БГ Лов Форум: Хрътки - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Хрътки всички породи

#21
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11
Аз за хrътките знам че гrеинхаунда е наи бъrзата на стаrт до 800-1000 м. А салуки е наи издrъжливата от всички хrътки минимум 4-5 км. може даги подъrжа на много високо темпо.
0

#22
Потребителя е офлайн   baigana.75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 770
  • Регистр: 29.08.12

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 03.03.2014 - 20:24 :

Аз за хrътките знам че гrеинхаунда е наи бъrзата на стаrт до 800-1000 м. А салуки е наи издrъжливата от всички хrътки минимум 4-5 км. може даги подъrжа на много високо темпо.

E хубаво де я кажи нещо за моята бързачка...
АЗ СЪМ КУЧКАР А ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА...
0

#23
Потребителя е офлайн   baigana.75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 770
  • Регистр: 29.08.12

Виж мнениетоpe6o написа на 03.03.2014 - 20:03 :

Пешо тази моята мома дали няма кръв от хрътка рядко бързо куче колегата Злостар може да го потвърди защото е ловувал с нея...


Снимката малко некачествена...Нещо много ми прилича Лърчарите от Видинско...
На бягането викаш е добра, а на хапането как е?

Те първа ще се доказва нали ме разбираш...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Photo-0148.jpg
  • Прикачено изображение: Photo-0143.jpg

АЗ СЪМ КУЧКАР А ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА...
0

#24
Потребителя е офлайн   gandur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 119
  • Регистр: 24.05.13
https://www.youtube....&has_verified=1
0

#25
Потребителя е офлайн   gandur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 119
  • Регистр: 24.05.13
https://www.youtube....&has_verified=1
0

#26
Потребителя е офлайн   gandur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 119
  • Регистр: 24.05.13
https://www.youtube....h?v=XGT0JIyp6Gk
0

#27
Потребителя е офлайн   gandur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 119
  • Регистр: 24.05.13
https://www.youtube....h?v=_kOexVAr0oQ
0

#28
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоpe6o написа на 03.03.2014 - 13:41 :

Гандур ако може покажи ми Грейхаунд...

Грейхаунда е на-бързата хрътка.В миналото с нея са ловували на заек, в момента я ползват оосновно за състезания.Лърчарите са кръстоска на Грейхаунд със Пит или Бордерколи.Питай Шаката за Лърчарите.




Доколкото знам колега лърчорите са се получили от салуки, грейхаунд+американски булдог, но лично моето мнение е че от американският булдог не са взели нищо, зато съм по склонен да вярвам че са от грейхаунд със питбул
0

#29
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоbaigana.75 написа на 03.03.2014 - 14:55 :

Виж мнениетоpe6o написа на 03.03.2014 - 13:41 :

Гандур ако може покажи ми Грейхаунд...

Грейхаунда е на-бързата хрътка.В миналото с нея са ловували на заек, в момента я ползват оосновно за състезания.Лърчарите са кръстоска на Грейхаунд със Пит или Бордерколи.Питай Шаката за Лърчарите.

Пешо тази моята мома дали няма кръв от хрътка рядко бързо куче колегата Злостар може да го потвърди защото е ловувал с нея...



Снимката не е много добра, но ми прилича малко на лърчар
0

#30
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13
Руските борзая също са много борбени кучета. Имем един приятел неговият ротвайлер се отвързал и се здавил с борзаята му. Борзаята не е дала никакъв шанс на ротвайлера.
0

#31
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Доколкото знам колега лърчорите са се получили от салуки, грейхаунд+американски булдог, но лично моето мнение е че от американският булдог не са взели нищо, зато съм по склонен да вярвам че са от грейхаунд със питбул

Колега в нета дават, че Лърчара е създаден в Ирландия за лов на зайци.В създаването му едната порода е 100% Грейхаунд, никакви Салуки и др.хрътки.Бива два вида:
1. Грейхаунд + Пит
2. Грейхаунд + Бордер коли.
И аз се учудвам за какво са вкарали и Пита след като е създаден за лов зайци, но ирланците знаят защо...Бордер колито е вкарано за "интелигентност", защото понякога не са достатъчни само мускули, трябва и малко акъл.Възможно е в момента да се вкарват гени и от други породи.
0

#32
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоpe6o написа на 04.03.2014 - 12:38 :

Доколкото знам колега лърчорите са се получили от салуки, грейхаунд+американски булдог, но лично моето мнение е че от американският булдог не са взели нищо, зато съм по склонен да вярвам че са от грейхаунд със питбул

Колега в нета дават, че Лърчара е създаден в Ирландия за лов на зайци.В създаването му едната порода е 100% Грейхаунд, никакви Салуки и др.хрътки.Бива два вида:
1. Грейхаунд + Пит
2. Грейхаунд + Бордер коли.
И аз се учудвам за какво са вкарали и Пита след като е създаден за лов зайци, но ирланците знаят защо...Бордер колито е вкарано за "интелигентност", защото понякога не са достатъчни само мускули, трябва и малко акъл.Възможно е в момента да се вкарват гени и от други породи.



Поне този човек който продаваше във видин пишеше че са от тези породи. Но и на мен не ми се вярва да е вкарана кръв от булдог
0

#33
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13
ЛЪРЧЪР

синоними: Lurcher, Stealer, Tumbler, Night Dog, Thief Dog, Chien de braconnier
произход – Ирландия
История Този тип кучета представляват кръстоска между различни породи. Името означава "крадец", ползвали са го циганите в Ирландия за бракониерски лов на зайци. Срещат се основно две комбинации:
1. грейхаунд ? териер;
2. грейхаунд ? коли.




Предпочитат се кучетата с повече кръв от грейхаунда. Идеалният лърчър трябвало да има носа на фоксхаунда, краката на грейхаунда и очите на ястреба. Гърбът трябвало да бъде дълъг и здрав, ребрата – добре извити и шията – достатъчно дълга. Козината била твърда и гладка, а оцветяването нямало значение.
0

#34
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11

Виж мнениетоr.andreev1 написа на 04.03.2014 - 17:26 :

ЛЪРЧЪР

синоними: Lurcher, Stealer, Tumbler, Night Dog, Thief Dog, Chien de braconnier
произход – Ирландия
История Този тип кучета представляват кръстоска между различни породи. Името означава "крадец", ползвали са го циганите в Ирландия за бракониерски лов на зайци. Срещат се основно две комбинации:
1. грейхаунд ? териер;
2. грейхаунд ? коли.




Предпочитат се кучетата с повече кръв от грейхаунда. Идеалният лърчър трябвало да има носа на фоксхаунда, краката на грейхаунда и очите на ястреба. Гърбът трябвало да бъде дълъг и здрав, ребрата – добре извити и шията – достатъчно дълга. Козината била твърда и гладка, а оцветяването нямало значение.

За мен куче което п,еследва дивеча със ско,ост 40-60 км. в час не може от п,еследване на поглед да п,емине на п,еследване на нос.Нищо че и аз си нап,авих мелези от х,ътка и гонче.
0

#35
Потребителя е офлайн   zlostar 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 193
  • Регистр: 29.07.11

Виж мнениетоgandur написа на 04.03.2014 - 08:31 :


Гандур дали някога и при нас ще има толкова мераклии едноврмено да ходим на такъв лов.
0

#36
Потребителя е офлайн   gandur 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 119
  • Регистр: 24.05.13

Виж мнениетоzlostar 2 написа на 04.03.2014 - 21:46 :

Виж мнениетоgandur написа на 04.03.2014 - 08:31 :


Гандур дали някога и при нас ще има толкова мераклии едноврмено да ходим на такъв лов.

Брадаре не го вярвам това там хората мерака са го превърнали в религия и гледат на лова с друго око.
0

#37
Потребителя е офлайн   dragg 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 81
  • Регистр: 06.10.10
зайци, зайци :D
0

#38
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
зайци, зайци :D/>

Ето така се прави естествен подбор на заека, оцеляват само най-силните и най-бързите.За това в Испания е пълно със зайци.
0

#39
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13

Виж мнениетоdragg написа на 05.03.2014 - 18:24 :

зайци, зайци :D/>




Браво, хубано клипче
0

#40
Потребителя е офлайн   r.andreev1 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 12.09.13
Като се поразрових в нета се оказа че имало много породи хрътки, а именно: Андалудко поденко, авганистанска, Бишаринска, Руска борзая, Бразилска, Горска, Грейхаунд (Голяма английска), Дирхаунд, Дългокосмест и късокосмест уипет, Ирландски вълкодав, Испанска галго, Канарска, Кансу, Кенгурова, Кипърска, Китайска, Кордофанска, Лърчар, Малка италианска (левретка), Маратска, Поденго, Полска, Рампурска, Салуки (персийска), Сицилианска, Арабска (слуги), Суданска, Тази, Тайган, Унгарска, фараонова, Фризийска, Хортая, Южно руска, Американски стегхаунд, Анадалска, Корнишка, Кримска, Критска, Мудхол, Саге балучи, Силкен, Фулани, Азавак, Казахска, Англо-испанска
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни