ме, вземат двата палаша/така викаха на ловните си кучета,порода улична превъзходна/ и отидеме в гората покрай село. За половин час гръмнат по един заек. Седнеме и разтворят торбичката ,която се падаше аз да нося,извадят малко сирене някоя чушка и домат,обезателно пльоската/шишенце от 100гр/ с ракия и като ги развържат едни ловни истории............ Толкова ми е било хубаво и такъв спомен имам.До края на живота си. Сега няма нищо общо с това славно време.Сега е времето на големите моторизирани тумби,пищните обеди,глупостите,злобата,лакомията и какво ли не още. Какво ще научи едно дете от това ??? Още някоя, глупост която ще прибави към своите.
След това вече ходихме с баща ми като равноправни членове. И тука вече дойде реда на неудобството един от друг. Да не говоря за това че имаше колеги които завиждаха на двата дяла които слагахме в раниците. Добре че наследниците ми нямат мерак към лова. Криво ми е че ще се прекъсне връзката ама така ни било писано.

Това е от моята гледна точка. Та затова казвам че може би колегата Док е прав. И не толкова от нещастните случаи.Ловът вече е нещо по различно.И си мисля че мястото на непълнолетни не е при нас. Ама пък от друга е по добре с нас отколкото с други в градинките и после в болниците.

За съжаление си много прав,нито лова е същия,нито хората.Аз също водих сина ми няколко пъти с мен за прасета.Нагледа се на не една и две простотии на колеги и каза до тук съм.Сега си взимам бележка за врабчета,качвам си машинката и кашона с паничките,чуваме се с още няколко колеги от моята кръвна група и на полето.Скарата и бирата задължително,нали ,,лова" накрая трябва да се полее.Та този ,,лов" му допада,защото е купон,както казва той,смях,майтапи.Това е лова който трябва да виждат децата ни, а не пиянските ни изпълнения и простотиите ни.Така че моето мнение е който иска да води сина си на лов да му показва хубавото в лова,другото ще го откаже,защото за децата има два цвята, бяло и черно,сивото все още им е непознато.
0

#13
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09
Преди години / през комунизъма / имахме един много лют председател и не допускаше "любители" без значение вида лов. А как ми се ходеше ....... Имах куче и вървях след ловците поне на километър . Защо съм го правил и до днес не мога да си обясня .
Сина ми е на 10 . Водя го с мен , когато времето е хубаво . Тази година отстреля първите си пъдпъдък и гургулица . Преди 2 седмици събори и яребица . Смея да твърдя, че ловната му дисциплина и боравенето с тежката ИЖ 27 е много по-добра от ловци с по няколко години опит.
Миналата седмица бяхме на гонка за хищници . Избрах крайна пусия / безопасно е / .
Сърце не ми дава да го върна , когато сутрин отвори врата облякан и с жилетка.
Зная , че не е безопасно но по-доре с мен отколкото на улицата сред джигитите .
Само да уточня , че ловуваме основно в полски район .

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Stara Zagora-20121028-01555.jpg
  • Прикачено изображение: Stara Zagora-20120826-01315.jpg
  • Прикачено изображение: IMG-20121006-01455.jpg

Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#14
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоgenkogenev написа на 01.11.2012 - 10:50 :

Преди години / през комунизъма / имахме един много лют председател и не допускаше "любители" без значение вида лов. А как ми се ходеше ....... Имах куче и вървях след ловците поне на километър . Защо съм го правил и до днес не мога да си обясня .
Сина ми е на 10 . Водя го с мен , когато времето е хубаво . Тази година отстреля първите си пъдпъдък и гургулица . Преди 2 седмици събори и яребица . Смея да твърдя, че ловната му дисциплина и боравенето с тежката ИЖ 27 е много по-добра от ловци с по няколко години опит.
Миналата седмица бяхме на гонка за хищници . Избрах крайна пусия / безопасно е / .
Сърце не ми дава да го върна , когато сутрин отвори врата облякан и с жилетка.
Зная , че не е безопасно но по-доре с мен отколкото на улицата сред джигитите .
Само да уточня , че ловуваме основно в полски район .



Ееееееееххххххххххх колега,

Ако знаеш как благородно ти завиждам !!!!!!!!!!!!!!!! Не знам обаче дали те подкрепям или те укорявям.Някак си съм раздвоен - на къстопът.Време разделно !!!!!!!
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#15
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 01.11.2012 - 11:20 :

Виж мнениетоgenkogenev написа на 01.11.2012 - 10:50 :

Преди години / през комунизъма / имахме един много лют председател и не допускаше "любители" без значение вида лов. А как ми се ходеше ....... Имах куче и вървях след ловците поне на километър . Защо съм го правил и до днес не мога да си обясня .
Сина ми е на 10 . Водя го с мен , когато времето е хубаво . Тази година отстреля първите си пъдпъдък и гургулица . Преди 2 седмици събори и яребица . Смея да твърдя, че ловната му дисциплина и боравенето с тежката ИЖ 27 е много по-добра от ловци с по няколко години опит.
Миналата седмица бяхме на гонка за хищници . Избрах крайна пусия / безопасно е / .
Сърце не ми дава да го върна , когато сутрин отвори врата облякан и с жилетка.
Зная , че не е безопасно но по-доре с мен отколкото на улицата сред джигитите .
Само да уточня , че ловуваме основно в полски район .



Ееееееееххххххххххх колега,

Ако знаеш как благородно ти завиждам !!!!!!!!!!!!!!!! Не знам обаче дали те подкрепям или те укорявям.Някак си съм раздвоен - на къстопът.Време разделно !!!!!!!



Ееее и аз усещам , че не е правилно но .... Знаеш ли колко много се промени през последните 3 месеца ? Нито веднъж не са ме викали в училище :D
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#16
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
опасявам се че ако вземе само за лов да приказва ще те викат... скоро... :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#17
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Аз съм да се водят децата на лов,ако те имат желание.Ако са по-малки от 10 години,може само на индивидуален лов на пернато примерно или на дупки за лисици.Но на групов лов трябва да са по-големи.Мене като малък не искаха да ме водят на групов лов,а бях 14-15 годишен и аз ги следях по цел ден,те на единя баир,аз на другия и ако се прегърми отивам,щоте не ме сдържа да видя какво е станало.Карат ми се тогава всички,а било по-добре да вземат,да знаят къде съм,да ми кажат къде да стоя до кой......по безопасно да е било.Аз моя син не помня но сигурно от 7-8 клас е винаки с нас,сега знае раиона по-добре от ловци с доста стаж.Водете децата,това е моето мнение.
0

#18
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоplamen__ написа на 01.11.2012 - 13:07 :

Аз съм да се водят децата на лов,ако те имат желание.Ако са по-малки от 10 години,може само на индивидуален лов на пернато примерно или на дупки за лисици.Но на групов лов трябва да са по-големи.Мене като малък не искаха да ме водят на групов лов,а бях 14-15 годишен и аз ги следях по цел ден,те на единя баир,аз на другия и ако се прегърми отивам,щоте не ме сдържа да видя какво е станало.Карат ми се тогава всички,а било по-добре да вземат,да знаят къде съм,да ми кажат къде да стоя до кой......по безопасно да е било.Аз моя син не помня но сигурно от 7-8 клас е винаки с нас,сега знае раиона по-добре от ловци с доста стаж.Водете децата,това е моето мнение.

Пламене моя син няма да чакам да стане 7-8 клас сега е на две години да е жив и здрав и след още някой друга година го почвам с мен на пъдпъдъка отсега обича много кучетата.А пък аз съм започнал със стажа ловен на петнайсет години,още тогава сам обучих първото ни куче вече съм законен ловец 12 години.Я го виж готов ловец е моя Мити .На слука. ;)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 535764_343316575740502_517436687_n.jpg
  • Прикачено изображение: 426581_378218238917002_1828750210_n.jpg

0

#19
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
все пак мисля ако детето иска да се води иначе е насила и зорлем. Един ден децата доста добре упрекват родителите си за такива доброзорни работи. Не само за лов а за всяко нещо. Децата имат право да имат различни интереси от на родителите.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#20
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 01.11.2012 - 13:00 :

опасявам се че ако вземе само за лов да приказва ще те викат... скоро... :D


Ами така е ама поне не се бие вече .
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни